Keresés

Részletes keresés

Davidxanatos Creative Commons License 2008.02.05 0 0 555
Hát ez szuper, nagyon köszönöm.
Előzmény: Motun (554)
Motun Creative Commons License 2008.02.05 0 0 554
Passuth László a magyar írók közül szvsz igenis hiteles és emelet nem elhanyagolható hogy olvasmányos érdekfeszítő a stilusa.

Rengeteg külföldi is van, irok össze párat.
Előzmény: Davidxanatos (551)
Theorista Creative Commons License 2008.02.05 0 0 553
A legrövidebb az Ország Titka az én példányom 410.o (némelyik az 1000 oldalt közelíti)

Előzmény: Theorista (552)
Theorista Creative Commons License 2008.02.05 0 0 552
Személyes kedvencem, a világhírű finn író Mika Waltari történelmi nagyregényeit ajánlom. (ha még nem ismernéd őket...)

Szinuhe (az egyiptomi) (hollywoodi film is készült belőle, de az elég rossz)

Turms, a halhatatlan (etruszk-itáliai, 5.sz. krisztus előtt)

Az emberiség ellenségei (I.sz, Néró korabeli Róma)

Az Ország titka (az emberiség ellenségeinek előzménye)

Középkori regények:

Mikael: 16.sz.-Európa (német parasztháború, reformáció, boszorkányüldözés stb.)

Mikael Hakim (folyt.: de a Török Birodalomban)

Johannes ifjúsága, illetve Johannes Angelos (Bizánc végnapjairól szól-15.sz)


mind kiváló!
Előzmény: Davidxanatos (549)
Davidxanatos Creative Commons License 2008.02.05 0 0 551
Húha, köszönöm megnézegetem melyik írótól találok könyveket, köszönöm, eddig magyart nem nagyon olvastam, csak Rejtőt, de majd meglátjuk. Annyit még kérdeznék sajnos egyik szerzőt se ismerem, mennyire, nem is tom korhú, tehát autentikus, szóval tényleg úgy, illetve olyan stílusba ír mint amiről mesél, kicsit furcsa kérdés tudom, de sokszor tettem félre egy könyvet mert az író stílusa valahogy nem illet a szövegkörnyezethez, álltalában nem nagyon szoktam váltogatni a szerzőket, szeretem megszokni a stílusukat, és a legtöbb művüket elolvasni.
Motun Creative Commons License 2008.02.05 0 0 550
Magyarok közül Passuth Lászlót nagyon ajánlom.
Pár a címek közül, úgy per hecc időrendben....kezdve mondjuk I.sz. kb..450 - től....
Ravennába temették Rómát
Bíborbanszületett
Hétszer vágott mező
Sárkányfog
Sasnak körme közt

Kovai Lőrinc, Hunyadi József, Fehér Tibor regényei szintén remek olvasmányok...
Előzmény: Davidxanatos (549)
Davidxanatos Creative Commons License 2008.02.05 0 0 549
Sziasztok.
Tanácsotokat kérném, mien könyvet ajánlanátok, a következő témákhoz: először is regény, kalandos , érdekes, az ókori róma korszakából, nem is tom eddig Wilbour Smith, James Clavell irományai tecettek, ebben a témában de kifogytam az ötletekből, de végülis inkább olyan könyveket keresek amelyek témája a középkorig terjed. Hm valahogy nincs kedvem a viágháborús könyvekhez, inkább a római, görög történelemről olvasnék, esetleg nem is tudom talán az arab, japán kultúráról.
Ha ismertek hasonló alkotásokat (minnél hosszabbak annál jobbak), lécci osszátok meg velem, előre is köszönöm.
Motun Creative Commons License 2008.02.01 0 0 548

Passuth László: Esőisten siratja Mexicót címü szenzációs regényének van egy "ikerpárja" is Ivan Olbracht: Hóditó címü ugyancsak remek regényében.

Ezt a témát dolgozták fel a Szél fiai címü filmben, amelyben epizódszerepet  kapot

Bud Spencer is.

Sajnos a film nem érte el egyik regény szintjét sem még csak alapfokon sem.

Csimpolya Creative Commons License 2008.01.24 0 0 547
Értettem!
Előzmény: Theorista (546)
Theorista Creative Commons License 2008.01.24 0 0 546
OFF:

Félreértés elkerülése végett!

Nem szándékoztalak kioktatni, de mivel saját jó változatodat rontottad, úgy éreztem ez esetben érdemes szólni.

Ami az átírásokat illeti, kicsit sajnálom, hogy bár örvendetesen nő az idegen(angol)-nyelv ismerettsége, közben hajlamosak lettünk a magyarról kissé elfeledkezni. :(( (lsd. : milyen sok a magyar oldalakon is az indokolatlan angol kifejezések burjánzása.)

Vezeklésre engedély megadva! :))

ON
Előzmény: Csimpolya (544)
Csimpolya Creative Commons License 2008.01.24 0 0 545
Megfelelő vezeklésnek tartanám, ha kétszer megnézhetném a Derszu Uzalát, és legalább egyszer az Árnyéklovast.
Csimpolya Creative Commons License 2008.01.24 0 0 544

Igenis,  tudomásul vettem. Kérek engedélyt vezekelni:-)))

Előzmény: Theorista (543)
Theorista Creative Commons License 2008.01.24 0 0 543
itt

Helyesnek tűnik a szócikk.
Előzmény: Theorista (542)
Theorista Creative Commons License 2008.01.24 0 0 542
Helyesírást nem szoktam javítani, fórumon legalábbis. De mivel te javítottad rosszra, gondoltam jelzem, nehogy a rossz forma rögzüljön. :))

Engem az iskolában arra tanítottak, hogy a nem latin abc-t használó nyelvek esetén a magyar helyesírás a fonetikus, kiejtés szerinti átírást alkalmazza.

Kurosawa változat a nyugati (angol) átírása a japán kriksz-kraksznak.
Előzmény: Csimpolya (541)
Csimpolya Creative Commons License 2008.01.24 0 0 541
A helyesbítést az 533 hozzászólás alapján követtem el, az ottani cikkben úgy szerepelt. Sajna, nincs itthon  filmlexikonom, és a japán nevek magyarra átírása nem a legerősebb oldalam. Lehet, hogy egy angol átírást nem lett volna szabad kritika nélkül elfogadni. Míg utána nem tudok nézni, nem nyilatkozom erről a témáról.
Előzmény: Theorista (537)
Csimpolya Creative Commons License 2008.01.24 0 0 540
Tartok tőle, hogy igazad van! Viszont a film akkor is jó. Ez is valami.
Előzmény: Galgadio (539)
Galgadio Creative Commons License 2008.01.24 0 0 539

"A felvert sátrak között átvonul egy tigris, nem látjuk, csak az árnyékát, mégis, valahogy jobban tükrözte az állat erejét és méltóságát, mint egy vicsorgó ábrázat. Most, amikor kihalóban van a szibériai tigris, és gőzerővel irtják sz őserdőt ott is, talán meg kellene nézni néhány embernek. Bár nem biztos, hogy hatna rájuk."

 

Amíg hatalmas pénzeket kaszálnak bizonyos rétegek belőle, míg másoknak a család megélhetését jelenti, addig aligha...

Meg amúgy is sok olyan ember van , akire csak a fejéhez szorított pisztolycső van érdemi hatással...

 

Hosszú távon eléggé szkeptikus vagyok a kevés természetes állapotban megmaradt ökoszisztéma megőrizhetőségét illetően:(

Előzmény: Csimpolya (534)
Csimpolya Creative Commons License 2008.01.23 0 0 538
Végre egy jó hír, és egy jó ízlésű filmforgalmazó. Utána fogok nézni. Ezt a részletet is kellőképpen méltánylom, és nagyon köszönöm.
Előzmény: Theorista (536)
Theorista Creative Commons License 2008.01.23 0 0 537
Szerintem rosszul helyesbítetted:))))

Kuroszava
Előzmény: Csimpolya (535)
Theorista Creative Commons License 2008.01.23 0 0 536
Állítólag Mo.-n is forgalmaz(t)(z)ák a filmet dvd-n.

film
Előzmény: Csimpolya (534)
Csimpolya Creative Commons License 2008.01.23 0 0 535
Helyesbítek: Kuroszawa!
Csimpolya Creative Commons License 2008.01.23 0 0 534

Köszönöm szépen, mind Neked, mind jamaicának. Ha Kuroszava rendezte, igazán érthető, ha jó film lett belőle. Egy jelenetre emlékszem tisztán: A felvert sátrak között átvonul egy tigris, nem látjuk, csak az árnyékát, mégis, valahogy jobban tükrözte az állat erejét és méltóságát, mint egy vicsorgó ábrázat. Most, amikor kihalóban van a szibériai tigris, és gőzerővel irtják sz őserdőt ott is, talán meg kellene nézni néhány embernek. Bár nem biztos, hogy hatna rájuk.

Egy biztos: kedvet kaptam, hogy újra elovassam a könyvet, az legalább kéznyújtásnyira van. Sajna, nem tudom ugyanezt elmondani a filmről. 

Előzmény: Theorista (533)
Theorista Creative Commons License 2008.01.23 0 0 533
Derszu Uzala



film


http://www.imdb.com/title/tt0071411/
Előzmény: Csimpolya (530)
jamaica2 Creative Commons License 2008.01.23 0 0 532
Kuroszawa rendezte film volt, és szuper film volt.
Előzmény: Csimpolya (529)
Csimpolya Creative Commons License 2008.01.23 0 0 531
Sajnos, nincsenek pontos adataim róla, de úgy emlékszem, készült egyí Ulug-bek csillaga c. szovjet film, valami évfordulóra. Sajnos, nem láttam, csak éppen tudok róla, hogy volt ilyen.
Előzmény: jamaica2 (524)
Csimpolya Creative Commons License 2008.01.23 0 0 530

Be kell vallanom, régóta bosszant az, hogy miért készülnek pocsék filmek az Árpád-ház történeteiből,  illetve egyáltalán nem készülnek, holott bizton állíthatom, hogy van olyan érdekes, mint a rózsák háborúja. Egyre emlékszem, ami Szent Lászlóról készült, a címét már nem tudom, de csak elaludni lehetett rajta.

Eszembe jutott erről két könyv, amit Hegedűs Géza írt, az egyik az Egyetlen út, ez Szent Istvánról szól, a másik a Lovagok a Kőrös-parton, ez meg Szent Lászlóról. Hegedűs Géza diplomamunkája az Árpád-kor jogalkotásról készült, úgyhogy nem volt teljesen járatlan a témában. 

Szintén László idejében játszódik Karczag György regénye, az Idegen páncélban, szerintem igen olvasmányos, érdekes köny, ideális filmtéma lenne, ha...

 

Csimpolya Creative Commons License 2008.01.23 0 0 529

Igen, valóban Derszu Uzala volt a címe, és Arszenyev hasonló című könyvéből készült. Ez a könyv viszont nem regény, hanem egyfajta útleírás, az orosz tiszt ugyanis földmérő volt, de jó tollú író, a műve pedig nem egyszer szinte-szinte szociográfia, bár ezt a kifejezést akkoriban nem ismerték. Ha jól emlékszem, az 1900-es évek elején játszódik, mindenesetre még javában cárizmus volt.

A könyv a Gondolat kiadó szerkesztésében 1976-ban jelent meg. (Legalábbis az a példány, ami nekem megvan. )Viszont az is szerepel, hogy III. rövidített, javított kiadás. Emlékszem, valami rokonomnál már olvastam, A Távol-kelet őserdeiben címmel. Megpróbáltam elkunyerbálni, de nem adta. Azóta is haragszom rá.

Szintén a könyv előlapján szerepel, hogy az illusztrációkat az 1975-ös moszkvai filmfesztiválon nagydíjat nyert Derszu Uzala c. filmből állították össze. 

Sajnos, a filmről nincsenek adataim, pedig láttam, és tetszett. Arra emlékszem, hogy egy japán rendező készítette el, de nem biztos, hogy ez tényleg így van.

Közben lehalásztam a könyvet a polcról, 1902-ben kezdődik.

Előzmény: Galgadio (528)
Galgadio Creative Commons License 2008.01.23 0 0 528

És az a film, amelyben egy öreg dolgán (?) vadászt befogad egy orosz katonatiszt a családjába, miután az Szibéria vadonjában megmentette az életét.

Vlagyivosztokban élnek egy szép nagy házban, de az öreg sehogy sem bírja megszokni a városi életet.

 

Valami Derszu Uzala vagy mi a címe.

Galgadio Creative Commons License 2008.01.23 0 0 527

Azt a filmet látta valaki, amelyikben két keresztes lovag megy a Szentföldre, de útban valahol Európában egy búzatáblában rablóbanda támad rájuk.

Bár sikerül megfutamítaniuk a haramiákat, mindketten súlyos sérüléseket szenvednek.

A búzatábla kellős közepén haldokolnak és közben az Élet értelméről beszélgetnek.

Reggel a mezőre kivonuló parasztok már csak a holttestüket találják meg...

 

Sajnos nem emlékszem a címére, sem arra, hogy milyen nemzetiségű volt...

jamaica2 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 524
Ülüg Begh történetét nem olvasásból ismertem, hanem  fizika tanárom (Vermes Miklós) aki széles látokörű utazó volt és járt a 70-es években Szovjet Közép Ázsiában és élménybeszámoló során mesélt Ülüg Beghről és tőle hallottam ezt a téves urbán legendet Timurral kapcsolatban, amikor beírtam ide sajnos nem ellenőriztem le, bocs! 
Előzmény: jamaica2 (523)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!