Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.03.31 0 0 2365

Milyen jó is párszázezres-milliós bírságot kockáztatni... trehányságból.

Előzmény: _villy_ (2364)
_villy_ Creative Commons License 2013.03.31 0 0 2364

Köszönöm a segítséget. Akkor a fennmaradási és továbbépítési engedélyt sajnos nem lehet megúszni.

Az építési naplóval csak annyi lesz a gond, hogy egyáltalán nem vezették mióta elkezdődött az építkezés.

Előzmény: pitonix (2363)
pitonix Creative Commons License 2013.03.31 0 0 2363

Nem nagyon szoktak a hatóságok foglalkozni a saját mulasztásukkal, főleg, ha az ép. engedélyben tájékoztatták az építtettőt az engedély meghosszabbításának lehetőségéről, ill. annak hatályásosságáról Ha nem írták bele az engedélybe, akkor a Ket. (közig eljárási törvény) lehetővé  teszi, hogy igazolási kérelemmel éljen aki önhibáján kívül határidőt, határnapot mulasztott.

Azt írja:

66.§ (4)352 Az igazolási kérelmet a mulasztásról való tudomásszerzést vagy az akadály megszűnését követő nyolc napon belül, de legkésőbb az elmulasztott határnaptól vagy az elmulasztott határidő utolsó napjától számított hat hónapon belül lehet előterjeszteni.

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A0400140.TV

Az építési naplóban - ha eddig nem nézték meg - úgy kell igazítani a valóságot az engedélyhez, hogy az abban lejegyzett enegélyköteles építési tevékenység (pl. vakolás, burkolás mindegy mikor készült) az építési engedély hatályosságán belül legyen, ezt el szokták fogadni annak igazolására, hogy a jogerős és hatályos építési engedély birtokában valósult meg a már meglévő építmény. A bírság így megúszható "csak"  fennmaradási és továbbépítési engedélyt kell kérni.

 

Előzmény: _villy_ (2360)
_villy_ Creative Commons License 2013.03.30 0 0 2362

Majd megpróbálok, hátha sikerül.

Előzmény: Zoltanuss (2361)
Zoltanuss Creative Commons License 2013.03.29 0 0 2361

 Alkudjál amennyit csak tudsz !!

Előzmény: _villy_ (2360)
_villy_ Creative Commons License 2013.03.28 0 0 2360

Egyenlőre még nem vettem meg, csak szándéknyilatkozatot tettem az eladónak, hogy megveszem, ha rendben lesznek a papírok.

Úgy tudom, hogy a hivatal azért mondta azt, hogy lejárt az építési engedély, mert nem adtak be papírt a megkezdésről a jégerőre emelkedéstől számított 2 éven belül.

Nagyon kíváncsi leszek a hivatal hozzáállására az üggyel kapcsolatban. Én is abban bízom, hogy könnyem megoldják, mert ők is hibásak egy kicsit.

Előzmény: KömKel (2359)
KömKel Creative Commons License 2013.03.28 0 0 2359

Elvileg van (volt) lehetőség az 5 évet +1 évvel hosszabbitani.

Ha nem találják a papirt, akkor honnan tudják, hogy mikor jár le az 5 év? Mert meg lehet kezdeni a 23. hónapban is az épitési engedélyt követően, és akkor majdnem 7 évig húzható az egész.

 

Mivel mindenki sáros a dologban, szerintem legjobb szemet hunyni a dolog felett a hivatal részéről, ha te gyorsan befejezed a házat, és még mondjuk idén megkéred a használatbavételit. De ez a hivatalon múlik...

Előzmény: _villy_ (2358)
_villy_ Creative Commons License 2013.03.28 0 0 2358

Sziasztok!

A következő szerkezetkész ház vásárlással kapcsolatban szeretnék tőletek tanácsot kérni.

A gond az, hogy az építkezés megkezdésénél nem lett leadva a megkezdésről szóló dokumentum így közben lejárt az építési engedély a hivatal szerint. Közben annyival bonyolódott a helyzet, hogy a kivitelezőnél van arról papír, hogy leadta a dokumentumokat a megkezdésről, amit az építésügyi hivatal nem talál, de közben lejárt a megkezdéstől számított 5 év is kb 2 hónapja. Pedig elvileg a hivatalnak a lejárat előtt 60 nappal jeleznie kellett volna a tulaj felé, hogy le fog járni az engedély.

Szerintetek milyen lehetőségek vannak arra, hogy az épület folytatható legyen?

Villy

morlockté Creative Commons License 2013.03.28 0 0 2357

köszi, kb én is ilyesmire gondoltam, már találtam is egy másik céget, akik a realitás talaján mozognak

Előzmény: KömKel (2355)
ági1979 Creative Commons License 2013.03.28 0 0 2356

Szeretném megköszönni a segítséget. A múlt héten kérdeztem a fórumon, és bár még nem tudom mennyi a beépíthetőség, némiképp megnyugtattatok, hohgy összejöhet:)

KömKel Creative Commons License 2013.03.28 0 0 2355

Garázsként kell beadni, és akkor nem kell rá tűzvédelem.

 

Az 50 m2-es melléképület statikával együtt max 100e + illeték, attól függően, hogy kell-e előzetes településképi véleményezés. Mert ha nem kell, akkor még olcsóbb.

Előzmény: morlockté (2353)
Peter atyuska Creative Commons License 2013.03.28 0 0 2354

A tervezés és egyéb papírok szempontjából mindegy hogy mire lesz használva építmény. Annyit lehet tenni, hogy megkeresel más tervezőt, céget és több ajánlatot kérsz be. De az sem mindegy ebben a díjakban mi van benne, ha cak pakk illetékek stb is akkor nem iy olyan nagyon sok.

Előzmény: morlockté (2353)
morlockté Creative Commons License 2013.03.28 0 0 2353

sziasztok, lenne egy kérdésem

 

nos, akarok építeni egy 5x10m-es garázst/raktárat, halál egyszerű, ettől a cégtől venném http://mobilgarazs.eu/

 

na most ugye erre kell építési engedély, amire  akövetkező ajánlatot kaptam:

 

- tervdokumentáció  100k

- statika 50k

- tűzvédelmi fejezet 70k

 

na most ez ugye 220k nettó, miközben az egész raktár kb 700k-ba kerülne

 

szerintem ez enyhén túlzás azért, nem? egy egyszerű mobilgarázst építének, nem egy házat...

Jay28 Creative Commons License 2013.03.23 0 0 2352

Köszi!

Előzmény: KömKel (2351)
KömKel Creative Commons License 2013.03.23 0 0 2351

Másik topicban leirtam a választ közben :)

Előzmény: Jay28 (2350)
Jay28 Creative Commons License 2013.03.23 0 0 2350

Érdeklődnék, h mi a teendőm,ha meg akarom kérni a lakhatási engedélyt,de picit eltértünk az eredeti tervtől. Azaz a drága jó kőműveseinknek köszönhetően 1,5 méterrel hosszabb lett a ház.:( ez már csak a falazáskor derült ki:( a tervező,aki egyben a felelős műszaki vezető mondta,h megvalósulási vagy valami hasonlót kell majd beadni vagy készíteni.

Mi ennek a pontos menete? Szerencsére nem az előkertbe lóg bele,ott az előírt 5 m-es távolság megvan.

KömKel Creative Commons License 2013.03.22 0 0 2349

A 600 m2-es teleknél maximum 180 m2 épithető be bruttóban.

Ha a mostani házatok 80 nm hasznos alapterületű, akkor az 100 m2 bruttóban, a garázs kb 20-25 m2 lehet, tehát a bővités elvileg ebből a szempontból beleférhet.

 

A távolságoknál ha nem nyitsz a szomszéd garázsa felé ablakot, akkor megoldható a dolog, mivel 99%, hogy ő épitette anno szabálytalanul a garászát.

 

Bővebbet akkor lehet mondani/kideriteni, ha megvan a pontos telek, és a helyi épitési szabályzatban meg vannak nézve a beépitési paraméterek.

Mert ha csak 25% a beépithetőség (könnyen megeshet), akkor máris szorul kicsit a hurok.

Előzmény: ági1979 (2347)
Zolysys Creative Commons License 2013.03.22 0 0 2348

Helyi önkormányzat építési előadó.

Majd ő megmondja a tutit vagy sem :D

Előzmény: ági1979 (2347)
ági1979 Creative Commons License 2013.03.22 0 0 2347

A közeljövőben bővíteni szeretnénk 80 nm-es, 40 éves kockaházunkat. Még nagyon a tervezés fázisában vagyunk, tulajdonképpen azt latolgatjuk, hogy járnánk jobban. Ha eladnánk, és némi pénzráfordítással vennénk egy nagyobbat, vagy ha a meglévőt bővítenénk ki. Elkezdtem kicsit utánaolvasgatni a házbővítésnek, és most már abban sem vagyok biztos, hogy a mi esetünkben kivitelezhető lenne.

A ház egy osztott telken áll. A telek közel 600 nm-es. A telekhatártól kevesebb mint egy méterre épült anno a ház, és csak hátrafelé tudnánk bővíteni. A ház mögötti terület (kb. 30 nm), a garázsig. Ezt a területet szeretnénk egybeépíteni. Háztól-garázsig.

Viszont nem tudom, hogy mivel a szomszéd telek is elég kicsi, és keskeny, kivitelezhető-e?Ráadásul a szomszéd garázsa a mi telekhatárunktól kb. 80 cm-re van, így az ő garázsuk és a miénk között kb. 1-1,5 méter a távolság.Szóval mit gondoltok? Egyáltalán világosan írtam le a helyzetet?

Köszi előre is a segítséget!

 

KömKel Creative Commons License 2013.03.17 0 0 2346

Ahogy előttem irták, leginkább a helyi épitési hatóságnál tudsz rákérdezni.

Ha nem járási központban laksz, akkor sajnos el kell mászni odáig.

 

(vagy küldj mailt, és utánanézek (amennyiben neten fent vannak a helyi szabályzatok))

Előzmény: danipanka (2344)
Peter atyuska Creative Commons License 2013.03.17 0 0 2345

Helyi építési hatóság.

Előzmény: danipanka (2344)
danipanka Creative Commons License 2013.03.17 0 0 2344

Köszönöm szépen KömKel a tájékoztatást! Ezeket a szabályokat és paramétereket hol találhatom meg?

KömKel Creative Commons License 2013.03.17 0 0 2343

A telek szélessége csak annyiban befolyásolja a dolgot, hogy el kell hagyni a telekhatártól 4-6 métert (épitési övezet függő).

 

Viszont a hivatalos asztalosműhelyhez rengeteg paraméternek és jogszabálynak kell megfelelnie, nem beszélve arról, hogy nem minden lakóövezetben engedik meg a zajterhelés és tűzvédelem miatt.

Előzmény: danipanka (2342)
danipanka Creative Commons License 2013.03.17 0 0 2342

Tud nekem valaki segíteni a következőben: a családi házam végében szeretnénk egy asztalos műhelyt építeni. Több szomszéd mondta, hogy ne is kezdjünk bele semmibe, ugyanis a telkünk nincs 14 méter széles és nem kaphatunk engedélyt. 

Kérem, aki tud erről valami jogszabályt, segítsen.

Jay28 Creative Commons License 2013.03.16 0 0 2341

Ha jól emlékszem,akkor az építési tervrajzon sem szerepelt a nikeceles hőszigetelés. De akkor talán nem követelik majd meg.

Előzmény: KömKel (2340)
KömKel Creative Commons License 2013.03.16 0 0 2340

Ez nem a téglavastagságtól függ, hanem hogy mi szerpelet az épitési engedélyben (mivel ez a ház külméretét is befolyásolja, tehát a beépitési mutatókat).

Valamint az energetikai tanúsitványban mindenképpen "C" alatt kell maradnia az épületnek, mivel új épitésű (bár ezzel szerintem nem lesz gond).

Előzmény: Jay28 (2339)
Jay28 Creative Commons License 2013.03.16 0 0 2339

Papírokkal nem lesz gond,azokat megkérjük. Ami kis eltérés van azt folyamatosan egyeztettük az építésvezetővel és mondta,h azokból nem lesz gond,csak kell egy megvalósulási tervet készíteni. Fűrdőszoba és a WC-k teljesen készen lesznek, arra még idén futja az anyagi keretünkből és talán még a konyha teljes befejezésére is. No meg a garázson nem lesz garázskapú,de az nem a házzal egybenyilik. Külsőleg meg a szigetelés marad el,de szerintem az nem is előírás nekünk, mert 45cm-es vastagságú téglából épültük.

Előzmény: KömKel (2338)
KömKel Creative Commons License 2013.03.16 0 0 2338

A járólap nem érdekes, bár a fürdőszobában egy olcsó PVC-t teritsetek le, mert a tisztithatóság előirás.

 

A kazán már más tészta, mert ha az épitési engedélyedben ez szerepel főfütésként, akkor jogosan kérhetik. Mindenesetre a kéményeket át kell vetetni, valamint az összes közműszolgáltatótól be kell szerezni a használatbavételihez a papirokat.

 

Az ügyintézők rugalmasak a kialakitási dolgokban, viszont a kötelező papiroktól nem térhetnek el, hiszen azokat nekik is csatolni kell (közműnyilatkozatok, kéménypapir, vázrajz, tanúsitvány).

Előzmény: Jay28 (2337)
Jay28 Creative Commons License 2013.03.16 0 0 2337

Amiatt kérdezem,mert anno ugyan hitelt nem vettünk fel ,de a szocpolt aláírtuk és emiatt ez év végéig kell megkérni a lakhatási engedélyt. Viszont beköltözni még ez évben nem akarunk. Ha nincs még az egész lakásban lerakva a járólap és a kazán még nincs bekötve attól még ezek szerint megadják az engedélyt? Gondolom azért valamennyire az ügyintézők is rugalmassak ?

Előzmény: KömKel (2336)
KömKel Creative Commons License 2013.03.16 0 0 2336

1 lakószoba burkolva, kifestve

WC-zési, fürdési lehetőség

Mosogató beállitva, konyhában vizvételi lehetőség

legalább meszelve mindenhol

természetesen terv szerint elkészült állapot (eltéréseket engednek, de ez ügyintézőfüggő)

 

A külső megjelenés annyira nem érdekes, mert a tereprendezésre, hőszigetelésre, ereszcsatornára legfeljebb adnak 30-60-90 napot még.

 

A földhivatali záradékolt vázrajz kb egy hónap, és a használatbavételi is nagyjából annyi (hiába 15 nap a határidő).

Előzmény: Jay28 (2335)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!