Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

amamsik Creative Commons License 2001.12.12 0 0 531
Sziasztok!

Végigolvastam a topicot, bár voltak részek, amiket nem értettem (mentségemre, nőből vagyok).

Mi is 307-est szeretnénk venni, már megnéztük, bele is ültünk a Peugeot Cityben, nagyon tetszik.

Amiről még nem volt szó, és kérdezném, azok a következők:

- mit tudtok az automata valtos 307-esrol?
Nekunk egy kisebb "labhiba" miatt csak ilyen jöhet szóba.

- Szerintetek lesz arvaltozas januar 1-en?

Azt mondtak, ha iden rendeljuk, az januari gyartas ,es februar vegi atvetel,
de a ferjem jobban szeretne csak januarban megrendelni, mert ugy jobb lenne anyagilag.

- egy extra kerdes: egyeni rendszamot hol lehet csinaltatni?

Koszi!

Az Utolsó Európai Creative Commons License 2001.12.12 0 0 530
Hali sansali!

Könnyen lehet, hogy igazad van. Nem zárom ki, hogy csak a "szervízsokk" váltotta ki belőlem ezt a gyanút, s a valóságban semmi köze egyiknek a másikhoz. De ha már úgyis ott járok Kovácséknál, mindenképp rá akarok nézetni erre a dologra, mert itt a topicban még senki sem említett 10 literes fogyasztásokat - távolról sem.
Ha a Bravo-t veszem alapul, ott fél liter alatt volt az összes fogyasztásemelkedés. Igaz, neki könnyű volt a hosszabb áttételezésével.

Előzmény: sansalvador (529)
sansalvador Creative Commons License 2001.12.11 0 0 529
Szia AUE!:-)

Nos éppen gondolkodtam a fogyasztási problémádon. Megpróbálok az autóm fogyasztási adataiból kiindulni. Arra gondolok, hogy a hideg idő mennyire emelheti a fogyasztást. Természetesen minnél hidegebb van, annál több üzemanyagot fogyaszt az autó. Szvsz pár minusz fokkal mélyebb hőmérséklet változásnál, már nagyságrendileg nagyobb lehet a fogyasztás. Mondom a példát:

Amikor mentünk a talira, a 406 computere a benne lévő 300 km-re 9.6 l/100 km átlagfogyasztást jelzett. Az ugye nem vitás, minnél több km van a kocsiban tankolás után (tehát amivel a computer számol) annál inkább kevésbé módosul az átlagfogyasztás a tank egészére viszonyitva. Az út az M7-esen 100 km volt. Siófoktól Fehérvárig standard -16, -12°C volt a kinti hőmérséklet. Budapestig nőtt -9 °C-ig. Szóval qrva hideg volt. Az autópályán végig 140-160-es tempót tartottam. Mivel relative sűrűn járom ezt a szakaszt, tudom, hogy egy ilyen sebesség mellett 0, +5 °C-ban az átlagom hasonló megtett km mellett mindig csökkeni szokott, akár egy litert is. Azaz egy már megtett 300 km/9.6 liter átlag egy Siófok-BP-Siófok kb +200 km-e után 500km/8.6 liter is lehet az átlagfogyim, ami azt mutatja, hogy a kocsi egy ilyen tempo mellett olyan 7-7.5 littyó körül eszik kb.

Namost ez esetben (a tali napján) Budapestig nemhogy csökkent a fogyasztásom, hanem nőtt. Tehát indulásnál volt az a bizonyos 300km/9.6L. Érkezésnél 400km/9.8L. Azaz a 100 megtett km alatt jóval 10 felett evett a gép, hiszen a már meglévő átlagomat felfelé mozditotta. Azaz -16°C-nál 150 km/h-nál 12 litert is bekaphatott. Ez plusz fokokban nem több 8-8.5 liternél. És itt egy 2.2-es benzinesről beszélünk.

Visszafele nem volt hidegebb -7°C-nál, az átlagom visszament 9.6-ra, igaz max 130-140 volt a tempo. Tehát látható, hogy a -7 és -16 °C között mekkora nagyságrendi különbség van a fogyasztásban, annak ellenére, hogy nálam a 140-150-es tempo "szinte" alapjárat, a kényelmes utazó a 180-190-es tempó. Ezért ha méréseid hasonló hidegben zajlottak, akkor egy 1.6-os motor is megeheti a 10-et ott, ahol az enyém a 12-őt.

Szerintem várj még és tényleg figyeld a fogyasztást, hiszen az elmult időszakban a hideg miatt nálam is nőtt a fogyasztás. Persze ettől még lehet, hogy igazad lesz, én csak a nagyon hideg idő hatására próbáltam rámutatni.

knbm Creative Commons License 2001.12.11 0 0 528
Ha a hosszú uton 160-170 a tempó akkor nőhet 1,5-el. Egyszerűen nézd a fedélzeti számítógépet!
Előzmény: flakkon (527)
flakkon Creative Commons License 2001.12.11 0 0 527
Hello!

Hát nem tudom. Nem áll össze a kép :)
Hosszú úton tényleg nem fogyaszthat a hideg miatt 1.5-el többet, (én ezt városra tippeltem) de ha a motorvezérlés software-t írták újra, és úgyanúgy megy az autó mint előtte, akkor az megint nem valószínű, hogy az okozta. Van még olyan is, hogy a vezérlő számítógépnek kell egy kis idő, amíg újra tanulja a motorvezérlést (az optimális paramétereket) de te már viszonylag sokat mentél a szervíz óta.

flakkon

Előzmény: Az Utolsó Európai (525)
HDIowner Creative Commons License 2001.12.11 0 0 526
AUE!

0.5-1 liter fogyasztás növekedés a hideg miatt reális lehet, a 1.5l egy kicsit soknak tűnik.

Kivácsi vagyok mit mondanak a Peugeotnál.

HDIowner

Az Utolsó Európai Creative Commons License 2001.12.11 0 0 525
Sziasztok!

Nekem azt mondták, hogy "szoftverfrissítést" hajtottak végre a computeren. Bármit akar is ez mondani, én azt veszem ki belőle, hogy bele kellett piszkálni. Többek között azért, mert az akksi hibás áramellátására teljes fagyással válaszolt a számítógép.

Egyébként a fogyasztás emelkedése, mint írtam, csak részben lehet erre visszavezethető a hideg miatt. A 400 km egy miskolci út volt, tehát több, mint a fele autópályán zajott, elég nagy sebességgel (150-160 körül odafelé, 140 körül visszafelé). A gond ott van, hogy régeben is így közlekedtem, és 8.5 literek jöttek ki egy ilyen hétvége után. EZT nem tudom a hideg számlájára írni.

HDIowner Creative Commons License 2001.12.10 0 0 524
AUE!

400km országút az tényleg országút volt vagy aútópálya? Milyen sebességgel?

Nem megy jobban az autód mióta újraprogramozták a vezérlőt?

flakkon Creative Commons License 2001.12.10 0 0 523
Hello!

A hideg biztosan növeli a fogyasztasodat, tippem szerint 0.5-1.5 literrel 100-on.
Egyébként mondták, hogy újraprogramozták a motorvezérlő elektronikát? Mert szerintem egy akksi halálnak nem kellene kiütni a motorvezérlést!? Nézz a körmükre, nehogy valamit elhallgassanak :)

flakkon

Előzmény: Az Utolsó Európai (508)
szistipisti Creative Commons License 2001.12.10 0 0 522
Ja kérem, ezeket az autókereskedéseket szerintem oda teszik, ahol a legjobb a vétel. A Kovácsnál tökéletes, azt már tudom. :-)))
Előzmény: Az Utolsó Európai (521)
Az Utolsó Európai Creative Commons License 2001.12.10 0 0 521
Mindenképp szóba fogom hozni a vételi gyengeséget. Kérdés persze, hogy tudom-e majd produkálni a hibát egyáltalán (ahogy Murphyt ismerem, a szervízben még a tiranai rádió is bejön majd).
Előzmény: szistipisti (520)
szistipisti Creative Commons License 2001.12.10 0 0 520
OK!
De akkor mondjuk már mind a ketten, hogy szar a vétel, és meglátjuk. A CD váltás üggyel szerintem az a baj, hogy hiába cserélik ki egy ugyan olyan típusúra, ha az a tapasztalat, hogy mindenkinek csinálja a balhét, akkor valószínűleg az új is fogja. Nem kizárt, hogy együtt tudok élni vele, mert ritkán jön elő, csak, ha van megoldás, akkor érdekelne. Azt viszont már tudom, hogy a fejegységet nem javítják, esetleg cserélik. Az antenna cseréjét javasolták nekem. Na majd meglátjuk. Ezt a jelerősítő dolgot mondjuk már!!!
Előzmény: Az Utolsó Európai (519)
Az Utolsó Európai Creative Commons License 2001.12.10 0 0 519
Sok mindent nem tudok írni, mert mint annyi mindenhez, ehhez sem értek valami sokat. Mindössze annyit tudok, hogy a skodások nyakra-főre vitték vissza a gépeiket elégtelen vételi képességek miatt, és jelerősítőt szereltek az antennájukhoz, ami megoldotta a problémát.
A fejegység cseréje szvsz csak akkor fizetődhet ki, ha egyéb gondjaid is vannak vele (pl. nem tudják ezt a CD-váltás ügyet megoldani és nagyon zavar a dolog), a hangzásban inkább a hangszórók a ludasok.
Előzmény: szistipisti (518)
szistipisti Creative Commons License 2001.12.10 0 0 518
Nem, itt semmi gond, az antennajelnek a multiplexhez semmi köze! De a CD-rádió átváltás gondjára gondolok elsősorban. A hangszórócsere, jelerősítő OK, de a CD-rádióátváltásnál még a gond megmarad. A jelerősítőről viszont írj már bővebben. Ha így áll a helyzet, nincs is értelme kicseréltetnem a fejegységet?
Előzmény: Az Utolsó Európai (517)
Az Utolsó Európai Creative Commons License 2001.12.10 0 0 517
Igen.

Én megpróbálkozom a hagszórócserés balhéval, amit itten taglaltak már részletesen. Attól sokat javul a dolog. Vételi érzékenység ügyben is van megoldás, a Fabia topicban olvastam, hogy nekik hasonló gondjaik voltak, és egy jelerősítő megoldotta.
(Vagy itt ismét szembesülünk a multiplexelt rendszer "áldásaival"?)

Előzmény: szistipisti (516)
szistipisti Creative Commons License 2001.12.10 0 0 516
Na jó, Európai!

De akkor most mi lesz? Te jössz, hogy szar a rádiód, én is megyek, ki fogják neked is, meg nekem is cserélni egy másikra. Most már biztos vagyok benne, hogy egy ugyanolyan szarra! :-((((

Előzmény: Az Utolsó Európai (515)
Az Utolsó Európai Creative Commons License 2001.12.10 0 0 515
SZistipisti,

A vételi érzékenység szar. Nem egyedi a problémád...:-((

Előzmény: szistipisti (514)
szistipisti Creative Commons License 2001.12.10 0 0 514
Európai!

Az jó, mert én is csütörtökön megyek. A rádiótok érzékenysége milyen? Nem változik folyamatosan a vétel minősége még Budapesten is?
kola23!
A rádió az nekem nem tetszik, szerintem Te sem leszel elájulva, bár lehet, hogy nekem egyéni baja a gyenge érzékenység. A Cd-ről rádióra való áttérés problémát sajnos nem tudod megállapítani, mert viszonylag ritkán jön elő. A CD hangminősége szerintem megfelelő, gondolom tetszeni fog neked is. Azt javaslom, hogy csak kevés mélyet kb. max. 4%-t emelj a hangszínen, a magasat ne emeld ki (0%), a Loudness-t pedig ki helyzetbe állítsd. Először erőtlennek tűnik kissé a hangkép, de ha megszokod rájössz, hogy ez az igazi. Az átadásnál felnyomják a magasat, és a mélyet is ami szerintük dögös, de egyébként az eredeti hangzástól rendkívül távoli csim-bum! A kocsi egyébként teljesen stabilnak tűnik, más baja nincs olyan igazi kis elnyűhetetlen vasnak tűnik (legalább is egyenlőre). Az ülésfűtés lehet, hogy a szervizben térdepelték ki, amikor az ablak légterelőt szerelték be, mert kissé fura, hogy mind a kettő szálszakadásos. Egyébként meg minden apró gonddal, még ha zörög a fejtámla, azzal is fordulj a szervizbe. A kovácséknál legalább is úgy tűnik, megkeresik a problémát és kijavítják. Az is lehet, hogy semmi, semmi bajod nem lesz. A rádió meg nem az autó. A legfájóbb az, hogy egyébként nagyon sok hasznos szolgáltatása van a rádiónak, amivel én a gyenge hangminőség ellenére is hajlandó vagyok együtt élni. Ha meg a rádió konstrukció hibás, akkor remélem megunják, hogyha a harmadikat cseréltetem ki benne (és remélem nem csak én) garanciálisan és majd csak adnak bele egy másik típust, vagy visszaadják az árát, és én veszek bele egy jobbat. De az autó nagyon jó, nagyon kényelmes, és hidd el, ha valaki most ígérne érte annyit ami a teljes listaára nem adnám oda, sőt még ha ráígérne akkor sem. Tényleg! Ki lehet próbálni!:-))

Előzmény: Az Utolsó Európai (508)
vinettu Creative Commons License 2001.12.10 0 0 513
Hát, tavaszig várni meg elég szar ügy...
Előzmény: Az Utolsó Európai (512)
Az Utolsó Európai Creative Commons License 2001.12.10 0 0 512
Ki tudja?
Egyszerre történt minden. Lehűlt az idő, és átprogramozták a computert. A fogyi 1.5 literrel magasabb, mint ősszel volt.
Kiderül majd csütörtökön, remélem.
Előzmény: vinettu (511)
vinettu Creative Commons License 2001.12.10 0 0 511
Most akkor a fogyasztás sok, vagy a computer rossz?
Előzmény: Az Utolsó Európai (508)
Az Utolsó Európai Creative Commons License 2001.12.10 0 0 510
Én gondolkodom hangszórócserén, mert azok nagyon "nylonok".
Előzmény: kola23 (509)
kola23 Creative Commons License 2001.12.10 0 0 509
Sziasztok!
Már régen szóltam hozzá, de mindig olvaslak benneteket. A helyzet az, hogy egy kicsit elszomiró dolgokról írtok mostanában és ez hatással van az új autómmal szembeni elvárásaimra. Mivel karácsony előtt veszem át az új 307-et ezért azt hiszem mindent kipróbálok és bekapcsolok rajta mielőtt elhozom. :-))

Annyit azért kérdeznék, hogy ezek a CD hibák a tök amatőröket is zavarják vagy elviselhető azért a jelenség (a hangzásra gondolok elsősorban)?

Üdv
Kola

Az Utolsó Európai Creative Commons License 2001.12.10 0 0 508
Ami engem illet: nem törődöm bele.
Csütörtökön megyek Kovácsékhoz szervízre, 4 hibával. Ezek egyike a Cd-rádió gond, egy másik a Centrál működésének helyreállítása (nem műxik az ablakfelhúzó funkció a távirányítón, mióta onnan eljöttem), harmadik a kotyogó futóműhang, negyedik pedig a 10 literre ugrott fogyasztás, akármerre járok is - ez is azóta van, hogy a computert újra kellett programozni, bár szvsz max. részben lehet ez az oka, mert kifejezetten hideg is lett azóta. Mindegy, megnézetem, mert sokallom a 10 litert, főleg úgy, hogy az 540 km-ből majdnem 400 országút volt.

Skizofrén helyzet: ennyi bajom még egy autómmal sem volt, és még egyiket sem szerettem ennyire.

Előzmény: szistipisti (507)
szistipisti Creative Commons License 2001.12.10 0 0 507
Igen nekem is ez az egyik(!) bajom. De a CD-s rádió, ha CD hallgatás után térsz át rádió üzemmódra akkor néha összekeveri a beprogramozott adókat. Lehet újra programozni. Nem nagy öröm! :-((( Úgy tűnik, hogy ez másnál is így van, mert korábban ezen a topikon is többen jelezték ezt a hibát! A kérdés csupán az, hogy bele törődjünk-e? Nagy kár, hogy ilyen vacak, mert a szolgáltatásai viszont nagyon tetszenek. A hangminőség, pedig engem kifejezetten idegesít. Zörgő mélyek, reszelős torz magasak, a középtartományban a spektrumból néhány frekvencia teljesen hiányzik. Szóval totál vacak. Lehet, hogy csak a hangszórók miatt...
Előzmény: HDIowner (506)
HDIowner Creative Commons License 2001.12.09 0 0 506
Szistipisti!

Rádióval kapcsolatban, nekem ami feltűnt, hogy Budapesten ahol általában a rádió adóknak dübörög a térereje, nemegyszer rossz a vétel. Korábbi autómban a rádió nem nagyon csinált ilyet, pedig vidéken azzal kevesebb rádiót tudtam hallgatni.

Hangminőségtől énsem vagyok elájulva.

HDIowner

sabian Creative Commons License 2001.12.09 0 0 505
Igaz IRL előbb tudtam meg az infot, de azért virtuálisan is gratula!
"-Milyen autód van? Honda?
- Nem! Gyönyörű szép!
- Ja! Pözsó!"
:o))
sabian
Előzmény: sansalvador (504)
sansalvador Creative Commons License 2001.12.08 0 0 504
Háj!

A családunk pénteken vette át a 307-esét, ami egy 1.4-es Presence kivitel digit klimával kiegészitve, a Presence felszereltséghez egyébként is tartozó manuálison túl. Első benyomásra nagyon jó az autó. Finoman működnek a kezelőszervek, jó a váltó, szép és csendes a belső, kényelmes. Nagyon jó vezetni. Persze nem megy úgy, mint a 2.2-es 406-osom, de szüleim nyugdij előtt állnak, nekik tökéletes lesz.:-)) Szóval jó az autó, kategóriájában szakitani fog. Ez a felszereltség ezért az árért több, mint jó. A Honda Civic ehhez képest lovasszekér pokróccal.:-)

szistipisti Creative Commons License 2001.12.08 0 0 503
Sziasztok!

Eléggé leállt ez a topik. Mi van? Mindenki a találkozón van? :-))) Van egy kis problémám. Nekem is kavar a rádióm a CD-ről való visszatérés után. Meg aztán azt sem tudom elviselni, hogy állandóan változik a hangszín, hangerő, sztereo stb mozgás közben. Ki fogom cseréltetni benne a fejegységet, de gyanítom, hogy az új sem lesz jobb. Ekkor mit tegyek? Ti szoltatok-e már ez ügyben a szervizben, vagy lehet, hogy mindenki hallgat mint a hal és a Peugeot szervizesek meg azt hiszik, hogy a 307-ben van a legjobb audio. Mert nekem úgy tűnt, amikor panaszkodtam a szervizben, hogy soha senki, meg mindenki meg van elégedve stb... Helyzet az, hogy ezt a szintet akármelyik kínai piacos modell meghaladja(már mint hangminőségben, mert szolgáltatásban tényleg szuper lenne). nem kéne beletörődni, mert ha konstrukcióhibás a cucc, akkor szerintem ezért felelni kell a gyártónak, de legalább jó volna ha ezt megtudnák!!! Egy ilyen fórumnak többek között ebben is volna az ereje. Szerintetek mit tegyek? Törődjek bele? Egyébként csak az audióval van problémám, a kocsi egyébként szuper. Az első fogyasztásom kb 9 liter, full város, full dugó, a többi hegyi út. Úgy, hogy elfogadhatónak tartom.

sabian Creative Commons License 2001.12.05 0 0 502
szistipisti

Családi program akceplátva vagyon, ugyan ide is mindenki családostul jön, lehet hogy még kutya is lesz.

Mivel nem ez az első tali (a negyedik idén nyár óta) így már kipróbáltuk a Balcsi vizét, a 307 bemutatóját együtt látogattuk meg, valamint az őszi erdőben a szalonnasütést is leteszteltük. Tehát bátran állíthatom, hogy a évszaktól függetlenül jók ezek a talik.

Hogy mennyire családi progi lesz, arról részletek a 406 topicban. Gödöllő, kastélylátogatás, bábszínház, üvegfestő, csuhéfonás stb... délután ebéd, és közben sok-ssok röhögés tréfa kacagás és komoly dolgok még komolyabb kibeszélése pl. miért nem a Civic lett az év autója, habár a Hondások szerint ez a legjobb mikro... :o)))

mindenkit várunk!
sabian

Előzmény: szistipisti (501)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!