Keresés

Részletes keresés

messi83 Creative Commons License 2009.11.15 0 0 1660
Sziasztok!

Aki ismeri a Bayscent Memory Optimal matracot az kérem ossza meg velem véleményét. Köszi
paljoc Creative Commons License 2009.11.15 0 0 1659
Parádés jókat aludtam idáig a szivacson, egyáltalán nem zavar, hogy atom kemény, tökéletesen tart mindenhol, nem süpped be sehol! Nem akarom elkiabálni, de megtaláltam amit kerestem, igaza volt a mesternek! :-)
Axióma Creative Commons License 2009.11.13 0 0 1658
Nem veletlen irtam oda smiley-t.
Ellenben nem vagy publikus. Ma mar ugyis faradt vagyok (tegnap is azert maradt ki), igy majd hetvegen, addig irnal egy ureset az enyemre?
Előzmény: Suneey (1657)
Suneey Creative Commons License 2009.11.13 0 0 1657
Lekenyerezésre nem gondoltam, az őszinteség számomra mindenek előtt a legfontosabb.
Nyugodtan elmondhatod a véleményed bármikor, csak azt szeretném, hogy olyanról mondj, amit már láttál/próbáltál. Várom a privit és megbeszéljük ott a többit.
Előzmény: Axióma (1652)
paljoc Creative Commons License 2009.11.13 0 0 1656

Majdnem az amit írtál! :-) A 10cm-es mag 4045-ös a 3-3cm alul meg felül a 4342-es, de elfelejtettem megkérdezni, csak most, hogy írtad rémlett fel, hogy mintha ezeket a számokat mondta volna, mikor először érdeklődtem! De majd megkérdem, mert úgyis megígértem neki, hogy beszámolok pár hét után, hogy milyen!

Tegnap szállodai bonellrugóson is egész jól aludtam! Pedig valami vékonyabb szivacs lehetett rajta, mert ki tudtam tapogatni a rugókat! :-)

Előzmény: krapplakk (1647)
swordmanus Creative Commons License 2009.11.13 0 0 1655
Üdv!
Túl jó: magas, illetve feleslegesen drága. Ártani nem árt.
Deszka, ha szőrös. Több variáció lehetséges:
- van rezgőcsiszolód, végigszaladsz rajta.
- nincs rezgőcsiszolód, veszel egy csiszolóvásznak, és kézzel végigszaladsz rajta
- ha nincs rossz pléded: lepedő is jó, max kétsorosan, occsó is jó.

Számokban (nálunk): deszka: 4900. Rug. ágyrács min. 9900. Csiszolóvászon jellemzően 100 ft körüli tétel. Rezgőcsiszológép (hobby célú is remek) 3-4 ezer. Gazdaságos lepedő: 1000 körül, alatt. Gazdaságos pléd: 1000-1500.
tehát válaszom: akkor is megéri visszacserélni, ha utána veszel egy rezgőcsiszolót (ami azért nem egyszerhasználatos, tehát a készülék később is használaható).
Ha a bolti deszkák semmiképp sem tetszenek, elmész mondjuk baumaxba, vagy hasonlóba, keresel olyat, ami szép, méretre vágatod, esetleg egy 100 ft-os vászonnal a fűrészelésnél az éleken átszaladsz, oszt jóccakát.
Vagy hagyod az egészet a csudába, és együtt élsz azzal, hogy nem tartja teljesen a matracod az ágykeret.
Előzmény: Vasti (1654)
Vasti Creative Commons License 2009.11.13 0 0 1654
Helló!

Mi az, hogy túl jó? ;-)) Az OK, hogy rugalmasabb lesz: de nem árt a matracnak? Mert ettől félek... Bár van vele egy olyan probléma (ezt a boltban nem vették figyelembe, otthon derült ki), hogy magasabb, mint a merev lécek, és ezzel az ágyráccsal a matrac nem "ül" bele az ágykeretbe.... Kb. pont a tetejével tartja egy vonalban terheletlenül az ágyrács. Lehet, hogy visszaviszem...

De amiket árulnak ott fenyőléceket, olyan kezeletlenek, hogy szerintem szétszedik a matracot... Sima fenyő lécek, nincsenek csiszolva, az élek sem lekerekítettek. A hölgy azt mondta, hogy egy "rossz plédet" mindenképpen tegyünk alá, de olyanunk nincs: ezért vettem ezt az ágyrácsot, mert alig drágább, mint a merev, és gondoltam majdhogynem olcsóbb, mint a merev lécek + két pléd ;-)))

De ha nem árt a matracnak ez a "rugós" ágyrács sem, akkor megtartom, mert nincs kedvem már visszacipelni...

Üdv: Vasti
Előzmény: swordmanus (1642)
swordmanus Creative Commons License 2009.11.13 0 0 1653
Üdv!
Nem gáz. Persze a több centiméter egy elég tág fogalom. Javaslatom: a két léc közti rés ne legyen nagyobb, mint a rugó szélessége. Ez TR-EX esetében: kb. 5,5 cm. Tehát ott a megengedett max rés mondjuk 5 cm. Ha túl kicsi a rés, az se nyerő, mert csökken a szellőzésed.
Persze ha véletlen nagyobb a rés, mondjuk 7-8 cm, az se katasztrófa, de 5 centis rés jobb. A ló másik oldala meg a 2 centis rés, az már lehet, túl sűrű... (szoba klímájától, párásságától függően)
Persze ez csak egy kiragadott példa. Ha matracot vesztek, és van ott a matrac belsejét mutató keresztmetszet, akkor nem kell a rugó/nm matekfeladatot megoldani...
Előzmény: eee991 (1650)
Axióma Creative Commons License 2009.11.12 0 0 1652
Na es pont ilyenkor von ki a ceges melo (utazassal) 2 napra a forumozasbol... (itt most a vegere utalok). De azert csak szep sorban:
Nem, nem azt mondtad, hogy a tiedet vegyuk, azt mondtad hogy aki 35e-ert keres matracot, az konkretan hulye szerinted. A nappalokra kihatas az nagyon randa rabeszelogepes mondat... az ilyeneket ugyis egybol atugrom, hogy ram ne legyen hatassal (ld. placebo ellentete, bemagyarazod az ugyfeljeloltnek, hogy o nagyon-nagyon rosszul erzi am magat a meglevo olcso matracan, vagy sot, mint jelenleg, rosszul erezne). Tudom, ezt a kereskedo szakmaban altalaban dicseretes fogasnak fogjak fel:(( ettol en meg lehetek errol mas velemennyel.
Mint mar irtam, nem magamra vettem, hanem altalaban nem birom a vasarlok pszichologiai uton torteno megvezeteset, igy a megvetessel lenezeset se turom, plane ha az nem csak l'art pour l'art, hanem uzleti erdekbol tortenik. Ha a 35e-est nem is gyozod meg, hogy 250e-est vegyen, de a 150e-es is erezheti ettol ugy, hgoy "meg jobb" kellhet mint o gondolta, es akkor mar ott kothet ki nalad. Ertem en a logikajat, csak attol me'g nem szeretem.
Szegenyek nem vagyunk, legalabbis ha vagyont nezunk. Az, hogy nincs jo autonk, azt jelenti hogy autokra nem vagyunk igenyesek (de pl. az en kispolszkim masodik kocsi egy 98 Swift 1.0 mellett, bar ezen van aki rohog hogy az a "csaladi" autonk). De ott a (hitellel persze jol leterhelt) hazunk, vagy pl. szamitogep(ek!)bol jobb van az atlagnal. Na jo, a havi bevetelekbol nem sok marad, idonkent a tagabb csaladra tamaszkodva "minuszba" is megyunk (szerencsere ott sincs belole problema).
A hatam meg hol faj, hol nem. De hatonfekve hatarozottan van olyan erzesem, hogy a gerinchajlatomat derekban nem tamasztja (ami altalaban nem zavar, mivel ritkan fekszem - most mar - haton; alapvetoen a terhesseg nehezsegeivel riogatasok miatt anno volt egy idoszakom, amikor raszoktam), de most mar konkretan bal oldalamon fekve szoktam (tudok csak) elaludni, es ott ezt nem erzekelem.
A felajanlasod nemes gesztus (miutan elhallgattattam magamban a kisordogot, hogy a kritikus lekenyerezese:))), arrol mindjart megy egy magan. Jysk van a kozelben, akkor megkerdezem / probalom oket. De a ferjem 100 kiloja alatt (bar neki nemigen van hatgondja) velhetoen nem nagyon lesz erezheto, ha tenyleg gyengenek tartod (bar o hajlamos ugyis mindenre azt mondani, hogy neki mindegy...). Mondjuk en is szagolgatom alulrol a 80-at kiloban (egyelore, telen felmehet mert nyaron tudok csak biciklivel meloba jarni). Mindenesetre akkor azt bevallalom, hogy ha nem tul sok erofeszitessel ki tudom probalni ezeket a "csodakat", akkor megmondom azt is, ha me'gis meglatom benne azt az ar/ertek ara'nyt, amit magarol marketingel. De kimeletlen vagyok, azt is megmondom, ha a proba alapjan sem...
Korrekt ez igy?
Előzmény: Suneey (1627)
Nalcthoe Creative Commons License 2009.11.12 0 0 1651
A Jysk-es fedő egy "Wellpur" nevezetű 5cm vastag 48kg/köbmérter anyagsűrűségű emlékezőhab, amely egy bézs színű plüss hatású huzatban van és tipikusan a Jysk-ben kapható. Egy 90x200x5cm-es 10 ezer Ft-ba kerül.
Előzmény: dugasz1 (1649)
eee991 Creative Commons License 2009.11.12 0 0 1650
swordmanus: még 1 db konkrét kérdéssel zaklatnálak :) táskarugós matrachoz nagyon gáz, ha alap fenyőlécek vannak alul, mármint hogy van több cm-es rés a lécek között?
Előzmény: swordmanus (1642)
dugasz1 Creative Commons License 2009.11.12 0 0 1649
Paljoc megkérdezhetem, hogy mit takar a +Jysk fedő?
eee991 Creative Commons License 2009.11.12 0 0 1648

messi83: ha a 70-hez hozzáraksz még pár tízest, máris sokkal nagyobb választékból nézelődhetsz! az elején én se akartam 70-nél többet rákölteni de...

vagy a kárpitos amit mondtak :)

Előzmény: messi83 (1643)
krapplakk Creative Commons License 2009.11.12 0 0 1647

Meg tudnád írni a szivacsok pontos azonosítóját? Tudod, ahogy korábban írtam a 1572-es hsz-ben: pl. N4050, ez normál (N) szivacs, R4342, ez hideghab (R). Köszi.

Előzmény: paljoc (1640)
swordmanus Creative Commons License 2009.11.12 0 0 1646
Pajloc kárpitosa.
Előzmény: messi83 (1645)
messi83 Creative Commons License 2009.11.12 0 0 1645
160X200 cm
Előzmény: swordmanus (1644)
swordmanus Creative Commons License 2009.11.12 0 0 1644
méret?
Előzmény: messi83 (1643)
messi83 Creative Commons License 2009.11.12 0 0 1643
Sziasztok!

Lassan elvesztem minden hitemet, hogy találok rendes matracot ami árában és funkciójában megfelel nekem. Kérem a szakértőket ajánljanak nekem egy rugó nélküli matracot. 83 kg vagyok, minden féle pozícióban alszom és 70.000 Ft-om lenne a célra. Inkább egy kicsit keményebb matracot szeretnék. Kérem aki jártas a témában ajánljon nekem valamit. Előre is köszi
swordmanus Creative Commons License 2009.11.12 0 0 1642
Szia!
Annyira jó, hogy túl jó.
BSK alá bőven remek a merev deszka is. Ezzel kissé ruganyosabb lesz a matracod, kissé puhább.
Előzmény: Vasti (1639)
swordmanus Creative Commons License 2009.11.12 0 0 1641
Szia!

Ha 3 év volt is a matracon... én azért egy telefont a bolt felé megeresztenék. Annyit megér. Egy jó latexnek többet illene kibírnia.
Rács: ha kattog, az nem jó. Én megvizsgálnám, hogy miért. Bármi bármikor elöregedhet.
Ha rugóst akarsz, de két félből. Nagyon megfontolnám. Pl. a rottexeknél a rugós szélső 4 centije alatt nem rugó van, hanem szivacs. Ami nyilván nem ugyanazt az alátámasztást nyújtja. Ez az ágy szélén nem gond, sőt, mert ha pl. az ágy szélére ülsz, a rugó nem nyomja a lábad. De ha a fekvőfelület közepén 4+4=8 cm széles sávban puhább a felület, az zavaró lehet, akár alvásnál is, gyerekgyártó kisipari tevékenységekről nem is beszélve!
Ami a medencénél keményebb, azaz meg van erősítve, az a 3 zónás. Minden nagyobb zónaszámú matrac is szokott rendelkezni ezzel a plusz megerősítéssel.
Ha memorys matracról van szó, rá kell kérdezni adott típus zónáira.
130 ezerből egyébként már biofronton is lehet válogatni, de a legjobb persze az lenne, ha a meglévő matracod még garanciás lenne, és a megmaradt pénzeden meg vehetnél szaloncukrot! :-)
Előzmény: didot (1632)
paljoc Creative Commons License 2009.11.12 0 0 1640

Két éjszaka után a kemény matracon/+Jysk fedő, anélkül ki sem merem próbálni/, gyakorlatilag nem emlékszem, hogy felébredtem volna egyszer is, teljesen jól, fészkelődés nélkül aludtam!

folyt. köv.

Előzmény: Vasti (1639)
Vasti Creative Commons License 2009.11.12 0 0 1639
... a linket kihagytam ;-)))

Ilyen az ágyrács: http://www.matrac-center.hu/agyracs/Olcso-agyracs/
Előzmény: Vasti (1638)
Vasti Creative Commons License 2009.11.12 0 0 1638
Sziasztok!

Én Rottex BSK matrac alá ilyen ágyrácsot vettem. A boltban (nem a belinkelt helyen vettem, de ahol vettem, az ő webáruházukban nincsenek fent az ágyrácsok) nem mondták, hogy nem jó...

Még nem aludtunk rajta, de nagyon kíváncsi vagyok, hogy jó-e ez az ágyrács a Rottex bonellrugós matrachoz?

Üdv: Vasti
paljoc Creative Commons License 2009.11.11 0 0 1637
Oké, köszi! :-) Én is így gondoltam, hogy előbb tesztelem ezzel a Jysk-es cuccal néhány hétig és esetleg utána!
Előzmény: Suneey (1635)
paljoc Creative Commons License 2009.11.11 0 0 1636
Oké, köszi! :-) Én is így gondoltam, hogy előbb tesztelem ezzel a Jysk-es cuccal néhány hétig és esetleg utána!
Előzmény: Suneey (1635)
Suneey Creative Commons License 2009.11.11 0 0 1635
:) Lehet róla szó, de előbb próbáld ki a Jyskes Wellpurt!
Próbamatracot tudok adni, ez általában nem teljesen ingyen szokott történni (mert ingyen bárki szívesen próbálgatna mindent és azért valahogy ki kell szűrni a komolytalan "érdeklődőket"), hanem egy bérleti díj ellenében, amit megrendelés esetén beszámítunk az árba.
Ettől függetlenül megbeszélés kérdése minden. Ha komolyan érdekel, akkor minden további nélkül lehet róla szó.

Egyébként nappal a bemutatóteremben bárki próbálhat akár egész nap, azért nem kell fizetni. Éjszakásoknak jó, mert ők egyébként is akkor aludnának! :)

Előzmény: paljoc (1628)
footfun Creative Commons License 2009.11.11 0 0 1634

Szia!

nem az egy 160x200-as volt(azaz van) mert még most is benne van az ágykeretben,de már nem alszunk rajta,és a METRO-ból vetem.SENKI NE VEGYEN olyat !!! :-)

paljoc Creative Commons License 2009.11.11 0 0 1633

Így van, elég lett volna a 10 cm is, csak mivel a másik matrac 16 cm-es, ami mellettem található az asszonnyal együtt, így az meghatározta a vastagságot!

A kárpitos a Bártfai utcában van a Fehérvári út kereszteződésénel! XI. ker!

Előzmény: dugasz1 (1629)
didot Creative Commons License 2009.11.11 0 0 1632

szia,

Nekem nem javasoltál semmit, most írok ide először. :)

Próbáltam az egész topicot átfutni, és úgy rémlik, hogy a rúgósűrűségről írtál korábban valakinek (de aztán az is lehet, hogy nem Te voltál, 1600 hozzászólást futottam át. )

 

Jól veszem ki a szavadiból, arra gondolsz, hogy éppen kifogtam egy gyártás hibás matracot? A topicban több helyen olvastam, hogy a Materassoban többen csalódtak. 

Matrackirálynál vettük anno a mostani martacot, a bolti garanciára nem emlékszem, de a matrac matricáján 3 év szerepelt, ez biztos. Oyan rugalmas rácson van, amit a boltban javasoltak hozzá. Csúszókás, középen szalagos, műanyag papucsos.

A rács tud elöregedni? Mostanában többször észrevettem, hogy a rács kattanó hangot ad testhelyzet váltásnál. Vagy ezt is a matrac okozza?

Megpróbálom megkeresni a számlát.

 

Igazad van a Tr-ex nem latexes, hanem PUR habos, összekevertem.

 

A válaszod olvasva jutott eszembe, hogy akkor kezdtem oldalt feküdni, amikor terhes voltam (és kb 18 kg több), utána ismét háton, majd pár hónapja ismét oldalt. Mindig háton alszom el, aztán egész éjjel forgolódom, jobb és a bal oldalt váltogatva. Ezt így ismeretlenül jól kitaláltad, nekem fel sem tűnt. :)

 

Ha háton felvésből indulok ki, akkor a derék tájon kell a megtámasztás, ugye? Ez zónabeosztás esetén mit jelent?

 

Azért gondoltam most rugós matracra, mert a jelenlegi latex nem bírta soká (és a forgatása sem egyszerű meló, még két felnőttnek sem), de ha szerinted ennek is kéne bírnia 6-7 évig, akkor lehet hogy maradok a szivacsos megoldásnál. 

Milyen alapanyagú ill kombinációjú szivacsost javasolnál?

A szivacsosból, ha 2x80 cm szélest tennék egymás mellé, akkor ott nincs semmi spéci probléma a szélek találkozásánál? A szivacsosak széle és közepe ugye teljesen egyforma felépítésű? Tényleg nem lehet a rést vagy keményebb széleket érezni akkor sem ha épp nem alszol, hanem mást ;) csinálsz rajta?

 

Kb 130e a keretem.

 

Köszi: didot

 

 

Előzmény: swordmanus (1631)
swordmanus Creative Commons License 2009.11.11 0 0 1631
Szia.

Materasso: komoly pénzt tennék rá, hogy ha 3,5 éves, akkor érvényes a garanciája! Ha megvan a számlád és garanciajegyed (vagy ha nincs, de a boltban, ahol vetted, ott megvan a másolat) akkor érdemes garanciálisan cseréltetni/javíttatni. Esetleg típusváltással. Megrendült bizalom ide vagy oda: ha a matrac testalkatodnak megfelelő erősségű (63 kg nem lehet gond), megfelelő rácson van, stb., akkor annak esélye, hogy 2x rossz matracot fogsz ki, a lottó 5-öséhez hasonlatos.
Melyik hozzászólásban javasoltam neked bármit? (nem tagadom, csak kérdezem, hogy visszaolvashassak) Testsúly és magasságadatok alapján max ellenjavallani tudok, de 63 kg esetében nem beszélhetünk túl gyenge matracról, max túl keméynről, de látom, nem olyanokat nézegetsz...
TR-EX: nincs benne memory, sem latex!
További típusok: a prospektusokban, honlapokon szereplő műszaki adatok ismeretén túl próbákat javaslok.
A nagyáruházi matracok esetében én mindig is szkeptikus leszek, mert sok köztük a gazdaságos modell. De ha jó eladókba futsz, az már biztató jel!
Árakról: ha megvan a kiválasztott típus (és méret) akkor érdemes azt felírni. Főleg ha 10-15 percet pihensz rajta, és kényelmes! Onnantól már akár a neten, vagy telefonon is lehet érdeklődni az áráról, akár másutt is.
Hát és oldalt fekvés: Akinek gödrös a matraca, sok esetben azért fekszik oldalt, mert háton fekve fájna a dereka. Én olyat javasolnék neked, ami háton fekve kényelmes. A matracok idővel csak puhulnak, de sosem keményednek!
Előzmény: didot (1630)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!