Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.11.14 0 0 34889

 Eltudnád árulni hogy a ventilátor minimális fordulatszámát hogyan tudod állítani vagy egyáltalán állítható-e mert úgy tudom  vannak olyan lazán márkák amelyeknél a ventilátor minimális fordulatszáma azaz a kazán minimum teljesítménye nem állítható ilyen például a Bosch is. A kazánoknál általában csak a  maximális teljesítmény azaz a ventilátor max fordulatszáma állítható csökkenthető a  kazán menürendszerében. Kevés olyan kazán van amelynél a kazán minimum teljesítménye egyáltalán állítható  pl. csökkenthető megfelelően rövid kis ellenállású kéményrendszer esetén . Szóval ha tudsz valamit amit én nem, hogy hogyan állítható a venti minimális fordulatszám például egy Bosch Kazánon akkor oszd meg legyszi hogy hogyan kell

Előzmény: Sony Black (34883)
ice device Creative Commons License 2019.11.14 0 0 34888

Köszi!

Gázelemzővel be lett állítva (vagy mi az), a kazán fölött a kivezetőn a két "mérőponton".

Előzmény: Sony Black (34886)
Sony Black Creative Commons License 2019.11.14 -1 0 34887

Nem is az hogy mit tól ki, hanem pontosabban te minek látod. Tej ködnek, vagy átlátszónak...

Előzmény: Sony Black (34886)
Sony Black Creative Commons License 2019.11.14 0 0 34886

Példának írtam nem konkrétumnak.

Az hogy neked minek tűnik pont lényegtelen...

Hogy mit tól ki, az is lényegtelen, mert a kinti hőmérséklet, és páratartalom függvénye.

Csak ismételni tudom amit leírtam. Kizárólag füst gázelemzővel lehet beállítani a kazánt.

Ezt egy szakszervizes meg is teszi. Ha ez nem történt meg, akkor ki kell hívni állítsa be. Ennyi.

Előzmény: ice device (34885)
ice device Creative Commons License 2019.11.14 0 0 34885

 "a kazán pl egy standard beállításon nem egy 10m kéményhez lett igazítva"

Hanem? :)

Nekem 3 méter a kéményhossz.

Hidegben megfigyeltem, mikor hmv-t készít, hogy úgy tolja a "gőzt" a kémény, mint egy leütött tűzcsap a filmekben :D

Akkor az normális vagy állíttatni kell rajta? (nekem egyébként magasnak tűnik a venti fordulata, a kazánhang 90%-át ez teszi ki és csendes éjen kicsit zavaró )

Előzmény: Sony Black (34883)
Sony Black Creative Commons License 2019.11.14 0 0 34884

"4 % megtakarítas.... az statisztikailag nem igazán kimutatható.....statisztikai hibaszázalék környéke...

Egy szeles nap nagyobb túlfogyasztást okoz..... jóval..

szerintem !"

 

Csak jelzem, ezt az adatot nem én találtam ki, rá van írva a termosztátokra amikor megveszed. A sima on-off digitális vezérlés 2% a szabályzók 4%

Előzmény: joevagyok68 (34879)
Sony Black Creative Commons License 2019.11.14 -1 0 34883

Ezt nem veszem kötözködésnek :)

Használok testo-t csak nem füstgázelemzésre.  Mert ugye ez egy márka :)

Viccet félre téve, attól függetlenül hogy megvan a végzettségem a gáz és hőtermelő berendezés szerelőre is, nem üzemelek be készüléket, mert már nem fér bele a munkámba, így is komplex csinálok mindent. Arról nem beszélve hogy ahhoz külön gyártói szerződéseket kellene csinálni, és állandó továbbképzésekre járni amire semmi időm sincs. Úgyhogy ezt  meghagyom másnak. Viszont pontosan tudom mit kell velük csinálni, és nem tud senki hülyének nézni. Meg felvilágosítom a hülyének nézett tulajt, ha az elmondása szerint, szerintem az történt. 

Majd idővel szerintem úgy is a készülék szerelés/beüzemelés lesz a vége, mert az egy nyugdíjas szakma, a legminimálisabb kosszal jár. Ők az urak, szoktunk fogalmazni :)

Vissza a lényegre: A testo nem csak a gáz levegő összetételt nézi, azon kivül még van rajta rengeteg adat el se hinnéd amit néz. :) légfelesleg tényező, ventilátor fordulat, kazán hőteljesítménye, hatásfok,  O2, CO2, CO, NOx adatok, ezekhez mérten kell belőni a venti fordulatot is illetve a kazán ezt állítja magától miközben állítod, de lehet manuálisan is. Bármilyen hihetetlen de az adatok együtt állása kémény hossztól is függ, mert a ventinek, az ellenállásokat le kell küzdeni, és a kazán pl egy standard beállításon nem egy 10m kéményhez lett igazítva. Tehát a nem tolja úgy az égésterméket, és nem szívja úgy a friss levegőt, hogy az neki optimális legyen. De ettől függetlenül működik.

Előzmény: joevagyok68 (34876)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.13 0 0 34882

pontosan tartja: általában 2 tizeddel a beállított alatt.

Előzmény: Törölt nick (34881)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.13 0 0 34881

Benapozást  nem tolerálja, nagyon kevés víz van a rendszerben (5 radiátor, kicsi a ház) így olyankor az égő kikapcsolásával oldja meg, hogy ne legyen túllendülés. Ebből az okból a lemodulálás is hamar végbemegy 5-10 perc. Télen pontosan tartja a kívánt hőmérsékletet, mindent bevet ennek érdekében, emeli-csökkenti a teljesítményt, előremenőt. Az északi falra tettem a szobába, kicsit korrigáltam az érzékelt hőfokot.

A megtakarítás szerintem elhanyagolható, de marketing elem...

Előzmény: joevagyok68 (34879)
Peti 82 Creative Commons License 2019.11.13 0 0 34880

Üdvözlök mindenkit!

 

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok szakértő urak hogy van egy Ariston Cares Premium 24- es kombi cirkóm,

mostanában olyat csinál ha meleg vízet engedek sikító, nyikorgó, visító hangokat ad ki kb 10-15 másodpercig mikor már kezd meleg lenni a víz. Ha lentebb veszem a meleg víz hőfokát akkor halkabban és kevesebb ideig csinálja. Fűtésnél nem csinálja. Ha valaki tudja mi lehet a probléma annak megköszöném a segítséget, mert kezdek tanácstalan lenni, talán vízkő a hőcserélőben (mivel az alumínium)?

 

Segítségeket előre is köszönöm!

joevagyok68 Creative Commons License 2019.11.13 0 0 34879

azért én arra kíváncsi lennék, hogy 

- kinek, mennyi idő/hány perc után modulál le a minimumig a kazánja

- illetve , ha már minimumon megy a kazan, a sensys mit tud csillapítani a kilengésen ? 

 

Amúgy, ha méretarányos a kép, és tegyük fel, hogy a hiszterézis az +- 0,1 fok....akkor túllendül(t) vagy 0,05 fokot !  :-)

 

Arról nem is beszélve, hogy mennyire örülünk , ha télen süt a nap !  Egy benapozás fokokat jelenthet túlfűtés szempontjából az adott helyiségben..

Egy süés- főzésről nem is beszélve.....

 

4 % megtakarítas.... az statisztikailag nem igazán kimutatható.....statisztikai hibaszázalék környéke...

Egy szeles nap nagyobb túlfogyasztást okoz..... jóval..

szerintem !

 

Előzmény: Törölt nick (34877)
ksanyi52 Creative Commons License 2019.11.13 0 0 34878

Ez egy nagyon jó ilusztráció.

Előzmény: Törölt nick (34877)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.13 0 1 34877

Igazad van...

 

 

 

 

 

Előzmény: Sony Black (34875)
joevagyok68 Creative Commons License 2019.11.13 0 0 34876

Szóval akkor te sem használsz TESTO-t ?

 

Csak mert a TESTO az füstgáz elemző..

http://www.drgaz.hu/index.php?inc=product&ref=737

biztos van ok_okozati összefüggés  a kémény és a füstgáz között..

DE inkább a gáz/levegő "összetétel" az ami befolyásolja... a venti fordulatszáma meg ugye változik....

A venti legkisebb fordulatán meg vagy ki tudja tolni a cuccot...vagy nem.... és akkor "hosszú" a kémény

Ezen a TESTO nem sokat segít..

 

Gondolom ezt most kötözködésnek fogod venni  :-)

 

Pedig csak fel szeretnék világosulni...

Előzmény: Sony Black (34874)
Sony Black Creative Commons License 2019.11.13 0 0 34875

Abban szinte biztos voltam, hogy te belekötsz majd...

 

Sensys-el is lekapcsol a kazán, nem megy 0-24be. Egy laikus, így érti meg ahogy lerajzoltam.

 

Előzmény: Törölt nick (34870)
Sony Black Creative Commons License 2019.11.13 0 0 34874

Az a beüzemelő, aki hozzá sem nyúl a készülékhez, csak pecsételget el kell hajtani a p...... Nem a te feladatod, csak leírtam mit kell csinálni. Akkor ki kell hívni egy olyan szakszervizest, aki megfelelő műszerekkel rendelkezik és belövi a készüléket!

Én mondjuk csak ilyen emberekkel dolgozom együtt... Egy kondis kazánt, nem lehet csak fölakasztani és kész.

 

Előzmény: Törölt nick (34873)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.13 0 0 34873

"Ezt a kazánt valaki beüzemelte a kéményhez mérten füstgáz elemzővel?"---tegnap megkérdeztem,azt mondják,a szakszervizes kijött, kitöltötte a papirokat,lepecsételte és ennyi ....nem csinált semmit a kazánon.

 

"néha van hogy behörög a kémény, általában csak bizonyos fordulatszámon. Be kell állítani. Kéményseprő üzemmód és hajrá! ;-) De Testo nélkül nem lehet!"  Most akkor megint hol tartunk az országban? A gépész feladata addig tart amíg felteszi és összeköti a kazánt a meglévő rendszerrel,/vagy új rendszert alakít ki. De a kazánt nem üzemelheti be....Tehát úgy gondolom nem feladatom Testoval vagy más füstgázelemzővel méricskélni és állítgatni a kazánt,ezért nincs is ilyen fél milliós kütyüm hozzá...

Előzmény: Sony Black (34847)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.13 0 0 34872

Igen így már értem.Valószínű az amit néztél régebben a 300-as széria elődje volt,

Annak idején mikor kazánt nézegettél.....a FÉG econ kazánjat nem jártad körbe? Nem tudsz róluk vmi infót? Jók /rosszak  ? Tele van "jó" cuccokkal az is ,és hazai  . Bár már egyszer kérdeztem itt a fórumon (nem konkrétan tőled) a Fég econról tud e vki vmit ...de semmi válasz ,az ismeretségi köreimben is ha megkérdezem sanki nem tud semmit róluk...

Előzmény: attila0325 (34837)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34871

Mai nap -átlag- 7 fok körül volt, meredeken melegszik. Azt írod 55 fok az előremenőd.

-10 foknál mennyi lesz?

 

Az kevés, ha tudod a -10nél mennyi kell, de jó támpont.

Előzmény: coffein2 (34861)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34870

Igen, de nem az a dolga, hogy ki-be kapcsoljon. Hogy az történik, az beállítás illetve a rendszer hibája.

A rajz jó, csak a felirat nem.

Előzmény: Apaxp (34867)
Apaxp Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34869

Ja és nem on-off játéka van neki hanem a teljesítménnyel játszik.

Előzmény: Apaxp (34867)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34868

Kicsit sz...l fogalmaztam: Petya a ... kazán /olasz- doboz/ beállításait "belezte" jól ki.

Előzmény: Törölt nick (34866)
Apaxp Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34867

A lényegét tekintve tényleg ez a működési elve :D Igaz hogy a rajzhoz képest sokkal egyenletesebb a sensys vonala.

Előzmény: Törölt nick (34864)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34866

35-40 pénzért nekem ne on-offoljon. :-)

"Szeben" nem lehet mint ahogy csapszi leírta.

-Szerintem senki nem nézte meg.

Kis adalékként: az eme szar olasz dobozt nagyon jól ismerő Petya79 hozzászólásait IS érdemes böngészni, beállításban sokat segít.(ha már láttam itt mostanában) És a többiek....

Nagyjából úgy illene segítséget adni itt, ahogy ők tették, írigylem a türelmüket  :-D

Előzmény: Törölt nick (34865)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34865

Részletesebben?!:))

 

Előzmény: Törölt nick (34864)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34864

Leverném a falról ha úgy működne...

Előzmény: Apaxp (34862)
Gyurma35 Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34863
Sziasztok!
Két szintes házban külön szeretném szabályozni a szinteket. Az sem lenne hátrány, ha netes vezérlés is lenne.
A szintek külön osztó gyüjtővel és keringető szivattyúval rendelkeznek. Lent padlófűtés fent radiátoros van. A kazán Ariston Genus One System indirekt melegvíz tárolóval. Milyen termosztátokkal lenne érdemes vezérelni? A modulációs termosztátnak mekkora elönye van?
Apaxp Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34862

Látom közben megválaszolták a kérdéseidet. A sensys külső érzékelő nélkül is próbál lehetőleg állandó lakáshőmérsékletet tartani minimálisan szükséges teljesítménnyel.

Ha van külső érzékelő, akkor a kazán menü 4.2.4-es beállításában 0-20 közötti érték beállításával megadható milyen mértékben vegye figyelembe a külső hőmérsékletet.

Sony Black 34853-as hozzászólásában a lényeget lerajzolta a sensysről.

Előzmény: coffein2 (34849)
coffein2 Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34861


Ha -10 körül járunk és megtalálom azt a legalacsonyabb előremenőt amely még a a lakás energetikai adottságai mellett kifűti a lakást akkor is jó irányt választottam a komfort növelése felé?

Hideg időben , ha jól emlékszem 7, 8 alkalommal kapcsolt be a kazán 15 perc időtartamra.

 

A termosztát hiszterézisét is állíthatom 0,1 fokra?

A fűtésindítások száma lehet , hogy nem csökkenne,de hosszabb ideig tartana a felfűtési időszak.

Jelenleg az előremenő 55 fok.

Törölt nick Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34860
Nálunk is on,off termosztát+ külső érzékelő van.Kint 9 fok,43C dübörög a kazán:)) Az asszony fázik,neki nem jön be a komfort!:))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!