Keresés

Részletes keresés

petike23 Creative Commons License 2007.08.21 0 0 1023

Huh, de ciki..

 

S. Attila, köszönjük a szegénységi bizonyítványodat, megkaptuk..!

sattilaaaa Creative Commons License 2007.08.20 0 0 1021

Amiket írt, tök igaz! Ebből is látszik, h. fogalmatok sincs a lehetőségekről:-)

Amúgy pedig higgyetek, amit akartok, teszek rá nagy ívben!

Remélem, h. vissznéz még ide és megcáfolja az állításotokat.

 

Előzmény: Wild_Bear (1020)
sattilaaaa Creative Commons License 2007.08.19 0 0 1019

Kedves Gyöngyi!

 

Nyilván nem olvastál el túl sok hozzászólást, mielőtt vetted a fáradságot, s beregisztráltál ide.

Mi több, próbáltad meggyőzni az ittlévőket :-)

Örülök, hogy Neked is bejött ez az üdülési forma.

Itt, ezen a fórumon sem vagy ezzel egyedül, ld. pl. ellipszis hozzászólásait: http://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=69272747&t=9041079

Sajnos azonban itt többnyire felesleges minden elégedett klubtag bármilyen irányú igyekezete :-(

Itt 99%-ban olyanok irkálnak, akiknek fogalmuk sincs arról, hogy miről beszélsz :-(

Én is csak néha „nézek be” ide, s jókat röhögök a - többnyire - hülye bejegyzéseiken.

Nem hiszem, hogy „nyugtatgatnom” kéne Téged, bizonygatnom kell Neked, hogy jól döntöttél, mikor bár felmerült Bennetek, hogy eladjátok, mégis megtartottátok, s azóta is remekül kihasználjátok a heteiteket.

Az, hogy itt „túlerőben” vannak az elégedetlen, csalódott, negatív emberek, ez egy amolyan, esetleges „országos szintű” (Sonda Ipszoszos felmérés szerint), ahol ráadásul a meg(nem)kérdezett, de véleményt formálók hozzászólása (akik 99%-a nem is rendelkezik semmilyen üdülőjoggal és tapasztalattal) - hogy úgy mondjam, teljességgel indifferens :-)

Remélem, hogy legalább egyszer visszatérsz még ide, s elolvasod ezt a bejegyzésemet!

Azzal már nem is biztatlak „fentebb említettek miatt”, - de hátha mégis - hogy kicsit bővebben megosztod az élményeiteket ezekkel a „fafejekkel” :-)

 

Üdvözlettel: sattilaaaa

Előzmény: Törölt nick (1013)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2007.08.19 0 0 1018

Egyébként ha könyvelő vagy, nyilván kiszámoltad a korábban itt már levezetett módon azt is, hogy mennyi kamatot kaptál volna, ha a befektetett összeget jólkamatozó értékpapírba/befektetési alapba tetted volna. Plusz számold az éves fenntartási ktsg-eket, a csereköltséget, stb. És persze a repülőjegyek árát.

Ami ugye még fapadossal sem túl olcsó főszezonban a nevezett helyekre. Kb. 10e ft-tal többért félpanziós ellátást kapsz ugyanott - és nincs megkötve a kezed, és lekötve jó sok pénzed.

 

Egyébként másfél millánál nem sokkal többért manapság már szép helyen lévő kis eldugott falvakban gyönyörű parasztházakat lehet kapni. Tulajdonjoggal!!!! Tehát az év 52 hetében a tiéd, és annak adod ki, akinek akarod. A felújítási és fenntartási ktsg. simán bejön pár heti bérbeadásból.

Előzmény: Törölt nick (1013)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2007.08.19 0 0 1017
Látom, neked is ugyanaz tűnt fel. :-D
Előzmény: fazekaslaci (1015)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2007.08.19 0 0 1016

azt mondta, hogy ezt most (akkor) hetenként 710,000 Ft-ért árulják.

 

Én is árulhatom a Hörcsögtosznád-alsó Lepratelep Holiday Resort :-))) mellett lévő lepukkant parasztházamat 87 millió ft-ért.... Árulni bármennyiért lehet. a kérdés: mennyiért veszik meg. :-D

Előzmény: Törölt nick (1013)
fazekaslaci Creative Commons License 2007.08.19 0 0 1015

Kedves Gyöngyi!

 

"Megdöbbenve olvasom ezt a sok negatív és szkeptikus hozzászólást :-( "

 

Ezek a tapasztalatok.

 

"A két hetet anno 740,000 Ft-ért vettük.

Az értékesítő azt mondta, hogy ennek az ára, - ha felépül az üdülő -, jócskán fel fog menni, sőt pár év múlva, mikor felhívtam (s ha hiszitek, ha nem, el is értem), azt mondta, hogy ezt most (akkor) hetenként 710,000 Ft-ért árulják."

 

Drága Gyöngyi, az, hogy mennyiért ÁRULJÁK semennyit nem jelent arra nézve, hogy mennyiért tudod Te ELADNI. :-DD

Ha én 1000 forintért ÁRULOK egy doboz gyufát, akkor az szerinted annyit ér..?

 

"Most, hogy mindezt leírtam, kicsit elgondolkoztam azon, volt-e ennek bármi értelme is???

Hiszen Ti itt csak ontjátok a hülyeségeket :( "

 

Sajnos másnak mások a tapasztalatai.

Örülök, hogy Neked bejött. Öszintén.

Illetve csak ÖRÜLNÉK, mert kedves sattilaaaa, nem kellett volna egy hozzászólás kedvéért új nicket beregisztálnod..!

Vagy ha ilyet csinálsz, legalább arra ügyelj, hogy az illető nicknek ne ez az egyetlen hozzászólása legyen az indexen..

Előzmény: Törölt nick (1013)
fazekaslaci Creative Commons License 2007.08.19 0 0 1014

"(Mellesleg jegyezném csak meg, h. ez a "laci gyerek" azonnal jelentkezett, h. neki van ilyen hete, de mikor megkértem, adja meg az elérhetőségét, rögtön elhallgatott, most meg próbálja itt osztani az észt Neked :-)"

 

Láttam, hogy a Vaterán 1Ft -ért is lehet üdülési jogot venni, gondoltam eladom neked pár százezerért.. :)

De aztán azért mégsem, mert:

1.) Nem akarom a már egyszer átvert embereket még egyszer én is becsapni;

2.) Tartok tőle, hogy ha egyszer megveszek egy ilyen jogot (akár 1Ft-ért), aztán mégsem veszed meg tőlem, akkor a nyakamon marad, és 99 évig fizethetem a borsos éves költségeket..

3.) Ha tényleg szeretnél ilyen jogot venni, akkor a vaterán te is megteheted.

Törölt nick Creative Commons License 2007.08.19 0 0 1013
Üdvözletem Mindenkinek!

Megdöbbenve olvasom ezt a sok negatív és szkeptikus hozzászólást :-(

’98 óta van két hét üdülési jogunk Nemesnépen, egy 4 fős apartmanban, kék szezonban.

Még akkor vettük, mikor erről az üdülőről csak tervrajzok voltak, így volt benne némi kockázat, de mivel az Abbázia Rt. projektje volt, aminek már ezt megelőzően is volt, ha jól emlékszem 3 működő szállodája, úgy döntöttünk, belevágunk.

A két hetet anno 740,000 Ft-ért vettük.

Az értékesítő azt mondta, hogy ennek az ára, - ha felépül az üdülő -, jócskán fel fog menni, sőt pár év múlva, mikor felhívtam (s ha hiszitek, ha nem, el is értem), azt mondta, hogy ezt most (akkor) hetenként 710,000 Ft-ért árulják.

Egy pillanatra elgondolkoztunk a párommal, hogy talán akkor érdemes lenne eladnunk, ha nem is 1,420,000 Ft-ért a két hetünket, hiszen ez az ár majdnem a duplája annak, amennyiért vettük (vagyis ennyiért valószínűleg nem is lehetne eladni gyorsan, de mondjuk kerek 1 millát talán kapnánk érte)

Rövid töprengés után úgy döntöttünk, mégsem nem adjuk el.

Nem emlékszem már pontosan, mikor is volt ez, de azt hiszem, hogy addigra cseréltük el Tenerifére a Holiday Mirage-ba egy kb. 100 négyzetméteres apartmanba (a sajátunk 48 nm-es), ráadásul főszezonra.

(az üzletkötőnk annak idején megemlítette, ha jól emlékszem, hogy „villámcserével” a kék szezon pirosra is cserélhető) Ebben ugyan nem vagyok biztos, lehet, hogy ezt az RCI mondta, mikor felhívtuk őket, de a lényeg az, hogy főszezonra tudtuk cserélni, és remekül éreztük magunkat!

Aztán az egyik deponált hetünket átadtuk 39,000 Ft-ért (ennyi volt annak a hetünknek a fenntartási költsége) a férjem egyik barátjának, aki ezzel Svájcban, egy sí-üdülőben töltött el egy hetet, szintén főszezonban.

Elcseréltük ezenkívül Máltára (az volt eddig a „csúcs”), de voltunk vele Prágában, Malagán, sőt az egyik hetünket anyuméknak adtuk át, ill. cseréltük Dobogómajorra.

A szüleim világ életükben egyszerű emberek voltak (anyu: takarítónő, apu: esztergályos) El tudjátok képzelni, hogy érezték magukat ez alatt az egy hét alatt???

 

Most, hogy mindezt leírtam, kicsit elgondolkoztam azon, volt-e ennek bármi értelme is???

Hiszen Ti itt csak ontjátok a hülyeségeket :(

Csak osztotok, szoroztok :-( (amúgy könyvelő vagyok, én is számolgatok, én azonban valahogy mégis másképp látom a dolgokat)

 

Üdv: Gyöngyi és Péter

sattilaaaa Creative Commons License 2007.08.18 0 0 1012

Kérdésedre a válasz: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=70324980&t=9041079

 

"fazekaslaci" negatív hozzászólását annyiban korrigálnám, h. bár valóban létezik az a "jelenség", amit említ

- de a "20/1999. (II. 5.) Korm. rendelet: http://www.mkeh.gov.hu/index.php?name=OE-eLibrary&file=download&id=3852&keret=N&showheader=N alapján 15 napon belül bárki elállhat az álatal megkötött szerződéstől

- tapasztalatból tudom, hogy sok ember élethelyzete megváltozhat (vállás, munkahely elvesztése, betegség, stb.), és ilyenkor, ha sürgősen pénzre van szüksége az illetőnek, akár áron alul is hajlandó megválni az üdülőjogától.

 

Az alábbi bejegyzésemben http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=70299328&t=9041079 említett üdülőjogokat viszont pl. senki nem akarja ár alatt eladni.

 

(Mellesleg jegyezném csak meg, h. ez a "laci gyerek" azonnal jelentkezett, h. neki van ilyen hete, de mikor megkértem, adja meg az elérhetőségét, rögtön elhallgatott, most meg próbálja itt osztani az észt Neked :-)

 

Előzmény: elipszis (1009)
fazekaslaci Creative Commons License 2007.08.18 0 0 1011

Szia,

érdekelnének a részletek !

1.500.000 -ért vetted ?

Mennyi (szumma szummárum) az éves fenntartási, stb. költség ?

 

Szia: Laci

Előzmény: amfora1 (1006)
fazekaslaci Creative Commons License 2007.08.18 0 0 1010

Elmagyarázom.

A TS lényege, hogy rengeteg olyen embernek "adják el", akinek igazából semmi szüksége rá.

Egyszerűen behülyítik a szines képekkel, a részletek eltitkolásával, aztán beleugratják a szerződéskötésbe, honnan már nincs visszaút.

A szerencsétlenek rájöttek, hogy átb*szták őket, és nem csak a befizetett pénzüknek (500e-1.500e) mondhatnak búcsút, hanem évente fizetni kell az igen borsos, és folyamatosan emelkedő "fenntartási" költségeket is, akár mennek nyaralni, akár nem.

Ezért szeretnének megszabadulni ettől a pénznyelőtől, sokan ingyen, vagy jelképes áron is, persze ha a befizetett összeg egy része visszajön, az sem gond.

Nem véletlen, hogy pl. a Vaterán is jelképes (1 Ft-os) áron is lehet ilyen üdülési jogot venni.

 

Ha a szekond-hand kolléga szeretne ilyen jogot, akkor a Vaterán sorban megvehetné (most is egy jó tucat van fenn), de nyilván nem venni akar, hanem azt a látszatot kelteni, hogy az üdülési jog eladható.

 

A soros előadásokban valszeg. meg is említik, hogy "üdülési jogot most is keresnek, és vennének, az indexen is.."

 

Ennyi.

Előzmény: elipszis (1009)
elipszis Creative Commons License 2007.08.18 0 0 1009

Szia

 

Tényleg nem kötözködni akarok, de én sem értem, hogy ha valaki venni akar (tehát feltételezhető, hogy neki fontos) akkor miért ilyen "nyomott" áron szerzel neki. (Magad is azt irod, hogy nem reális ár). Biztso, hogy mindenki szeretne a piaci árnál olcsóbban hozzájutni valamihez, de ők miért kaphatják féláron?

Vagy vannak egyenlőbbek?

Előzmény: sattilaaaa (1007)
sattilaaaa Creative Commons License 2007.08.18 0 0 1008
Bár megfogadtam, hogy a te és Wild_Bear „kollégád” bejegyzéseire nem reagálok, sajnos mégis kénytelen vagyok, míg ki nem tiltanak titeket innen az etikátlan (rágalmazás, becsületsértés) viselkedésetekért.

Te még csak valamennyire igyekszel disztingválni (ő viszont már le is „majmozott”) :-)

Csak azt nem értem, miért igyekszel oly vehemensen bebizonyítani, hogy az üdülési jog hülyeség?

Miért nem vagy képes elfogadni, hogy vannak szép számban olyanok, akik egy cseppet sem érzik átverve magukat, teljesen megfelelő számukra ez az üdülési forma?

Miért gondolod azt, hogy akik az üdülőjog értékesítésével foglalkoznak, azok egytől-egyig szélhámosak?

 

Szóval reagálnom kell azon egyszerű oknál fogva, mert nem hagyhatom, hogy a többnyire dilettáns megjegyzéseitekkel megakadályozhassátok, hogy az üdülőjogukat eladni szándékozó ügyfeleinket összehozhassuk azokkal az emberekkel, akik ebben fantáziát látnak és vásárolni szeretnének?

Megnyugtathatok minden esetleges „kétkedőt”, hogy - úgy az eladók, mint a vevők részére - előnyös, korrekt és jogilag tiszta, ügyvédi háttérrel rendelkező az értékesítési konstrukciónk!

Előzmény: Anti-timeshare (1005)
sattilaaaa Creative Commons License 2007.08.18 0 0 1007

Egy szóval sem mondtam, hogy 500,000 Ft a reális ár, csak azt, hogy én ennyiért tudnék most vevőt egy ilyen hétre.

Amúgy 1,180,000 Ft-ért lehet most nálunk hasonló üdülőjogot venni, mint a Tiéd.

 

ÜdV: sattilaaaa

Előzmény: amfora1 (1006)
amfora1 Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1006
Nekem van eladó Abbáziás üdülési jogom 37.hét piros (bármilyen hétre cserélhető) 4fős aparman Nemesnépen. Festői környezetben, pihenésre kiválóan alkalmas. Szauna, medence, konditerem található benne. Lovaglási lehetőség a helyszínen.

Az árad megfelelő lenne, de egy nullát lefelejtettél a végéről. (1.500.000,-Ft)

Azt hiszed mindeki hülye??????

Miből gondolod, hogy valaki ennyi pénzért megválik az üdülési lehetőségétől?

90 év múlva lejár az üdülési jogom a dédunokáim lehet, hogy el akarják majd adni keresd meg őket akkor az ajánlatoddal.

Üdv: Amfora
Előzmény: sattilaaaa (995)
Anti-timeshare Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1005
Te azért komolyan nyomod a szerződéseket, átveszel előleget anélkül, hogy valami a tied lenne, vagy kezedben lenne egy kizárolagos papir.
Nem vagyok jogász, de azért az ilyesmi kicsit sántának tűnik nekem.

Az én elképzelésem a közvetítőkről az lenne, hogy az üzlet összehozásakor az előleget a vevő átadja az eladónak (jutalék levonása után). Dehát a timeshare az nem a tisztességes üzletről szól.
Előzmény: sattilaaaa (1004)
sattilaaaa Creative Commons License 2007.08.16 0 0 1004

Mert akinek a 20.hét kéne, van mát egy 19.hete, helyben használja és kéne még egy hét neki a 19. mellé.

A 12.hét (ill. fehér, vagy piros hét) meg azért kéne, mert már eladtuk (le is előlegezték), csak közben az eredeti tulaj is eladta, s persze nem szólt nekünk :-(

Rohadt kellemetlen, mert ha nem találunk, ugrott egy üzlet.

Előzmény: Marri (1003)
Marri Creative Commons License 2007.08.16 0 0 1003

A vevőid miért ragaszkodnak a 20. illetve a 12.hét-hez? Álllítólag a TS-ben a szezonon belül a hetek könnyen cserélhetők, mert olyen rugalmas üdülési megoldás!?

Előzmény: sattilaaaa (995)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2007.08.16 0 0 1001
Ráadásul ott 1 ft jelképes összegért is megkaphatja.... :-D
Előzmény: Wild_Bear (998)
sattilaaaa Creative Commons License 2007.08.16 0 0 1000
"Te majom..."??? Úgy látom, ki akarod rúgatni innen magad. Rendben, csak fikázzál, hajrá!
Előzmény: Wild_Bear (998)
Marri Creative Commons License 2007.08.16 0 0 999

Szerintem tedd fel a Vaterára a hirdetésed és további más sokak áltál látogatott helyre.

 

A probléma az, hogy a sok csalódott illetve átvert TS tulaj nem az internetet használók köréből kelül/t ki. Mert az információval kevésébé ellátott embereket könnyebb átverni.

Előzmény: sattilaaaa (995)
sattilaaaa Creative Commons License 2007.08.16 0 0 997

Lassan írom, akkor talán megérted: szállj már le rólam!

...vagy fogd fel legalább, ami a felhívásban szerepel!!!

Előzmény: Wild_Bear (996)
sattilaaaa Creative Commons License 2007.08.15 0 0 995

Ismételt felhívás:
 
ELADÓ ÜDÜLŐJOGOKAT KERESEK!
Az álábbi üdülőjogokra az itt megjelölt árakon max. 1 hónapon belül vevőket tudok:

Club Dobogómajor 4 fős piros/20 hét. - max. 500,000 Ft-ért.
Bármilyen Abbáziás, esetleg a HCH-s 4 fős fehér, vagy jobb hét - max. 150,000 Ft-ért.
Club Dobogómajor 4 fős fehér/12. hét - max. 600,000 Ft-ért.


E-mail: igazgato2005@gmail.hu
 
Nem kell semmit előre fizetni, csupán egy megbízási szerződést kötni a cégemmel, melyben rögzítjük, hogy az eladó a fenti összge(ke)t kapja "kézbe" (tehát a jutalékunk e felett van)
 
Több helyen és folyamatosan keresünk ilyen üdülőjogokat, érdekes módon mégsem jelentkezik senki.

Egy szóval sem állítom, hogy ez a piaci értéke, de ha ennyire eladhatatlan dolog ez, vajon miért nem találtunk eddig egyetlen tulajdonost sem, aki örömmel megválna ettől a "használhatatlan, értéktelen, rossz befektetésétől"?
Mert ugye a 150,000 is több a semminél, hogy az 5-6százezer Ft-ot már ne is említsem! 
 
 

Anti-timeshare Creative Commons License 2007.08.13 0 0 994

A magyar John Palmer?

http://www.google.com/search?hl=en&q=John+Palmer+timeshare&btnG=Search&meta=

 

"Customers were told that Palmer's company would sell their old timeshare and make them a vast profit. In fact the company did nothing.

Victims ended up with a new timeshare they could not afford, and an old one they could not sell at prices promised by Palmer. "

 

Talán John Palmer volt ebben a "szakmában" a legjelentösebb, több ezer becsapott ügyfél a teljes kár font milliárdban mérhetö.

Sokan próbálják utánozni a kiváló módszereit azóta is.

 

Amúgy a tisztességes felhíváshoz az is hozzátartozna, hogy az általad megadott ár a jutalék elött vagy után értendö? Tehát mennyit fizetsz az eladónak, ha találsz egy vevöt 500 ezerért? Mennyit kell fizetni neked, ha nem találsz, vagy nem egy hónapon belül találsz? Kizárólagosságot kérsz-e? Van-e más feltételed (pl venni kell helyette másikat, letétbe kell helyezni bármekkora összeget, költséget elöre fizetni stb.) Adott évi fenntartási költséget ki kell-e még fizetni?

 

És még mindig várom a szintiszta érveket a TS mellett valamint a benfentes véleményedet az EU szabályozás módosításáról.

Előzmény: sattilaaaa (987)
sattilaaaa Creative Commons License 2007.08.13 0 0 993

Hello!

 

Ha az előbb említett hetek valamelyike, mint mondtam konkrét vevőket tudok rá, tehát semmit nem kell fizetned és azt a pénzt kapod meg, amit írtam.

Kérlek, küldj elérhetőséget a mailemre!

Köszi!

Előzmény: fazekaslaci (992)
fazekaslaci Creative Commons License 2007.08.13 0 0 992

Szia!

 

Én tudok eladó üdülési jogot !

Viszont előleget, jutalékot, stb. előre nem fizetek !

Előzmény: sattilaaaa (991)
sattilaaaa Creative Commons License 2007.08.13 0 0 991

Ne játszad már itt az agyad..!

 

Akkor most ki is személyeskedik itt?!

De semmi gond, ezzel a beszólásoddal Te is csatlakoztál az Anti kollégádhoz (az ő hozzászólásaira nem reagálok)

 

Viszont megismétlem a felhívásomat: ELADÓ ÜDÜLŐJOGOKAT KERESEK!
Az álábbi üdülőjogokra az itt megjelölt árakon max. 1 hónapon belül vevőket tudok:
Club Dobogómajor 4 fős piros/20 hét. - max. 500,000 Ft-ért.
Bármilyen Abbáziás, esetleg a HCH-s 4 fős fehér, vagy jobb hét - max. 150,000 Ft-ért.
Club Dobogómajor 4 fős fehér/12. hét - max. 600,000 Ft-ért.
E-mail: igazgato2005@gmail.com

 

(amúgy ha hiszed, ha nem Wild_Bear, sehol nem találtam ilyen heteket ennyiért)

Előzmény: Wild_Bear (990)
vidi313 Creative Commons License 2007.08.13 0 0 989
Igen, részvényvásárláskor valóban nincs ÁFA. Viszont a részvényeladót amennyiben nyeresége képződik, terheli adófizetési kötelezettség! Tehát a megvásárláskor befektetett összeg, és az eladási ár közötti differencia tekinthető nyereségnek, (ebből eredően az infláció is adóköteles) aminek 25% adókötelezettsége van, plusz 15% egészségügyi hozzájárulás, tehát összességében 40% a nyereség utáni fizetési kötelezettség. A TS-el kapcsolatban ez engem nem érint, mert én a töredékéért szeretném, ha sattilaaaa megszabadítana a részvényektől, mivel ilyen irányú üdülési céljaim nincsenek.
Előzmény: sattilaaaa (988)
sattilaaaa Creative Commons License 2007.08.12 0 0 988

Én kérek elnézést!

Sorry, de sem időm, sem energiám nincs a hozzászólásaitokat elolvasni :-(

De tulajdonképpen miről is „fórumoztok” itt???

Mert ha arról, h. bizonyos értékesítők (cégek) inkorrekten tájékoztatják a meghívottakat, ezzel abszolúte egyetértek.

Arról, h. bizonyos cégek az üdülési jog mellé részvényeket is adnak, s h. ez mire jogosítja fel(?), ill. mire nem a vásárlókat, erről sztem nincs értelme beszélni! Ennek mindössze annyi lényege, h. a vevőnek nem kell az üdülési jog megvételekor még az ÁFA-t is megfizetnie.

A kérdés sztem csupán az, jól jár-e, s ha igen, mennyivel, mivel, ha üdülőjog tulajdonos valaki???

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!