Keresés

Részletes keresés

Dearg Morrigan Creative Commons License 2003.05.29 0 0 11
Honnan tudod, hogy nem éltem akkor? :-) Kiragadott példa? Lehet, de elég híven jellemzi az egész hozzáállásukat, életmódjukat. Nem lett volna jobb, ha leírtam volna, hogy például mit csináltak az áljósokkal.
Előzmény: Bard (10)
Bard Creative Commons License 2003.05.29 0 0 10
Te nem akkor éltél, ezért nem érted, hogy a saját civilizációjukra olyan büszke görögök miért tartották a szkitákat igazságosnak... Én sem, de érdekes... :-) Kontextusban kell nézni ezeket a dolgokat. Nem kiragadott példák alapján itélkezni...
Előzmény: Dearg Morrigan (8)
Dearg Morrigan Creative Commons License 2003.05.29 0 0 9
Meg persze az 50 legjobb szolgának, 50 legszebb lónak, és a szakácsnak, akiket szintén megfojtottak, és melléjük temettek.
Előzmény: Dearg Morrigan (8)
Dearg Morrigan Creative Commons License 2003.05.29 0 0 8
Öööö, én nem tartom túl igazságosnak, hogy a nőknek követni kellett a férjeiket a halálba.
Előzmény: Bard (1)
Bard Creative Commons License 2003.05.28 0 0 7
Óriási ez a link!!!
Előzmény: waxxablaze (6)
waxxablaze Creative Commons License 2003.05.28 0 0 6
szkíta lap
mailban kaptam
köszönöm!
egy év mire átrágom rajta magam.
waxxablaze Creative Commons License 2003.05.27 0 0 5
Előzmény: waxxablaze (4)
waxxablaze Creative Commons License 2003.05.27 0 0 4
jó kis gyűjtemény ittlelhető

Bard Creative Commons License 2003.05.26 0 0 3
Jó, persze nem igaz... :-)

Mindenesetre tényleg elég sok antik görög szerző irt jókat róluk, és az igazságosság, szabadság állandóan visszatérő motivum, amit rájuk használnak. A legősibb nép dolog, meg egy helyen van asszem emlitve. Én Zajtinál olvastam egy direkt ilyen idézetgyüjteményt. A legjobbakat beidézhetem majd, ha lesz időm otthon. Akkor megadom majd a konkrét szerzőket is.

Előzmény: NevemTeve (2)
NevemTeve Creative Commons License 2003.05.26 0 0 2
Azért erre adhatnál valami konkrét hivatkozást... nehezen tudok olyan kortárst elképzelni, aki ne a saját népét tartaná legszebb, legderekebb legőszintébb népnek...
Előzmény: Bard (1)
Bard Creative Commons License 2003.05.26 0 0 1
A kortársak a világ legigazságosabb, legszabadabb és legősibb népeként tartotta őket számon. De ezt te is tudod... ;-)
ikszwei Creative Commons License 2003.05.26 0 0 0
Irani nep volt, akik ie 6. szazadban uralmuk ala hajtottak a Karpat medencet es az itt elo nepeket beolvasztottak. Vadaszo nepek voltak. Leleteket Salgotarjannal es a Zala-volgyeben talatak toluk.
Előzmény: waxxablaze (-)
waxxablaze Creative Commons License 2003.05.26 0 0 topiknyitó
rengeteg topik foglalkozik direkt, vagy áttételesen a magyar őstörténettel

ezt a topikot azért hozom létre, hogy a szkítákról tudjak meg többet.

kik voltak?
kik voltak az uralkodóik?
milyen népeket neveztek összefoglava sztkítáknak?
stb.

kérem tájékozott asztaltársaimai segítsenek ebben az adatgyűjtésben.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!