Keresés

Részletes keresés

luigi106 Creative Commons License 2020.02.21 0 0 2462

Sziasztok. Egy kis segítségre lenne szükségem, mert midi ügyben járatlan vagyok.

Van egy casio szintim és adva van egy pc. Nagyon vad elképzelés az, hogy egy kottaíró programmal (musescore) lejátszok egy kottát és az a szintin szólaljon meg, ne a sz.géphez csatlakoztatott hangszórón? És a szintiről játszva írjak egy kottát? Bocs ha badarságokat írok. Bár a legnagyobb problémám inkább a hardvernél van. A szintin van egy USB B csatlakozó, és ha USB B-A kábellel csatlakozok a pc-hez akkor egy midi ox nevü programmal látom hogy a pc megkapja a midis adatokat, látom pl hogy melyik billentyűt ütöttem le. De a musescore beállításoknál nem jelenik meg a szinti.

Előre is köszi a segítséget. 

djuice Creative Commons License 2020.02.06 0 0 2461

nem

Előzmény: Törölt nick (2460)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.06 0 0 2460

más program tudja használni?

Előzmény: djuice (2459)
djuice Creative Commons License 2020.02.05 0 0 2459

Egy ismerősömnek felraktam a https://openmidiproject.osdn.jp/Sekaiju_en.html midi editort és be akartam állítani a https://sites.google.com/site/f90d83a8/home/vstmididrv_w_syxg50 cuccot playernek, de bekonfigurálva a YGX50-et, a Seka ezt dobja...

???

 

Törölt nick Creative Commons License 2020.02.03 0 0 2458

igen, ez az eszköz "figyelése" elég félrevezető

Előzmény: djuice (2457)
djuice Creative Commons License 2020.02.03 0 0 2457

Nagyon köszi! Ez az "eszköz figyelése" már szívatott meg régebben is, de most eszembe se jutott, mert ugye az MX lehet lejátszó, azaz kimeneti forrás is.

De a lényeg hogy így már működik amit akartam. Nálam magyarul így van.

 

Előzmény: zbacsko (2455)
zbacsko Creative Commons License 2020.02.03 0 1 2456

Nem jött össze a csatolás... Na majd most talán

Előzmény: zbacsko (2455)
zbacsko Creative Commons License 2020.02.03 0 0 2455

Windows 7/8/10 esetében nem kell ehhez külön program. Ha jobban belegondolsz, akkor az nem is lenne logikus, hogy minden csatlakoztatott USB eszköz magától egyből a default outputra küldje a hangját, elég nagy kakofónia lenne az eredmény több eszköz esetén. Az USB-s szintid egy felvételi forrás, amit aktiválni kell, hogy halljad a hangját egy kiválasztott output-on. Valahogy így néz ez ki Windows-on (az én esetemben egy USB-s Walkman most a példa eszköz):

 

 

 

Előzmény: djuice (2453)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.03 0 0 2454

szerintem igen, a Windows nem köti össze magától a hangeszközöket (miért is tenné, honna tudná ha több van, hogy melyikkel mit akarsz tenni)

mint ahogy a MIDI-re is kell egy kis program pld. a MIDITRIX, hogy összekösse a be és kimeneteket

 

valami program kell, ami megteszi, és mivel a jelfolyamba nyilván nem kell belenyúlnia, elég egy egyszerű valami is

ez pld.? https://jackaudio.org/faq/jack_on_windows.html 

Előzmény: djuice (2453)
djuice Creative Commons License 2020.02.03 0 0 2453

2-es pont

A kimeneten a szintin alapból megszólal a win10-en történő hangesemény (pl. egy yt klip is), de engem fordítva érdekel, hogy ha nincs kéznél füles vagy hangrendszer, akkor a laptopból hogyan hallhatnám vissza a szinti hangjait, amit usb-n egy daw-ba be is küld, csak ha nincs daw, de a win alapértelmezett hangkimenete a vezérlőpultban a laptop hangszórókra van irányítva akkor vajon miért nem működii?

Vagy alap esetben ilyenkor nincs ami a Yamaha ASIO drivert futtatná és igazából ez biztosítaná a belső audio routingot?

Előzmény: Törölt nick (2452)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.03 0 0 2452

most akkor azt szeretnéd, hogy a:

- PC összes hangja az MX kimenetén keresztül szóljon? (tehát az MX mint egy külső hankártya legyen az alapértelmezett lejátszási eszköz)

-v. hogy az MX hangja (DAW elindítása nélkül) szóljon a laptop hangszóróján?

Előzmény: djuice (2450)
djuice Creative Commons License 2020.02.03 0 0 2451

Egy kis áttekintés hozzá: https://i.imgur.com/oLRS637.png

Előzmény: djuice (2450)
djuice Creative Commons License 2020.02.03 0 0 2450

Kérdés:

Adott egy Yamaha MX szinti...

Szóval, ha usb-n van a win10-hez kötve az MX, elvileg azon midi/audio átvitel is van a driverével. Namost, ha nem Cubasezek meg stb, csak rá van usb kanócon kötve a laptopra az MX, a winfos hangbeállításainál ki lehet választani, hogy ki/bemeneti eszközként mi legyen az alapértelmezett. Ha átállítom kimenetnek a laptop hangszóróira, hangfalakat és fülhallgatókat mellőzendő szemszögből, várnám hogy az MX usb audio részén keresztül megszólaljon a szinti a laptopból, de vmiért ez nem megy, csak ha megnyitok egy DAW-ot.

Szóval ez az usb audio most nem vili ilyen szempontból, mert még külső audio lejátszó is köthető volna hasonló célból az MX auxára...

Mi az ötletetek? Köszi!

Törölt nick Creative Commons License 2020.01.28 0 0 2449
Előzmény: nTaur_29 (2447)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.26 0 0 2448

nincs mit igazán

Előzmény: nTaur_29 (2447)
nTaur_29 Creative Commons License 2020.01.26 0 0 2447

Nagyon köszönöm! Működik! A pad-ek váltása necces sustain pedállal, de majd gyakorlom míg nem találok más (programozott) beállítást!

Köszönöm mégegyszer!

Előzmény: Törölt nick (2446)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.26 0 0 2446

ja, csak be kell állítani, hogy a V49 sustain pedálja is azon a csatornán küldjön, mint a pad-ok

Előzmény: nTaur_29 (2445)
nTaur_29 Creative Commons License 2020.01.26 0 0 2445

Szia!

Vannak olyan hangminták (pl Omnisphere-ben is), amik loop szerűek, tehát nincs klasszikus lecsengése a hangnak, és a V49 mellett használok még egy Recital Pro-t is, 3 kezem meg nincs ugye. :)

A sustain pedal-os megoldás egyszerűnek tűnik, amennyiben külön, csak a pad-ekre be lehet állítani, ki fogom próbálni. Féltem, h midi scripttel lehet talán megoldani, de az nekem jelenleg atomfizika. :D

Köszönöm a tippet!

Előzmény: Törölt nick (2444)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.26 0 0 2444

mit szeretnél csinálni? minek kell az abletonban folyamatosan szólni?

a V49 drum padjaira vagy note on/off üzenet programozható (lenyomáskor note/on - felengedéskor note off) - ezen nem lehet változtatni, 

vagy valamilyen kontroll üzenet (CC) tehető (ez lehet 2 fajta, pillanatnyi (egyből be/ki üzenetet ad, vagy váltó (be és ki üzenet felváltva))

 

szerintem az Abelton oldalon (v. előtte) lehetne valami midi filterrel/átalakítóval megfogni a note off üzenetet, v. "átalakítani" egy CC-t note on/ra

 

de ha valami hangszer kell hogy szóljon folyamatosan (bár akkor azt gondolom a billentyűkről használnád), akkor a sustain pedált tudod használni, hogy a note-off ellenére is szóljon a hang

Előzmény: nTaur_29 (2443)
nTaur_29 Creative Commons License 2020.01.26 0 0 2443

Sziasztok!

 

Még csak most ismerkedem az elektronikus zenéléssel, így előre is elnézést kérek, ha nagyon amatőr kérdést teszek fel. A következővel kapcsolatban szeretném kérni a segítségeteket:

Adott egy Alesis V49 kontroller és egy Ableton Live 10 DAW. Megoldható-e az, hogy a kontroller pad-jeit úgy állítsam be, hogy a leütött hang elengedés után is szóljon mindaddig, míg vagy újra leütöm az adott pad-et, vagy egy másikat? Hiába nézegettem a midi beállításokat a DAW-ban és az Alesis editorban is, sehogyan sem sikerült megoldanom. Egyáltalán lehetséges ez? Ha esetleg valaki le tudná írni, hogy miként lehet ezt elérni, az nagy segítség volna.

 

Előre is köszönöm!!!

nTaur

MidiTom Creative Commons License 2020.01.24 0 0 2442

Örülök, hogy skerült összehozni! :)

Előzmény: szgy5776 (2441)
szgy5776 Creative Commons License 2020.01.24 0 0 2441

Nagyon köszönöm a segítséget! Sikerült, működik! :D
Hát igen, a szakember az szakember!!
Köszönöm!

Előzmény: MidiTom (2440)
MidiTom Creative Commons License 2020.01.24 0 0 2440

A harmadik képernyőn a "Receive" fület kell kiválasztani, ott lesz ez a lehetőség!

Előzmény: szgy5776 (2439)
szgy5776 Creative Commons License 2020.01.23 0 0 2439

Sajnos nem mentem semmire. A MIDI menüben bent vagyok, de ott nem találom már amit írtál, az 1-es csatornához a hozzárendelést. Amennyiben az accord1 beállítást választom a MIDI menüben és a szintit az All Full Keyboardra állítom, együtt működnek. Aztán itt le is akadtam, mert kiélveztem ennek a beállításnak a lehetőségeit! 
Köszönöm, hogy időt szakítottál rám!

Előzmény: MidiTom (2437)
szgy5776 Creative Commons License 2020.01.23 0 0 2438

Nagyon köszönöm! Most értem haza. De még az éjjel valószínűleg kipróbálom! Jelezni fogok!
Köszönöm!

 

Előzmény: MidiTom (2437)
MidiTom Creative Commons License 2020.01.23 0 0 2437

Elég régen volt már a kezemben Yamaha arranger, de most épp van nálunk egy PSR1500, a midi menüje nagyon hasonló a 670-hez.

 

A következőt javaslom kipróbálni:
- A vezérlő billentyű (Kawai zongora) midi adó csatornája maradhat 1-es
- A Yamahán be kell menni a "Function", azon belül a "MIDI" menübe:
Call up the operation display.
[FUNCTION]  TAB [E] MENU 1  Cursor buttons [][][E][F] MIDI  [ENTER]
(Az ákombákom a nyilakat jelenti)


- Azonbelül én a "Keyboard  & Style" presetet választottam kiindulásul - ENTER

- Beállítottam az alsó gombokkal az 1-es MIDI csatornához a "Keyboard" értéket

Innentől kezdve már működik is a dolog, de hogy megjegyezze ezt a beállítást, le is kell tárolni, én ezt a USER tab-ra gond nélkül le is tudtam menteni a "SAVE" gomb segítségével.
Mostantól a vezérlő billentyűről játszva pontosan azt csinálja a hangszer, mint a sajátjáról.
Lehet még ezzel rengeteget trükközni, de talán kiindulásul ez elég lesz.

 

Előzmény: szgy5776 (2436)
szgy5776 Creative Commons License 2020.01.23 0 0 2436

Köszönöm érdeklődésedet! Igen, jól gondolod. Egy Kawai CN 35 típusú zongorám van, és arról, azzal együtt szeretném megszólaltatni a szintit! A legtisztességesebben akkor működnek együtt, ha a szintetizátor kísérője ( akkord felismerése) teljes billentyűzetre van állítva, a MIDI meg Accord 1. Ekkor ha játszom a zongorán, korrekt módon szól a kíséret is anélkül, hogy nyomkodnám a szintetizátor billentyűit.
Minden más beállításnál valami nem úgy működik ahogy én várom! Szép kihívás lesz számomra! :)
Még egyszer köszönöm segítőkészségedet, és ha van valami ötlet szívesen veszem...

Előzmény: Törölt nick (2435)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.22 0 0 2435

ok, sok sikert, a Kawai milyen típusú?

valami olyasmit szeretnél, hogy a Yaamha játszik valamit kísérettel, Te meg a Kawairól játszol rá?

Előzmény: szgy5776 (2433)
szgy5776 Creative Commons License 2020.01.22 0 0 2434

Köszönöm válaszodat! Igen, valóban vicces dolgokat művel. Megszereztem a két hangszer leírását. Egyenlőre nem segített! Azt hiszem a feladat egy kicsit túlmutat a tudásomon, de nem adom fel, nem szokásom! 
Még egyszer köszönöm a segítő szándékot!

Előzmény: MidiTom (2431)
szgy5776 Creative Commons License 2020.01.22 0 0 2433

Köszönöm, hogy foglalkoztál a problémámmal! Közben én is megtaláltam a két hangszer MIDI beállításának leírását. Az éjszakám rá ment, de sajnos nem jutottam előbbre. Be kell látnom, hogy a feladat egyenlőre meghaladja a tudásomat. Hála istennek nem kenyér kérdés csak hobbi. Ugyanakkor nem szokásom feladni. Majd a hosszú téli éjszakákon. Bár azt hiszem MidiTomnak lesz igaza, hogy a kísérőautomatikás hangszer, megtréfálhatja az embert. A tapasztalt jelek is ezt mutatják. 
Köszönöm még egyszer a segítséget, próbálkozom!

Előzmény: Törölt nick (2432)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!