Keresés

Részletes keresés

bererde Creative Commons License 2013.10.16 0 0 9327

Én nem láttam, hogy lebukott volna. Helyette azt látom, hogy ezt szeretnlk egyes körök elérni. Pénzt paripát fegyvert áldoznak a megbuktatására. Ha a kutatásban lennének ilyen vehemensen nagyratörők, már minden fontosat tudna róla a tudomány.

Előzmény: emem (9325)
emem Creative Commons License 2013.10.16 0 0 9326

részben mesterséges, persze. néhány kapavágást biztos tettek ott a helyiek ősei.

Előzmény: Elnar (9316)
emem Creative Commons License 2013.10.16 0 0 9325

én nem.

az egyik a munkáját végzi, a végzettségének megfelelően, és a tényekre alapoz. állítása bizonyítható, ellenőrizhető.

a másik meg konfabulál. magyarul hazudik. és le is bukik vele, lásd Osmanagic.

Előzmény: bererde (9315)
bererde Creative Commons License 2013.10.16 0 0 9324

Mik lennének azok a kívánatos érvek amikre feltétlen végysz? Hátha segíthetek.

Előzmény: paul2 (9323)
paul2 Creative Commons License 2013.10.16 0 0 9323

Bármennyire úgy tűnik néha, itt nem feltétlen párbeszéd folyik ;-)

És én sem csak magamról beszéltem, ha utánaolvasol láthatod, nagyon sok pro érvet nem kapott mástól sem.

Előzmény: bererde (9321)
paul2 Creative Commons License 2013.10.16 0 0 9322

"Marad eldöntésre a saját eszem."

Pontosan. (már akinek van, és nem lusta használni)

Természetesen nem kell mindent magadnak felfedezned, de tudni kell válogatni az információban, és ha hasznos elveket meg kell különböztetni a falvédőre kívánkozó bölcsességektől, (van ezekből is egy rakás, és ezeket gondolkodás helyett szokták előszeretettel idézni.)

Előzmény: bererde (9319)
bererde Creative Commons License 2013.10.16 0 0 9321

Bocs, nem tudtam, hogy már berakták. De nem is neked linkeltem. Akkor miért gondolod, hogy én mit gondoltam rólad?

Előzmény: paul2 (9320)
paul2 Creative Commons License 2013.10.16 0 0 9320

A 9179-ben nem tetszett, most gondolod, hogy fog?

Előzmény: bererde (9317)
bererde Creative Commons License 2013.10.16 0 0 9319

Akkor kinek? Marad eldöntésre a saját eszem. Szerinted?

Előzmény: paul2 (9318)
paul2 Creative Commons License 2013.10.16 0 0 9318

Azért ez így túlegyszerűsítése a világnak:

Ilyen alapon a pék is meg akar mérgezni a kiflivel? (az sincs ingyen!)

 

Az a lényeges szempont, - már ha a pénz lényeges, - hogy ki pénzelte a projektet.

Ami állítólag ingyen van, az gyanúsabb, mert ott sunnyogás van, nem tudni, hogy kinek milyen érdekét szolgálják.

De igazából az érdekel, hogy mit mond. Hülyeséget ingyen filmnek sem hiszek el.

Előzmény: bererde (9315)
bererde Creative Commons License 2013.10.16 0 0 9317

Ha kíváncsi vagy a rejtett titkokra, ajánlom neked ennek a filmnek a nagy figyelemmel történő végignézését:

 

Előzmény: Elnar (9316)
Elnar Creative Commons License 2013.10.16 0 0 9316

Köszönöm a linkeket a bosziniai dolgokról!

Mivel a geológiához a gimis földrajzon kívül hülye vagyok, így kénytelen vagyok elhinni az állításokat, pro és kontra egyaránt, és dönteni, melyik meggyőzőbb. Az viszont, hogy még Schoch is természetesnek gondolja, elég erős érv. Meg az is, hogy megtudtam, a természet mégis elég gyakran formál derékszöget, a különféle kijelentések ellenére, amit kövezetnek lehet látni. A plató "peremezése" viszont még mindig érdekes számomra, bár az is lehet pusztán tektonika, kisebb-nagyobb szerencsével.
Viszont: Az, hogy szinte pontosan észak-déli irányultságú /direkt nem tájolást írtam/ ÉS szinte pontosan derékszög ÉS szinte síklapokkal határolt ÉS lapos teteje van burkolatnak látszó töredezéssel, nekem túl sok egybeesés. Jelenleg legalább annyira hiszem hogy legalább részben mesterséges, mint azt is, hogy nem.

bererde Creative Commons License 2013.10.16 0 0 9315

Van. Az, hogy megrendelésre pénzért szkeptikuskodni ugyanaz, mint pénzért ufóskodni,bosziniai piramisoskodni. Miért kellene elhinnem? Egyik sem független. Mindegyik pénzért teszi amit tesz. Eleve feltételezem, hogy görbe úton jár. Te nem?

Előzmény: emem (9314)
emem Creative Commons License 2013.10.16 0 0 9314

sőt, a (9311)-ben belinkelt tanulmányokat sem ingyen csinálták.

érdemi hozzáfűzésed van -e?

 

Előzmény: bererde (9313)
bererde Creative Commons License 2013.10.16 0 0 9313

Dehogy! A filmet. Akárcsak az ufómagazint, ezt is pénzért. :)

Előzmény: emem (9312)
emem Creative Commons License 2013.10.16 0 0 9312

mármint a piramisokat?

Előzmény: bererde (9310)
emem Creative Commons License 2013.10.16 0 0 9311

Pyramid No More

Robert Schoch and Colette Dowell in Mostar, Bosnia.

 

"After our twelve-day stay, and having visited many sites associated with the claims of Osman-agic, the bottom line is that we found absolutely no evidence of pyramids per se or of a great an-cient civilization in the Visoko region."

 

22 SEPTEMBER 2006 VOL 313SCIENC Ewww.sciencemag.org1718 NEWSFOCUS Mad About Pyramids

 

The great Bosnian pyramid scheme by Anthony Harding, British Archaeology November/December 2006

The Mystery of Bosnia's Ancient Pyramids

 

 

 

Előzmény: Platon (9308)
bererde Creative Commons License 2013.10.16 0 0 9310

Szkeptikus dokumentumfilm a boszniai „piramisokról”

 

Pénzért csinálták.

Előzmény: emem (9309)
emem Creative Commons License 2013.10.16 0 0 9309

 

A boszniai piramisok

Egy olvasónk hívta fel figyelmünket arra a híresztelésre, hogy Boszniában, bizonyos, piramisnak látszó képződményekben magyar rovásírást találtak. Ennek kapcsán leltünk rá Brian Dunning írására , amely a Skeptoid.com oldalon jelent meg, s amelyet alább – a szerző[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

 

Szkeptikus dokumentumfilm a boszniai „piramisokról”

Semir Osmanagić nem adja fel. Hiába tartja sarlatánnak gyakorlatilag az egész tudományos világ, hiába nem veszi már komolyan senki Bosznia-Hercegovinán és Szarajevón kívül, ő rendületlenül folytatja az „ásatásait”, újra és újra megtalálva Visočika hegyét. Korábban már[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Előzmény: Platon (9308)
Platon Creative Commons License 2013.10.16 0 0 9308

Hát igen. Minden minta annyit ér mint aki begyűjtötte.

 

Egyetlen tisztességes vizsgálat nem volt ebben a boszniai témában? Mert azért érdekes építményeknek hangzanak.

Előzmény: paul2 (9305)
paul2 Creative Commons License 2013.10.16 0 0 9307

Nincs, már kidobtam.

Régen abban fentem a borotvámat, de a villanyborotvához nem kellett.

Előzmény: Törölt nick (9306)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.16 0 0 9306

Így van ezekkel a szélhámosokkal. Félrevezetik a becsületes tudóskákat. Mondd, van egyáltalán piramis, vagy csak a szélhámosok állítják?

Előzmény: paul2 (9305)
paul2 Creative Commons License 2013.10.15 0 0 9305

Ráadásul a C14 csak megbízható kezekben számít bizonyítéknak, a minta izotóptartalma számtalan okból eltérhet a kor szerintitől. A hamisítás is igen könnyű. Akár háztartási körülmények között elő lehet állítani tetszőleges korúnak látszó rovart vagy kisebb növényt. (Ha van elég hely, meg a természetes kifejlődéshez szükséges idő, akkor nagyobbat is)

Mivel a boszniai piramist finoman szólva is prekoncepcióval vizsgálták, még annak a bizonyítéknak is nehezen hinnék, amit magam találok, mert nem tudom, hogy nem nekem készítették-e oda.

 

Szóval ami ott ténylegesen volt, az a tudomány számára egyre inkább elveszik Osmanagic és bandája sarlatánsága miatt.

Mert hogy valami volt, az valószínű, hiszen a domb ugyan természetes, de az oldalát valaki mégiscsak megfaragta. Ez a "valami" bár talán kevésbé látványos, de sokkal érdekesebb (lenne), mint az aktuális koholmányok.

Előzmény: Platon (9304)
Platon Creative Commons License 2013.10.14 0 0 9304

Kőnél elvileg nem működik a C14 viszont az azt összekötő habarcsban lehetnek növényi maradványok amik jók lehetnek a célra, ugyanígy a betonban is. 

 

Ezel nem azt mondom hogy Boszniában ez a helyzet, mert kb. zero a tudásom a témában, csak annyit, hogy azért előfordulhat.

Előzmény: Elnar (9303)
Elnar Creative Commons License 2013.10.14 0 0 9303

A boszniai négyzetes hegyekről már elmondtam a véleményem régebben. (8778; 8796 hsz.)
Direkt nyitottan,d e  szkeptikusan néztem végig két filmet. Figyelembe véve az építészet és a fizika törvényeit, logikáját. Alapél illesztést sehol nem találtak, ami kizárja hogy építmény legyen. Viszont látható, hogy burkolva van, egyenletes vastagságú lapokkal, amik nem követik az alatta lévő rétegződést. Az is biztos, hogy a tetején lévő plató fel van peremezve, mesterségesen.
Tehát valami olyasmivel állunk szemben, mint a közpkori motte és baily. Mindkettő dombon emelt várat jelent, de az egyik csak használja a dombot, a másik pedig már építi. Ez is egy olyan dolog lehetett, ami eredetileg természetes volt, aztán kiépítették. A kik és a mikor a kérdés. (aki a C14-et emleget kővel kapcsolatban, annak ajánlom A tudomány nagy enciklopédiáját (Usborne kiadó), ha mást nem. Igaz, az 14 éveseknek íródott, de világosan benne vannak a kormeghatározó módszerek, és korlátaik) A feliratok (?) semmit nem bizoyítanak, bármikor odakerülhettek. Ha a burkolókövek alatt találnának bármit, az már értékelhető volna

paul2 Creative Commons License 2013.10.14 0 0 9302

Jahmesz bizonyítás nélkül kijelentette,...

 

Tegyük hozzá, hogy az egyiptomiak a maihoz hasonló értelemben vett bizonyítással egyáltalán nem foglalkoztak, ami bevált, azt tekintélyalapon továbbadták.

A bizonyítás, meg az afölötti bőséges elmélkedés a görögök hobbija volt, de ők is később kaptak rá (eddigi ismereteink szerint)

 

Ha 22/7 esetleg nem is egyiptomi közelítés, annak beláttatására tökéletes, hogy a pí modern értelemben vett ismerete nem szükséges a pí-t tartalmazó gyakorlati számításoknak az elvégzéséhez, de még a kitalálásához sem.

Előzmény: emem (9301)
emem Creative Commons License 2013.10.14 0 0 9301

egyébként még ő is csak annyit mond, hogy úgy tűnik, az egyiptomiak nem használták számításaikban a pí vagy a fí számszerűsített értékét

(1:04:00)

ha magával a konkrét számmal nem is, az eljárással tisztában lehettek, legalábbis erről árulkodik egy későbbi korból származó lelet. a Rhind-papirusz egyik feladata:

 

"Jahmesz bizonyítás nélkül kijelentette, hogy a 9 egységnyi átmérőjű kör területe egyenlő a 8 egységnyi oldalú négyzet területével. Ez mai jelöléssel azt jelenti, hogy

π(9/2)² = 8²

ahonnan a pi értékére körülbelül 3,16 jön ki, ami jó közelítés, mert két századnyira közelíti meg a valódi értéket (3,14)."

 

ez egy korábbán, általam tévesen beírt adattal szemben nem 22/7, hanem 256/81 értéknek felel meg.

 

 

 

 

Előzmény: emem (9281)
ítélőszék Creative Commons License 2013.10.14 0 0 9300

Ennyi offot, amit itt olvashatok, nem lehet szinte törölni. (illetve lenne rá nagyon durva módszer) Viszont a kollégák most egy ideig nem offolnak itt.

paul2 Creative Commons License 2013.10.13 0 0 9299

Valamit mintha félreértettél volna (vagy te, vagy akinek a fordítását olvastad)

A 7 főbűn marad! (másik rossz hír, hogy a tízparancsiolatból sem törölték a paráznaságot)

A bíboros összeírt további 7 "social sin"-t azaz társadalmi bűnt, ezek mellé és nem helyett

http://www.catholicnewsagency.com/news/vatican_bishop_points_to_modern_social_sins/

Előzmény: kaRóca (9290)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.13 0 0 9298

Egy kis egyiptomi matek magyarul:

http://www.egyptmath.com/hu/index.php?contr=

Nagyon érdekes

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!