Keresés

Részletes keresés

Axióma Creative Commons License 2014.02.11 0 0 53187

Ezt az elhajlasi modszert:) Szerintem a nap gyoztese vagy, hiaba a felenel se tartunk. Jo, hat nem egy tul nepszeru sportagban...

Előzmény: Filiponi (53186)
Filiponi Creative Commons License 2014.02.11 0 0 53186

Bocsi, de nem tudom értelmezni az írásod az ékezetek hiánya miatt...biztos te is valahonnan messziről irsz, a partvonalról :)

Előzmény: Axióma (53184)
Vgyuri Creative Commons License 2014.02.11 0 0 53185
Ha valakinek van rá energiája, hogy szétszedje, észre lehet venni a megbontást, még akkor is, ha nincsenek benne 'pecsetek'. De valószínülrg nekik sem ér annyit 28 dolcsi. Ha egy profi szerelő azt a félórát produktív munkával tölti, több értéket hoz létre.
Előzmény: Degeczi (53180)
Axióma Creative Commons License 2014.02.11 0 0 53184

Te ennyire nem latod a fatol az erdot?

"Nem versenykepes" az adok miatt. Basszus, ha te tisztessegesen akarnad ugyanezeket arulni, es azert nem vesznek toled, mert egy adocsalo f*sz aladiger, az szerinted mennyire jo nem csak neked, hanem altalaban a tarsadalomnak?

A mit kap a penzeert ugyben meg tessek szives az urnak elott velemenyt mondani. Ahogy a biztositok, az adok is letrejonnenek azon belso kenyszerbol, hogy kozos ugyeket eleg egyszer elintezni mindenki szamara. A kerdes csak az, hogy utana mit kezdenek vele...

Előzmény: Filiponi (53183)
Filiponi Creative Commons License 2014.02.11 0 0 53183

Nem olvastam el rendesen az összeget, így érthetőbb az álláspontod. Ettől fügbetlenül, azt gondolom, hogy az ebay eladók legnagyobb része nem fizet adót a bevételei után, legalábbis itthon. Ez olyan szempontból érthető is, mert ha az összes sarcot befizetné, amit az államunk kivetne rá a semmiért, nem lenne versenyképes az áraival, nemhogy nemzetközileg, de hazai pályán sem tudna eladni. Lásd, hazai termelést, ami már nincs is, mert a magas adók miatt semmilyen terület nem versenyképes a nemzetközivel. Tehát, nem is tudom, melyik a rosszabb: egy improduktív kereskedő munka nélkül, vagy egy adót kerülő? Szerintem az első, mert az pénzt sem fog itthon költeni. Úgy gondolom, itt a magas adóterhekkel van a gond, nem az emberekkel.

 

Az adóterheken kívül, az arányokkal is ban van, mert egy tisztességes kis/közép vállalkozó, aki havi szinten többszáz-ezer forint adót fizet, de külön nyugdíjalapra gyűjt ( amit az állam csak úgy ellopott!), az az egészségügy igénybevételhez magánredelésre megy, amiért pluszban mégegyszer megfizet, gyerekeit saját pénzéből taníttatja, stb...szerinted, érzi azt, hogy kap valami értéket a befizetett sok adójáért?

Előzmény: Degeczi (53179)
Filiponi Creative Commons License 2014.02.11 0 0 53182

Jólét államból, messziről a plusszolás nem túl hiteles.

Előzmény: -Minarik- (53181)
-Minarik- Creative Commons License 2014.02.11 0 0 53181

+1

Előzmény: Degeczi (53179)
Degeczi Creative Commons License 2014.02.11 0 0 53180

Szerintem semmilyet, hiszen számodra sem vonzó opció a visszaküldés (másrészt gondolom roncsolás nélkül is szétszerelhető)

Előzmény: Vgyuri (53178)
Degeczi Creative Commons License 2014.02.11 0 0 53179

Nem "harmincvalamennyi": csak az Ebayen 55M értékben forgalmazott, +egyéb csatornákon még 22M-ért, összesen 77 MFt-ért: havonta 1.6 MFt bevételről volt szó tehát!

 

Ez nem az a kategória, amikor Pista bácsi alkalomadtán elad pár kosarat amit unalmában megfont, hanem ebből élt! Mintha egy boltot nyitott volna, ahol 4 éven át nem adott semmiről nyugtát...

 

Adót egyáltalán nem fizetett, még csak a vállalkozóit sem váltotta ki, tehát az államnak (vagyis nekünk!) semmilyen bevétele nem származott ebből a tevékenységéből - ellenben a szolgáltatásokat (pl. egészségügyben) valszeg igénybe vette alkalomadtán.

 

Miért is sajnáljak egy lebukott élősködőt?

 

Amikor a NAV egy tanárra csap le, aki fizetéskiegészítésként korrepetálja a köcsög ellenőr gyerekét de nem ad róla számlát, akkor én is azt mondom, h menjenek az anyjukba - de ez teljesen más kategória: pontosan ilyesmikkel, a pofátlan adócsalókkal kellene foglalkozniuk, nem a kispályás kisemberekkel, akik csak éhenhalni nem akarnak.

Előzmény: Filiponi (53177)
Vgyuri Creative Commons License 2014.02.11 0 0 53178
Akkor reménykedem, hogygyorsan válaszolnak, mert kelle a kütyü. Mekkora kockázatot vállalok, ha nem várom meg a választ, hanem bevizsgáltatom a cuccot. Lehet, hogy bemrevítenek?
Előzmény: Degeczi (53174)
Filiponi Creative Commons License 2014.02.11 0 0 53177

Én ezt nem így látom. Aki ilyen sokat tudott eladni, az akárhogy is, jól csinálta, jó kereskedő lehetett, de a nagypályás kereskedő más ketegória. Marinéni persze hülledezik 30valamennyi millán, amit 4 év alatt forgalmazott, de nálam a sokszázmillkás illetve milliárdos cukrozás inkább a nagypálya.

NAV megbüntette úgy, hogy valószinűleg belerokkant,  lehúzta a redőnyt, ez szerintem a gond! Ahelyett, hogy egy olyan összeget szabott volna ki, amit még ki tud termelni és megfizetni, majd tovább működni, mint produktív adózó, inkább tönkretette! Ez senkinek nem jó, sem az államnak, mert kevesebb pénzt tud beszedni a felcsúti stadion és reptér építéshez, sem az adófizetőknek, mert így újabb munkanélkülit kell eltartani.

 

Előzmény: Degeczi (53175)
pajaci Creative Commons License 2014.02.10 0 0 53176

Lehet csak 10% haszna volt, erre fizet majd 45% adót.

Előzmény: Filiponi (53173)
Degeczi Creative Commons License 2014.02.10 0 0 53175

ez szerintem rendben van, hiszen egy nagypályás kereskedő csalta el a bevételét, nem mezei otthoni felhasználó

Előzmény: Filiponi (53173)
Degeczi Creative Commons License 2014.02.10 0 0 53174

nekem szerencsére nem volt szükségem javíttatásra, mert jellemzően $10 alatti cuccok voltak rosszak, azokat meg simán újraküldték, de DX-es fórumokon többen írták már, h partnerek voltak helyi javíttatás miatti jóváírásban (hogy közvetlen Paypal visszatérítésről, vagy következő vásárlásban engedményről volt szó, már nem rémlik)

 

de majd elmondják

Előzmény: Vgyuri (53167)
Filiponi Creative Commons License 2014.02.10 0 0 53173
bings12 Creative Commons License 2014.02.10 0 0 53172

Esetleg ha belinkelnéd,én is megpróbálnám.

Előzmény: ferivagyok327 (53171)
ferivagyok327 Creative Commons License 2014.02.10 0 0 53171

Probáltam már többféle módon keresni a saját termékem a com.-on de sehogy sem találtam, viszont a co.uk.-on ha beirom a nevet, egyből megtalálja a kereső.

Sajnos nem tudom mit kellene módositanom, mert már legalább 2x végignéztem minden beállitási lehetőséget.

Előzmény: bings12 (53170)
bings12 Creative Commons License 2014.02.10 0 0 53170

Szerintem megjelenik,csak lehet más kategóriában.Én is jártam már így.Próbáld meg,a .com keresőjébe beírni,azt, ahogy meghirdetted uk-n.Lehet így kidobja

 

Előzmény: ferivagyok327 (53169)
ferivagyok327 Creative Commons License 2014.02.10 0 0 53169

Sziasztok !

 

 

Egy általános kérdésem lenne!

Nagyon rég óta vásárolok már az ebayról, több mint 200 pozitiv visszajelzésem van.

Van egy két feleseleges termékem amit meghirdettem eladásra.

Regisztrálva az ebay.co.uk-n vagyok.

Kérdésem az lenne, hogy amit itt meghirdetek az ebay.co.uk-an

azt a hirdetésem miért nem látom az ebay.com-on ?

Küldöm fel kell adnom ott is hirdetést, vagy van egy menüpont ahol be tudom állítani,

hogy ott is megjelenjen a hirdetés ?

 

 

Köszönöm a választotokat előre is !

 

 

 

 

bings12 Creative Commons License 2014.02.10 0 0 53168

Miért van az,hogy a PayPal-en még mindig Pendingel a pénzem,/Jan.21. utalta a vásárló/Az már igencsak 20 nap.Ennyire megvárják a 21 napos határidőt?

Ilyenkor kihez kell fordulni?Ebay support?PayPay support?

Segítségeteket köszönöm!

Vgyuri Creative Commons License 2014.02.10 0 0 53167

Ezt csináltam, bár a fejezet logikája inkább a szállításkor összetört cuccokra van kihegyezve, nem is engedte elküldni a panaszt, míg egy fényképet be nem tettem a kütyüről.  A kisebb, mint 30-60-90 nap alatt szerintem mást jelent, minthogy egy percig sem volt jó.

 

Remélem azért érteni fogják a leírásból, mit akarok. Bár érdekes a kérdés, mert felajánlottam, hogy én (pontosabban a nagytudású műszerészem) megvizsgálja a kütyüt, mert lehet, hogy csak apró hiba van. (A töltés és a napelem megy, csak output fesz nincs az USB alajzatokon.) Viszont ha nem sikerül a javítás, akkor nehogy már ne éljen a garancia, mert megbontottuk. Szoktak ilyet elfogadni? Gyorsabb is, meg nincs visszaszállítási költség.

 

A másik lehetőség, hogy úgy ahogy van, küldjem vissza, de az hetekbe telik és nem két fillér a postaköltség (min. 1500 Ft) a 6000 forintos cuccért.

 

Amúgy már egyre jobban elkurvulnak a kinaiak, nemhogy kezelési utasítás nincs a dobozban, de még annyit sem nyomtattak rá a dobozra, hogy milyen led kombináció mit jelent :-(

Előzmény: Degeczi (53166)
Degeczi Creative Commons License 2014.02.10 0 0 53166

írtam az 53032-ben, h pl. a My orders alatt is megtalálod az RMA gombot, ahonnan elindítható ilyen "defective item" ticket

 

esetedben "dead on arrival" választandó a listából, hiszen már kezdettől fogva rossz

alatta a descriptionben részletesen le lehet írni, mi a gond

Előzmény: Vgyuri (53164)
Vgyuri Creative Commons License 2014.02.10 0 0 53165

Az a link nem él, de a kapcsolatok között megtaláltam a ticket service-t, az működik. Már csak rá kell jönni, hogy lehet szabad üzenetet küldni, mert a 4 felsorolt alpontból (szerintem) egyik sem vonatozik rám.

Előzmény: Vgyuri (53164)
Vgyuri Creative Commons License 2014.02.10 0 0 53164

Na. felébredt a DX vevőszolgálat, tényleg a Holdújév miatt kérnek szaporán elnézést. Az más kérdés, hogy nem értem, mit válaszoltak:

 

You're receiving this message because you have subscribed to Report Error function on our product’s page.

Thank you for your continued support on DealExtreme.com


Sorry for the late answer for Chinese lunar New year. Could you pls open a ticket to our customer service express? Happy year of the horse!

 

Oké, nyissak egy ticketet a costumer service-nél. De azt hogy kell csinálni. Egy másik levélben szerepel valami services.dealextre.com link, csak éppen nem lehet rácsatlakozni, pár perc múlva a távoli kiszolgáló megszakítja a kapcsolatot.

 

Náluk még tart a Holdújév? Vagy túl sok a restancia?

Előzmény: Degeczi (53068)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.10 0 0 53163

Az hogy a vásárolt termékeknél megjelenik a "kifizetve" jel az még nem biztos, hogy ki van fizetve.

 

 

/Nekem volt olyan megrendelőm, aki több cuccot vett, mint amennyit rendelt és nem az ebayen keresztül fizetett, hanem vagy küldtem neki fizetési felkérést vagy magától tolta át a pénzt. És akkor nekem kellett külön kipipálni, hogy fizetve./

 

Azért érdemes lenne átnézni a paypal számlád pénzmozgását.

Előzmény: Törölt nick (53157)
nyubocs Creative Commons License 2014.02.09 0 0 53162

Ez is igaz :)

És itt nemcsak az áru értéke a lényeges, hanem a postaköltséget is figyelembe kell venni.

 

(Mondjuk izzadtam egy pár napot, mire beállítottam a postai kedvezményeket, de muszáj volt, mert hiába írtam a termékleírásba, hogy minden további termék postája 0 GBP, mivel a terméklapon a P&P fül mást számolt, az nem egy vevőt elriasztott.

 

Mondjuk én liciteset eleve nem 5 napra, hanem 9 napra szoktam indítani.

A fixes cuccok meg 31-re (az árnál pedig mindig átnézem a kinálatot előtte)

Előzmény: Törölt nick (53161)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.09 0 0 53161

És a többiekhez képest milyen áron.

Előzmény: nyubocs (53160)
nyubocs Creative Commons License 2014.02.09 0 0 53160

Az mindig attól függ, mit árulsz.

 

Előzmény: bings12 (53154)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.09 0 0 53159

Én megnéztem a számlám de onnan sem történt kifizetés...

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.09 0 0 53158

Ha nincs a paypalon elég pénz, akkor a hozzá rendelt számlaszámról levonja.

 

Amikor a paypalra utaltál, akkor az már előtte levonta a számládról.

 

Nézted már a számládon az utalásokat?

 

 

Ha rosszul írtam javítsatok ki!

Előzmény: Törölt nick (53157)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!