Keresés

Részletes keresés

Horyk1 Creative Commons License 2021.02.04 -3 0 182023

Nem mondom, hogy jobb mint az őrölt de felöntöd forró vízzel és kész.

Próbáltam már sokféle koffein mentes kávét de sajnos mindegyiknek van egy jellegzetes mellékíze.

Azért mondom mindegy mit iszik a párod, azt kell venni ami neki ízlik.

 

Előzmény: Törölt nick (182021)
Törölt nick Creative Commons License 2021.02.04 0 0 182022

Mégvalami, mint ahogy írtátok és ebben 1000% igazat adok, nagyon függ a kávéfőzőtől is.

Pl amit most vettünk azzal ihatatlanok a kávék, és inkább megjavítattam a régi Arietemet, amivel nagyon finom forró, habos kávét csinál, ebből a koffeinmentesből is (mint írtam hál istennek nekem nem kell inni, mert nekem az arabikas LI**-s és robusztás 50-50% kávéhoz semmi más nem hasonlít) Ja azok is téglák, valami bellarum, vagy mi a nevük, most nem nézem meg a konyhában

Előzmény: Törölt nick (182021)
Törölt nick Creative Commons License 2021.02.04 0 0 182021

Rendben, akkor ki fogjuk probalni azt, hamar jobb mint az orolt kave, bar ahogy latom, meg Ti nem probaltatok ki, csak az instantot.

De lehet nagyon IS tévedek.

Előzmény: Horyk1 (182020)
Horyk1 Creative Commons License 2021.02.04 -3 0 182020

Lidl-s van itthon, mert a gyerekek szokták inni vagy a Maci kávét.

Amúgy semmi vegyszer vagy káros cucc nincsen benne : https://www.pellinicaffe.hu/post/koffeinmentes-kave

Előzmény: Törölt nick (182017)
H_G Creative Commons License 2021.02.04 -8 1 182019

Nem hát, a koffeinmentes kávé első lépés a guminő felé 😀

Előzmény: Törölt nick (182018)
Törölt nick Creative Commons License 2021.02.04 0 0 182018

Kóstoltuk mind a kettőt, és igen az Omnia karakteresebb, ez tény, viszont jóval többe is kerül.. A másik oldala, nem mindenki szereti a pörköltebb ízt.

De úgy gondolom, Te, egyiket sem kóstoltad meg, azért írod a "lefogadom" szót.

Én mindkettőt megkóstoltam!

Előzmény: H_G (182016)
Törölt nick Creative Commons License 2021.02.04 0 0 182017

tehát Te (és nem szeretném kiforgatni a szavaidat) azt állítod (a saját tapasztalatod alapján), az instant, jobb izű, mint a téglás koffeinmentes kávéjuk? 

 

Ha ez így van, és Te kipróbáltad ezt, akkor nagyon szívesen ki fogom próbálni, de azt hittem, az ilyen instant KV-kban minden féle foszfát, stb.. tartósitószer is van ami egy csomó mellék ízt is tartalmaz, mint pl a zacskós levesek vagy konzervek..

Előzmény: Horyk1 (182015)
H_G Creative Commons License 2021.02.04 -2 0 182016

Kóstolás nélkül is fogadni mernék, hogy azok  nem érik el az Omnia szintjét sem.

 

Előzmény: Horyk1 (182015)
Horyk1 Creative Commons License 2021.02.04 -2 0 182015

Amúgy ha a koffein mentes és az ár a ok lényeg, akkor az aldiban és a lidliben is van instant koffein mentes.

 

Próbálja ki azt a feleséged.

Előzmény: Törölt nick (182014)
Törölt nick Creative Commons License 2021.02.04 0 0 182014

Amúgy ha 100% arabicát veszel abban nincs annyi koffein, mint a robusztásban => ismerjük, de az is félreverést okoz, 2-es szintű szívbillentyű betegsége van a feleségemnek, műteni fogják pár éven belül

 

Amúgy 1-2 presszó kávét nyugodtan lehet fogyasztani ugyanis jót tesz a szervezetnek hiába az érrendszeri betegség. 😉 => sajnos még az arabica sem megy neki, ahogy fentebb írtam.

 

Az említett 10 000Ft-os KV-t biztosan nem fogjuk (rendszeresen) megvásárolni, de pl névnap, szülinapra kipróbáljuk, és írok róla, hogy hét tényleg megéri a pénzét az olcsóhoz képest, ha úgy lesz.

 

 

 

 

Előzmény: Horyk1 (182013)
Horyk1 Creative Commons License 2021.02.04 -3 0 182013

Pallyozt decaf-t akartam belinkelni, de annak 10000ft kilója.

Bár ennek nincs olyan moslék íze, mint az Aldisnak.

 Maradj az Aldisnál jó az.

Amúgy ha 100% arabicát veszel abban nincs annyi koffein, mint a robusztásban.

Amúgy 1-2 presszó kávét nyugodtan lehet fogyasztani ugyanis jót tesz a szervezetnek hiába az érrendszeri betegség. 😉

Előzmény: Törölt nick (182012)
Törölt nick Creative Commons License 2021.02.04 -1 2 182012

Szerintem nem látod a lényegét. Ha azt vesszük, hogy ez egy kvázi technikai/creative hobbi fórum, akkor kifejted a véleményedet, mondjuk hogy a amaroy koffeinmentes tégla kávék nem érik meg a fél kilós 800Ft-os árukat, (szerintem - és ez is fontos) mert.....

 

De nem, nincs semmi érv, viszont van olyan, hogy sértegetitek a másikat, "Ahol szar van veréb is van", tehát kis szürke veréb és szart eszik, így vannak degradálva ezek az emberek ezen a fórumon.

 

A másik dolog, azt írtátok, hogy a koffein mentes kávé teljes mértékben élvezeti cikk, igen nem drog mint a rendes kávé a koffein hiánya miatt, viszont vannak emberek, akik olyan élethelyzetbe kerülnek, hogy szívbetegek lesznek, közben elvesztik állásukat, és valami alternativa kell, hogy a felvett 50+ eves szokásukat folytatni tudják..

 

Persze a Kávéológia fórumon nem kapnak segítséget, mert pl nem írtatok nekik jobb alternativát - szemelőtt tartva az árat is - ami überelné náluk a amaroy helyetti KV fogyasztást..

 

Vérzivataros időket élünk a covid miatt, 300-400 ezer ember vesztette el a munkahelyét, mégtöbben akiknek  nincs/korlátozott a bevétele, szerintem egyáltalán nem  jó szarozni és verebezni a mai időkben.

 

Az utolsó gondolatom meg az, közületek van-e, aki koffeinmenteset fogyaszt (esetleg kényszerből mint sokan mások) és esetleg kóstoltátok-e ezt a fajta kávét...

 

Köszönöm.

Előzmény: Katoczi (182010)
Epsilon Creative Commons License 2021.02.04 -2 0 182011

:-))

It méjd máj déj - ahogy az osztrák mondja...

A kedvenc részem a tamperolás volt - "Most lelapítom" címszóval...

Előzmény: Bakó Imre (182008)
Katoczi Creative Commons License 2021.02.04 -8 2 182010

"Páran leírtátok már, hogy honnan indultatok. Ezt nem ártana szem előtt tartani..."  épp ezt tartjuk szem előtt. Ha akkor nem lettek volna olyanok akik nem csak bólogattak kávézási szokásainkra ahelyett, hogy vezettek egy olyan úton amit ők már korábban végigmentek ma is a korábbi videóban lévőhöz hasonló hölgyekről hinnénk azt, hogy az a tuti amit ők mondanak. Meg lehet sértődni, le lehet nézni (sznobnak tartani) akik továbbléptek, de hidd el az itt fórumozók többsége végigjárta az utat a sárga Tchibo-tól a 10k+ árú specialty kávékig így van összehasonlítási alapja (és a többség nem keres milliókat hetente). Vannak költséghatékony módjai is a kávéfogyasztásnak, de a szupermarketekben lévő téglák egy Szarvasiból szerintem inkább képviselnek takarmány minőséget mint élvezeti cikket. Egy AVX, Pacificaffe stb szemes egy tizenx ft-ba kerülő darálóval és egy kotyogóval nem 200k és már élvezhető minőség.

Előzmény: svedmalac (182005)
Horyk1 Creative Commons License 2021.02.04 -5 0 182009

Lesz hozzá egy kis pici cukor, úgy 3 kanál.

Hoppá 4 lett. 😆

 

A hölgy viszont aranyos. Blokkolnám. 😘

Előzmény: Bakó Imre (182008)
Bakó Imre Creative Commons License 2021.02.04 -2 1 182008

A "Próbálok igényes lenni" kategóriából a kedvencem : https://youtu.be/ffl6pofiSqU

(Aranyos a hölgy amúgy, és sok feliratkozója van, de ezen a videón azért jót kacagtam :) )

heted7 Creative Commons License 2021.02.04 -8 2 182007

Javarészt egyetértek veled. Bizonyosan sokak, akik itt vannak és remek kávékat főznek, mégis csapnivaló sajtot esznek, rémes teát készítenek, rossz a hifijük vagy a kedvenc öltönyük ment már rég ki a divatból. Mindez tök oké! Egyszerűen rövid az élet ahhoz, hogy mindenben a tökéleteset fogadjuk csak el. Csakhogy másnak a kávé az, ami "mindegy, csak szóljon".

"Ebből kellene kiindulni és nem szakmai fórummá tenni az egészet!" Ezzel viszont nem értek egyet. Kell legyen egy hely, ami (ebből a szempontból) elitklub, ahol békében beszélhet egymással, akinek ez a heppje. Csak tisztázni kell, hogy az is ember, aki Omniát iszik, de ez a fórum nem nekik szól.

Előzmény: svedmalac (182006)
svedmalac Creative Commons License 2021.02.04 -3 3 182006

Értelek, egy szint fölött reménytelen tégláról, meg az egyéb említettekről tárgyalni.

De mi van, ha ez fér bele?

A kávéfogyasztók jó része eleve igénytelen, keresi az olcsó, de megiható valamit.

A kávéfogyasztók jó része nem igénytelen, de van egy szint, amit finanszírozni tud.

A kávéfogyasztók jó része igényes lenne, de van egy szint, ameddig el tud menni.

A kávéfogyasztók jó része igényes, de van egy szint, ami már nem fér bele.

A kávéfogyasztók kis része pedig igényes és pénze is van rá.

Ebből kellene kiindulni és nem szakmai fórummá tenni az egészet!

 

Szerintem tök jól megférne az alja a tetejével, csak a fentiek szerint kellene elkezdeni válaszolni.

Szerintem...

Előzmény: H_G (182003)
svedmalac Creative Commons License 2021.02.04 -4 3 182005

Azért srácok, azt azért fogadja már el mindenki, hogy a "Trabant is autó"...

Minden specializált fórum a tökéletességre törekszik, ami sokaknak tök jó!

De néha már olyan szinten megy egy segítségnek szánt válasz is, hogy a földi halandó már kérdezni sem mer, mert valószínűsíti, hogy ilyen degradáló válaszokat fog kapni.

Szerintem simán meg lehetne úgy válaszolni egy ilyen kérdést, hogy az ő szintjén próbálj segíteni.

Nem fog holnap reggel 200eFt-os gépet rendelni csak azért, mert ezt sugalljátok, nem fog hirtelen 10eFt/kg kávét venni ugyanezért.

Leírta, hogy hol tart és mi a gondja. Erre ne csak az legyen már a reakció, hogy kifigurázzátok, ergo kinézitek a homokozóból...

Páran leírtátok már, hogy honnan indultatok. Ezt nem ártana szem előtt tartani... 

Katoczi Creative Commons License 2021.02.03 -4 2 182004

"Én is próbáltam, bizony, amíg fiatal voltam és bohó" - ki nem :D kedvencem a zöld Jacobs volt, mert abban volt egy kis savanya is a keserű mellett. Persze cukorral, és kávétejszínnel (a gép megsaeco Poemia).

 

Tacsi: mivel élvezeti cikk (a koffeinmentes végképp) ezért talán nem ördögtől való a minőségre törekedni a mennyiség helyett. Egyébként a szemes is veszít minőségéből már napok alatt is, de kevésbé a téglánál.

Előzmény: H_G (182003)
H_G Creative Commons License 2021.02.03 -3 1 182003

Sok szó volt már itt téglákról, persze nem az eszpresszó kontextusában, hanem  tényleg a Brikka és egyéb kotyogósok, French Press és más alacsony nyomású eljárásokkal kapcsolatban. Katóczi nyilván nem ezekre gondolt, hanem azokra az elvetemültekre, akik eszpresszót próbálnak előállítani belőle. (Én is próbáltam, bizony, amíg fiatal voltam és bohó, de reménytelen.)

 

 

Előzmény: paljoc (181999)
Törölt nick Creative Commons License 2021.02.03 -1 1 182002

Nagyon kedveseket irsz, hogy amig van lószar...

Légyszives linkeljél a szívbeteg pórnép számára megfizethető koffein mentes kávé nevet és árat, ja és akkor legyen szemes, ha a tégla probléma mert megdöglik.

 

 

 

 

 

Előzmény: Horyk1 (181996)
var68 Creative Commons License 2021.02.03 0 0 182001

Eladóvá vált szeretett Rancilio Silvia V3-as kávégépem rengeteg extrával.
A gép 2013-ban Milánóból lett rendelve, az első pillanattól kezdve szűrt vízzel használt, rendszeresen karbantartott. Fejtömítés és a fejtakaró műanyag frissen cserélve.
Extrák:
Digitális bojler hőmérő, gyári és nyitott szűrőtartó kar, 1-es és 2-es szűrőtartó kifolyó, IMS felső szűrő.
A gyári szűrőkön kívül: IMF "The single" 9.5g, LaMarzocco 7g, 2db 3 adagos szűrő, vakszűrő, szűrőmagasító.
58,5-es és 41-es diófa tamperek, tamper tartó + 58-as Pal's Coffee Tech distributor.

Ára csomagban: 150e

Katoczi Creative Commons License 2021.02.03 0 0 182000

Anyósomáknál is az van, néha a szüleimnél is. Mint ahogy használt német prémium autó is van 1 milla alatt a piacon, megvenni mégsem ajánlott (pedig a szomszédban van 3 is). Valami azt súgja, a kolléga nem a dobozos Illy-re gondolt (bár belátom ez részemről puszta feltételezés, mint ahogy az is, hogy ha egy feldolgozott termék olcsóbb a feldolgozás nélkülinél akkor az minimum gyanús. Saját tapasztalatom a sajtkrémmel van, de nem látom, hogy máshol miért működne másképp). 

Előzmény: paljoc (181999)
paljoc Creative Commons License 2021.02.03 0 4 181999

Én ezzel annyiban szállnék vitába, hogy megvan azért annak a helye, az olaszoknál is ott a tégla a boltokban, simán kotyeszoznak reggelente otthon. Az Illy gyárlátogatáson el is hangzott hogy az előredarált dobozosból a fentiek miatt igencsak szépen fogy. 

Más kérdés h ilyen ún. “Kávéőrült” fórumon ahol szinte mindenki magának őröl sok esetben csúcs gépeken, meg agyon tuningolt főzőkkel készíti a kofit, fura előredarált téglákról pozitív értelemben diskurálni, de ettől még megvan a helye és a felhasználói köre a kávés társadalomban.:)

Előzmény: Katoczi (181994)
Freedom of mind Creative Commons License 2021.02.03 -1 0 181998

:D :D :D

Előzmény: Katoczi (181995)
Horyk1 Creative Commons License 2021.02.03 -3 0 181997

- van

Előzmény: Horyk1 (181996)
Horyk1 Creative Commons License 2021.02.03 -8 1 181996

Amíg van lószar van veréb is van! 🤭🤣

Előzmény: Katoczi (181995)
Katoczi Creative Commons License 2021.02.03 -1 1 181995

A téglalobbi lecsapott :D

Előzmény: Katoczi (181994)
Katoczi Creative Commons License 2021.02.02 -10 5 181994

Vákumozott kávénál egy dologra kell figyelni. Hogy ne vedd meg.

 

Előzmény: Törölt nick (181993)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!