Keresés

Részletes keresés

riversea Creative Commons License 2004.10.05 0 0 12539
Az SLK hajógyár Rodau nevű tengerjáróját is többen lefotózták korábban a Dunán. A hajó azóta elkezdett dolgozni a Stahlman flottában. Most itt van egy kép róla, amint ócskavas rakodás után elhagyja az angliai Sharpness kikötőjét 2004. 09. 27.-én: Rodau Üdv: rs.
Előzmény: viking star (12515)
sleplonc Creative Commons License 2004.10.04 0 0 12538
Vagy mégse.Valamiért nem tudom a képet felrakni.Bocs de még küszködök mindennel.
sleplonc Creative Commons License 2004.10.04 0 0 12537

 

Hali.Itt egy kis rejtvény a 70es évekből.A fotót egy utasunktól kaptam akkoriban,s most hetek óta keresem,de végre itt van.

MALWIN Creative Commons License 2004.10.04 0 0 12536
MALWIN Creative Commons License 2004.10.04 0 0 12535

Igazán jó buli lehetett, még a Blikk-be is bekerült hírként!

Ami -tekintve, hogy a rendezvényen nem jelent meg egyetlen valóságsow-szereplő, botrányhős figura sem, továbbá nem történt baleset, nem lett senki öngyilkos, nem rohangált senki pucéran, stb-  nem kis teljesítmény az "embereket érdeklő hírek" médiamunkásainak lapjában!

Előzmény: guberavera (12531)
viking star Creative Commons License 2004.10.04 0 0 12534

Ma reggel különleges jelenségnek lehettünk tanúi!

Az Erzsébet-híd alatt egymás mellett állt a TELJES ukrán kabinos flotta (Dnipro, Volga, Ukraina, Moldavia, Dunaj), ami ugyebár 5 egyenként átlagban 16 méter széles hajótestet jelent!

Az együttállás alig egy-két óráig volt látható, utána ugyanis lassan foszlásnak indult. A nem mindennapi dunai tüneményt észlelve azonnal riasztottam Pedro topictársunkat, aki remélhetőleg hamar a helyszínre ért. Sajnos én nem tudtam fényképeket készíteni, enyhítő körülménynek számít, hogy épp fizika-előadásra tartottam;)

Miksai Creative Commons License 2004.10.04 0 0 12533

Tényleg , a kenyeret kifelejtettem a leírásból, de évek óta ilyen finomat nem ettem. Kb 5 perccel a hazaérkezésem után elfogyott !

Kis kritikaként megjegyezném, hogy küldjük a látogatókat az Egyesület honlapja irányába, ami már lassan igen poros ! Köllene frissíteni kicsikét.

Azt valóban jó volt tapasztalni, hogy mennyire egyenrangúként kezelik csapatunkat a szakma nagyágyúi is. Úgy látszik mégis volt értelme az eddigi munkáknak ?

guberavera Creative Commons License 2004.10.04 0 0 12532
Jobbulást HJ-nak, a növérekkel kapcsolatban mintha másról beszélt volna ...
Előzmény: Bócman (12530)
guberavera Creative Commons License 2004.10.04 0 0 12531

Sziasztok,

Néhány szó a Hajós Emléknapról: Karcsival egyetértek, kitűnő szervezés, jó hangulat remek kapcsolatépítési lehetőség. Annyi meghívásunk van, győzzünk eleget tenni. Jakyg nagyon jó beszédet mondott, halkan jegyzem meg, az egyesületnek komoly rangja van a hajósok között. Csak így tovább, bátran aki még nem jutott el a belépésig ne habozzon. Újabb beszállási lehetőségek a láthatáron, remek fotózási alkalmak. Még néhány adalék: attól, hogy valaki polgármester még lehet kiváló humora és a legjobb kenyeret minden bizonnyal Neszmélyen sütik.

A legjobb az volt amikor beragadt a légkürt a Sopronon ...

Üdv mindenkinek

Gubera de Vera

Mivel a levlistára nem tudok írni, üzenem Mi is megyünk az A38ra.

 

Bócman Creative Commons License 2004.10.04 0 0 12530

Kedves Topiklakók!

 

 

A szombati rendezvény egyik érdekes pillanata volt Ha-Jó topiktársunk feltelefonálása, így virtuális hajóskapitányként Ő is részt vett a rendezvényen - amely rendezvény létrejöttének egyébként Ő volt a motorja!! 

 

Rendesen morog az orvosokra, a nővérek egyik felére, meg a kajára, valamint a kényelmetlen ágyikóra és a feredőzés nehéz mivoltára...

Röviden: egyre joban van.

:-)))

 

 

Szerdán megy Balatonfüredre, egy hetes kúrálásra, aztán 3 hét pihi Mosdóson.

 

A neten küldött jókívánságok különösen jól estek Neki, nagyon köszöni, és ismételten üdvözli a Gőzhajók, hadihajók, hajózás és a rányíló topikokat!!!

smith Creative Commons License 2004.10.04 0 0 12529
Ezért voltam rá kíváncsi én is.
Előzmény: Enzo (12525)
ANker Creative Commons License 2004.10.04 0 0 12528

Szerintetek is lóg a Füred bal hátulja, vagy csak rémeket tévedek? :-)))

Más: a Közlekedési Múzeum hajózási kiállítását én is ajánlom mindenki figyelmébe. Jó látni, hogy évtizedek során folyamatosan képes megújulni, aktualizálódni. És a régi, kedves makettekhez új élmények kapcsolódnak - Sopron, LIV (Zebegény, Haláp, Attila), Hévíz, Beloiannisz, Csobánc, hajdan volt Dunakeszi-Dörgicse... Hiányos a felsorolás, kevés a hely minden emléknek.   

Előzmény: Z. Z. (12521)
Zoltika Creative Commons License 2004.10.03 0 0 12527

Szia zgrot!

 

"Elökeresem öket és megprobálom feltenni a netre "

Várjuk! A matróz-csárdás képek különösen guberavera szívét fogják megdobogtatni :))! (Az ő ötlete, hogy össze kellene állítani egy olyan képtárat, ami a matróz előtt mutatja a hajókat.)

Előzmény: zgrot (12518)
viking star Creative Commons License 2004.10.03 0 0 12526
Enzo Creative Commons License 2004.10.03 0 0 12525

Úgy nézem, ebben még meg lehet a motor.

 

Előzmény: Z. Z. (12524)
Z. Z. Creative Commons License 2004.10.03 0 0 12524
 Kívülállóként én csak a farát tudom megmutatni.
Előzmény: smith (12522)
Z. Z. Creative Commons License 2004.10.03 0 0 12523

 

 A szerda délutánt egy hagyományosnak mondható munkahelyi összejövetelen töltöttem a népszigeten. Malwint nem láttam, de halászlé az volt :-))

 

 Amit megosztanék a nagyérdeművel, az egy kővel rakott uszály,

 

 és a Budavár vízibusz, személyekkel a felső fedélzeten, háttérben a gázgyár. Sajnos a fényviszonyok délután kedvezőtlenek, szemből süt a nap.
smith Creative Commons License 2004.10.03 0 0 12522
Gulácsról valami értékelhető infó?
Előzmény: Z. Z. (12521)
Z. Z. Creative Commons License 2004.10.03 0 0 12521
 Akkor most húsz perc, vagy ötven?
Z. Z. Creative Commons License 2004.10.03 0 0 12520
 Négy vízibuszfar, háromféle hátsó ablak.
Z. Z. Creative Commons License 2004.10.03 0 0 12519

 

Na szevasztok! Ma délután lesétáltam a kikötőbe. A Vanyolai féle Balaton I. tartósan ott állt a bejáraton. Nem tudtam, mire vár?

 

 10 perc elteltével jött ki a Fonyód. Nem a nyári személyzet volt rajta, hanem új arcok.

 

 A kihaladást követően amaz bejött ...

 

 ... majd utasokkal távozott, de nem füred irányába. Szerintem valamilyen megrendelt sétajárat lehetett, eközben a BHRT hajója (Tünde) benn állt a kikötöben.
zgrot Creative Commons License 2004.10.03 0 0 12518

 

 

  Sziasztok !

 

 Köszönöm a szives fogadtatást Malwin részéről . Van miről mesélni . Pályafutásomat  mint minden zöldfülü a Buda ms-en kezdtem . Utána következtek a szép sorjában a hajók . Kecskemét , Miskolc , Solyóm ( akkor csak egy darab volt ebből a tipusból ) , Balatonfüred ,  Inota ,  Pályám a hajózásnál az Ózd ms-en lett vége  . A szokásos családi gondok . Van egy -két képem igaz azok fekete fehérek  , a Kecskemét ms van megörökitve a Matróz csárdánál ,  a Kazán szoros , Ybbs zsilip . Elökeresem öket és megprobálom feltenni a netre .

hajóvontató Creative Commons License 2004.10.03 0 0 12517
Ha jól tudom a hajdan volt törpék egyike . egy testvére van Baján korábban BÉDA most DÉRI és már vgy10 éve hogy erlőször ott láttam
Előzmény: smith (12516)
smith Creative Commons License 2004.10.03 0 0 12516
Többször felmerült már a topicon a 61-es út melletti horgásztónál felbakolva álló hajó. Ma arra jártomban, amennyire a gaz engedte, körbejártam. Felmászni rá nem volt kedvem, rengeteg darázs volt benne.
Mit lehet tudni erről a vasról?
Az utolsó képen értékes információ van, ha valaki komolyan érdeklődik utána.
viking star Creative Commons License 2004.10.03 0 0 12515

Eddig úgy néz ki, a BBC Aramis-t füleltük le legtöbben!!!

 

Augusztusban egy komáromi tengerjáró megjelent a Neszmélybe tartó Sopron előtt, Zoli66 le is kapta, majd elindult a telefonlánc.


Pesten már várta Riversea, a K-hídon, a képek ide kerültek fel.

 

Persze én se tétlenkedtem, a Viking Staron vártam meg a levonulását, hogy legyen kép róla közvetlen hajóról, hídról, és parti nézetből is.

 

És azt hisszük ennyi volt...nem;))

 

A hajót Újvidéken is elkapták. A honlapom kapcsán kaptam egy mailt, az illető ekkor épp a Bp-Constanta-Bp vonalon hajózott, és hazafelé tartott, mikor jött lefelé a monstrum. Az ide belinkelt galéria utolsó kockáin látható a dolog. Az azt megelőzőeken pedig ínyencek számára megmentendő, illetve meghatározandó hajó-hajómaradvány látható. Nézegessétek, holnap estig egyelőre fenthagyom.

 

http://hajo.atw.hu/tengerjarok/nem_sajat/bpcon01.htm
MALWIN Creative Commons License 2004.10.03 0 0 12514
Óóóóóóó....:-))
Előzmény: Zoltika (12513)
Zoltika Creative Commons License 2004.10.03 0 0 12513

Tegnap.

 

Zoltika Creative Commons License 2004.10.03 0 0 12512

féligOFF, mert az OFF esemény mégiscsak hajón van...

 

Szerdán este 8-kor az A38 hajón szerepel a Szászcsávási Zenekar. Szerintem jók, érdemes meghallgatni őket!

smith Creative Commons License 2004.10.03 0 0 12511
Megkésve bár, de boldog névnapot! ;-D
Előzmény: MALWIN (12510)
MALWIN Creative Commons License 2004.10.03 0 0 12510

Üdv  fedélzeten!

Nem baj, hogy húsz éve voltál...lényeg, hogy most vagy.Várjuk visszaemlékezéseidet, információidat, mindent, amivel többet tudunk meg a múltról és jelenről!

Előzmény: zgrot (12505)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!