Keresés

Részletes keresés

metalzold trabant Creative Commons License 2003.05.30 0 0 119
harmadikra talan: http:/www.star.bme.hu/~bacsga/kepek2praga4.htm
http:/www.star.bme.hu/~bacsga/kepek2praga5.htm

bocs a benazasert
nem is tudom meger e ennyit a egesz....

metalzold trabant Creative Commons License 2003.05.30 0 0 118
elrontottam vmit, csak igy megy:

http:/www.star.bme.hu/bacsga/kepek2praga4.htm

http:/www.star.bme.hu/bacsga/kepek2praga5.htm

metalzold trabant Creative Commons License 2003.05.30 0 0 117
masodik panoramas probalkozasom mektekintheto itt:

panorama, praga(328K)

panorama, praga(eredeti meret,5295K)

PETYUS Creative Commons License 2003.05.30 0 0 116
Ha közelebbről érdekel a dolog, akkor javaslom tanulmányozásra a földi fotogrammetriai mérőkamarák felépítését.
Előzmény: PETYUS (115)
PETYUS Creative Commons License 2003.05.30 0 0 115
Szépek a képek, de nem fejezik ki a lényeget. A lényeg a tárgyfelőli főpont.
Zoom optika esetében ennek a helye vándorolhat, tehát egy fix zoom-helyzethez kell meghatározni, és mindig azt használni. Fixfókuszos objektívek a geometriai elrajzolás szempontjából is előnyösebbek általában.
Előzmény: Törölt nick (113)
PETYUS Creative Commons License 2003.05.30 0 0 114
... a tárgytéri vetítési centrumnak ugyanis a fényképezendő tereptárgyakhoz képest kell jó helyen lennie ahhoz, hogy a kép geometriája jó legyen. A képfelőli főpont helyzete ebből a szempontból teljesen indifferens, annak a képsíkhoz képest kell jó helyen lennie. Tehát:
Az objektívrendszer _tárgyfelőli_ főpontjának kell az állvány tengelyébe esnie.
Előzmény: PETYUS (111)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.30 0 0 113

Előzmény: Törölt nick (112)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.30 0 0 112


Előzmény: Törölt nick (110)
PETYUS Creative Commons License 2003.05.30 0 0 111
A fókusztávolság valóban a végtelenre fókuszált optika képfel?li f?pontjának a képsíktól mért távolsága. A panorámafotózáskor viszont a tárgyfel?li f?pontnak kell az állvány forgástengelyébe esnie, akkor lenne geometriailag OK a dolog, ha amúgy az optikai elrajzolásmentes lenne.
Előzmény: Törölt nick (109)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.30 0 0 110
Nem akar legyunni:
http://www.ncc.sdccd.cc.ca.us/resource/qtvr/qtvrlm2/images/jpg32.jpg

Előzmény: Törölt nick (109)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.30 0 0 109
Focal Length - nodal point

The focal length of a camera lens in terms of nodal point relates to a special point in space between the lens and the image-recording medium. In an analog camera the recording medium is film. In a digital camera the recording medium is an electronic sensor.
...........
Copyright 1999
Creative Technology Institute: Region 10, San Diego/ Imperial Counties


Előzmény: PETYUS (108)
PETYUS Creative Commons License 2003.05.30 0 0 108
De itten a tárgy felőli oldal az érdekes.
Előzmény: Törölt nick (107)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.30 0 0 107
Van nemi igazsagod mert ket nodalis pont is van, de itten a film feloli oldal az erdekes. Egyebkent sok fele definicioja van, de ha van valami egzakt leirasod akkor johet.
Előzmény: PETYUS (106)
PETYUS Creative Commons License 2003.05.30 0 0 106
Szerintem is fantörpikus. De a nodális pont a tárgyfelőli fősíkban van.
Előzmény: lotht (105)
lotht Creative Commons License 2003.05.29 0 0 105
Öregem, micsoda oldal! Gratulálok. De tényleg!
Előzmény: Törölt nick (104)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.29 0 0 104
Ja, klick a kepre...
Előzmény: Törölt nick (103)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.29 0 0 103
Hat telleg nem, azert csak berakom ide is (vegul is itt van a legjobb helyen:)

Roton

Törölt nick Creative Commons License 2003.05.17 0 0 102
Mi van emberek, nem panoramazik senki?
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.16 0 0 101
Eleg sz@r hely (buta eladok, hulye nyitvatartas, hosszu hataridok, viszont olcsobb). Nem teljesen a kolossy teren van, a csemete es bokor utca talalkozasanal van egy kis ucca (nincs neve) ami megy ki a lajos u-ra. Asszem egy bank es egy vendeglo van a sarkon (tan a sipos), szoval abban a nevenincs kis uccaban van.
Előzmény: VAti70 (100)
VAti70 Creative Commons License 2003.05.15 0 0 100
ja, érdekes... nem lehet pl. polárszűrő hatása?

más: említetted anno a Kolossy téri Fuji labort. Pontosan hol van?
Sűrűn járok arra de eddig nem verte ki a szemem.

Előzmény: Törölt nick (99)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.15 0 0 99
Hat nem tom, mar megneztem min 10-et de az eg mindegyiken ugyan olyan szinu, meg a megvilagitott hazakkal szemben levo nap sem laccik (nem mondom hogy nem igazi) de minden esetre erdekes.
Előzmény: mrbungle (98)
mrbungle Creative Commons License 2003.05.15 0 0 98
Pedig sztem full egyszerű, klikkelhetsz a 3d térképen is bal oldalt (számokon) ill. a jobb oldali menüben. Az égboltot sem találtam sehol mesterségesnek, bár nem néztem végig az összeset...
Előzmény: Törölt nick (97)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.15 0 0 97
Telleg jo (igenyes) de a kepek olyan renderelt erzesuek (bar nem azok) de valahogy olyan furcsak. Meg mintha az egbolt mindegyiken olyan mesterseges (utolagosan odatett) lenne. Meg a kis kepvalaszto menu logikajat se nagyon veszem...
mrbungle Creative Commons License 2003.05.15 0 0 96
Egy kicsit felhozom a témát, mert már ugyan régebben találtam ezt a site-ot, de most megint elkápráztattak az ott talált panoráma fotók (virtual tour menü!): http://www.tallinn.info
Minden város weboldalának legalább ilyen igényesnek kéne lennie és akkor rendben volnánk. ;)
kocsi Creative Commons License 2003.04.29 0 0 95
"Merge fül -> Display seams "
Na basszus! Hogy ezt én észre sem vettem eddig?! :-)
(Gondolom azért nem tűnt fel, mert automerge előtt tiltva van)

Eddig úgy használtam, hogy mindhárom algoritmussal megcsináltattam a képet, a végén kiválasztottam a legjobbat és a kisebb hibákat "rubber stamp" vagy "clone brush" vagy vmi hasonló nevű eszközzel "javítottam".

"A PStitch ahogy én látom, okosabb mint amilyennek mutatja magát"
Aha. Én meg hülyébb, mint amilyennek gondoltam magamat :-)

Köszi!

Előzmény: VAti70 (94)
VAti70 Creative Commons License 2003.04.29 0 0 94
A 3.1-es verzióról van szó.
Félmanuális mód:
Mindenképpen kell egy automata merge-elést csinálni, -ami ugye sokszor nem túl optimális eredményt ad. (algoritmus hibázhat, ha pl. ismétlődő mintázatok vannak az átfedés körül, túl kevés a kontrasztos részlet stb... különösen a NxM mátrix képes illesztés tud gyagya lenni alapból)

Azért kell az elején egy auto (Start gomb) mert a "félmanuális" mód sajnos csak ez után érhető el:

Merge fül -> Display seams
Az illesztések zöld téglalapként megjelennek.
Ha egyre ráklikkelsz, kapsz egy okos dialógusablakot, az aktuális illesztésben szereplő 2 képpel. Ez az.

Innen lehet garázdálkodni a 2 manuál módban:
1/ egymásra mozgatod a 2 képet ahogy akarod, és a végén besegít egy snappeléssel. Nekem ez kevéssé jött be, mert általában pont azért kell trükközni mert nem passzolnak a képek, transzformálgatni kellene.
2/ kijelölhetsz átfedő részeket (nem pontokat, kis négyzeteket.) Egyszerűen át lehet húzni a másik kép megfelelő részére, majd a pixelre pontos illesztést magától elvégzi (snappel) csak nagyból kell eltalálni. Ajánlott 4-5 ilyen referenciapontot megadni, és majdnem mindig jobb eredmény érhető el így, mint az automata illesztéssel.

A PStitch ahogy én látom, okosabb mint amilyennek mutatja magát - csak tudni kell használni, játszani a beállításokkal stb.
Erre is véletlenül jöttem rá.

Előzmény: kocsi (93)
kocsi Creative Commons License 2003.04.29 0 0 93
PhotoStitch:
Van félmanuális módja? (És én nem vettem észre? Vagy valami régebbi verzióm van?)

A tiédnek mi a verziószáma?

Előzmény: VAti70 (90)
maestro Creative Commons License 2003.04.29 0 0 92
Ezeket lőttem a Construma kiállításon - állványzat tetején, markológép vezetőfülkéjében...
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.24 0 0 91
:)
Előzmény: maestro (89)
VAti70 Creative Commons License 2003.03.24 0 0 90
A PhotoStitch nevu progirol olvastam, es ra is kerestem a neten, de nem talalom. Letoltheto egyaltalan valahonnan?
A PhotoStitch progit a Canon gépekhez adják, nekem is onnan van.
Nem tudom van-e trial/free változata, ha van, a Canon oldalon keresd.
Kevesebb mint 10 mega a telepítő szett.

Gömbi panorámát nem tud, de n x m -es mátrix elrendezés összerakását + különféle geometriai korrekciókat igen.

Nekem -szubjektíve- jobban tetszett mint a RealWiz Stitcher, könnyebben használhatónak találtam, különösen a sima landscape panorámák összerakására.
A félmanuális módja ami elég kellemes: megegyező kis képrészleteket választhatsz ki a 2 képen amit azonnal egymásra snappel. Nem ugyanaz mint az illesztőpontok megadása, de átlagos körülmények között jól használható.

Előzmény: GeRGelü (68)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!