Keresés

Részletes keresés

bcslaci Creative Commons License 2012.10.31 0 0 7483

Nincs a közeledben búváriskola? Onnan lehetne kölcsönkérni ólmot és medencében beállítani a kellő súlyt. Az nagyjából jó lesz élővízben is. Vagy megvárjuk míg valaki idetéved, akinek van tapasztalata ebben (ruhában, ólommal még nem szabadtüdőztem). Nekem készülékes merülésnél 5mm-es 56-os ruhához 8kg kell.

Előzmény: jgm4a1 (7482)
jgm4a1 Creative Commons License 2012.10.31 0 0 7482

Édesvíz (holtág), egy agyonkopott 7mm-es overálban 90kg-ot kellene kisúlyozni, feleslegesen nem akarok bevásárolni ólommal.

Előzmény: bcslaci (7481)
bcslaci Creative Commons License 2012.10.30 0 0 7481

kiszámolni szerintem sehogy, tapaztalati úton talán lehet tanácsot adni

 

készülékes búvárok sem számolják, hanem az adott vízben állítják be a súlyozást a töbi felszereléssel együtt

Előzmény: bcslaci (7480)
bcslaci Creative Commons License 2012.10.30 0 0 7480

Milyen vastag a ruha?

Milyen méretű a ruha?

Shorty vagy hosszú?

Édes vagy sós víz?

 

Hány éves a kapitány :D :D

Előzmény: jgm4a1 (7479)
jgm4a1 Creative Commons License 2012.10.30 0 0 7479

Üdv. Mindenkinek! Egy kis segítséget kérnék: hogy kell kiszámolni szabadtüdős merülésnél kb. mennyi ólomra lenne szükség 2-3 m. mélységig (nedvesruhában) történő merüléshez. Köszönöm előre is!

Szicsunotti Creative Commons License 2012.05.15 0 0 7478

ELADÓ!

 

Amphibico Divebuddy 1-es víz alatti kamera tok.

Made in Canada.

Sony TR-101-es és hasonló Sony típusú kamerához .

HI 8.

Lásd a képeken.

Várom az esetleges kérdéseket, ajánlatokat!


Irányár: 29000 Ft.

 

 

szicsu28@gmail.com

jee_c Creative Commons License 2011.09.24 0 0 7477

http://www.space.com/13063-earth-ocean-saltiness-map.html

 

Cikk, a tengerek sószintjéről a Földön. Van térkép is.

Előzmény: monobombola (7476)
monobombola Creative Commons License 2011.09.23 0 0 7476

Motto: egy macskának minden hely egyforma.

 

Ez a sűrűség... Márcsak azért sem lehet egyforma a tengerek sótartalma, mert a folyók közelében keveredik az "édesvízzel", aztán ott vannak a sarkok, ahonnan szintén nagy mennyiségben olvadnak le jégkockák. Ahol nagyobb a párolgás és a hőmérséklet ott ezért is lehet más. Egy nagy vihar is higíthat. Bár hideg és meleg áramlatok jócskán kavarják a vizet, bizonyára mindenütt van eltérés.

Tehát az Égei tenger északon bizonyára sokkal töményebbnek tűnik, mint a Balti tenger.

 

 

Előzmény: Zolysys (7473)
jee_c Creative Commons License 2011.09.22 0 0 7475

Szabadtüdős merülésnél (főleg nagyobbaknál) ki kell venni a sznorit a szájból, mert ha valami gubanc van, eszméletvesztés, akkor a sznorin keresztül víz áramlik a szájba, légutakba. Ha csukott szájjal merül az illető, akkor ájulás után sem jut víz a szájába, légcsövébe. 

Természetesen ez az elővigyázatosság semmit sem ér, ha nincs merülőtárs, aki ilyen veszélyes helyzetben segíteni tud.

 

Maszk párásodás: attól függ, mennyire tiszta az üveg/plexi. Főleg, ha akár a legkevesebb zsír is van rajta (nem is láthatóan), már akkor sokkal jobban párásodik. Praktika: fogkrémmel szoktam kimosni a maszkot, az kíválóan zsírtalanítja, tisztítja. (Én spec bele is szoktam köpni, az is segít.)

 

Szóval a Mares maszkod is valószínűleg pont annyira párásodik, mint a TriBoard, ha ugyanolyan tiszták. Mpndjuk hővezetésben az üveg jobb, mint a műanyag, de tíz perc után már úgy is felveszi a víz hőmérsékletét mind a kettő.

Előzmény: k9duli (7469)
Boarhunter. Creative Commons License 2011.09.21 0 0 7474

Szerintem tévedsz. De én is utánanézek.

Előzmény: Zolysys (7473)
Zolysys Creative Commons License 2011.09.21 0 0 7473

Pedig agy van . Pontosabban a sűrűség egyforma. Valami nagy Nat Geo könyvben olvastam nemrég.

Menj be egy alexandra vagy libriben

 van vagy 12 kilós könyv megtalálod

 Talán a fiatalabb Cousteau írta....

Előzmény: k9duli (7472)
k9duli Creative Commons License 2011.09.21 0 0 7472

Én nem így tudom, meg most utána is néztem mert biztos én sem voltam benne:

http://www.kislexikon.hu/tengeri_furdok.html

 

 

Előzmény: Zolysys (7470)
Zolysys Creative Commons License 2011.09.21 0 0 7471

Egyébkét a tribord ruhái snorihoz _szerintem - nagyon ideális :)

Előzmény: k9duli (7469)
Zolysys Creative Commons License 2011.09.21 0 0 7470

Csak egy érdekesség: A tebngervíz sótartalma az egész földön egyforma!!! :)

Előzmény: k9duli (7469)
k9duli Creative Commons License 2011.09.20 0 0 7469

Nem olyan régen ígértem hogy ha beszerzek egy modernebb snorkelt ami víz álló akkor beszámolok róla.

 

Na most volt szerencsém venni 7500ftért egy Subgear fusion dry-t.

3méterig vízálló a leírás szerint.

 

A teszt hely:

Görögország sithonia félsziget.

 

Napi 5órát nyúztam a pipát két héten keresztül.

És nagyon megvagyok vele elégedve.

szabadtüdővel nyaralás vége felé  6-7méter körüli merüléseket produkáltam  és a pipa száraz maradt.

Ami beszabadúl  kevéske víz  (1/5 dl kb).Esetleg rosszúl időzített levegővételnél víz alatti nem erőteljes kifújásnál vagy keményebb áramlásnál történik.

A víz nagyon szépen távozik az alsó szelepeken egy fújásra csont száraz a pipa.

3méterig sokáig nem mertem lemenni mert valahogy ugyképzeltem hogy utána beszabadúl a víz de szerencsére tévedtem.

Nagyon nagy segítség volt görögországban mert a víz olyan sósvolt hogy boldogsággal töltött el amikor nem éreztem az ízét.És véleményem szerint csak egy ilyen magasabb generációs pipával lehet ezt elérni. Hogy az ember a szépségre és az élvezetre koncentráljon ne a víz ízétől szenvedjen.

 

volt pár nap amikor a hullámok 1méterek voltak a pipa remekül feküdt a víz tetejére és megfelelő időben zárúlt a szelep.

 

Csutora része szintén profi, puha, nem ingerel, kényelmes, a víz sosem szivárgott be ott.

 

Nagyon nem bántam meg a vételét. Ajánlom másoknak.

 

A maszkomról is ejtenék pár szót.

 

Mares storm maszkom van nagyon puha szilikon gumi.Boltban úgy áttam hogy ez marad a lekönyebben az arcomon.

Sokáig azt hittem hogy kiválló maszkom van. De sokszor bepárásodott a vízben és hosszú távon kényelmetlennek éreztem és mintha picinek is.

Barátnőmnek volt egy 2000ft-os tribord szemüvege. Gondoltam letesztelem már. Keményebb szilikon gumi kinézetre bénább.

És láss csodát hihetetlen de jobban bejött kevesebbszer párásodott nagyobb szögben látótávolság, szabadabnak éreztem magam, egyszóval jobban éreztem magamat benne kényelmesebb is volt.

És hiába keményebb szilikon a víz nem szivárgott bele.

Bár nem hiszem hogy marest lecserélem amíg elnem foszlik de úgy látszik nem feltétlen rossz a búvárszemüvegben az olcsó kategória.Esetleg hamarabb elöregszik a gumija.

 

Zolysys Creative Commons License 2011.09.10 0 0 7468

Rab sziget Suha punta. Egy nap 21 csillaggal fogtam kezet :D

scoobydoonet Creative Commons License 2011.08.09 0 0 7467

Köszi. :)

Előzmény: jee_c (7466)
jee_c Creative Commons License 2011.08.09 0 0 7466

Jó merüléseket!

Előzmény: scoobydoonet (7465)
scoobydoonet Creative Commons License 2011.08.05 0 0 7465

Sikerült megvásárolnom a felszerelést, kicsit többe került mint gondoltam de nem sebaj. :-)

Zolysys Creative Commons License 2011.07.23 0 0 7464

egyet értünk :):):):):)

Előzmény: jee_c (7463)
jee_c Creative Commons License 2011.07.23 0 0 7463

A horvát tengerpart szinte végig sziklás, és pont az a jó sznorizáshoz, ott vana legtöbb látnivaló. Érdemes a part mentén elúszni, de oda kell figyelni a hullámzásra és ha van az áramlásra, mert visszafele is kell úszni, ha ugyanott szeretnél kijönni a vízből, ahol bementél.

 

Ha van lehetőséged, akkort vitesd ki magad valami turisták által kevésbé elérhető helyre (kis szgiet) csónakkal, és azok a helyek még szebbek tudnak lenni.

Előzmény: Zolysys (7462)
Zolysys Creative Commons License 2011.07.22 0 0 7462

Pl RAB sziget

de mindenképp sziklás részt keress :)

Előzmény: szalamandró (7461)
szalamandró Creative Commons License 2011.07.20 0 0 7461

Sziasztok!

Egy éve Jordániában nagyon megtetszett ez a snorkeling. Jöv héten Horvátban leszünk, hová érdemes menni?

(Lehet, hogy már sokszor volt kérdés, de most szüken vagyok idővel..)

kmrmtms Creative Commons License 2011.07.20 0 0 7460

Köszi.

Előzmény: jee_c (7458)
scoobydoonet Creative Commons License 2011.07.19 0 0 7459

Köszi, ha minden jól megy csütörtökön megyek Pestre. :-) Megnézem majd.

Előzmény: Zolysys (7457)
jee_c Creative Commons License 2011.07.19 0 0 7458

Az apnea merülés elégé igéénybeveszi a szervezetet, általánosságban lehet azt mondani, hogy tartsál elég szünetet a merülések közt, hogy legyen elég oxigéned. A kóválygás lehet egyensúlyszervből is eredő (merthogy fejjel lefele merülsz, és hirtelen fodrulsz.) Ennek az orvosi okait nem ismerem, lehet egy orr-fül-gégésszel érdemes erről beszélni. Talán nem jól egyenlítesz, és amiatt lehet. Igazából nem szabadna ilyen jelenségnek lennie (én sosem tapasztaltam ilyet), ezt érdemes orvossal megbeszélni.

Előzmény: kmrmtms (7456)
Zolysys Creative Commons License 2011.07.18 0 0 7457

Dechatlonban most olcsóbb mint tavasszal amikor vettem!!!!!

Előzmény: scoobydoonet (7455)
kmrmtms Creative Commons License 2011.07.18 0 0 7456
Sziasztok!

Tavaly nyaron tobbszor is probalkoztam a vizalatti vilag szemlelesevel, viszont az volt a tapasztalatom, hogy miutan kijottem - mondjuk 10 perc utan - a fejem csak kovalygott es jopar ora kellet, mire rendbejottem.
Mit csinaltam rosszul? Mire figyeljek, hogy ezt a mellekhatast elkeruljem?

Tamas
scoobydoonet Creative Commons License 2011.07.13 0 0 7455

A tél még messze van és nyaralás után van, a tavasz pedig már elmúlt. Szóval sajna ebben a hónapban vagy jövő hónap elején kell vennem, vásárolnom.

Majd meglátjuk mi lesz, remélem jó áron sikerül valamit beszereznem.

Előzmény: Zolysys (7451)
jee_c Creative Commons License 2011.07.12 0 0 7454

Ez a módszer arra jó, hogy ha csak egy kevés víz van a csőben, a nagyját egy nagy fújással ki lehet fújni. Ha van egy kevés víz a sznoriban, attól még lassan lehet levegőt venni.

Előzmény: Csutka Rozi (7452)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!