Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2001.07.17 0 0 62
Köszi, lecsekkolom őket.
Előzmény: sabian (61)
sabian Creative Commons License 2001.07.16 0 0 61
DaddyPop

Már a második Pug-omat koptatom, s mindkettőt a Kovácsnál vettem. Hála istennek (hol kopogjam le) egyiknek sem volt semmi baja. A kötelező átvizsgálást gyorsan, időben (előzetes bejelentés után megcsinálták). 30 ezernél fékbetétet kellene cserélni, de azt mondták, hogy ez még nincs lekopva, ha gondolom fenthagyják még egy darabig. Még 10e km-t elkavirnyásztam vele, s akkor kezdett kicsit gyengébb lenni. Másnapra kis is volt cserélve.

Szal eddig semmi probléma nem volt velük, ugyan a légterelőm kicsit későn jött meg, de ez inkább az importőrön múlott.

Kb. ennyi a Kovács tapasztalat.
sabian

Ui.: zárójelben - az a nagyon jó, hogy ott vannak a szomszédban... :)

Előzmény: Törölt nick (58)
sansalvador Creative Commons License 2001.07.15 0 0 60
"Persze lehet, hogy a Citroën túl kényelmessé tett."

Az biztos. Egy Citroen-nel nemigen veheti fel semmi a versenyt a futómű és annak kényelme szempontjából...

Előzmény: CXmaniac (59)
CXmaniac Creative Commons License 2001.07.15 0 0 59
Nos én nem a belső helykínálatról írok amikor a kényelmet említem, hanem az ülések és a futómű komfortjáról. Persze lehet, hogy a Citroën túl kényelmessé tett.
Egy biztos! Ezzel a futóművel kiküszöbölték a lengőkarcsapágyakat. A tűgörgő túl gyenge volt.
A Golf hasonlóság nem a koppintásról szól, hanem a megoldások hasonlóságáról. Viszont biztos, hogy jobbat csináltak mint a VW.
Még mindig biztos: izlések és pofonok.
Kinek a pap, kinek a papné, nekem a Citroën.

Üdv:

CXmaniac

Törölt nick Creative Commons License 2001.07.13 0 0 58
Nem jegyeztem meg a nevét, de nem kizárt, hogy ugyanarról az emberről beszélünk. Persze lehet hogy csak rossz napja volt...

Amúgy melyik Pöjó szerviz a nyerő?

Előzmény: buta (57)
buta Creative Commons License 2001.07.13 0 0 57
Üdv !

Véletlenül nem F.Gnek hívták az "úriembert" ??
A 406-ban már írtam Róla néhány kedves sort :), mondjuk az igaz, hogy a zsák meg a foltja ....

Butus

Előzmény: Törölt nick (52)
Izéé Creative Commons License 2001.07.13 0 0 56
Xsaráról annyit, hogy az egyik kollégám most vett egyet. Szép meg jó, csak engem nagyon zavar, hogy egy tök új autóban zörög vmi elöl a műszerfalon. Hát nemtudom...

Peugeot 307:
2 napja volt szerencsém vezetni egy 1.6 Presence-t. Vegyes érzések fogtak el. Az autó kicsinek nagy, nagynak meg kicsi. Én a 193 cm-el elől kényelmesen elfértem, de mögöttem már nem maradt hely, viszont a fejem felett még volt vagy 15 cm szerintem tök feleslegesen. Ezt az anyagot inkább a kocsi hosszára fordíthatták volna.
Az ajtókárpiton kopogós műanyag... Ha már a műszerfal igényes anyagból van, akkor ezt miért nem tudták ugyanabból megcsinálni???
Zavart még a kilátás is... Előttem egy hatalmas majdnem "asztal" terült el, a kocsi elejét nemigazán éreztem (persze valószínűlegcsak megszszokás kérdése), hátul meg pici az ablak, megintcsak nem lehet rendesen betájolni a kocsi hátulját...
A csomagtartó elfogadható méretű, az űlések kényelmesek, a motor olyan, amilyen nem nagy durranás de mondjuk rá, hogy kellemes, stb.
Viszont az ára szerintem picit sok. Ebből az árból inkább 206-ost vennék. Azt is vezettem párszor, ott is elférek kényelmesen, hátul abban is pici a hely, de legaláb nem olyan idétlenül magas és a mérete el van találva, meg olcsóbb. Szóval engem nem győzött meg, de ízlések és pofonok...

fernando Creative Commons License 2001.07.13 0 0 55

Ma reggel a Lágymányosi hídon megláttam életem első 307-esét! Gyönyörű volt! - a kocsi metálkék, a sofőr egy kb 26 év körüli nő.
Sickboy Creative Commons License 2001.07.13 0 0 54
Oh my God! Kőkorszak van még a Sárkányéknál? :-)

Majd meséljél feltétlenül ha megvan a kocsi!!! Szerintem nem fogsz csalódni benne...

Előzmény: Törölt nick (52)
Hawaii Creative Commons License 2001.07.13 0 0 53
"- "Alvázszám nélkül sajnos nem tudok segíteni, csak nem gondolja, hogy 300 tételes listát végigböngészek mire esetleg megtalálom, amit ön keres?.." "
Ezek a számítógépes adatbázist még nem ismerik???... rákeresek a színre, és sec-pec kiköpi az eredményt... Hol élnek ezek??
Ez tényleg röhej... Nem is értem.
Előzmény: Törölt nick (52)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.12 0 0 52
Ez tetszeni fog Nektek is:
délelőtt felhívtam az egyik Peugeot-kereskedőt (Sárkány Autócenter Kft nevű társulat - beszédes név...;-). Kérdeztem az eladót, hogy van-e az általam keresett típus a keresett színben. Válasz: "Alvázszámot tud mondani?" - mondom: "tessék?????"
- "Alvázszám nélkül sajnos nem tudok segíteni, csak nem gondolja, hogy 300 tételes listát végigböngészek mire esetleg megtalálom, amit ön keres?.."
- Ezen a ponton további sok sikert kívántam az úrnak, elköszöntem - és elmentem egy másik kereskedőhöz megvenni az autót...

Szerintetek miből élnek ezek??? :))

Törölt nick Creative Commons License 2001.07.12 0 0 51
1.6-os Presence + néhány extra. Sajnos a Premiumra szeptemberig kellett volna várni, de amúgy is csak a belső kivitel miatt választottam volna inkább azt, az automata ablaktörlő meg ilyesmik nem nagyon hoznak lázba...
Előzmény: aamen (50)
aamen Creative Commons License 2001.07.12 0 0 50
gratula.
benzines-dizel, milyen felszereltseg?

hali,

aamen

Előzmény: Törölt nick (49)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.12 0 0 49
Sziasztok,
ma megrendeltem! :) állítólag 2 hét múlva vehetem át, remélem nem csalódom benne...

Esetleg ha valakinek van tapasztalata Peugeot-szervizekkel (+/-), előre is megköszönöm, ha megosztaná velem. (ez lesz az első francia kocsim.)

fernando Creative Commons License 2001.07.12 0 0 48

A Golfhoz azért annyira nem hasonlítanám. Az, hogy az eleje Golfos az ok, de belülről a 307 jóval tágasabb. Például hátul sokkal jobban el lehet férni benne, és hosszabb is az autó, mint a Golf.

Üdv: Fernando

Sickboy Creative Commons License 2001.07.12 0 0 47
Hello!

Lehet, hogy a P307 Golfos kinézetű (valahol már úgy is hívták, hogy "golfütő" - azaz üti a golfot), de ez miért baj? Ez a trend, ez megy, ezt kell csinálni!

Egyáltalán nem kényelmetlen (ültem benne), sőt elég nagy ahhoz, hogy normálisan elférjél benne. Az ára sem sok ahhoz képest amit nyújt.

fernando: MÁR LEHET KAPNI! A nyílt napon akár te is vehettél volna belőle, ott a helyszínen - ha tetszik a kínálat. Fizetsz, oszt viszed haza. Már most (pár hét alatt) több százat adtak el belőle!
(Legalábbis ezt olvastam asszem a totalcar.hu-n)

sansalvador Creative Commons License 2001.07.11 0 0 46
ok megnézem. A futóművet Cxmaniac-nak irtam.

Legyen mihamarabb Xsarad vagy 307-esed! Ámen!:-)))

üdv
San

Előzmény: aamen (45)
aamen Creative Commons License 2001.07.11 0 0 45
sansalvador,
nezz be a lejjebb irt url-re.
ott nem a fejekben levo dolgokrol irnak, hanem napi tapasztalatokrol panaszkodnak, hatha meghalja a citroen hungaria. es nem csak regi autokra panaszkodnak.
a futomuvet nem szidtam.
es ha a kozeljovoben autot veszek, akkor az vagy egy xsara lesz, vagy egy 307.

hali,

aamen

Előzmény: sansalvador (43)
sansalvador Creative Commons License 2001.07.11 0 0 44
lehet hogy a régebbiekkel vannak ilyen gondok, én az újakból kiindulva azokat jónak találom.
Előzmény: aamen (42)
sansalvador Creative Commons License 2001.07.11 0 0 43
A Xsarak összeszerelése valóban nem gyenge, nem értem, hogy miért van még mindig ez a fejekben. A 307 pedig vagy tetszik, vagy nem. Sajna ez a Golfos trend nagyon bejátszik. Ha ez a forma megy a piacon, ha az emerek többségének ez tetszik és ezt akarják, akkor a Pug sem lesz ellenne, hogy üzletet csináljon belőle. A piac diktál, ez van. Attól függetlenül, hogy golfos, legalább ebben van valami dizájn a Golffal ellenben.
A futóművet nem értem miért szidod. Elismerten kitűnőre sikerült. Szerintem nem kényelmetlen.
Előzmény: CXmaniac (41)
aamen Creative Commons License 2001.07.11 0 0 42
a Xsara osszeszerelese gyenge.
nezz be a http://cgi.matav.hu/www.citroen.hu/forum.pl
oldalra, ez a citroen sajat foruma, a xsara jellegzetes gondja, hogy zorog-csorog, olajozni kell , ilyesmi.nekem (meg) nincs xsaram, a fenti helyen azok panaszkodnak, akiknek van.

az, hogy a 307 tiszta golf, egyetertunk.

hali,

aamen

Előzmény: CXmaniac (41)
CXmaniac Creative Commons License 2001.07.11 0 0 41
Aamen!

A Xsara összeszerelése nem gyenge! Pláne a Peugeot-nál nem gyengébb. Olyan szigorú a behozatalnál az átvizsgálás, hogy bármilyen kis hibánál visszafordítják az autót.
Egyébbként mint azt tettem az előző hasonló nevű topicnál, most is leírom az én tapasztalataimat. Szerintem tiszta Golf. A kinézete, a beltér, a megoldások, a rugózás mind-mind olyan mintha egy nyavajás német autót néznél. A motorja legalább a régi. Ez csak a jelében és a nevében Peugeot.
Hátul ugyanolyan futóműve van mint a VW-nak. Elől meg az Audiban megismert tányér sillent van. Mivel a francia autók a kényelmükről híresek, nemtudom miért kellett ilyen hozzájuk mérten kényelmetlen autót gyártani?
Persze akinek ez tetszik.....
Én nem először csalódtam a Peugeot-ban.
Persze ez csak az én véleményem,... meg jónéhány ismerősömé.

Üdv: CXmaniac

aamen Creative Commons License 2001.07.11 0 0 40
www.peugeot.ch:
Peugeot 307 XT 2.0 HDI FAP (5-türig) 110PS
Fr. 32000.- Netto
www.peugeot.de-n is kinn van, csak az most eppen nem megy.

szoval gyartasban van, csak vagy nem futott fel meg, vagy valami kva piacpolitikai dontes miatt nem hozzak, mondvan, hogy csorok a magyarok, hdi-bol eleg a presence, meg a 90 lovas verzio is.

hali,

aamen

Előzmény: GreG (39)
GreG Creative Commons License 2001.07.11 0 0 39
110 lovas HDI külföldön is csak ősztől lesz, úgyhogy ez nem magyarországi elmaradás.
fernando Creative Commons License 2001.07.11 0 0 38

Tényleg, nem tudjátok véletlen, hogy mikor lesz kapható a 307-es? Egyelőre még nem láttam forgalomban, tudtommal még csak bemutatva volt nyílt napokon.
Sickboy Creative Commons License 2001.07.10 0 0 37
Hali!

Engem nem zavar, ha valaki panaszkodott a 206 motorjára, csak az ENYÉMÉ ne legyen rossz. :-)))
A 206 egyetlen igazán nagy hátránya, hogy borzasztó alacsony építésű, volt már hogy fennakadt egy kisebb buckán. :-(

A 307-ből amúgy már kész a kombiverzió is. (Magyarországon nem tudom mikor lehet majd kapni). A nyílt napon majd' az ÖSSZES 307 elfogyott, volt amit már hetekkel a megjelenés előtt lefoglaltak (nem csoda). A Peugeot nyilatkozata szerint a 206 sikerénél nagyobb durranást vár el az autótól. Majd meglátjuk. ;-)

A Puntó nekem is teccik, de a 307-el nem egy kategória... (nem bántásként írom természetesen, nagyon jó autó a Punto)

Előzmény: fernando (36)
fernando Creative Commons License 2001.07.10 0 0 36

Én mondjuk még csak leírásokat és tesztadatokat láttam, élőben még nem volt szerencsém, de biztos 'penge' lehet.
Egyébként is szerintem a Peogeot ott van a szeren!!! Legalábbis a 306 és a 405, amiknél tapasztaltam. Egyedül a 206-os motorjára hallottam panaszt. (Bocs Sickboy) Egyébként a 607-esnél is jó az, hogy a kategóriájában nagyon jó ára van. Mondjuk nem tervezem egyelőre a vásárlását, megfelel a Punto.

Pá,
fernando

Sickboy Creative Commons License 2001.07.10 0 0 35
Hi!

206-osom van, és mivel érdekelnek a "cég" (Peugeot) dolgai, családostul elmentünk a nyílt hétvégére, ahol a 307 bemutatkozott. Tesztvezetni ugyan nem sikerült, mert olyan sort kellett volna végigállni, amit senkinek nem kívánok.

Dízel is ki volt állítva (nem emléxem milyen), szóval lehet hogy az alanti felszereltség nincs, de dízel van.

Egyébként SZVSZ gyönyörűen néz ki élőben, nagyon meggyőző külső és belső tulajdonságokkal (hátul ülőknek sem kell kuporogniuk), használhatóan nagy csomagtérrel. Külön emlékezetes maradt a kék(!) színű belső tér, ami rendkívül mutatós. Az ára - ha jól tudom - 3 milka körül indul.

Mondjuk én elfogult Peugeot tulaj vagyok, a 206 is nagyon tetszik, de erősen gondolkodóba estem a 307-et látva.

Pöjó forever! :-)))

aamen Creative Commons License 2001.07.09 0 0 34
azert csak ovatosan, most tenyleg egeszen kivalo a pozicioja, mert:
- a xsara hasonlo arban van, de gyenge az osszeszereles minosege
- a vw-skoda-seat hasonlo minoseget dragabban ad.

ev vegen jon a fiat stilo, allitolag az is hasonlo lesz, majd meglatjuk.

egy trutyi van a 307-tel, hogy Magyarorszagon (meg) nem adjak a 110-es HDI-vel, meg egyaltalan, a HDI-t nem adjak Premium (legmagasabb) felszereltseggel, pedig aki egyszer mar dizelt akar, es erre van penze is, az mar a 110 lovat meg a jo felszereltseget is igenyli.

hali,

aamen

Előzmény: fernando (33)
fernando Creative Commons License 2001.07.09 0 0 33

Ti mit szóltok a Peugeot új modelljéhez a 307-eshez? Szerintem a kategóriájában a nyerő! Persze ez lehet, hogy csak az én véleményem, de kíváncsian várom mások véleményét is.

fernando

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!