Keresés

Részletes keresés

MALWIN Creative Commons License 2004.10.25 0 0 12978
Végül (jól elvagyok itt magamban, ugye?) egy igazi nosztalgia:A Szot Visegrád a Margitsziget mellett
MALWIN Creative Commons License 2004.10.25 0 0 12977

Bócman!

Hol rakodják a miezeket, miről, mi vitte oda, ki volt a bócman, és hogy hívták a hpk.kutyáját?:-))

MALWIN Creative Commons License 2004.10.25 0 0 12976

Ismét egy rossz kép (megint tanulnom kel a szkennelést)

A Kelén, még gőzhajóként.

Balatoniak, választ várok, hova köt ki épp, és mely napszakban?:-)))))

MALWIN Creative Commons License 2004.10.25 0 0 12975

Hülye index! Nem a hajó, a kép a rossz minőségű, továbbá nem az Olimpia, hanem a Szent István.

Itt a Sea Runner kiskorában:

Előzmény: MALWIN (12974)
MALWIN Creative Commons License 2004.10.25 0 0 12974
Megjavult a szkennerem, egy két képpel beköszönök:Ez a hajó mikor járt a Balatonon, és hol köt ki?Kicsit rossz minőség....
Tom_ Creative Commons License 2004.10.25 0 0 12973
Balatoni hajók honlapomra néhány képet tettem fel a Balaton I. török hajóról (kvül belül). A Füred adatlapjából is van egy új verzióm több képpel, elképzelhető, hogy ilyenek lesznek a hajóadatlapok. Véleményeket szívesen veszek.
Bócman Creative Commons License 2004.10.25 0 0 12972

Tovább körvonalazódik a "Sopron" és a matróztanfolyam alakulása!

Először is, a most következő hétvégre valami Simsonos és Opeles társaság kiveszi a hajót.

Azaz most hét végén nem lesz mozgás!!
Viszont 8-ára várja a hajót a gyár, azaz legkésőbb a 6-7-és hétvégén le kell zuttyanni Budapestre!

 

Részletek holnap estére várhatóak!

 

Előzmény: ROZSDAS (12969)
Bócman Creative Commons License 2004.10.25 0 0 12971

Tény, hogy Feri bácsi és JakyG utolsó pillanatban való kiesése miatt fölfelé nagyon kellett a segítséged a gépben.

 

Ami a lefelé utat illeti: amikor kérted, én szóltam az öregnek, hogy engedjen kerekezni.

És ott is voltál a kerékállásan.

Hát odapofozni azért csak nem fogunk a kerékhez... :-))

 

De ha csak ezen múlik, a legközelebbi úton majd a fedélzetmester meg 2 ember odaigazít a kerékhez!! :-)))

Előzmény: TAYFUN (12968)
MALWIN Creative Commons License 2004.10.25 0 0 12970

Szegény Péter, remélem hamar meggyógyul, és újra mozgósítható lesz.:-((

 

Élvezetes az útibeszámoló, főleg, ami az álmosságot és a felébredést illeti.

A csukamájolaj, kedves Bócman, megtette a hatását, kiürített mindent, és most szeretnék újra töltekezni, ha csak átvitt értelemben is-élményekkel.

Ugye megértitek a világ végén hajóra éhező kripli utolsó kívánságát?

Előzmény: Bócman (12966)
ROZSDAS Creative Commons License 2004.10.25 0 0 12969

Lassan már én is ébredezem, hála annak, hogy a pontont már tegnap behúztuk így ma kaptam egy szabadnapot.

TAYFUN azért nem kerekezhetett (gondolom) mert ez még csak az elméleti rész volt, gyakorlati foglalkozás majd ezután ::))

Azért Te sem unatkoztál????

 

TAYFUN Creative Commons License 2004.10.25 0 0 12968

 Off:De jó egyeseknek... én ma 5.40-re jöttem dolgozni.:-))

On.

Jelzem tanuló kormányos voltam az úton. Egy dologhoz nem nyúltam. A kerékhez.

Előzmény: Bócman (12967)
Bócman Creative Commons License 2004.10.25 0 0 12967

No, mosmár felébrendtem... :-))

 

Természetesen az úton részt vett ifjak is vitézül helytálltak!!

 

Zoltika és Giga bizony keményen belehúztak a szolgálatba, hiszen az éjszakai menet nem volt piskóta.

 

A gépházban Tayfun és Rozsdás valódi "élményturizmusban" részesült...

 

 

Előzmény: Bócman (12966)
Bócman Creative Commons License 2004.10.25 0 0 12966

Na, félig alszom, ez tisztán láccik...

 

Szóval kifelejtettem, hogy szegény PeterAKiss súlyos balesetet szenvedett a komárnói olajzás során!

Szegény a vizes, csúszós dekken húzta az anakondát (gázolajvételező tömlő), és elcsúszott.

Kificamodott az egyik ujja, és úgy beverte a könyökét, hogy egy körtényi duzzanat lett rajta.

 

Sajnos így a megfogyatkozott matrózcsapatra meglehetősen nagy terhelés nehezedett... Azaz alvás nem nagyon volt.

 

A lányok egyébiránt - a matrózkabin rendezése mellett - isteni finomságú szalagosfánkot sütöttek!!!

 

Előzmény: Bócman (12965)
Bócman Creative Commons License 2004.10.25 0 0 12965

Nem tértünk ki!

 

Megérkeztünk.

 

A nagypontont is bevittük.

 

 

Ez az út már eleve marha nehezen indult.

JakyG összeszedett valami kolerás tífuszt a rumunculoknál.

Feri bácsinál meg a család kavart be.

Azaz meglehetősen vékonyka gépházzal indultunk.

Na, ez le is festette az út alaphangját, az öreglány erre a nagy mellőzöttségre fölhúzta  a nóziját, és meglehetősen makrancos volt...

 

A bal gép kismadara egyre jobban csipog, tényleg ideje a javításnak!!

Ezt mondjuk Tayfun megoldotta, legöfte egy pajszerral... :-))

 

Az út legnagyobb eredményét az egyesület hölgyeményei produkálták!!

A lányok gyönyörüen felújították a matrózkabint!!

 

Egyszerűen tökéletes munkát végeztek.

Meg kell mondjam, az elmúlt hónapok során már kissé féltem, hogy az egyesület és a Mi Jó Tigrisünk közt kivirult szerelem megszakad, csak azért, mert Tigrincke leköltözött Neszmélybe.

 

Hát, a csajok most jól belehúztak, és ezzel a remek hétvégével szerintem még rá is rávertek a fijúkra...

(Jut eszembe: Zolikapitány puszikálja az érintetteket!!)

 

 

Bővebb részletek majd ha kialudtuk magunkat.

Előzmény: viking star (12963)
MALWIN Creative Commons License 2004.10.24 0 0 12964

Akartam kukkolni webkamerán, de nem talátam egyte se, ami jó lett volna.

Szameg, ennyi se......:-((

Előzmény: viking star (12963)
viking star Creative Commons License 2004.10.24 0 0 12963

Tegnap délután 5-kor a Sopron szerencsésen megérkezett Bécsbe, majd ma hajnali 5-kor hazaindult. Számításaim szerint - amennyiben nem volt pozsonyi kitérő - már otthon van. Kiváncsian várjuk a beszámolókat!

Tyler_ Creative Commons License 2004.10.23 0 0 12962

hű de jól néz ki ez a csaj...

az FHM fotósai nem érték még ugyan el a Playboy színvonalat de már erősen közelítenek. modellekben meg kétségen kívül. ;-)))

Előzmény: trikó (12961)
trikó Creative Commons License 2004.10.23 0 0 12961
Előzmény: trikó (12960)
trikó Creative Commons License 2004.10.23 0 0 12960

Tényleg vadállatok ezek a képek. milyen géppel fotózol?

 

Előzmény: cavman (12942)
tpuppi Creative Commons License 2004.10.22 0 0 12959
Nem hiszem hogy valakit is érdekelne a vaskapu vasuti vontatása szabályai rajtunk kivül , majd elküldöm a könyvet de még nemtudom mikor.
Előzmény: gumidani (12953)
tpuppi Creative Commons License 2004.10.22 0 0 12958
Én nem akarok beleszólni de valamikor a MHARTnak volt egy nagyon jól müködő hajójavitója és ott megcsináltak mindenféle DUNAI HAJÓT  és gondolom még nem halt ki a szakember gárda. bizonyos összegért biztos megtudnák foltozni a hajó motorját én ezt az utat választanám, de ha nem igy van akkor kell venni másik nemlétező motort  amit még senki se tud egyenlőre felhajtani.
guberavera Creative Commons License 2004.10.22 0 0 12957

Találtam egy működőképes eladó főgépet: típusa 8LD315RF. Bulgáriában van. Sajna adják vele a hajót is 230eUSD, ráadásul már el is kelt!

 

fkbp6 Creative Commons License 2004.10.22 0 0 12956

A LANG motorokkal kapcsolatban eszembe jutott, hogy Godollon van egy mezogazdasagi gepmuzeum is. Mindenfele furcsa ketyerekkel. Lehet hogy az egyetemhez tartozik, de lehet hogy mar felig onallo. Miota az ottani egyetem osszeallt nehany masikkal es Szent Istvan Egyetem lett, neha eleg ossze-vissza allapotok uralkodnak. Az ott dolgozok is lehet hogy segithetnek. Ne felejtsetek el oket sem.

En meg egy ideig az Ir szigeten  vagyok, de sajnos eleg messze Sligo-tol ahol a sea runner van, igy szemelyesen biztosan nem tudom oket megkeresni, de ha esetleg segithetek valamiben irjatok

Pedrofon Creative Commons License 2004.10.22 0 0 12955

Az a Sziget, a mohácsi komp.

Az Árpád testvére, de nem az havariázott, hanem a Toldi Miklós.

Előzmény: zjakabfi (12954)
zjakabfi Creative Commons License 2004.10.22 0 0 12954
Szerdán megnéztem az Újpesti télikikötőt. A Hunnián kívűl a Nagymaros m/s Moszkva volt bent. Valamint egy autóskomp, de sajnos a nevét nem tudtam elolvasni. Lehet, hogy a Vácnál balesetet szenvedettet hozták be, mert korábban sosem láttam itt ezt sem és más hasonló kompot sem.
gumidani Creative Commons License 2004.10.22 0 0 12953

"10 oldalt leirni nem akarok ezen a topicon ./ talán a gőzmozdonyos/"

Ha gondolod, beszkennelgethetem, vagy lemásolhatom és akkor az érdeklődök hozzájutnak.

A telefonszámom bene van a telefonkönyvben.

Előzmény: tpuppi (12951)
gumidani Creative Commons License 2004.10.22 0 0 12952
Szerintem minden szakmában előfordul, hogy elszúrnak valamit. (hozzánemértésből, trehányságból, vagy ijedtségből, stb.) Pl. fonyódi mozdonykazánrobbanás, MVP-beli víznélüli kazánbefűtés, stb.
Előzmény: tpuppi (12950)
tpuppi Creative Commons License 2004.10.22 0 0 12951

Tegnap éppen Pesten voltam a Budapesti Igazgatóságon valahol találkozni kellett volna csak nem tudom a telefonodat, Bocman hajóskapitány és topic felügyelő utólagos elnézését kérem./megszólalás/

Naszóval a könyv leirja hogy előre kell kérni a kisegitő vontatást , az igénynek tartalmaznia kell a hajó géperejét vontatmány egységeinek számát hordképességét,terhelését. Ha a kisegitő vontatást 8 elött kérik akkor lekésőbb előzö nap 20 óráig  a hivatal zárása elött meg kell érkezni a kérelemnek.

Vontatás alatt a teljes erővel dolgozni kell a votatmány összes gépének. Röviden most ennyit majd még irok de teltes részletességgel  10 oldalt leirni nem akarok ezen a topicon ./ talán a gőzmozdonyos/

Előzmény: gumidani (12894)
tpuppi Creative Commons License 2004.10.22 0 0 12950

Nem vagyok illetékes Láng ügyben de szerintem is az ukrán vagy aldunai részen kellene vadászni hajómotort mert nyugatra nem igen szállitottak ilyen gépeket van egy ismerősöm Ogyessza felé majd megpóbálom megemliteni ezt a dolgot.

Ezek szerint hajosokra  bármennyire is jók mindenhez, a gépek kezelése nem az erős oldaluk. A leirt motortönkretevést illetően./ Akinek nem inge ne vegye magára./

Előzmény: gigabursch (12932)
Una Vestrum Creative Commons License 2004.10.22 0 0 12949

Gigabursch!

1. Ha szóba hoztad az agrár-egyetemek és főiskolák megkeresését a LÁNG-ügyben, javasolom kiegészíteni a listát a vépi szakiskolával. Annak idején magam is ott töltöttem a gépüzemelési gyakorlatot, (akkor még) rengeteg ilyen irányultságú szakoktató volt, hátha... 

 

Mezőgazdasági Középfokú Szakoktatási Továbbképző Intézet 9751 Vép Szt. Imre u. 36-38 94-353140

 

2. Gőzhajó ügyben meglehetősen képzetlen vagyok, de csodálkoznék, ha kérdésedre pl. Gumidani nem tudná a választ.

Előzmény: gigabursch (12938)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!