Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.11.13 0 0 34881

Benapozást  nem tolerálja, nagyon kevés víz van a rendszerben (5 radiátor, kicsi a ház) így olyankor az égő kikapcsolásával oldja meg, hogy ne legyen túllendülés. Ebből az okból a lemodulálás is hamar végbemegy 5-10 perc. Télen pontosan tartja a kívánt hőmérsékletet, mindent bevet ennek érdekében, emeli-csökkenti a teljesítményt, előremenőt. Az északi falra tettem a szobába, kicsit korrigáltam az érzékelt hőfokot.

A megtakarítás szerintem elhanyagolható, de marketing elem...

Előzmény: joevagyok68 (34879)
Peti 82 Creative Commons License 2019.11.13 0 0 34880

Üdvözlök mindenkit!

 

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok szakértő urak hogy van egy Ariston Cares Premium 24- es kombi cirkóm,

mostanában olyat csinál ha meleg vízet engedek sikító, nyikorgó, visító hangokat ad ki kb 10-15 másodpercig mikor már kezd meleg lenni a víz. Ha lentebb veszem a meleg víz hőfokát akkor halkabban és kevesebb ideig csinálja. Fűtésnél nem csinálja. Ha valaki tudja mi lehet a probléma annak megköszöném a segítséget, mert kezdek tanácstalan lenni, talán vízkő a hőcserélőben (mivel az alumínium)?

 

Segítségeket előre is köszönöm!

joevagyok68 Creative Commons License 2019.11.13 0 0 34879

azért én arra kíváncsi lennék, hogy 

- kinek, mennyi idő/hány perc után modulál le a minimumig a kazánja

- illetve , ha már minimumon megy a kazan, a sensys mit tud csillapítani a kilengésen ? 

 

Amúgy, ha méretarányos a kép, és tegyük fel, hogy a hiszterézis az +- 0,1 fok....akkor túllendül(t) vagy 0,05 fokot !  :-)

 

Arról nem is beszélve, hogy mennyire örülünk , ha télen süt a nap !  Egy benapozás fokokat jelenthet túlfűtés szempontjából az adott helyiségben..

Egy süés- főzésről nem is beszélve.....

 

4 % megtakarítas.... az statisztikailag nem igazán kimutatható.....statisztikai hibaszázalék környéke...

Egy szeles nap nagyobb túlfogyasztást okoz..... jóval..

szerintem !

 

Előzmény: Törölt nick (34877)
ksanyi52 Creative Commons License 2019.11.13 0 0 34878

Ez egy nagyon jó ilusztráció.

Előzmény: Törölt nick (34877)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.13 0 1 34877

Igazad van...

 

 

 

 

 

Előzmény: Sony Black (34875)
joevagyok68 Creative Commons License 2019.11.13 0 0 34876

Szóval akkor te sem használsz TESTO-t ?

 

Csak mert a TESTO az füstgáz elemző..

http://www.drgaz.hu/index.php?inc=product&ref=737

biztos van ok_okozati összefüggés  a kémény és a füstgáz között..

DE inkább a gáz/levegő "összetétel" az ami befolyásolja... a venti fordulatszáma meg ugye változik....

A venti legkisebb fordulatán meg vagy ki tudja tolni a cuccot...vagy nem.... és akkor "hosszú" a kémény

Ezen a TESTO nem sokat segít..

 

Gondolom ezt most kötözködésnek fogod venni  :-)

 

Pedig csak fel szeretnék világosulni...

Előzmény: Sony Black (34874)
Sony Black Creative Commons License 2019.11.13 0 0 34875

Abban szinte biztos voltam, hogy te belekötsz majd...

 

Sensys-el is lekapcsol a kazán, nem megy 0-24be. Egy laikus, így érti meg ahogy lerajzoltam.

 

Előzmény: Törölt nick (34870)
Sony Black Creative Commons License 2019.11.13 0 0 34874

Az a beüzemelő, aki hozzá sem nyúl a készülékhez, csak pecsételget el kell hajtani a p...... Nem a te feladatod, csak leírtam mit kell csinálni. Akkor ki kell hívni egy olyan szakszervizest, aki megfelelő műszerekkel rendelkezik és belövi a készüléket!

Én mondjuk csak ilyen emberekkel dolgozom együtt... Egy kondis kazánt, nem lehet csak fölakasztani és kész.

 

Előzmény: Törölt nick (34873)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.13 0 0 34873

"Ezt a kazánt valaki beüzemelte a kéményhez mérten füstgáz elemzővel?"---tegnap megkérdeztem,azt mondják,a szakszervizes kijött, kitöltötte a papirokat,lepecsételte és ennyi ....nem csinált semmit a kazánon.

 

"néha van hogy behörög a kémény, általában csak bizonyos fordulatszámon. Be kell állítani. Kéményseprő üzemmód és hajrá! ;-) De Testo nélkül nem lehet!"  Most akkor megint hol tartunk az országban? A gépész feladata addig tart amíg felteszi és összeköti a kazánt a meglévő rendszerrel,/vagy új rendszert alakít ki. De a kazánt nem üzemelheti be....Tehát úgy gondolom nem feladatom Testoval vagy más füstgázelemzővel méricskélni és állítgatni a kazánt,ezért nincs is ilyen fél milliós kütyüm hozzá...

Előzmény: Sony Black (34847)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.13 0 0 34872

Igen így már értem.Valószínű az amit néztél régebben a 300-as széria elődje volt,

Annak idején mikor kazánt nézegettél.....a FÉG econ kazánjat nem jártad körbe? Nem tudsz róluk vmi infót? Jók /rosszak  ? Tele van "jó" cuccokkal az is ,és hazai  . Bár már egyszer kérdeztem itt a fórumon (nem konkrétan tőled) a Fég econról tud e vki vmit ...de semmi válasz ,az ismeretségi köreimben is ha megkérdezem sanki nem tud semmit róluk...

Előzmény: attila0325 (34837)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34871

Mai nap -átlag- 7 fok körül volt, meredeken melegszik. Azt írod 55 fok az előremenőd.

-10 foknál mennyi lesz?

 

Az kevés, ha tudod a -10nél mennyi kell, de jó támpont.

Előzmény: coffein2 (34861)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34870

Igen, de nem az a dolga, hogy ki-be kapcsoljon. Hogy az történik, az beállítás illetve a rendszer hibája.

A rajz jó, csak a felirat nem.

Előzmény: Apaxp (34867)
Apaxp Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34869

Ja és nem on-off játéka van neki hanem a teljesítménnyel játszik.

Előzmény: Apaxp (34867)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34868

Kicsit sz...l fogalmaztam: Petya a ... kazán /olasz- doboz/ beállításait "belezte" jól ki.

Előzmény: Törölt nick (34866)
Apaxp Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34867

A lényegét tekintve tényleg ez a működési elve :D Igaz hogy a rajzhoz képest sokkal egyenletesebb a sensys vonala.

Előzmény: Törölt nick (34864)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34866

35-40 pénzért nekem ne on-offoljon. :-)

"Szeben" nem lehet mint ahogy csapszi leírta.

-Szerintem senki nem nézte meg.

Kis adalékként: az eme szar olasz dobozt nagyon jól ismerő Petya79 hozzászólásait IS érdemes böngészni, beállításban sokat segít.(ha már láttam itt mostanában) És a többiek....

Nagyjából úgy illene segítséget adni itt, ahogy ők tették, írigylem a türelmüket  :-D

Előzmény: Törölt nick (34865)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34865

Részletesebben?!:))

 

Előzmény: Törölt nick (34864)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34864

Leverném a falról ha úgy működne...

Előzmény: Apaxp (34862)
Gyurma35 Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34863
Sziasztok!
Két szintes házban külön szeretném szabályozni a szinteket. Az sem lenne hátrány, ha netes vezérlés is lenne.
A szintek külön osztó gyüjtővel és keringető szivattyúval rendelkeznek. Lent padlófűtés fent radiátoros van. A kazán Ariston Genus One System indirekt melegvíz tárolóval. Milyen termosztátokkal lenne érdemes vezérelni? A modulációs termosztátnak mekkora elönye van?
Apaxp Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34862

Látom közben megválaszolták a kérdéseidet. A sensys külső érzékelő nélkül is próbál lehetőleg állandó lakáshőmérsékletet tartani minimálisan szükséges teljesítménnyel.

Ha van külső érzékelő, akkor a kazán menü 4.2.4-es beállításában 0-20 közötti érték beállításával megadható milyen mértékben vegye figyelembe a külső hőmérsékletet.

Sony Black 34853-as hozzászólásában a lényeget lerajzolta a sensysről.

Előzmény: coffein2 (34849)
coffein2 Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34861


Ha -10 körül járunk és megtalálom azt a legalacsonyabb előremenőt amely még a a lakás energetikai adottságai mellett kifűti a lakást akkor is jó irányt választottam a komfort növelése felé?

Hideg időben , ha jól emlékszem 7, 8 alkalommal kapcsolt be a kazán 15 perc időtartamra.

 

A termosztát hiszterézisét is állíthatom 0,1 fokra?

A fűtésindítások száma lehet , hogy nem csökkenne,de hosszabb ideig tartana a felfűtési időszak.

Jelenleg az előremenő 55 fok.

Törölt nick Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34860
Nálunk is on,off termosztát+ külső érzékelő van.Kint 9 fok,43C dübörög a kazán:)) Az asszony fázik,neki nem jön be a komfort!:))
attila0325 Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34859

Az on/off termosztát + külső hőmérséklet érzékelő kombó is teljesen működőképes. Genus One esetén biztosan, de szerintem a többi esetén is.

Előzmény: Sony Black (34857)
attila0325 Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34858

10 kOhm NTC

Előzmény: coffein2 (34856)
Sony Black Creative Commons License 2019.11.12 -2 0 34857

Na ezt majd valami Ariston Fun megmondja neked! ;-)

Meg azt is, hogy Sensys nélkül is csatlakoztatható ez, és anélkül is tudja e kezelni a kazán. Mert szerintem kéne tudnia.

Előzmény: coffein2 (34856)
coffein2 Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34856

Akkor már csak azt kell megnéznem, hogy az CLAS PREMIUM EVO-hoz milyen külső hőmérséklet érzékelőt lehet illeszteni.

Előzmény: Sony Black (34855)
Sony Black Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34855

"Azt lehet tudni, hogy mennyire képes felemelni az előremenő víz hófokát? van valami korlát ami fölé nem engedi?"

 

Attól függ mit állítasz be. A jelleggörbe A és B pontját te állítod be. Ez lehet mondjuk 30-60fok

A kazán bekapcsolási minimum külső hőmérsékletet is megadod az legyen mondjuk 18fok 

Akkor jelen esetben a 30-60 fok az jelenti hogy 18fokos külső hőmérsékletnél 30fokos lesz az előremenőd, és -10 fokos külső hőmérsékletnél pedig 60 fokos lesz az előremenőd. A kettő között meg épp annyi, amit a görbe kiad a 2 hőmérséklet határ között. Tehát a mostani 8-10 foknál kb 45fokos előremenővel fog dolgozni a kazán.

Előzmény: coffein2 (34852)
coffein2 Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34854

Köszönöm! Érthető.

Előzmény: Sony Black (34853)
Sony Black Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34853

Ezt nem a Sensys teszi, hanem a külső hőmérséklet érzékelő. Kizárólag ez mondja meg a kazánnak mennyi legyen az előremenő. Ehhez tudtommal nem kell Sensys. Bár lehet tévedek mert az Ariston csodáit nem ismerem annyira :)

Egy Bosch-nak nem kell ilyen csoda kütyü, hogy pl ezeket tudja, mint amit a link alatt lehet olvasni:

 

"

A külső hőmérséklet jeladó által meghatározott görbe hőmérséklete mellé megmondja a kazánnak, hogy hány fok van a házban, mennyit kell melegíteni rajta.

 Ad egy jelet a kazánnak ,hogy induljon el és tegye az előbb leírtakat. Ez a vízhőmérséklet lehet mikor felmelegítette a lakást ,akkor a termosztát kikapcsolja a fűtést. A víz elkezd hülni, vele együtt a lakás is. Amikor lehült a lakás ismét kéri a fűtést, a lehült vizet el kell kezdeni felfűteni a görbe álltal kívánt hőmérsékletre. (Ez viszonylag nagy teljesítményen teszi.)"

 

pl: a Bosch 2500 condens kazán ezt alapból tudja, ahogy felismerte, hogy csatlakoztatva lett egy külső hőmérséklet érzékelő, máris átállítja a szivattyút és a hő teljesítményeket, rá áll egy görbére amit beállítasz neki. A szobatermosztát meg csak ki-be kapcsolási jelet adja a kazánnak. De hogy milyen intenzitással, mekkora hőfokon, mekkora teljesítménnyel, és ahhoz milyen szivattyú fokozatot használva induljon, a kazán dönti el. Jóóó nyilván a Sensys ettől sokkal többet is tud, A Bosch is többet tud egy CT200 termosztáttal, de a kérdésed nem arra irányult. Csak arra akartam célozni, neked lehet elég egy külső hőmérséklet érzékelő.

 

Az ilyen Sensys féle kütyüknek az a lényege, hogy állandóan fenntartsa a komfortot a lehető legkisebb hőmérséklet különbség változással és optimális kazán igénybevétellel. Azt mondják a fűtési energia megtakarításban ez 4% jelent.

Csináltam egy rajzot hátha így érezhetőbb mit csinál ez a kütyü:

Előzmény: coffein2 (34852)
coffein2 Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34852

Köszönöm. Akkor az előremenő vízhófokot szabályozza. Azt lehet tudni, hogy mennyire képes felemelni az előremenő víz hófokát? van valami korlát ami fölé nem engedi?

Előzmény: Törölt nick (34851)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!