Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

CommandAir Creative Commons License 2001.12.23 0 0 571
Az ESP-től mit lehet elvárni. Valóban egy pörgettyűs műszer (giroszkóp) ennek a rendszernek az agya?
szistipisti Creative Commons License 2001.12.22 0 0 570
Megkérdeztem, és elvileg lehet a 307-be ülésfűtést beszerelni akkor is, ha nem volt benne, csak nagyon drága. Valószínülég a 200 ezret is meghaladja. Nem igazán éri meg.
Előzmény: zetecR (563)
TechRun Creative Commons License 2001.12.22 0 0 569
De de ! ;)))
Előzmény: Az Utolsó Európai (568)
Az Utolsó Európai Creative Commons License 2001.12.22 0 0 568
Jaja... Majd hülye lettem volna szabit kivenni, nem igaz? ;-)
Előzmény: TechRun (567)
TechRun Creative Commons License 2001.12.22 0 0 567
OFF (bocsi...)

LZ,

Látom Te is bent vagy. :( De 1-kor megyünk haza! ;))

Üdv,
TR

Előzmény: Az Utolsó Európai (566)
Az Utolsó Európai Creative Commons License 2001.12.22 0 0 566
Én 406-osban vezettem a 110-est viszonylag hosszan. Egyébként a 406-os topicban megtalálható MetaCode autója volt.
Szerintem nagyon kellemes, húzós, csöndes dízelmotor. 190-et lazán ment az M5-ösön, még nem volt padlógáz. Az egyes fokozat rövid, a kettes eszméletlenül bika. 2000-es fordulat fölött minden fokozatban meggyőző.
A fogyasztás 150-nél 5 liter volt a komputer szerint.
Előzmény: CommandAir (565)
CommandAir Creative Commons License 2001.12.22 0 0 565
110 LE-s HDI-ről mit tudtok mondani? Most készülök egy ilyet venni. Tegnap kipróbáltam, de mivel új autó volt nem lehetett nagyon megjáratni.

szistipisti Creative Commons License 2001.12.20 0 0 564
Nekem a 307-ben van ülésfűtés, csak sajnos nem működik, ezért kell megcsináltatni. :-(((
Azt, hogy utólag lehet-e nem tudom, de kérdezzétek meg a Lacit esetleg. Mert úgy, ahogy nekem kicserélik a fűtőszálat, elképzelhető, hogy akkor is lehet betenni, ha még nem volt benne.
Előzmény: zetecR (563)
zetecR Creative Commons License 2001.12.20 0 0 563
Vagy akár engem is. Ket különböző autóba is.
Előzmény: aamen (562)
aamen Creative Commons License 2001.12.20 0 0 562
szistipisti,

az ulesfutest hol csinaltatod meg? mert ilyen engem is erdekelne, csak nem 307-be..

hali,

aamen

Előzmény: szistipisti (561)
szistipisti Creative Commons License 2001.12.20 0 0 561
Én a fejegységet cseréltetem ki, az ülés fűtést csináltatom meg, és beszereltetem a kütyüt az antenna elé, mert szerintem gyenge a rádió ereje, és még lehet, hogy tetetek be kondit is 20-40 milli Faradosat, de csak ha megjön az alkatrészem, ami lehet, hogy csak jövőre lesz. Ezért javaslom, hogy szólj előre, mert meg kell rendelni a fejegységet és a szállítás mostanában akadozik. :-((( A Hangszórókkal megvárom a jó időt, mert 1 nincs pénzem, 2 ezt én is lehet, hogy meg tudom csinálni, 3 esetleg várok egy kicsit, ameddig lesz tapasztalatuk a 307 audio upgrate-el kapcsolatban az auto HI-FI szerelőknek, és akkor tetetek be komoly audiót. A fejegységet szeretném megtartani, mert 1 nagyon be van drótozva, 2 tetszik a szolgáltatásai. A nagy audi szerelők majd ajánlanak valamit, hogy megtartsam, vagy cseréljem. De a hangszórok, azok repülnek, az biztos!
Előzmény: mackor (560)
mackor Creative Commons License 2001.12.20 0 0 560
Köszi a gyors választ szistipisti.

Hangszóróból mekkorát, és milyet érdemes venni?

Az idén már nem futok neki a dolognak, úgyhogy ha te túlvagy rajta ir meg a tapasztalatokat kégyszives.

szistipisti Creative Commons License 2001.12.20 0 0 559
Szia Mackor!

Üdv a megbolondult CD rádiósok klubjában!
Vidd a Kovácsékhoz, ott már ismerik a hibát, keresd a Szánócki Laci villamossági szerelőt, Ő már tud a problémáról. Azonnal megrendelik az új fejegységet, de pár nap max. egy-két hét amíg megjön, és ha megjön akkor megvárható a csere. Szerintem egyszerű a javítás. Én megbeszéltem a Lacival, ha veszek hangszórót, azt is kicseréli nekem. A Westend Cici Média Márk-ban van egy kis kütyü 4000 - ért ami erősíti az antenna jelet. én azt is veszek, és azt is beszereli a Laci. Szerintem a kondit is, ha akarjátok. De adjatok neki valami borravalót, legyen már neki is valami előnye, hogy így ajánlgatom. Nekem sajnos az ülésfűtés fűtőszálra kell még várnom, és ha megjön, akkor csináltatok meg mindent egyszerre. Csak akkor tudok beszámolni. Egyébként nekem az első héten kétszer bolondult meg, azóta egyszer se. Lehet, hogy megjavult? :-O

Előzmény: mackor (558)
mackor Creative Commons License 2001.12.20 0 0 558
Sziasztok.

Sajnos nekem is egy gyárihibás CD-rádió jutott, vagyis produkálja azt a hibát, amit itt többen is leírtatok. Ha esetleg valaki túlvan a szervizzel való egyezkedésen, vagy esetleg a cserén is, érdekelnének a részletek, pl.: komplet fejegységet cserélnek-e, kell-e a computeren is programozni valamit (remélem nem), mennyi idő, megvárható-e, melyik szervizbe érdemes menni...

Tehát érdeklődve várom a bátrak beszámolóját.

mackor

Az Utolsó Európai Creative Commons License 2001.12.17 0 0 557
Hali ibrahim!

Szvsz nem érdemes a kétliteresre költeni. Én többször is próbáltam, nem ad kétliteres élményt, és jelentősen többet eszik. Nekem szegezték ugyanezt a dilemmát a kereskedésben anno, de elég hamar beláttam, hogy bőven elég az 1.6-os. Még azt sem fogod tudni kihasználni.

Előzmény: ibrahim (553)
aamen Creative Commons License 2001.12.16 0 0 556
bizalmi kerdes csinalasa meg nappalkozlekedes nem segit.
en inkabb bevinnem markaszervizbe.

hali,

aamen

Előzmény: HDIowner (555)
HDIowner Creative Commons License 2001.12.16 0 0 555
Az elektromos hibákra visszatérve, a múltkor 130-al megyek az osztrák autópályán, este 8 körül. Rádió szól az autóban. Egyik pillanatban rádió elhallgat, kijelző kialszik, műszerfal világítás kialszik de még a fényszóró és a helyzet jelző is kialudt. Egy pillanatra baromian megilyedtem, de szerencsére 1 másodperc múlva visszajött minden. Egy kolléga követett egy másik autóval és ő is megerősítette, hogy a világításom elment 1s-re.

Nem tudom, hogy ezt mi okozta, de qrva veszélyes!! Ha ez hosszabb időre történik meg velem, lehet hogy kitöröm a nyakam (-újságok megírják, hogy elaludtam a volánnál-), jobb esetben valaki belém jön!

Más eletromos hibám eddig nem volt, de ez megijesztett. Bízzak még az autóban?? Esetleg csak nappal használjam?

HDIowner

szistipisti Creative Commons License 2001.12.16 0 0 554
ibrahim!

Azér mesélj már részleteket! Milyen színű lesz, milyen extrákat tervezel? stb... Szerintem is elég az 1,6-os, azt se feledd, hogy az 1,6-os se egy takarékbajnok, a 2 literes kb 1 literrel többet iszik, és alig megy jobban. Persze a 2 literes az még is csak 2 literes, még mondani is jobb. Neked kell dönteni!

Csá

Előzmény: ibrahim (553)
ibrahim Creative Commons License 2001.12.15 0 0 553
Koszi az infot Szistipisti :)

Egyre inkabb az 1,6 fele hajlok, mert egyre tobb helyrol hallom, h nem igazan veheto eszre a kulonbseg, es mondjuk nem fakadok sirva, ha sikerul legalabb 300ezret megsporolni :)

ibrahim

Előzmény: szistipisti (552)
szistipisti Creative Commons License 2001.12.15 0 0 552
Szia Ibrahim!

Gratulálok a döntésedhez, szerintem nagyon és érdekes módon egyre jobban fogod szeretni az autódat. Nagyon kényelmes jó vezetni, nem nevezhető sportosnak, de az 1,6-os is nagyon jól húz, már kis fordulaton is.
Nézzük a válaszaimat:
1.) Szerintem a kereskedésen nem sok múlik, ha úgy is rendeled az autót. Talán ott érdemes venni, ahol szervizeltetni is fogod (jó viszonyt alakíthatsz ki egy társasággal) és nincs túl távol. Minden esetre én ajánlom a Kovácsékat. A Szentendrei úton van a Süba bevásárlóközponttal szemben.
A Kovácséknál én a Simai Tibit ismerem, lehet is rám hivatkozni, ha Őket választod. A kedvezmény átlagos, néhány százalékot lehet elérni itt is.
2.) Szerintem nem, átlagos használat esetén észre sem lehet venni a különbséget. A magasabb ár és még a rosszabb fogyasztási érték szól a 2 literes ellen. Magam is az 1,6 full extrát választottam a 2 literes helyett.
3.) Ezt én nem tudom.

Sok sikert!

Előzmény: ibrahim (551)
ibrahim Creative Commons License 2001.12.15 0 0 551
Kedves topictárs hölgyek és urak :)
reményeim szerint egy szépséges 307es vásárlására van esélyünk a közelebbi jövőben. Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem (ha esetleg már elhagzottak, akkor sorry!).

1.) Kereskedés..? :) Nekem a Gablini M3 szimpatikusnak tűnik, de sok jót olvastam itt bizonyos "Kovácsékról" - tudnátok pár részletet mondani róla, elsősorban a fellelhetőségéről :)

Szistipisti: ha jól emléxem, Te mondtad, hogy van ott ismerős, lehet esetleg kedvezményeket eszközölni nála. Erről tudnál/tudnátok mondani vmit?

2.) Egy jobban felszerelt, vlsz. 1,6os gépen gondolkodunk, de talán lenne keret a 2es benzinesre is. Kérdésem: megéri a 2 lityós moci a minima 300k felárat, van ekkora érezhető plusz benne az 1,6-hoz képest?

3.) _Hivatalosan_ a Pug Hungaria milyen kedvezmenyeket ad? Ha rendelésre és nem raktárból veszem, akkor kb mennyi idő alatt van itt? Tud-e valaki olyan módosításokról, amiket a legközelebbi jövőben tervez a gyár, és ami miatt érdemes esetleg kis türelemmel lenni?

Nagyon köszi a segítséget! Ha vannak egyéb tanácsok is esetleg, azt is nagyon megköszönöm :)

ibrahim

Törölt nick Creative Commons License 2001.12.15 0 0 550
Látom a Peugeot Centrál hirdet az Indexen... Mielőtt bárki is náluk akarná elkölteni a pénzét, annak figyelmébe ajánlom a 354-es hozzászólásomat amiben részletesen leírtam a centrálnál tapasztaltakat...
ralbog Creative Commons License 2001.12.14 0 0 549
Szia Knbm!

Az a helyzet, hogy én mindig ugyanarra a helyre állok a Corában (Miskolc), és még soha sem fordult elő velem ilyesmi. Valamint ez még nem ad magyarázatot az olajszint mérő zavarára. Szerintem inkább az aksi lesz a ludas, ahogy Utolsó Európai írta.
Köszi a válaszokat!

Előzmény: knbm (547)
Törölt nick Creative Commons License 2001.12.14 0 0 548
A kérdéses kapcsoló nem 3-4, hanem EGY ezer forint.

Elég szomorú, hogy ezt maguktól nem képesek adni a dealerek, sőt a tapasztalatom szerint halvány lila ***-juk nincs e kapcsoló létezéséről... Szerintem egy újautó-vételnél igazán adhatnák ezt gratis is, de ha már baromira fontos nekik ez az egy ezres a négymilliós forgalom mellett, akkor legalább a gyári riasztó eladásakor AUTOMATIKUSAN tájékoztathatnák a vevőt e lehetőségről és annak áráról.....

Előzmény: knbm (546)
knbm Creative Commons License 2001.12.14 0 0 547
Nagy bevásárlóközpontok parkolójában, ilyen előfordulhat. Az erős elektromos tér meg tudja zavarni a távvezérlőt. Ez nem azt jelenti, hogy hibás. A dolog lényege, hogy a távvezérlő kódolt és folyamatosa változó jelét csak akkor fogadja el a zárvezérlő ha teljesen egyértelmű és azonosítható a jel. Az ilyen parkolókban a felszín alatt 90cm mélyen futó 10-20 kilovoltos vezetékek elektromos tere zavarja vagy torzítja a kulcs távvez jelét. A többszörös ellenőrzés és a bonyolult jeleazonosítás csak a tiszta azonosított jelet fogadja el. Ha eltérést vagy zavart tapasztal akkor inkább nem nyit. Kinyitod kulccsal és tíz méterrel odébb már semmi gáz. Legközelebb ne arra a részre állj.
Ezek a jellemző helyek Cora, Auchan, Budaörsi Tesco.
Előzmény: ralbog (540)
knbm Creative Commons License 2001.12.14 0 0 546
Szerintem nem kikövetelés, hanem megfizetés kérdése adsz-e érte plussz 3-4 ezer forintot.
Előzmény: kola23 (538)
Az Utolsó Európai Creative Commons License 2001.12.14 0 0 545
Így konkrétan nem ígérték meg, csak annyit mondtak, hogy kicserélik egy jóra. Szvsz nem várható, hogy jobb lesz az érzékenység, mert nem új konstrukcióról van szó, hanem egy hibajavításról.
Inkább valami antennaerősítésben kellene gondolkodni.
Előzmény: szistipisti (544)
szistipisti Creative Commons License 2001.12.14 0 0 544
Európai!

Mit mondtak neked az új fejegység érzékenyebb is lesz?

Előzmény: Az Utolsó Európai (543)
Az Utolsó Európai Creative Commons License 2001.12.14 0 0 543
Egyelőre nincs mit mondanom róluk, bár a Centrálhoz képest már most többet tettek azért, hogy megoldódjanak a gondjaim. Majd ha megtörténik a tényleges javítás, és megszűnnek a hibák, akkor keményen megdicsérem őket...:-) Amúgy gyorsan felmérték, mire van szüksége az autónak, talán 25 percet voltam ott összevissza.
Annak marhára örülök, hogy a rádió cseréje megoldja a gondot az infók szerint. Eleinte húzogattam a számat, hogy kapok egy új, ugyanolyan bugos fejegységet, de most megnyugodtam.

A nagy sebessgéről: tudom, hogy a pörgős áttétel egyik hátrányával állok szemben, 160-nál bőven 5000 felett pörög a motor. Ezt be is vállalom, cserébe a rugalmas viselkedésért (a Stilo topicban senki sem akarta nekem elhinni, hogy 2000-től dinamikusan húz a 307-es). Anno a Bravo 160-nál csak 4000-et forgott, és 8.5 litereket evett ilyenkor - viszont az is igaz, hogy az ötödik jószerivel csak lejtőn volt használható...:-))

Előzmény: szistipisti (542)
szistipisti Creative Commons License 2001.12.14 0 0 542
Te Európai!

Én nem mondtam, hogy ne járj 160-al, csak, hogy a 160 szerintem nem gazdaságos fogyasztás szempontjából. Szerintem minden autó 10 liter felett fogyaszt 160-nál. Őszintén remélem, hogy rövidesen megszűnik minden problémád.
A Kovácsék milyenek voltak szerinted?

Előzmény: Az Utolsó Európai (541)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!