RnD Creative Commons License 2019.10.20 -1 3 307

'A mérkőzés nem volt talán olyan színvonalú, mint itt Debrecenben, mi sem voltunk olyan élesek talán..'

A meccsnek valójában semmilyen tétje nem volt, és az első tíz percben az is kiderült h a németeknek esélyük nincs egy-két gólnál többel vezetni, az meg semmire nem elég. Erre ők is rájöttek, szemmel láthatóan nem is nagyon erőltették hogy ennél közelebb kerüljenek hozzánk, aztán a második félidő elején elfáradtak és kaputt... A kritikus időszak sem volt kritikus igazából, nem is tartott a 45. percig, mert a Loki már a 39. percben 20-21-re visszavette a vezetést és ezt követően egyre növelte az előnyt. A kérdés már csak az volt h hány góllal nyerünk ezen a meccsen, még úgy is hogy az utolsó negyedórában a Loki kapusa sem védett semmit (nemcsak a németeké).

Karsten tényleg tetszett, klasszul lő kapura. Vámos Petra is szuperül védekezett és elöl is lőtte a gólokat, az utolsó tíz percben meg - nagyon önzetlenül - kétszer abszolút ziccerből is leadta a labdát balszélre Petrus Mirtillnek, hogy a csapat legfiatalabb játékosa is betaláljon. De Vámos Petra egy tündér, és tényleg...

Előzmény: Pinturicchio7 (304)
Fradista Utazó Creative Commons License 2019.10.20 -1 1 306

Szerintem a meccset alapvetően meghatározta, hogy az első mérkőzésen eldőlt a továbbjutás. OK, hogy pont a meccs elején hallottuk hogy a Metzingen ki bírt esni 8 gólos előnyről, de a leverkuseni játékosok nemigen hittek abban, hogy a nyolcgólos hátrányt le lehet dolgozni. A Debrecen meg talán a legelején, 2-0-nál, egy pillanatra rosszat is gondolhatott, de aztán ezt hamar el is hesegették, és tudták, hogy ők innen tovább fognak jutni.

Emiatt aztán az egésznek olyan felkészülési meccs hangulata lett. Egyetértek veled, a színvonal nem volt az igazi, szerintem pont emiatt, amit írtam.

A játékvezetésről pont ugyanezt gondolom, amit te, katasztrófa volt, amit a két osztrák előadott. Szerencsére nem befolyásolt semmit.

Összességében nagyon egyformán értékeljük a mérkőzést, a helyszínen talán a hangulata jobban átjött.

RnD Creative Commons License 2019.10.20 -2 2 305

'Elég jó felbontású, részletgazdag képek.'

...tegyük hozzá: kizárólag német játékosokról és német hivatalos személyekről. Szóval leginkább az nézze, akit a Leverkusen játékosai és szurkolói érdekelnek.

Pinturicchio7 Creative Commons License 2019.10.20 -1 1 304

Elég jó felbontású, részletgazdag képek.

A mérkőzés nem volt talán olyan színvonalú, mint itt Debrecenben, mi sem voltunk olyan élesek talán. A kritikus időszak megint ez a 37-45. perc között volt, ahogy az első meccsen is. Jól lőttek kintről, most a litván irányító és Zschocke is érezte a távolságokat. Jenifer Rode megint jól indult, aztán mintha elfáradna, pedig amúgy sok potenciál van benne, jó kis játékos. Eddig bírja a német bajnokikon is? Szélre most talán több labda ment ki, bár még mindig úgy érzem, nagyon befelé dolgoznak a lövők. A játékvezetés szerintem nagyon gyenge volt, következetlenül fújtak össze-vissza (ami egyik oldalon hetes, másikon két perccel később nem, stb.)

Nálunk pozitívum Karnik és Karsten játéka, és a fiatalok is hozzátettek sokat (Vámos, Petrus, Arany, sőt Poczetnyik is lőtt gólt), no meg, hogy idegenben is tudtunk nyerni.

Te hogyan láttad a mérkőzést a helyszínről?

Előzmény: Fradista Utazó (301)
RnD Creative Commons License 2019.10.20 -1 2 303

Azaz az ETO-DVSC meccset ha szükséges minden további nélkül be lehet áldozni...

RnD Creative Commons License 2019.10.20 -1 2 302

Én nem hiszem h a Debrecennek az a meccs olyan nagyon fontos lenne. Nem az ETO-tól akarnak pontot szerezni, pláne nem Győrben.

Szóval ez aligha olyan nagy probléma.

Előzmény: Karvaly91 (300)
Fradista Utazó Creative Commons License 2019.10.20 0 0 301

ITT vannak képek Leverkusenből.

Karvaly91 Creative Commons License 2019.10.20 0 0 300

Kedden okosabbak leszünk, de egyik csapat sem biztos, hogy vágyik egy orosz túrára pl. Nyilván az lenne a legjobb, ha mindegyik bejutna a csoportkörbe, de azért itt már igen-igen erős csapatok is jöhetnek szembe (nyilván ezen a szinten). Egyébként ha jól emlékszem, a Debrecennek pl. pont a két forduló között lesz egy győri jelenése is...

Előzmény: RnD (299)
RnD Creative Commons License 2019.10.20 -1 2 299

'...Egyébként szerintem egy Vác/Debrecen - Érd jó lenne...'

Hát azért egy Debrecen-Érd jóval kevésbé lenne jó mint egy Vác-Érd.

De inkább ne sorsolják össze a magyar csapatokat, ha lehet.

Előzmény: Karvaly91 (294)
Igazság80 Creative Commons License 2019.10.20 0 0 298

És még nem zárható ki , hogy akár egy 5. magyar csapat is becsatlakozik...

Előzmény: hatosfalat (296)
kagye Creative Commons License 2019.10.20 0 0 297
Előzmény: Igazság80 (293)
hatosfalat Creative Commons License 2019.10.20 0 0 296

Most nézem, hogy az ehf oldalán nem teljes a felsorolás, a dánok is négyen vannak, Köbenhavn hiányzik a listájukból, meg a franciák is hárman.

Előzmény: hatosfalat (292)
hatosfalat Creative Commons License 2019.10.20 0 0 295

Bl-ből kihullottak csak a következő, már csoportkörben kapcsolódnak be.

Karvaly91 Creative Commons License 2019.10.20 0 0 294

Van kiemelés, és általában irtó buta. A következő körben bekapcsolódó csapatok kiemeltek lesznek (tehát az Érd, és a Siófok is), valamint tavaly úgy volt, hogy a BL-ből kihullottak is, meg még pár csapat, emiatt eléggé fura párosítások is kialakulhatnak.

Egyébként szerintem egy Vác/Debrecen - Érd jó lenne, mert legalább az egyik tuti bejutna.

A Siónak valszeg mindegy kit kap, talán az Odense (meg esetleg a Thüringer) lenne szívás ha ők nem lesznek kiemeltek.

Igazság80 Creative Commons License 2019.10.20 0 0 293

Itt létezik bármiféle kiemelés, vagy bárki kaphat akárkit?...

hatosfalat Creative Commons License 2019.10.20 0 0 292

Ehf kupa 3. körében 4-4 magyar és orosz csapat, illetve 3-3 dán és román csapat van. Remélem az Érd, Debrecen, Siófok nem kerül össze egymással.

Fradista Utazó Creative Commons License 2019.10.20 0 0 291

Figyelj, háromezres csarnok, én a felső részén ülök (a képen láthatod, hozzám képest hol volt a kamera), ha a kétszázas szektorban van rajtam kívül még tíz ember, az már tömeg. Ott azért egész csendes és nyugodt.

Előzmény: hatosfalat (289)
Fradista Utazó Creative Commons License 2019.10.20 -1 0 290

Az optimizmus és az őrültség az két külön dolog. Te most láthattad ezt a csapatot két meccsen. Én láttam az idén úgy nagyjából az összeset. Optimista voltam, mert azt gondoltam, talán meg lehet nyerni ezt a meccset egy-két góllal. Elhinni, hogy lehet nyerni nyolc góllal, az nem optimizmus lett volna, hanem őrültség.

A szerény győzelem talán még meg is lehetett volna, de ahhoz kellett volna, hogy Kurzke azért néha megfogjon egy-két labdát, vagy legalábbis előbb cseréljünk kapust. Meg persze, ha ne kapjunk hatot zsinórban a második félidő közepén 20-18 után.

Mindenesetre gratulálok a Debrecennek, megérdemelten jutottak tovább ők a jobb csapat.

Előzmény: Süni2 (283)
hatosfalat Creative Commons License 2019.10.20 0 0 289

Hát nem irigyellek! Ezt az alapzajt állandóan nyomják, vagy csak a Debrecen tiszteletére?

Sose értettem, hogy gemütlich német vagy skandináv nyugdíjasok - akik otthon, ha a szomszéd már kicsit zajong, akkor rendőrt hívnak - kimennek kézilabda meccsekre és 60 percen keresztül ütik azt a k. legyezőt.

'.....egy 8-1-es sorozattal (20-24)' pontosabban

A mérkőzés részletes elemzését gondolom FU majd este felteszi ide.....:)

Előzmény: RnD (286)
RnD Creative Commons License 2019.10.20 -1 2 286

Leverkusen-DVSC: 31-34 (végeredmény)

A 35. percben még három góllal ment a német csapat (16-19), innét tudott a Loki visszajönni egy 8-1-es sorozattal (21-24). Ezzel el is dőlt a meccs, csak a gólkülönbség maradt kérdéses. Valószínűleg most is összejött volna a nyolc-kilencgólos győzelem, de az utolsó tizennyolc percben Dorci állt a kapuban, és ő ma egy lövést sem védett (vagy max egyet).

A Loki magabiztos játékkal, kettős győzelemmel jutott az EHF-kupa harmadik fordulójába, gratula a lányoknak és a szakmai stábnak.....!

schanc Creative Commons License 2019.10.20 0 1 285

És 31-34 a vége, a Loki kettős győzelemmel a 3. körben!

Fradista Utazó Creative Commons License 2019.10.20 -1 0 281
A Metzingen kiesett +8-ról Koppenhágában, miután ott kikaptak 11 góllal. Tegnap simán kzúgott a Buxte Asztrahanyban (az mondjuk várható volt).