Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

sansalvador Creative Commons License 2002.01.06 0 0 610
Emberek! Fontos kérdés!

Van-e valakinek tapasztalata az irányban, hogy a 307-esben a szervizintervallumot számláló rendszer csak egyszerűen levonja a 30 ezerből a megtett km-t vagy pedig az autó esetlegesen megterhelt használatát is figyelembe veszi és úgy a megtett km-nél többet mutat illetve jelez? (Asszem a BMW-kben van hasonló, ill. régebben is volt már)

Példa: az autóban jelenleg van 1700 km, de nem 28300-at jelez az intervallum mérő, hanem pont a dupláját, azaz 26600-at. Ez egy kb 120 km-es nagyobb hajtásos út után (150-160 km/h) után került kijelzésre.

Van ilyen tapasztalat?

Tud valaki többet?

Nores Creative Commons License 2002.01.06 0 0 609
Persze a negatívumokat nem gondolom véresen komolyan. Pl. az első kettőt meg lehet szokni, a 3. pedig egy téli gumival valamelyest kiküszöbölhető.
Előzmény: Nores (608)
Nores Creative Commons License 2002.01.06 0 0 608
Most akadtam rá csak a topikra, pedig már augusztus 1-je óta megvan a 307-esünk. Mondjuk én még nem vezettem sokat, kb. olyan 100 km-t (mivel csak a hétvégén vagyok általában otthon), de azért van már benne vagy 1600 km. Szóval a legtöbbet a garázsban van, és a régebbi Samarát hajtjuk inkább, ez olyan vasárnapi autó.

A főbb jellemzők:
ezüstmetál 1.6-os Presence
extrák: cd-tár, aut. klíma

Negatív tapasztalatok /lehet, h nem írok újdonságot, majd egy ráérősebb délutánon átolvasom a topikot/:
- a 2-es seb.fokozatban kicsit lusta, azaz jobban oda kell lépni neki, mint a többi fokozatban
- tolatni csak tükörből lehet, és az elejét is max. érezni lehet, látni nem
- a nyári gumi kipörög a jeges-havas úton /persze erre találták ki a téli gumit/

Pozitív tapasztalatok:
az előzőeket leszámítva minden :)

CommandAir Creative Commons License 2002.01.05 0 0 607
Hol szerelték neked, és mennyibe került?
Előzmény: mopis (602)
SEEN Creative Commons License 2002.01.04 0 0 606
hali,

az osok most ujitottak egy 1.6-os premiumot. mar van benne 250km :)

valami jotanacs kezdo 307-eseknek? :) mire kell odafigyelni?

udv,

[s]

szistipisti Creative Commons License 2002.01.04 0 0 605
Gratulálok Mantona!

Hol vettétek? Milyen lesz? stb...

Előzmény: Mantona (604)
Mantona Creative Commons License 2002.01.04 0 0 604
Hétfőn hozzuk el a 307et:-)))de árom már!
szistipisti Creative Commons License 2002.01.04 0 0 603
Ha az a típus amit a gyártó, és a márkaszervíz ajánl akkor mindenképpen. De annak olyannak kell lenni mint amit a mopis is mondott, hogy csak rá kell dugni a kiépített aljaztra, és nem kell külön kiépíteni az érzékelőket. Híszen az a BSI segítségével, annak közreműködésével fejti ki a hatását.
Előzmény: CommandAir (601)
mopis Creative Commons License 2002.01.04 0 0 602
Igen, semmi gondom nem volt vele eddig (6500 km) és mivel ,,gyári,, igy a garanciát sem veszélyezteti.
Előzmény: CommandAir (601)
CommandAir Creative Commons License 2002.01.04 0 0 601
Texalarmot ajánlod?
Előzmény: szistipisti (599)
mopis Creative Commons License 2002.01.04 0 0 600
igen, de mégsem, mert az enyém pl texalarm.
ezt meg még egy tipust ajánl gyár, amit aztán tartozékként tudsz megvenni és ha jól tudom, itt helyben a kereskedő szereli be, de nincs nehéz dolga, mert csak össze kell dugni a gyári kiállásokkal. De a kocsi gépkönyvében is ennek a riasztónak a működése van leirva, mint a kocsi sajátjáé.
Előzmény: CommandAir (598)
szistipisti Creative Commons License 2002.01.04 0 0 599
Szia Európai!

Szóval nem Te vótál az.
Már azt hittem eltűntél. Már csak a nagy knbm-t vóna jó tudni, hogy hol a fenébe van. Sajnos nagyon sok minden hiánylistás a 307-hez. Kovács Andrissal beszélgettem a múltkor (Peugeot Kovács) és mesélte, hogy nem rég volt egy értekezletük, és mondták, hogy minden elképzelhető tervet felülmúlt az igény a 307-re és gyártásba vonták a cserére szánt alkatrészeket is. A terveket folyamatosan módosítják, és talán nem sokára utolérik magukat. Nekem az ülésfűtésem hiánylistás, na meg a rádióm is. A rádióval azóta, amióta szóltam semmi bajom. minden esetre vettem a médiamárkba olyan kis kütyüt (antenna erősítőt) amilyet mondtál Te is. De majd akkor szándékozom beköttetni, ha kicserélik a rádiót. Én is kezdek már ideges lenni az ülésfűtés miatt, mert minden reggel eszembe jutnak a Franciák, amikor beülök ebbe a –15 fokos időben, hogy de jó vóna…

CommandAir!

Nem gyári riasztót NE!!! Időzített bomba! Ne a riasztók árusításában érdekelteket kérdezd, mert Ők jó, hogy el akarják adni, és ajánlják. Javaslom elolvasni knbm 215. Hozzászólását, meg a körülötte lévőket. Nagyon javaslom, ameddig nem késő!

Előzmény: Az Utolsó Európai (595)
CommandAir Creative Commons License 2002.01.04 0 0 598
Ez a gyári riasztó?
Előzmény: mopis (596)
mopis Creative Commons License 2002.01.04 0 0 597
Ja az ár meg nagyon mozog, kereskedőtől függően illetve attól, hogy mit, mennyiért számol be kedvezményként. Hallottam 100 ezres, 70 ezres és 45 ezres ajánlatról is.
Előzmény: mopis (596)
mopis Creative Commons License 2002.01.04 0 0 596
Ha nem élesited, akkor gyújtáslevétel és ajtócsukás után magától élesedik a külső assem úgy 30 sec múlva, a belső meg 50 sec múlva. A belső térvédelmet ki tudod iktatni, ha kell. Jelzi, ha beindult, mig távol voltál, szóval semmi külcsi.
Gyár által nem ajánlottal zavarok lehetnek, ahogy az okosak mondják.
Előzmény: CommandAir (594)
Az Utolsó Európai Creative Commons License 2002.01.04 0 0 595
Még mindig nem érkezett meg a CD-rádióm a Pug Kovácshoz, a hátsó lengéscsillapítók már 2 hete ott porosodnak.
Állítólag hiánylistás a termék, ezért késik immár 3 hete a cucc. Kezdek morcos lenni.
Van, akinek már kicserélték a CD-rádióját? És ha igen, tapasztalt változást a működési bugban?
CommandAir Creative Commons License 2002.01.04 0 0 594
Hi.
A BSI miatt érdekel, hogy melyiket tudja elviselni. Mit tud, és mennyibe kerül.

Üdv,
CA

Előzmény: mopis (593)
mopis Creative Commons License 2002.01.04 0 0 593
Hali CommandAir!
Én igen. Mi érdekel?
Előzmény: CommandAir (590)
1lion Creative Commons License 2002.01.04 0 0 592
Mackor, Since köszi az infokat.

CommanAir: mikor vettem még nem tudtak gyári riasztót adni, úgyhogy titanélockot használok azóta is.

üdv, lion

Előzmény: CommandAir (590)
mackor Creative Commons License 2002.01.04 0 0 591
Szia 1Lion,

a gyári csomagtartó 25.000 Ft, nem tudom, hogy kapsz-e ennél lényegesen olcsóbbat, ami ugyanolyan jó. Ja, és a gyárit 80kg-ig garantálják, plusz szélcsatornában tesztelték, stb...

Előzmény: 1lion (588)
CommandAir Creative Commons License 2002.01.04 0 0 590
Szereltetett közületek valaki riasztót a 307-be?
mypug307 Creative Commons License 2002.01.03 0 0 589
tetocsomi:
herbaly es tsa-at ajanlom a XI.ker bercsenyi utcban vannak a skalaval szemben. thulet forgalmaznak mindenfele kiegeszitokkel, az uzletvezeto jopofa, szivesen segit felrakja, elmondja, meg minden!

since

Előzmény: 1lion (588)
1lion Creative Commons License 2002.01.03 0 0 588
szia mopis!

Igen jól értetted. Mikor kissebb hiba (a mechanikus tükrök megadták magukat..) miatt augusztusban a Fábiánnál voltam a szervízben mondták, h a 3o7-nek különösen jó a szigetelése ezért a legjobb, ha a csomagtartó zárásakor pl az ablak nyitva van..
Hogy nem csukodik rögtön, csak úgy jöttem rá, hogy nem hagyta magát bezárni..
Egyébként az enyém 1.4-es, (júliusban már csak ilyen maradt és nekem sürgős volt, mert kilőtték alólam a korábbit..) ami nem egy versenyautó, de azért elmegy...kivéve: ha 1-ből felkapcsolok 2-re akkor olyan mintha szinte megállna az autó.
Másnál is előfordúl ez ??

Más: Hol érdemes tetőcsomagtartót venni?
Mennyiért ?

üdv, egylion

Előzmény: mopis (578)
mypug307 Creative Commons License 2002.01.02 0 0 587
neha felelmetesen erotlennek talalom, es hiaba gyorsitok, porgetem 5500-ig akkor mar reg kifulladt a motor, hiaba a gyari szamok... 1.4el pont arra jo amire pl nekunk van: a haziasszony pofas varosi autojanak.

a minap volt szerencsem gyorsulni egy 3 ajtossal, bar angol rendszam volt rajta balkormanyos volt es rettentoen elvert.

since

Előzmény: csar-lee (586)
csar-lee Creative Commons License 2002.01.02 0 0 586
mypug307:
nem találod erőtlennek az 1.4-es motorral?
A tapasztalaidra lennék kivávncsi.
Előre is köszi.
mypug307 Creative Commons License 2002.01.02 0 0 585
a central auto nal vettuk, oda is hordjuk. a neve pirike es 1.4es presence +praktikum csomaggal, mert a lenyeg az volt hogy miharabb atveheto legyen es pont ilyen volt piros szinben..:) foleg anyu bevasarlokocsija, es jelenleg az en "kisegitotarsam" mert a 405-osomet osszetortem meg nyaron...:(
since
Előzmény: szistipisti (584)
szistipisti Creative Commons License 2002.01.02 0 0 584
mypug307!

Hol szervízeltetsz? Ne nyugodj már bele semmi, a legapróbb hiányosságba se. Én a Kovácséknál voltam, mindenre gyógyírt találtak. Apró zörgés volt az utasüés háttámlájába, megcsinálva. Hibás ülésfűtés, a héten megcsinálják azt is. Az volt a tapasztalatom, hogy mindent megjavítanak, ha kell. Ne hagyd, ha nem tökéletes a csomitartó. Nekem pl. teljesen jól műxik. Az ülésfűtés kivételével minden. A Rádióval vagyok még kissé elégedetlen, de egy szóra azt is cserélik. Tehát a Kovácsékat ajánlom. De bárhol máshol is meg kell, hogy csináljanak minden problémát! Jó lesz az majd meglátod! :-)))

Előzmény: mypug307 (582)
ralbog Creative Commons License 2002.01.02 0 0 583
Sziasztok!

Isofix gyermekülést vett már valaki a 307-esébe?

Ha igen,milyet és mennyiért?

Üdv, Ralbog

mypug307 Creative Commons License 2002.01.02 0 0 582
koszi, en sem hiszem egyebkent, hogy a csomitarto lene az ok, de ma anyu elvitte a kocsit, es mire visszajott mar mukodott minden, de levert a viz egy kicsit...:)
egyebkent bar teljesen pug hivo vagyok, nem vagyok 100%osan megelgedve a 307sel... tetszik, de vannak apro csepro hibai, amit egy kis "igenyesseggel" gyartoi oldalrol ki lehetne kuszobolni, szerintem. pl. a csomitarti kapcs. az a legrosszabb, az egesz kocsiban (hala istennek:).
lecsaphatatlan, es neha nem lehet elsore nyitni... ez az azet na... tehat gaz...

egyebkent koszi,

since

Előzmény: 1lion (577)
szistipisti Creative Commons License 2002.01.02 0 0 581
Te kola23!

Az pont olyan mint az enyém. Azt hiszem láttam a kocsit egy darabig a Kovácséknál a kerítés mögött, és egyszer csak nem láttam, biztosan azért mert átadták neked. Így duplán gratulálok, mert nekem is ez a szín-belső tetszik a legjobban. Annyira hasonlítanak, hogy még az ülésfűtés is egyformán nem jó. Sajnos az ülésfűtés valószínüleg fűtőszáll hiba, és ez hiánycikk, én már 3 hete várok rá. Talán a héten megjön. Na nagyabb baj ne legyen!

Előzmény: kola23 (576)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!