Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2020.06.11 0 0 3379

Kicsivel masabb az enyem belulrol ,de nyilvan ugyanaz a szisztema .......sajnos pont nem latni amikor belefuj ......

futok meg par kort es ha nem jo akkor rendelek egy ujat .....azert remenykedem mert kulfoldon vagyunk es nincs ilyen bolt a kozelunkben !

 

koszi 

Előzmény: Elektronikus (3378)
Elektronikus Creative Commons License 2020.06.11 0 0 3378

Mivel nincs a rendszeremben, belsejét csak videón láttam:

 

https://www.youtube.com/watch?v=Hn7m0Xtvxeg

 

Annak az a lényege, hogy alaphelyzetben szabad átfolyása van in --> out irányba. Ha belefújsz például, mint a videón is.

 

Csak akkor kezd befékezni, amikor nyomás áll elő a másik oldalán, ami viszont szabadon felcserélhető, mivel csak a nyomást kell érzékelnie.

Előzmény: Törölt nick (3377)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.11 0 0 3377

szepjonapot .,...

 

letezik,hogy ez a szelep elromlik,vagy olyan kicsi a nyomas,hogy nem megy at rajta a viz?

Ugyanis nem folyik a kimenetnel

Jelzem idaig jo volt,csak most szurocsere utan nem akart megtelni a tartaly es itt talaltam elakadni a viz aramlasat.

szetszedtem,de nem latok benne olyat ami megadhatna magat.

 

koszi 

Elektronikus Creative Commons License 2020.06.06 0 0 3376

Nyári melegben kellemetlen tud lenni, korábban magam is tapasztaltam az árnyoldalát.

 

De akkor még nem volt szakaszos, automatikus öblítésem: óránként 20 másodperc.

 

Utána viszont ellenőriztem az öblítésre elpazarolt(?) vizet a vízmérőn is: anyagilag egyáltalán nem volt olyan vészes, mint amennyi a haszna. Szerintem gazdaságosabb, mint hinnék sokan, de ezt látni kell.

 

Ennél bármilyen hűtés többe kerülne és körülményes is lenne. Ráadásul a klóros víz fertőtlenítő hatása belülről is működik, igaz csak a szénbetét előtti szakaszon. De az elég lényeges is.

Előzmény: mitvisz1 (3375)
mitvisz1 Creative Commons License 2020.06.05 0 0 3375

Valami hűtés ötletetek van egyszerű pult alatti vízszűrőhöz . Az 5 patronban ácsorog a víz + a lakásban is vagy 6 méter cső . Mire ezt átöblítem egy pohár vízért sok perc meg liter víz.

Elektronikus Creative Commons License 2020.05.31 0 0 3373

Lehet, hogy a káros anyag még a legkevesebb, viszont épp a tisztított vízből már hiányzik a klór, ami fertőtlenítené, emiatt hajlamosabb lehet a poshadásra, megfelelő táptalajon, mint például a gumi.

 

Egyébként, ha a membránról frissen levett vizet palackozunk egy tiszta üvegbe, az jó sokáig hibátlanul eláll, ami arra utal, hogy önmagában elég steril lehet.

 

Gyárilag szokták ezüsttel kezelni például a tartály belsejét, ami antibakteriális hatású. Használat során lehet időnként fertőtleníteni hipóval vagy a célra gyártott vegyszerrel (nem mintha nem lenne jó a hipó is). Beletenni, vizet rátölteni, állni hagyni, kinyomatni.

 

De nekem ezek az "örömök" kimaradtak, inkább nem is vettem soha tartályt.

Előzmény: Juglon (3371)
mercedese270 Creative Commons License 2020.05.30 0 0 3372

Én kb. 7 évig tartállyal használtam. Aztán nem használtuk egy darabig, majd mikor újra beüzemeltem, tönkre volt menve a tartály. Beleposhadt a víz, kis valamik úszkáltak a kiengedett vízben. Persze, ehhez kellett egy kis szünet a használatban. Az itt olvasottak hatására, Én is tartály nélkül használom már. Aki műszaki érzékkel meg van áldva, az összerak egy tisztítót, tartály nélkül, annyi pénzből, amennyiért kinézted a PurPro-t. Ennek nagy előnye, hogy pl. 2db membránnal (200GPDx2) nem is nagyon éreznéd a tartály hiányát. Ugyan is a tartályra azért van szükség, hogy ne kelljen sokáig várni egy pohár vízre. :) Ezt, nagy membrán kapacitással lehet kiküszöbölni. Ez viszont megdrágítja a tisztítót (olcsóbb egy tartály). Én most alakítottam át az miénket, két membránosra.

 

Ha viszont nincs más út, akkor használható a tartályos is. Elég sokan használják a világon, csak rendszeresen mozgatni kell benne a vizet!

Sok évig elmegy az is gond nélkül.

Előzmény: Juglon (3371)
Juglon Creative Commons License 2020.05.29 0 0 3371

Több helyen olvastam a fórumon, hogy aggályok vannak a tartály használatával: baktérium, káros anyag kioldódás. Azt lehet tudni pontosan, hogy mikor jelenik meg a tartály gumilapján a nyálka, baktérium? Ha nem lehet normálisan tisztítani megoldás lehet az időnkénti csere? Nagyon sokan tartállyal használják a víztisztítót, van esetleg valamilyen egészségre káros észrevétel? Sok helyen azt olvastam, hogy a tartályban lévő tisztított víz nem kedvez a baktériumok szaporodásának!

Lehetséges, hogy egy NSF tanúsítvánnyal rendelkező tartályból káros anyag oldóik ki?

 

Segítségeteket előre is köszönöm!  

mercedese270 Creative Commons License 2020.05.29 0 0 3370

Ugyan olyan ozmózis víztisztító, mint bármelyik. Nem nagyon vannak különbségek köztük. Ez in-line szűrőbetétekkel van szerelve a könnyebb szerelhetőségért, cserébe valamivel magasabb áron. Ha a szerelhetőség nem szempont, a 105P ugyan azt nyújtja, 15000-rel olcsóbban. Ráadásul a pult alatt, a kinézet sem számít.

Előzmény: Juglon (3369)
Juglon Creative Commons License 2020.05.29 0 0 3369

Sziasztok!

 

Szeretném a véleményeteket kérni a PurePro M500P (M800P) nyomásfokozóval ellátott víztisztítóról? Van esetleg tapasztalata valakinek vele? Megbízhatóan működik?

mercedese270 Creative Commons License 2020.05.29 0 0 3368

Olyan szokott lenni, hogy kinyitom a csapot, megindul a víz, majd egy pillanatra eláll és utána, tovább folyik.

Előzmény: Elektronikus (3367)
Elektronikus Creative Commons License 2020.05.29 0 0 3367

Meg olyan is van, amikor a vízben oldott gázok átszivárognak a membránon és sajátos hangot ad, ilyenkor a tisztavíz-kimeneten is pillanatra akadozhat a víz, a buborékok miatt.

Előzmény: mercedese270 (3366)
mercedese270 Creative Commons License 2020.05.28 0 0 3366

Szoktam amúgy borogatni jobbra-balra a levegő miatt, akkor még várok, hátha megjavul.

Tettem bele még egy membránt, így most 150GPD. A nyomás membrán elött 4,2bar.

Előzmény: Elektronikus (3365)
Elektronikus Creative Commons License 2020.05.28 0 0 3365

Illetve most jut eszembe, amíg levegős a rendszer, ilyen előfordulhat. De az idővel kimegy belőle.

Előzmény: mercedese270 (3363)
Elektronikus Creative Commons License 2020.05.28 0 0 3364

Nem tűnik normális dolognak, nekem teljesen stabilan szokta engedni a vizet. Évek óta végzi a dolgát.

Előzmény: mercedese270 (3363)
mercedese270 Creative Commons License 2020.05.28 0 0 3363

Vettem új áramlásszabályzót. Rossz lehet? Időnként nyiffan egyet (hangot ad), majd elenged egy kis vizet a lefolyóba. Gyakorlatilag automata öblítést csinál. :) 

Elektronikus Creative Commons License 2020.05.24 0 1 3362

Működik már annyival is, de nagyobb nyomás javítja a membrán elválasztási arányát (kevesebb lesz a szennyízarány), valamint a kétutas szelep zárását is határozottabbá teszi, a tartálytöltés végén. Ennek bizonytalan, késlekedő zárása szintén a veszteséget növeli.

Előzmény: Rtk (3361)
Rtk Creative Commons License 2020.05.24 0 0 3361

Sziasztok,

 

A PurePro RO105 víztisztítomat átköltöztettem egy másik házba, ahol 4,2 bar nyomást mérek a hálózaton. Az előző ingatlanban nyomásfokozó volt beépítve, mivel ott ~2 bar körül volt a nyomás. Van értelme itt is használni a nyomásfokozót, ha már úgyis itt van? Javít esetleg a hatékonyságon?

Köszönöm előre is a segítséget.

mercedese270 Creative Commons License 2020.05.22 0 0 3360

Azért tettem be, mert volt. Eredetileg tartályos volt a rendszer, de az itt olvasottak hatására kiiktattam.

Akkor kipróbálom nélküle. Köszi.

Előzmény: Elektronikus (3359)
Elektronikus Creative Commons License 2020.05.22 0 0 3359

A szénszűrők tartalmaznak konzerválószert, amit alaposan ki kell öblíteni belőle, noha természetesen nem mérgező anyag, de azért nem is fogyasztásra való.

 

Lehet, hogy csak erről van szó, mindenesetre TDS-méréseket nem végeztem soha, utószénszűrőm régen volt egyszer, de mivel tartály nincs, különösebben semmit nem csinált.

 

Utószénszűrő normális esetben csak a tartályban poshadó vizet javítja fel, de a membránról tiszta és szagtalan víz jön, így azzal nem nagyon tud mit csinálni, a tapasztalat is ezt igazolta vissza.

Előzmény: mercedese270 (3358)
mercedese270 Creative Commons License 2020.05.22 0 0 3358

Most az a problémám, hogy reggel az első víz majdnem 100TDS-t mutat. Fél liter kiengedése után 23. 2óra múlva is 23, aztán ha engedem a vizet lemegy 9-re is. Ekkor elzárom. Pár óra múlva, megint valami fehér úszik a víz tetején. A következő pohár már jó. Nem értem. Jó-nem jó! Új csap, új csövek. Nincs tartály. Okozhatja az utószénszűrő? Nem eleget engedtem ki a vizet? Akkor viszont, hogyan tud 9TDS-re is lemenni? Nem értem.

mercedese270 Creative Commons License 2020.05.21 0 0 3357

Értem, tehát én pont fordítva gondoltam! Nem baj.

Akkor működhet, majd kipróbálom. Vannak ilyen rajzok a neten, de, azoknál van szivattyú is.

Köszi.

Előzmény: Elektronikus (3356)
Elektronikus Creative Commons License 2020.05.21 0 0 3356

A hálózati nyomás hiányát érzékelő kapcsoló a mágnesszelep, illetve szivattyú előtt szokott lenni és áram szempontjából mindig vezet, amíg hat rá a hálózat nyomása. Ezzel csak a szivattyút védi, ha elmenne a betápnyomás, akkor megszakít, hogy ne tekerjen üresen. Lehet a szivattyúba építve is, valószínűleg azért nem is szerepel minden rajzon.

 

Ha nincs szivattyú, nincs is mit védenie. Csak a másik nyomáskapcsolóra van szükség, ami túlnyomásra szakítja meg az áramkört.

Előzmény: mercedese270 (3355)
mercedese270 Creative Commons License 2020.05.21 0 0 3355

Ilyen nyomáskapcsolók vannak a készülékben. Arra gondoltam, amikor kinyitom a csapot, elmegy a nyomás. Ekkor, az alacsony nyomáskapcsoló bekapcsolja a mágnesszelepet (a szivattyú helyett), mikor zárom a csapot, megnő a nyomás. Ekkor, a magas nyomáskapcsoló kikapcsolja a mágnesszelepet ( a szivattyú helyett). Vagy fordítva, ezt nem tudom biztosan. :)  Gyakorlatilag a mágnesszelepet kapcsolgatják a szivattyú helyett.

Előzmény: Elektronikus (3354)
Elektronikus Creative Commons License 2020.05.21 0 0 3354

Ha nyomásra záródó rendszer, akkor egy szokványos nyomáskapcsolót tekintve:

 

https://i.imgur.com/cjHzns8.jpg

 

https://www.unitconverters.net/pressure/psi-to-bar.htm

 

Ezek szerint beszabályozható egy imbuszkulccsal a kívánt megszakítási pont:

 

Legalábbis ez az elmélet, de nekem még nem volt ilyen, így nem tapasztaltam ki a működését.

Előzmény: mercedese270 (3351)
Elektronikus Creative Commons License 2020.05.21 0 0 3353

Kútvíztisztítás külön műfaj, arra szakosodott cégek vannak, be kell mérni a vizet, annak függvényében szerelni stb.

 

Ebben a topikban egyszerűbb háztartási tisztítók szoktak szerepelni általában.

Előzmény: Thomas26 (3352)
Thomas26 Creative Commons License 2020.05.21 0 0 3352

Szép napot!

 

Olyan kérdésem lenne, hogy tudnátok e olyan víztisztítórendszert ajánlani, ami az ásott kút vizét ihatóvá tenné?

Fontos lenne hogy kiszűrjön mindent,mivel az ingatlan körül szántók vannak, lehet hogy bele szivárog ez az.

Köszönöm a válaszaitokat! 

mercedese270 Creative Commons License 2020.05.21 0 0 3351

Ok. Köszi.

Akkor az öblítést majd megoldom.

Szerinted az működne, hogy a szivattyú helyére csatlakoztatnék egy bejövő mágnesszelepet és kiiktatnám a kétutas szelepet?

Előzmény: Elektronikus (3350)
Elektronikus Creative Commons License 2020.05.21 0 0 3350

Saját áramköröm nem ajánlanám utánépítésre, több okból sem. Ez ehhez a nyitott kifolyású rendszerhez alkalmazható, egységet képez a nyomógombos indítással, meg az öblítések vezérlésével, illetve reseteli az órás késleltetést, normál víztermelésnél. Mivel az 1 órás időzítést is az NE555 (556) timer IC-vel oldottam meg, ennek lett később egy kis hátulütője, most már nem így csinálnám. Tantálkondenzátorral és 10 megaohmos ellenállással sikerült ugyan belőni ekkora időzítést (ami ennél már határeset), de a nagyon ellaposodó töltési görbe miatt a vége felé már túl érzékeny lett a tranziensekre.

 

Pedig jó ideig teszteltem próbapanelon, mégis csak megépítés után derült ki, hogy főleg az órás szünet vége felé, ha a vízindító gombot megnyomom, néha átbillen öblítésre, azaz elindul a 20 másodperces szakasz, elkezd veszettül öblíteni.

 

Ilyenkor kénytelen vagyok az indítógombot ismét lenyomni és megvárni, míg lemegy az öblítés, ellenkező esetben 20 másodperc után az öblítőszelep zár, de a betáp marad nyitva és jön a vízütés, amit már említettem. Nyilván, ha ezt előbb észreveszem, másképp alakítottam volna az áramkört, hogy ez teljesen kizárható legyen.

 

Persze, aki megcsinálja mikrovezérlővel, ír hozzá megfelelő programot, ott ilyen gondok nem jelentkeznek, de ezt annak idején ilyen klasszikus módon akartam megoldani. Most már lehet kapni mindenféle időzítő modulokat, az 555 helyett inkább valami ilyenre alapoznám, vagy talán fogom is:

 

https://www.google.com/images?q=C005+chip+timing+module

 

Vagy:

 

https://www.aliexpress.com/item/33026832047.html

https://www.aliexpress.com/item/32816792581.html

 

Képek voltak már róla itt, az érdekesség kedvéért így néz ki:

 

https://i.imgur.com/0SEARKT.jpg

https://i.imgur.com/ba9VzF2.jpg

Előzmény: mercedese270 (3349)
mercedese270 Creative Commons License 2020.05.20 0 0 3349

Kitakarítottam a szerkezetet, most járatom. Eddig kb. 21TDS-ig ment le, 296TDS-ről.

Szerintem, a Te egyik régebbi hozzászólásodban olvastam, hogy a kétutas szelep is okozhatja a sok szennyvizet.

Még jó, hogy olvastam, így az áramlásszabályzóval együtt rendeltem egyet.

Az is rossz volt. Most minden spéci. Az "új" tartályt nem kötöttem be, így a 75GPD-s membránnal elég gyér a csordogálás. :)

Legközelebb átalakítom 2db membránosra! Meg hamarabb építek bele automata öblítést. Esetleg, megkínálnál a kapcsolásoddal? :)

Rengeteg hasznos dolgot olvasok itt Tőled.

Köszi.

 

Előzmény: Elektronikus (3348)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!