Keresés

Részletes keresés

cimbóka Creative Commons License 2008.01.07 0 0 278
Ismeritek a lineaflex matracokat? Én most a zsákrugós Azaleával kacérkodom, amelynek téli, nyári oldala van.
valahol azt olvastam, hogy a táskarugó jobb, mint a bonellrugó. ez tényleg így van? Ajánlható egyáltalán rugós matrac gerincprobléma esetén? A rugó nem jelent automatikusan puha felületet, tudom, hogy vannak kifejezetten kemény matracok is.
Ugyanezen matrac létezik memory réteggel is Camelia néven.
Nincs valakinek tapasztalata? Olyan jó lenne!
Előzmény: cimbóka (277)
cimbóka Creative Commons License 2008.01.03 0 0 277
Tényleg nem tud senki segíteni?:-(
Előzmény: cimbóka (276)
cimbóka Creative Commons License 2008.01.02 0 0 276
http://www.matrac.hu/matrac-322-termek.html
Pl. erről mi a véleményetek? Memory matrac??? Ortopédiailag ezt nagyon ajánlják. Viszont egy kicsit én is félek attól, hogy miként működik egy ilyen az éjszakai forgolódás közben.
Előzmény: cimbóka (275)
cimbóka Creative Commons License 2008.01.02 0 0 275
Én is nagyon benne vagyok.:-)
Szerinted a táskarugós is hullámzik? Az magasabb komfortfokozatú, mint a bonellrugós, úgy tudom.
Kicsit én is idegenkedem a kókusztól (egyszer próbáltam egy kókuszmatracot, de olyan keménynek éreztem , mint a beton). Persze a latex-szel kombinálva talán más.
Olyan jó lenne, ha megjelenne itt valaki, aki tényleg ért a dologhoz, és segítene!
A Novetex-szel én is kacérkodom. Szimpatikus, hogy magyar cég . Talán bennük meg lehet bízni.
Nekem gerincproblémám is van, ezért duplán nem mindegy, hogy min alszom.
Előzmény: mlori (273)
Kristi31 Creative Commons License 2007.12.29 0 0 274

Szia!

Mi ezt vettük:

http://www.materasso.hu/index.php?p=termekek&tkat=6&tid=5

Vettem még hozzá ilyen párnát is:

http://www.materasso.hu/index.php?p=termekek&tkat=9&tid=35

Azóta olyan jókat alszom mint még soha:-)))Leteszem a kis fejem és már szunyálok is.A párnát is nagyon ajánlom  mindenkinek!!!

Előzmény: mlori (273)
mlori Creative Commons License 2007.12.29 0 0 273
Sziasztok!
Természetesen mi is matracvétel előtt állunk.

A Novotex-et néztük, 180x200 8K 8L 120000 Ft-ba kerül, dec. 31-ig ebből lejönne 12 % kedvezmény.
Olvasva Kristi31 hsz.-t, megfordult a fejemben, hogy vajon az ünnepek után nem-e lesz egy brutál nagy áresés ami még ezt a 12% túlszárnyalja, mint minden kereskedő, a matracosok is kihasználják a karácsonyi hype-ot (jaj de utálom ezt) ?

Végig olvasva a posztok, elég sokszor történt utalás a kókusz hátrányaira, meg hogy tőlünk nyugatabra már nem olyan népszerü, nem is értékesítik (gondolom itt, meg tőlünk keletebbre még el lehet sütni a technológiát). Ez azt jelenti, hogy van más megoldás a kókusz réteg álltal nyújtott merevebb alátámasztás biztosítására? Egy csak latex matrac nekem nagyon puha lenne.

Próbáltam ilyen "memory" matracokat, érdekes élmény :), ajánlom mindenkinek kipróbálásra. Szép lassan belesüpped az ember, egy pár másodperc amíg a matrac szép lassan fel nem veszi a test helyzetét, alakját. Kiváncsi vagyok azért milyen lehet ebben aludni, miközben az ember mindenfél poziturát felvesz nem kevésszer, nem-e hátráltatja ebben a "tevékenységében". Próba alkalmával nekem ez a benyomásom volt.
A rugós ágyakkal, meg rácsokkal az a problémám, hogy ha moccansz, akkor még imbolyog utána, az utálom.
Tehát szerintem a latex (kókusszal vagy helyette valami mással vagy nélküle még nemtom)vagy a habos téma az ideális, de mindenki próbálja ki maga, az a tuti.
Előzmény: Kristi31 (251)
Jade046 Creative Commons License 2007.12.21 0 0 272

Üdv Mindenkinek!

Kemény matracot kedvelőknek az alábbi matracot tudnám felajánlani:

Vadonatúj, soha nem használt tömör, kemény szivacsmatrac garancialevéllel. Tulajdonságai: stabilitás: nagy, szilárdság: nagy, tartósság: nagy. Levehető, mosható huzata van. Mérete: 90x200x10 cm. Ajándékba kaptam, de én nem bírom a kemény matracot.

cimbóka Creative Commons License 2007.12.19 0 0 271
Megosztanád velem, hogy milyen megfontolás alapján? Tényleg egy kicsit semértek hozzá. És akkor melyiket? Gondolomabból is van ezer féle.
Derékfájás, gyenge gerinc alapvetően, 45 fölött, 67 kg..............férjem 95-100 kg között, igaz neki nincs baja a gerincével.
Előzmény: Fido Dido (270)
Fido Dido Creative Commons License 2007.12.19 0 0 270
Nem. Én latexet választanék.
Előzmény: cimbóka (267)
cimbóka Creative Commons License 2007.12.19 0 0 269
Természetesen IKEÁ-s és rugó.......
Kicsit már fáradt voltam az este.
Bocsánat.
Előzmény: cimbóka (268)
cimbóka Creative Commons License 2007.12.18 0 0 268
Megnéztem az IKE-s matracokat. Hát ez egyik sem táskarugós. Itt már zsebrugó, meg zsákrugó, meg Bonell rudó szerepelnek. Csak tudnám mit jelentenek??????
A SULTAN HASSELBÄCK volt legdrágább, ez is zsebrugós o:-)))
Előzmény: cimbóka (267)
cimbóka Creative Commons License 2007.12.18 0 0 267
Ja és akkor ezek szerint a Sultan Hustad Ikeás matracot választanád a zsazsi által felsoroltakból?
Előzmény: Fido Dido (265)
cimbóka Creative Commons License 2007.12.18 0 0 266
Köszönöm megnéztem.
Hát nem egyszerű eligazodni a rengeteg termék között, de itt legalább rendszerezve vannak. Persze az nem derül ki belőle, hogy nekem mi lenne a jó.:-(
A táskarugós szimpatikusnak tűnik, merthogy eddig is rugós ágyunk volt/van, csak már nagyon tropa. Tetszik , hogy rugalmas, mert laticelen pl. nem szeretek aludni.Gondolom, hogy a felső rétegekkel lehet variálni a keménységét.
A leírás szerint viszont (derékfájásra, gerincproblémákra, amiből van bőven:-(() a Memory Foam -ot ajánlják. Én ilyet még nem próbáltam, nem is láttam, de úgy tűnik, mintha belesüppednék. Akkor hogy támaszt meg vajon? Ezt nem értem.
Szerintetek megoldható úgy az ágy, hogy csináltatok egy hagyományos kárpitos(!)franciaágy keretet, ágyneműtartóval, ebbe veszünk 2 ágyrácsot és egyszerűen ebbe beleteszem a 2 matracot? Seholsem árulnak matracos ágy alá kárpitos ágykeretet, pedig én azt szeretem. Így megoldható lenne, hogy a férjemmel, a súlykülönbségünket figyelembe véve különböző minőségű matracot tegyünk. Most az a helyzet, hogy néhány év után az ő fele már gidres-gödrös, ami kényelmetlen is és egészségtelen.
Előzmény: Fido Dido (265)
Fido Dido Creative Commons License 2007.12.17 0 0 265
"Enyhe" marketinggel ITT meg tudod nézni a különböző fajták jellemzőit.
Előzmény: Fido Dido (264)
Fido Dido Creative Commons License 2007.12.17 0 0 264
Tisztánlátás érdekében érdemes elmenned egy nagy matrackereskedésbe, és végigpróbálgatni a különböző típusokat.
Előzmény: cimbóka (263)
cimbóka Creative Commons License 2007.12.16 0 0 263
Bocs, de mit tud ez a matrac?
Megköszönném azt is, ha valaki tájékoztatna arról, hogy milyen érvek szólhatnak a különböző típusú matracok mellett-ellen?
Táskarugó vs. memory vs. kókusz-bio............stb
Tulajdonképpen milyen matractípusok vannak? Mert én már nem látok tisztán.......:-((
Előzmény: Fido Dido (262)
Fido Dido Creative Commons License 2007.12.16 0 0 262
A Materassoval nekünk nincs jó tapasztalatunk, nagy csalódás volt. Az IKEA pedig ad 25 év garanciát rá. Én ezt választanám.
Előzmény: zsazsi30 (261)
zsazsi30 Creative Commons License 2007.12.15 0 0 261
Sziasztok!
Matracügyben szeretnék tanácsot, véleményt kérni. Fix ágyrácsra 160cm-s táskarugós matracot szeretnénk, ami nem drága. Ezeket néztem:
1. RottexTR
2. Samos AV - ez nem tudom, milyen márka, a matracdepo forgalmazza (http://www.matracbolt.hu/index.phtml?module=termek_reszletes&termek_id=186)
3. Sultan Hustad Ikeás matrac
4. Konfor Dream (www.konfor.hu-n van leirás)
5. Materasso Primator Bio Ex Royal
Szerintetek ezek közül melyik? Vagy ha egyik sem, akkor mit ajánlotok?
Köszi: Zsuzsa
Face75 Creative Commons License 2007.11.26 0 0 260
Sziasztok!

Már két hete használjuk a Magniflex Biomax matracot és eddig jók a tapasztalataim! Eddig kb 10cm-es matracunk volt, ez most 22cm. Érezni a különbséget! Remélem 8-10 év múlva sem bánom meg, hogy ezt választottuk!
jnnici Creative Commons License 2007.11.25 0 0 259
Sziasztok!

Jövő7en megyek matracot venni.
Cardo vagy Beddingtone? Már kinéztem 1-2 jó cardo-t (65-85 e),de láttam egy Beddingtone-t is (kb.65e, igaz más néven fut,mert nem adták hozzá a nevet,ezért olcsóbb.)
Táskarugós lesz,az biztos.
Maradjak a Cardonál?

vgabi1981_07 Creative Commons License 2007.11.15 0 0 258
Végre megjött az új matrac, már aludtunk is benne, szuper kényelmes. Mindenkinek csak ajánlani tudom a novetexet, ilyen barátságos kiszolgálást, és nagy választékot sehol nem láttam még.
the crow Creative Commons License 2007.11.09 0 0 257

www.matrac-piac.hu a független matrac portál

(hirdetőket és publikáló szakértőket keresünk) crow@uze.net

Kristi31 Creative Commons License 2007.11.06 0 0 256

Mi is megvettük a tempur habosat,ma lesz az első próba:-))

Nagyon remélem,hogy beválik:D 

Ja és vettem hozzá tempur párnát is,nem bírtam otthagyni olyan kényelmes volt.-))

díler Creative Commons License 2007.11.06 0 0 255
Nos eddig jók a tapasztalataim.

Kellemes rajta eküdni, jól tart, miközben ahol kell, belesüppedek.
Pld sarkam, rérdem, vállam, ...
Jól tartja a derekat.

Bevált, ajánlom bárkinek.
A Max city-ben vettembudaörsön, a földszinti üzletben.
Kiemelném a roppant kedves kiszolgálást!
Előzmény: díler (249)
vgabi1981_07 Creative Commons License 2007.10.31 0 0 254
Döntöttünk, mégpedig a novetex mellett. Nekem szimpatikus volt a kiszolgálás, a választék, meg az októberi kedvezménnyel az ár is. Végülis olcsóbban jöttünk ki, mint a Materasso lett volna, amiről pedig többen rosszat mondtak. Remélem, tényleg jó lesz, és nem lesz vele problémánk.
Kristi31 Creative Commons License 2007.10.28 0 0 253

Szerintem is brutál nehéz:-))Én a 80-nál is meglepődtem,hogy milyen nehéz.

Nekem sem egyszerü a próba,idéki vagyok ezért nem tudom mikor tudunk felmenni Pestre,de kivárom, próba nélkül nem veszek matracot az tuti:-)))

Talán most a 4 napos pihenő alatt nyitva lesznek és kitudom próbálni.

Előzmény: vgabi1981_07 (252)
vgabi1981_07 Creative Commons License 2007.10.28 0 0 252
Szia!
Eddig mi a 160-asban gondolkodtunk (nagyjából egyforma az igényünk), de megijedtem, h túl nehéz, és még én se tudom mozgatni.
A materassoval az a bajom egyedül, hogy sehol nem tudom kipróbálni (mármint itt a környéken, Veszprém körül). Mindenhol csak a katalógusokat mutatják, így viszont nem merem megrendelni.
A Novetex esetén nálunk is az ár az, ami miatt nem valószínű, hogy mellette döntünk. Pedig a boltban nagyon rendes volt a csaj, ott próbálgattuk kb. 1 órán keresztül, csak hát amikor az árára rákérdeztünk, hasonlóan ledöbbentük (mi egy 6L+6K+2L-t néztünk, itt 20% kedvezményt adtak volna), 105 000 Ft (1 db 160-as, vagy 2 db 80-as egyben).
Szóval nem tudom, mit tegyek.
Esetleg nézzétek meg a matracdepó oldalát, ott a biomatracok között van a Tahiti meg a waikiki, ezek is kedvező árúak, mi erre hajlunk most.
Előzmény: Kristi31 (251)
Kristi31 Creative Commons License 2007.10.28 0 0 251

Szia!

Mi is most vennénk matracot szintén 160-as ágyra.De mi tuti 2 80X200-ast veszünk már csak azért is mert a párom keményebb matracot szeretne.

Néztük a Novatex-nél a matracokat mi is,de az árától majd s..re estünk.A két matrac 

2L+8K+8L------82899.-

6K+12L---------76899.-

Az összesen:159.798 -12%kedvezmény jött le belőle októberben.

Ugyan ez a két matrac Augusztusban (első látogatásunk) 105.000-ft volt már kedvezményes áron.....Kicsit meglepődtünk a 35.600ft-os árelmelésen:-((((

Ezért néztünk máshol is(kokoflex:8K+8L---76.200,2L+3K+4L+3K----77.000 ebbből volt 20%engedmény így a két matrac:122.560.-)Meg persze még jó pár helyen de azok mindd drágábbak voltak.

Most a www.materasso.hu -n néztünk ki termopur+kókusz matracot elég jó áron:

http://www.materasso.hu/index.php?p=termekek&tkat=6&tid=5

Ezt még csak a párom próbálta ki,ahogy lesz időnk felmegyünk és megnézem én is.

Előzmény: vgabi1981_07 (250)
vgabi1981_07 Creative Commons License 2007.10.28 0 0 250
Sziasztok. Matrac vásárlás előtt állok, kókusz-latex matracot szeretnék. Az ágy 160*200-as. Néhány hozzászólásból viszont felmerült bennem egy kérdés: nem lesz túl nehéz egy ekkora kókuszos matrac? Ha valakinek van ilyen, és tudja, kb. mekkora a tömege, megkérhetném, hogy írja meg?
Azt mondjuk tudom, hogy sokkal a 2 db 80*200-as sem "kellemetlenebb", mégis valamiért a 160-ast szeretném, ha nem túl nehéz a matrac.
Típusban Materasso, a matracdepó Waikiki vagy Tahiti típusa, illetve talán még a Novetex matracai jönnek számításba. Mi a vélemény róluk?
díler Creative Commons License 2007.10.22 0 0 249
Sziasztok!

Döntöttem.
Ural Medikal termékcsalád - Memorymatrac szett - 90*200 cm
Ma lesz az első teszt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!