Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.08.24 0 0 1065

 

 

Hogy jött ki ez a 200e ?

Fizeted egyrészt az évi 130e Ft-ot, hozzájön az üdülési "jog" megvételének összege, mondjuk 2 millió 1/20 -ad része, az 100e, és az elmaradt tőkejövedelem (ha bankba tetted volna a 2M-t..), az évi 200e (bef. alap, 10%al számolva), az összesen 430.000,- Ft.

Összeadtad már ezt így..?

És ez csak a szállás !!

Oda kell utazni, kajálni kell, stb.

 

"Megnéztünk több "jobb" szállodát Magyarországon, 250 000Ft alatt szóba sem állnak velünk, és még keveset írtam (5-en vagyunk!), és erre jönnek a"

 

A 250e-ben mi van benne ? (a szálloda nem apartman!!) Reggeli pl ?

De láthattuk fenn, hogy ez a szálloda is 180e-el olcsóbb, mint az üdülési "jog".

Előzmény: Wild_Bear (1047)
janzsoi Creative Commons License 2007.08.24 0 0 1064
Sziasztok!
A feleségemmel megbeszéltük a dolgot, és úgy döntöttünk, hogy el fogunk állni a szerződéstől a 15 napon belül. Hosszú napok óta már ezen rágódom, hogy mit tegyünk, gyakorlatilag mióta kijöttünk abból a teremből, ahol "befűztek".
Elfogadom Wild Bear okfejtésének azon részét, ahol azt írja, hogy az 1,4M elmaradt éves hozamát is hozzáveszi azon költségekhez, amik hozzáadódnak az éves fenntartási költséghez és a 30 évre leosztott szerződési díjrészhez. Így már tényleg találok olyan helyet, aminek az ára megfelelő.
Tanulság? Mindig kell hagyni az embernek gondolkodási időt ilyen fajsúlyú döntések elött. Csak semmi hirtelenség! :)
Van valaki a fórumozók közt, aki már járt hasonló cipőben? Gondolok itt az elállási nyilatkozatra. Milyen formai és tartalmi követelményeknek kellene megfelelnie, hogy ne lehessen belekötni?

Üdv: István
vidi313 Creative Commons License 2007.08.24 0 0 1063

Szerintem sattilaaaa-nak köszönhetően mint a "rakéta" beindult, megpezsdült ez a fórum, és nagyon sajnálnám ha nem látogatna ide vissza, mert akkor mint korábban is volt, újra el fog laposodni, és hetekig nem történik majd semmi.
Wormie Creative Commons License 2007.08.24 0 0 1058
Előzmény: Wormie (1057)
Wormie Creative Commons License 2007.08.24 0 0 1057

Másodlagos forrást találtam (nem volt időm sokat keresgélni), de ott van benne a jogforrás is:

 

http://www.fogyasztovedelem.com/forums/lofiversion/index.php/t828.html

 

A 94/47/EK irányelv, amelyről beszélsz, itt elérhető magyar nyelven. Bár igazából nem nagyon fontos maga az irányelv, hiszen a 20/1999 (II. 5.) Kormányrendelet már régen átvette, 1999 februárjától hatályban van.

A kormányrendelet valóban tartalmazza, hogy a fogyasztó a szerződés vagy előszerződés megkötésétől és egy példányának részre történő átadásától számított 15 napon belül indoklás nélkül elállhat - és az értékesítő ennek a 15 napnak a lejárta előtt fizetést semmilyen jogcímen nem követelhet és nem fogadhat el. Ha mégis megteszi, köteles azt visszatéríteni és a teljesítés időpontjától késedelmi kamatot fizetni.

Előzmény: janzsoi (1055)
janzsoi Creative Commons License 2007.08.24 0 0 1055
Felvetésed ül. Enyhén szólva is tájékozatlanok voltunk mielőtt meghallgattuk az előadást. Azt hiszem az ilyen családokat a "szűz család" kifejezéssel illették. :)
Foglalóról csak annyit: egyfajta "Bonusz kártya" díjaként kérték le tőlünk a 99000-et, ami kártya egyébként a különféle kedvezmények igénybevételéhez szükséges.
Érdekes amit a törvénytelenségről írsz, hogy nem is szabadott volna ott pénzt kérniük, ezt megtárgyalom a DAS-os kapcsolatommal is. Ha igazad van akkor ez már több mint aggályos.
Észrevéteidet köszönöm.

Üdv: István
Előzmény: Wormie (1054)
Wormie Creative Commons License 2007.08.24 0 0 1054
Ja, és az kíváncsiság szintjén érdekel, hogy miért nem a másodlagos piacon néztek szét, ugyanezt esetleg töredék áron megkaphatnátok... Teli vannak az újságok az apróhirdetésekkel. A Vatera, teszveszről nem is beszélve. :-)
Előzmény: janzsoi (1051)
Wormie Creative Commons License 2007.08.24 0 0 1053

A kalkulációt meghagyom Bearnek, sokkal jobb nálam. :-)

 

Viszont egyet megjegyeznék: tudtommal tilos elfogadni bármilyen összegű előleget/foglalót/bármit a 15 nap letelte előtt. Tehát már kapásból trvtelenséggel nyitottak....

Előzmény: janzsoi (1051)
sattilaaaa Creative Commons License 2007.08.24 0 0 1052
Üdv Mindenkinek! (valószínűleg utoljára)

 

Azért persze ne örüljetek annyira (ezt - az itt túlnyomó többségben lévő, totál negatív fórumozóknak üzenem), s ne szomorkodjatok (ezt pedig annak az ittlévő néhány klubtagnak, akik elégedettek az üdülőjogukkal, mi több, kitartóan és folyamatosan igyekeznek is meggyőzni erről e fórum olvasóit - különös tekintettel elipszis-re és soos.gyongyire - ha visszajönne még ide!)

...és üzenem természetesen vidi313-nak - aki megbízott üdülőjogának az eladásával.

 

Nos, még mielőtt bárki is kárörvendően és önelégülten a tenyereit dörzsölgetve arra gondolna, h. biztosan csalásért, vagy mit tudom én miért „előzetesben üldögélek”, netán feladtam volna a hitemet, s „meghajolnék” az ittlévő rengeteg „okos ember” érvei  előtt, el kell szomorítanom őket.

 

Mindössze arról van szó, hogy - bár eddig sem láttam sok értelmét, hogy „itt kampányoljak”  (néhányan valószínűleg megértik az eddigi hozzászólásaimból, mire célzok, a többieknek meg tök mindegy, mit mondanék...)

 

Csak hogy mindenkinek világos legyen:

 

Az e heti, csütörtöki prezentációnkra öt család jött el (na ja, kis cég az enyém, nagyjából ez az átlag), de nem is ez a lényeg.

Az öt családból kettőnek már volt 1-1 hét üdülőjoga...

Mikor a kollégám megkérdezte őket, hol üdültek, hová tudták elcserélni, mennyire voltak megelégedve a szállásaikkal, anyagilag megérte-e nekik, hová tervezik még, hogy eljussanak, a következőket mondták (az egyikkőjüknek 2 fős fehér, a másijuknak 2 fős piros Dobogómajorja van):

Cserélték: Ausztria, Franciaország, Olaszország, Spanyolország, Ciprus, Málta, Tenerife, Mexikó...

A szállás és a szolgáltatások mindenhol első osztályú volt.

Anyagilag egyértelműen megérte.

Következő célok: tengeri luxus hajóút, Brazília, Seychelles-szigetek, Dominika...

 

A prezi végén, akinek a piros hete volt, vett még egy síszezoni hetet a Club Hotel am Kreisberg (Murau) üdülőjében, ill. egy másik család (akinek még eddig nem volt üdülőjoga) 2 hetet, 2 fős fehér szezonban Nemesnépen.

 

Lehet kételkedni, hitetlenkedni. így volt!

 

S hogy miért tartok feleslegesnek bármilyen érvet is felsorakoztatni itt, megértené mindenki, aki látta, hallotta volna ezeket a klubtagokat...

 

Ennyi!!!

 

Kívánok további számolgatásokat, szitkozódásokat!

Kívánom, hozzatok fel minél több negatív érvet, s győzzétek meg minél jobban egymást arról, mennyire okosak vagytok!

Jogotok van hozzá :-)

 

További jó szórakozást! sattilaaaa

janzsoi Creative Commons License 2007.08.24 0 0 1051
Szia Wild Bear!

Rendesen összeadtál sok mindent! :)
Mint írtam éves fenntartási költség 200Euró+ÁFA vagyis ca. 60000Ft nem 110000, itt valamit elnéztél. :) 60000(fenntartási)+50000(30 évből leosztott)=110000.
Jelzem a 300000Ft-os éves hozam (20%-os hozam) is jelenlegi értékpapírpiacot látva erősen optimista érték, szép álom amiben azért reménykedek. :)
Ahogyan én látom:
1. Van 1,5MFt-om és az álom 20%-al kamatoztatom => lesz 300000 Ft-om és abból nem megyek el negyedmagammal egy hétre ilyen helyre mint ahol voltam. Kisebb hozamnál még inkább nem megy a dolog. Évről évre a 1,5 milla az inflációval csökken, az üdülési díjak nőnek, szóval a képzeletbeli olló nyílik vagyis a kilátásaim egyre kisebbek lesznek. Erősen függ az egész a 20%-tól, hogy elérem-e vagy sem.
2. Meglépem a klubtagság dolgot vagyis befektetem a fenti összeget. Persze 30 év alatt elbukom az egészet, mondjuk évi egyenletes 50000Ft-os lépésekkel. Évente befizetem a fenntartási díjat ÁFÁ-val jelenleg 240Eurót összesen (60000Ft). Ha ezt idén még megtenném, akkor 110000-ért nyaralok negyedmagammal. Jövőre a fenntartási díjam nő, 200 mondjuk 11,5%-al (KSH+3%) vagyis ca. 67000-be kerül a majd a befizetendő fenntartási összeg. Vagyis jövöre ca. 117000-be kerül majd sz üdülés.
Ja a *-ol száma nem nagyon érdekel, a pihenéshez, kikapcsolódáshoz messzemenőleg megfelel a hely ahol eltöltöttünk 4 napot.
Persze nem indokokat keresek a klubtagság mellett, csak leírtam, hogy miért gondoltuk úgy a feleségemmel, hogy aláírjuk a szerződést.
Kérdezted: foglalót adtunk-e. Igen 99000 Ft-ot ott helyben, amit a szerződésben is rögzítettek. 99000 része a 1,5millának, úgyhogy valójában 1,4-et kell majd utalnunk.
Tetszett, hogy leírtad, Nálatok mennyire ment le az ár. Úgy utólag mi is beszéltük a nejemmel, hogy valószínüleg még mi is faraghattunk volna. Na most már mindegy, szerződésben a fenti összeg szerepel.
Azért köszi, hogy leírtad a véleményed.

Üdv: István
Előzmény: Wild_Bear (1050)
janzsoi Creative Commons License 2007.08.24 0 0 1049
Sziasztok!
A napokban jöttünk meg egy bemutatóról Zalacsányból. Konkrétan a zalacsányi Batthyány Kastélyszállóba voltunk a családommal. Mondhatni kitűnően éreztük magunkat, mivel a környezet és maga a szálló is nagyon szép, ajánlani tudom mindenkinek. Van honlapja is a szállónak, a googleban hamar oda lehet találni. :)
Per pillanat úgy állunk, hogy szept.30-ig kell befizetnünk 1,5M Ft-ot, mert ennyire sikerült lealkudnunk :) az induló árat. 30 évre számítva (bérlési jog ideje), évi 50000 Ft-al növekedik az évi 240 Euro-s fentartási költség. 250Ft/Euros átváltással számolva, 110000 Ft-ra jön ki jelenleg egy 2+2fős, piros hetes hét ára. Szerződésben KSH+3% az éves növekedése a fenntartási díjnak.
Tájékoztatás szerint hcsere-vel le lehet cserélni osrszágon belül más helyekre.
Mi a véleményetek? 4 fővel ennyi pénzért nem igazán találtam hasonló üdülési hetet.
Jelenleg a szálló 3*-os de rövid időn belül 4*-os lesz.
Vacilálok a dolgon, mert jónak tűnik, de itt a fórumot olvasgatva, hát finoman szólva is árnyaltnak tűnik a kép. 15 napos visszalépési határidőn még bőven belül vagyok.
Más oldalról megközelítve: a 1,5MFT-ot évi 20%-os hozammal forgatva (pénzügyi tanácsadón keresztül) persze elérhető egy 300000 Ft-os éves bevét amit ha évente nyaralásra költök akkor nagyjából ugyanazt a szolgáltatást megkapom, mint amikor klubtag vagyok és nincs kötöttség. Hozzáteszem a jelenlegi megtakarításaink befektetéseinél - az amerikai másodlagos jelzálogpiac bedőlése miatt - pld . ebben az évben eléggé kétséges, hogy a 20% elérhető, de az ember azért mindig optimista. :)
Kiváncsi vagyok a véleményetekre.

Üdv.
vidi313 Creative Commons License 2007.08.24 0 0 1048
Na... Azt hiszem elég jól körbejártuk a dolgot.

Egyetértek veled, úgy is fogalmazhatok, hogy egy korábban meghozott könnyelmű, nem eléggé körültekintő döntésem eredményeképpen (mivel TS tulajdonos lettem) mindent beleszámolva buktam kb. 1,5 millát a 6,5 év alatt. Ami engem illet, én végleg leszámoltam a TS cégegyüttessel.

Ha Attila el tudja adni a teljes bekerülési költség mintegy 1/10 - éért, akkor legalább annyit sikerül megmentenem belőle, ha nem, számomra akkor is vége.
Előzmény: Wild_Bear (1047)
amfora1 Creative Commons License 2007.08.23 0 0 1046
Szia,
Elnézést, hogy csak most válaszolok, de nyaralni voltam. A 2007. évi fenntartási költség amit minden év január 15-ig kell befizetni 72.077,-Ft. 2009.májusig érvényes RCI tagság van hozzá.
Ha tényleg érdekel a dolog az e-mail címem amfora@vipmail.hu.

Amfora
Előzmény: fazekaslaci (1011)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.23 0 0 1045

Sziasztok,

Kösz a jó tanácsokat. No ezek azok, ami miatt gondolkodom. Annak ellenére, hogy tetszik a dolog. Viszont mit szóltok a következőkhöz:

 

Az idén egy olyan panzióban szálltunk meg 60 000 Ft-ért (6 éjszaka),  ami nagyon szűkös volt és katasztrófálisan nívó alatti. + Elköltöttünk több mint 100 000Ft-ot fürdőhely belépőkre, stb.  (Zala megye: Hévíz, Kehidakustány, Zalakaros, Zalaegerszegi aquapark) Mindemellett jól elfáradtam, mert mentem a gyerekek után, pihenni nemigen tudtam, főzési lehetőségem nem volt, étteremben ettünk.

 

Ha ezzel szembeállítok egy olyan helyet, ami ****-os, van medencéje, és éves szinten hozzászámolom a 130 000 Ft-ot amibe fenntartási ktg+cseredíj+rci tagság kerül, akkor kapom érte a következőt: gyönyőrű, konyhával rendelkező appartman, beső medence, jakuzzi, golfpálya. Kiküldöm a gyereket fürdeni, beteszem a sütőbe a kaját. Mondjuk csak minden másnap szervezek egész napos programot, mert ha délelőtt jakuzzizik és medencézik a gyerek, délután fog nekem hegyet mászni, azután este újra csobbanhat, mert nekik ez valahol fontos. Nekem meg minden másnap sokkal olcsóbban jön ki, és pihenhetek is. Biztos hogy meg tudok spórolni 30 eFt-ot. Tehát az üdülési szumma 200000Ft lesz a 170 000Ft helyett, de remélem érzitek, hogy mennyire máshogy érezném magam.

 

Megnéztünk több "jobb" szállodát Magyarországon, 250 000Ft alatt szóba sem állnak velünk, és még keveset írtam (5-en vagyunk!), és erre jönnek a + költségek

 

Az viszont nagyon nem mindegy, milyen hetet veszel, hol veszed, milyen szezonban és MENNYIÉRT. Én egyelőre azért nem fogok venni, mert nincs TAPASZTALATOM, ami nélkül nem tudom mi mit ér. Tapasztalatom pedig honnan lenne, amíg nincs hetem? Mert hogy ezeket az aműgy nélkülözhetetlen infókat valahogy nem szívesen osszák meg, mert akkor kék szezont nem vennének, meg túl magas fenntartási költségűt, meg szerintem utazni vágyók magyart sem. Ha viszont belföldre akarsz cserélni, a legócskább cég is jó, csak nyáron legyen és 4-es, mert 6-ost nehéz cserélni.Ja, és ne legyen Hévíz környékén, mert abból túlkínálat van.

 

Az RCI ügyfélszolgálatát és a hcserét kb 20-szor hívtam fel, mire odáig jutottam a több megszólaló elmondása alapján, hogy nagyon jól meg kell fontolni mit veszel, ha nem akarod megbánni. A jelen timeshare értékesítés pedig nem erről híres, a szitut ismeritek.  A másodkezű értékesítésben jelenleg éppen ez az üzlet ha jól látom. Korrekt tájékoztatás, alacsonyabb árak, ugyanis jelen helyzetben  mindig van, aki "negyedáron" elad.

 

 A rövidtávú megoldást azt hiszem megtaláltam!  Megegyeztem egy VALAKIVEL akinek van több hete, ( csúcspiros nyári is) hogy egyik deponált hetével foglalhatok jövő nyárra. Kedvezőbb áron, mintha a saját hetem lenne, tőkét sem tettem bele és még tapasztalatom is lesz. És ő is jól jár, mert visszajön a fenntartási költség. No, de neki értékes de drága, csúcspiros, olcsó fenntartási költségű külföldi hete van!

 

Az ABBÁZIÁNAK pedig üzenem, hogy jól teszi ha nem épít többet Magyarországon. Bár erre már ők is rájöttek, ezért mentek az Olasz tengerpartra. Az legalább értékes, bár tapasztalatom nincs, a magyar díjak alapján rámegy a gatyája a fenntartási költségre annak, aki csúcspirosat vesz ott....

 

Üdv. mindenkinek

ORSOLYA

Gyorgyi Creative Commons License 2007.08.23 0 0 1044
Kedves Orsolya!

En is azt mondom, amit Wild Bear. Ez az egesz time share nem eri meg, szerintem meg ingyen sem. Ugyanis gondolj bele ott van az eves fenntartasi koltseg, ami akar emelkedhet is. Plusz az IRC dij, ha cserelni akarsz. Ha nyaralsz, akkor igy is ugy is koltened kell utazasra, elelmiszerre, berelt autora (attol fuggoen, hogy hova megy, es igenyled-e), stb. Ezek a koltsegek fennallnak a time share-nel is. Gyakorlatilag csak szallast kapsz.
Raadasul 3 gyerek mellett barmi tortenhet, ami miatt kihagyjatok a nyaralast. Pl. nagyobb lakast vesztek, felujitas, stb. (Vagy ne adj Isten, valami rossz dolog is, munka elvesztese, valas, betegseg, stb.) Ha ilyen helyzetben elmegy nyaralni, akkor az plusz koltseg (utazas, kaja, stb.), holott a penzt legszivesebben masra koltened. De ha nem megy el nyaralni, akkor meg csak kidobott penz a fenntartasi koltseg.
Vagy akar az izlesed is megvaltozhatsz. Lehet, hogy 5 ev utan nem ugyanoda mennel mindig nyaralni, hanem mondjuk egy Balaton felvideki, olasz, stb. korutra.
Es abban sem lehetsz biztos, hogy egy udulohelynek az allapota ugyanolyan jo lesz mondjuk 10 ev mulva, mint most. (ez nagyban fugg a karbantartotol).

Mindez nem lenne baj, ha barmikor el tudnad adni akar nyereseggel, akar a veteli aron. De sajnos nem ez a helyzet. A time share-t csak a toredek aron lehet eladni, ha egyaltlan van ra vevo. (nekem pl. meg ingyen sem kellene). Vagyis olyan helyzet kotelezed el magad, amibol mar csak veszteseggel tudsz kiszallni.
Előzmény: Törölt nick (1040)
elipszis Creative Commons License 2007.08.22 0 0 1041

Sziasztok, szép jó estét mindenkinek.

 

Örülök neki, hogy egyre több mindenben közelednek az álláspontok, vagy legalábbis a beszélgetések hangneme a legtöbbször már-már szinte baráti.

Ha nem gond megint kicsit egybe reagálnék a dolgokra.

Szerintem senki nem gondolja, hogy nem vagyok valós személy, elég sok konkrétumot irtam, más forumon is ellenőrizhető vagyok.

Többen irjátok Ti is amivel én is egyetértettem, már le is irtam:

korrekt tájékoztatásra van szükség, "szabott" árakra, és mindenkinek a saját élethelyzetéhez pénztárcájához igazodva kell eldönteni hogy mit vár tőle.

 

Kedves Orsi, ha 3 gyerekkel belföldön szeretnél gyaralni lehet, hogy arra nem ez a legideálisabb megoldás. Itt nincs gyerekkedvezmény, a magyarországi lehetőségek még elég szükősek, illetve belfödi nyaralásra van bőven kinálat.

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.08.22 0 0 1040

Sziasztok,

 

Én még mindig nem tudom vegyek-e, ha veszek milyent. Árlistát én is szeretnék látni. Ennek hiányában levegőben lóg az egész. Most már mondhatom hogy korrektül tájékoztatva vagyok (köszönöm Attila segítségét) mégsem tudom mi lenne a jó.

 

Számolgatok. 3 gyerekem van, nekem jobban megéri, mint két személynek. Belföldre akarok utazni, de nyáron, ami nehéz ügy. Ha jó hetet veszek sok a fenntartási költség ha gyenge hetet veszek, olcsón van egy használhatatlan. Ha nagy a költség mit csinálok egy értékesíthetetlen üdülési joggal 15 év múlva, amikor a gyerekeim nem akarnak majd velem jönni?

 

Nekem még mindig tetszik a dolog, csak nem vagyok elég okos, hogy hogyan jövök ki jobban?

Bennem egyelőre leginkább az fogalmazódott meg, hogy hosszútávon akkor jövök ki legolcsóbban, ha nyárit veszek, belföldön cserélem RCI tagság nélkül, és 4 személyest. (Inkább ráfizetem a pótágyat)

 

Kíváncsi vagyok ehhez mit szóltok?

 

ÜDv.

Orsolya

 

 

 

 

vidi313 Creative Commons License 2007.08.22 0 0 1039

"Ezért sem javaslolnám senkinek, hogy vegyen üdülési jogot, mert élethelyzete bármikor megváltozhat."

Pontosan így van, 2001 Januárban amikor vásroltam az üdülőbérletet, még teljesen más élethelyzetben voltam. Persze akkor ha korrektül tájékoztatnak, nem vásároltam volna meg, az biztos! Amivel engem sok minden mással együtt rávettek a vásárlásra, az éppen a részvény, és én pl. mindenért ezt a megoldást hibáztatom, amiről korábban már írtam is. Igaz a részvény után nem kell ÁFA-t fizetni, de egy ilyen helyzetben ez a legkevesebb.
Ha nem részvényként lett volna kezelve az üdülési jogra befizetett összeg, hanem akként ami, vagyis évtizedekre előre kifizetett bérleti kíjként, akkor az ilyen élethelyzeteket korrektül le lehetne most rendezni, mert akkor meglenne a bérbeadónak is a kötelezettsége, meg a bérlőnek is. Így a részvény kiadója mossa kezeit, aki meg megvette azt csinál vele amit akar, adja el ha eltudja, ha meg nem, akkor veszik az egész.

Előzmény: Marri (1038)
Marri Creative Commons License 2007.08.22 0 0 1038
Ezért sem javaslolnám senkinek, hogy vegyen üdülési jogot, mert élethelyzete bármikor megváltozhat.
Hátrány:
Ez a rendszer válsághelyzetben nem toleráns. Vagy feladod a vásárolt jogodat vagy belerokkansz idegileg a vállalt anyagi terhekbe!

Még egy hátrány:
Soha nem tudhatod, hogy amit vettél mi a valódi értéke.
X-nek ennyiért adták, Y ennyiért jutott hozzá. Ha kiderül az egyik örül, hogy milyen jól járt, a másiknak fáj a feje, hogy átverték és az utóbbi ráadásul keserű szájízzel fogja ezentúl felhasználni a jogát.

Szerintem kevesen mernek beszélni arról hogy mit és mennyiért vettek a TS rendszerben, mivel az árak nem publikusak és a vásárlók többsége nem mer őszintén beszélni.
Előzmény: sattilaaaa (1012)
sattilaaaa Creative Commons License 2007.08.22 0 0 1037

Kedves Orsolya!

 

Az e-mailcímem publikus: igazgato2005@gmail.com

Ide várom a telefonszámát.

 

Köszönöm!

Előzmény: Törölt nick (1036)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.21 0 0 1036

Kedves Attila,

 

Regisztráltam magamnak egy freemailt: hporsolya@freemail.hu  Kérem küldjön rá egy olyan e-mail címet, ahová elküldhetem a telefonszámom. Itt a fórumon nem akarom kiadni.

 

Remélem fenntartja hogy válaszol a kérdéseimre.

 

Köszönettel: hporsolya

sattilaaaa Creative Commons License 2007.08.21 0 0 1035

Kedves elipszis!

 

Sajnos ez a soos.gyongyi azóta sem tért vissza ide, h. az általa írtakat alátámassza (amúgy gondolom Te is olvastad, h. itt sokan úgy gondolják, h. "Ő is én vagyok":)))

Te - aki régebben itt vagy, mint én - a tapasztalataid alapján igazolhatnád, h. valós, létező dolgokról írt-e Gyöngyi?

Aztán persze lehet, h. az itt írkálók Téged is meg fognak vádolni azzal, h. "Te meg én vagyok":)))

Komolyan mondom, kész röhej, amiket itt páran összehordanak!

Őszintén gratulálok a kitartásodhoz, és ahhoz, h. nem befolyásol Téged és Párodat az a sok - többnyire "sületlenség" - ami itt olvasható!

 

Üdv: Attila

Előzmény: elipszis (1026)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.21 0 0 1033

Sziasztok,

 

Kivételesen "eredeti vagyok" és bár én is ki vagyok akadva a timeshare értékesítés jelen formájára, nem tudom elítélni azokat, akik kihasználják a helyzetet és áron alul vesznek. Én is ezt fogom tenni, ha sikerül.

A normális ár  számomra pedig azt jelenti, hogy mit ér meg nekem. Ha nem ér többet, nem adok érte többet, akkor inkább nem lesz.

 

Üdv.

sattilaaaa Creative Commons License 2007.08.21 0 0 1032

Kedves Orsolya!

 

Kérem adja meg e-mailben a telefonszámát, h. válaszolhassak feltett kérdéseire.

 

Köszönöm!

Előzmény: Törölt nick (1024)
sattilaaaa Creative Commons License 2007.08.21 0 0 1031

"Vágjad a centit" vazze!!!

Lemajmozol, csalónak nevezel... ez azért már egy kicsit nekem is sok!!!

Előzmény: Wild_Bear (1025)
elipszis Creative Commons License 2007.08.21 0 0 1030

Nem akarok veled kötözködni, de kipróbálásra ajánlotta ennyiért, az eladási ár későbbi megegyezést tárgyát képezte.

De az igaz, hogy nem tolonganak a vevők.

Előzmény: Wild_Bear (1028)
petike23 Creative Commons License 2007.08.21 0 0 1029
Hagyd. Saját magával vitatkozik.
Előzmény: elipszis (1026)
elipszis Creative Commons License 2007.08.21 0 0 1027

Szia Wild Bear

 

Én is megnéztem a Vaterát, de amit ilyen áron láttam azok nem eladó, hanem átadó üdülési jogok voltak.

Előzmény: Wild_Bear (1025)
elipszis Creative Commons License 2007.08.21 0 0 1026

Kedves HPorsolya

 

Szerintem, ha RCI tag akarsz lenni az igazán könnyen megoldható, mivel mindenki arra panaszkodik, hogy állandóan bemutatóra hivják az embert.

Szerintem a tisztességes üzlethez az is hozzá tartozik - amellett, hogy nyilván te sem akarsz rosszul járni - hogy normális áron keresel üdülési jogot.

6 fős jogot az általad ajánlott áron nem csodálom hogy nem találsz, főleg,hogy a bejegyzésed második részéből kitüni, hogy igenis tisztában vagy az árakkal.

Tenerifére ugyanis a legkönnyebb cserélni (tapasztalatból tudom), igy a repjegyet már jóval előre megveheted.

 

A féligazság pedig nem igazság akár az értékesitők, akár a forumozok részéről hangzik is el.

Előzmény: Törölt nick (1024)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.21 0 0 1024
Sziasztok,

Én megdöbbenve látom azt a stílust-stílustalanságot a levelezésben, ami akkor is lealacsonyító, ha igazatok van. Ez a sattilaaaa szerintem egy másodkezű értékesítő (bocs, ha jól sejtem cégigazgató) aki kihasználja az elsőkezű értékesítők (61 bejegyzettet találtam Mo-on) által előidézett helyzetet. Tudtátok, hogy az Abbazia miután megbüntették felhagyott a közvetlen értékesítéssel? Kiadta cégeknek, így ha egy cég bukik, keres másikat. Ügyes.

 

Én még nem vagyok RCI tag, de szeretnék, amennyire utána jártam, nekem megérné, bár az azért zavar, hogy nem találtam magyarul egy normális leírást, szóban pedig kaptam ellentmondásos információkat. Azért kipróbálnám. Ehhez keresek 6 személyes Petneházy üdülési jogot 250 000Ft-ért megvásárlásra, április, május, szeptember vagy október hónapokban. Eddig nem sok sikerrel, ennyire azért nem adják olcsón. Ha esetleg valaki “meg akarna szabadulni”egy iylen héttől, adjon egy freemail címet ahol felvehetem vele a kapcsolatot. Nekem ennyit érne meg. Ill. Hosszú “távú bérlésben” is megegyezhetnénk, kifizetem előre a fenntartási költségeket (mindig 2 év ez egy 70 000 Ft-os hétnél 140 000 Ft kp most, 70000 a következő évben és így tovább) és én használom, cserélgetem. 3-4 év után el tudnám dönteni jó-e ez az egész nekem. No, de ehhez olyan kellene, aki használni nem tudja és nem is akarja de eladni nem akarja áron alul. Szerintetek találok ilyent? Tudtok valakit?

 

Attilához:

Hogyan valósítják meg a másodkezű értékesítést? Ki szerepel az eladó mezőben a szerződésben? Találkozik a vevő és az eladó, vagy csak egyszerű megbízási szerződéssel? Mennyi az átírási költség? Hogyan intéződik a dolog? Hová kell benyújtani? Földhivatalhoz van köze? Mennyi az átfutási idő? Kaphatnék választ erre?

 

 

A többiekhez:

A VATERÁN az 1 Ft-os kikiáltási ár mögött ott a minimálár, ami lehet 1 000 000 Ft is.

Tenerifére menni last minute-ban számomra elképzelhetetlen főszezonban: repülőjegy

rövid határidővel a legdrágább (vagy óriási mázli kell hozzá). Bocs, tovább nem olvastam, mert annyira azért nincs sok időm, de a timeshare átvágások ellen féligazságokkal köpködni erőteljesen érdekes, mert ők éppen féligazságok felhasználásával értékesítenek.

 

Üdv mindenkinek!

Várom a pozitív és negatív reakciókat is!

Előzmény: petike23 (1023)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!