Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.11.13 0 2 625316

Nagy like. Nem értem azokat, akiknek a szar is keserű most is. Ez a tegnapi meccs kivételesen olyan volt, aminek lehet örülni, ami okot adott arra, hogy jó érzéssel gondoljunk rá vissza. Nem sok ilyen adatik a magyar válogatott szurkolóinak, miért nem lehet ezt kicsit megbecsülni, kicsit merni örülni neki?

Előzmény: _spyglass_ (625315)
_spyglass_ Creative Commons License 2015.11.13 0 8 625315

Én értem mit akarsz mondani, de hol van ünneplés és fieszta? Ki és hol mondta, hogy előrébb vagyunk bármivel is? Hol ujjong bárki is és milyen hamis illúziónak? Komolyan kérdezem, hol vannak a démonok, amiket kergetsz?

 

A maximum az, hogy az emberek pozitívan csalódtak, mert nem gyalultak le minket a norvégok. Nem értem mi olyan földtől elrugaszkodott ebben, amitől úgy kéne írtózni, mint a leprától.

 

Kibaszott nehéz lesz a második meccs, és simán benne van, hogy belenézünk egy 0-2-be, ugyanúgy, ahogy ők tették. Én nem fogok nemzethalált vízionálni ez esetben, összesítésben továbbra is az lenne a papírforma. Viszont szerintem az emberek túlnyomó része (én is) azt gondolta, hogy az első meccs után nagyjából lefutott lesz a sztori, és messze nem az. Hadd lehessen már ennek a helyén kezelve örülni.

Előzmény: good old rebel (625306)
Fatboy Slim Creative Commons License 2015.11.13 0 4 625314

nem értek egyet most kivételesen

szerintem itt mértékkel kezdeltük Kleinheisler tudását és tegnapi produckióját, sőt, többen korábban közöttük meg is megyjegyeztük a nevét.

tegnap ezek a valóban nem kreatív srácok egymásért küzdöttek, esetek-keltek, vetődtek lövésekbe, megalkuvást nem tűrően daráltak...

nekem ennyi most elég volt és ezt tartom a lehető legmaximálisabban kihozhatónak ebből az alapanyagból.

Előzmény: good old rebel (625295)
bandi1899 Creative Commons License 2015.11.13 0 5 625313

ez lesz az utolsó "normális" eb, 2020-tól lehet, hogy két csoportmeccs között át kell utaznod a kontinenst.
ott akarok lenni jövőre franciaországban, nizzában szűrni a fröccsöt, a diadalívnél nyomni a ria-ria hungáriát, bánom is én melyik városban, de ott akarok lenni basszameg, a többi várhat.

Redhot100 Creative Commons License 2015.11.13 0 4 625312

29 éve próbáljuk meg úgy a magyar focit rendbe tenni, hogy sehova nem jutottunk ki. csak azt kérem, hogy most azt nézzük meg, mi történik akkor ha egy világversenyre készülhetünk! rosszabb nem lesz a helyzet, ezzel csak nyerhetünk.

Imiface Creative Commons License 2015.11.13 0 1 625311

Egyébként az nso elég higgadtan értékel, az elemző cikkének az a lényege, hogy "néhány esetben csak a pontatlan norvégok, a léc vagy éppen Clattenburg mentett meg minket a góltól és nem saját magunknak köszönhettük azt. A második félidőben szinte teljesen háttérbe szorult a támadójátékunk, és ha Budapesten az egész találkozón ilyen lesz, csak a csoda menthet meg minket a kapott góltól."

Darwin Creative Commons License 2015.11.13 -3 1 625310

Ne feledd, hogy HA nem kapjuk az egyenlítő gólt Észak-Írországban az utolsó percben, már kint lennénk, HA Lettország nem kap ki az átlag ötévente nyerő Kazahsztántól, akkor már kint lennénk. ÉS most is van itt még egy mérkőzés, a maga akár 150 percével. Amilyen a csapat körüli pszichés helyzet, hazai pályán a 92-ikben kapunk egyet, büntetők következnek és mondjuk 6:5-re kapunk ki azon. Kb. Szal NAGYON korai itt még ünnepelni.

Előzmény: _spyglass_ (625248)
sergiototta Creative Commons License 2015.11.13 -1 1 625309

 A megmondó emberek a mennybe mennek majd, jönnek majd a beérett a kemény munka gyümölcse és hasonló lózungok, közben pedig semmit se léptünk előre, csak kedvezően változtak körülöttünk a szabályok. Azt se felejtsük el, hogy egy eb/vb részvétel önmagában semmit se jelent, kb. ~10 éve pont a mi csoportunkból a lettek jutottak ki az eb-re, aztán mostanra szerintem nálunk is sz*rabbak.

 

Az eb szereplés hozhat jó dolgokat is magával, de ismerve a honi viszonyokat csak arra lesz jó, hogy a fociokosainknak legyen mire hivatkozniuk néhány évtizeden át.

Viszont szurkolói oldalról egy eb fasza élmény lehet, pár játékosnak talán összejön egy jó kis nyugati szerződés. Kíváncsi vagyok, hány magyar játékos fogja tudni azt megcsinálni, mint Besic, aki gyakorlatilag 3 meccs alatt eladta magát a PL-be. Nem is kell feltétlen PL, jó lenne bundesliga 1-2, francia bajnokság vagy holland/belga/portugál kvázi élcsapat.

Előzmény: good old rebel (625306)
Imiface Creative Commons License 2015.11.13 0 0 625308

Attól azért én még örülök a tegnapi bravúrgyőzelemnek egy kicsit, mielőtt elkezdek aggódni a vasárnap miatt, mert az kemény lesz.

Előzmény: good old rebel (625306)
sergiototta Creative Commons License 2015.11.13 0 0 625307

Korrekt teljesítményt rakott le tegnap a válogatott az asztalra, örömteli, hogy komoly meccset sikerült nyerni, ritkaság ez nálunk nagyon.

Úgy tűnik, hogy tudunk már annyira rombolni/védekezni, hogy azzal az európai középmezőny nem nagyon tud mit kezdeni és ez jó, remélhetőleg Dollnak is sikerül valami hasonlót összerakni nyárra.

A kijutás szerintem megvan, én nem érzem, hogy ez a norvég csapat képes lenne Budapesten nyerni, nekik jönniük kell majd, és ez nekünk remek lesz.

 

good old rebel Creative Commons License 2015.11.13 -4 3 625306

Én nem a bukást várom. Hanem a jó focit, hogy nemzetközi szinten jegyezzenek és ott legyünk mindig. De ilyenkor mindig elénk nyomnak egy hamis illúziót, hogy hú most aztán de nagyon jók vagyunk. De nem vagyunk. Semmivel nem tudunk többet felmutatni, mint egy évvel ezelőtt. Rosszabbak se vagyunk, de jobbak sem. Semmi nem változott és én azt nem akarom, hogy most ujjongjunk egy hamis illúziónak, aztán majd a válogatottnak is meglesz a maga Zseljója.

Javítsatok ki ha félre vagyok tájékoztatva, de ez nem egy lebutított kvalifikációs rendszer? Vagy tényleg jutottunk előre valamit? Eltűntek a balfasz keringő edzők? A kóklerek, nímandok? Van érdemi utánpótlásunk? Tudunk komoly játékost kitermelni?

 

De ha úgy gondoljátok akkor legyen ünneplés és fiesta. De könyörgöm, legalább várjuk már meg a továbbjutást vele, és utána.

Előzmény: Redhot100 (625300)
Fatboy Slim Creative Commons License 2015.11.13 0 0 625305

én spec nem tartozom ezek közé, de tudom, hogy így működünk sokan

Előzmény: Redhot100 (625300)
Imiface Creative Commons License 2015.11.13 0 3 625304

Békülő szex. :) Azért vették fel Köböl Anitát? :)

Előzmény: Templomos Zoli (625302)
Templomos Zoli Creative Commons License 2015.11.13 0 2 625302

Azért annyira nem. Igen szűk réteg az aki várja. Persze ilyen is van. (Van ismerősöm, aki megrakta súlyos pénzzel mondván a norvég 1.85 szorzó ajándék pénz.)

 

Sokan - köztük pl. én is - óvatosak a válogatott kapcsán. Túl sokszor csalódott az ember.

 

A Fradi tekintetében én is érzek ilyet sokakban, de hát ez már csak olyan, mint amikor megromlik egy párkapcsolat. Lehet kéne egy békülő szex és minden rendben lenne. :))))))

 

Előzmény: Redhot100 (625300)
királyfurfang Creative Commons License 2015.11.13 0 3 625301

Egyébként ez a norvég védelem simán sebezhető. Azon ritka pillanatokban, amikor felértünk a támadással a 16-osukra, simán zavarba lehetett őket hozni. (Lásd Kleinheisler 2 lövése, Elek fejesei.) A baj az, hogy a középpályánk nem elegendő ahhoz, hogy felmenjen támadni, aztán labdavesztésnél visszatámadjon, illetve adott esetben visszaérjen védekezni. Nincs meg ehhez az állóképesség és gyorsaság. És a labdatartással is gondok vannak.

Storck ezt kitűnően észre vette (ahogy Dárdai is) ezért meg sem próbálja "játszatni" a csapatot. Ez most bejött és csak reménykedni lehet, hogy a visszavágón is kitart a szerencsénk.

 

 

Előzmény: királyfurfang (625299)
Redhot100 Creative Commons License 2015.11.13 0 5 625300

Sajnos sokadszor érzem itt is azt, hogy úgy várjuk a bukást mint a Messiást. Ez egyfajta önigazolás, "na ugye megmondtam" gondolkodás. Ez igaz a csapatunk meccseire is.

királyfurfang Creative Commons License 2015.11.13 0 0 625299

Függetlenül a győzelemtől, és attól, hogy mi lesz a visszavágón, a tegnapi meccsen nagyon szépen látszott, hogy mi a minimum szint a nemzetközi futballban, amit el kellene érnünk.

 

Gyorsaság, dinamika és állóképesség. Na ez az ami ránk nem jellemző.

Raktáros Sanyi Creative Commons License 2015.11.13 0 0 625298

30 évig még ez sem volt :)

Előzmény: Imiface (625297)
Imiface Creative Commons License 2015.11.13 0 0 625297

Igen, én is ezt érzem most. De nem meglepő, annyira kellett a siker, mint egy falat kenyér.

 

Reméljük, Storck a földön tudja tartani a srácokat, mert a vasárnapi 90 perc kőkemény lesz.

Előzmény: good old rebel (625295)
alázógyík Creative Commons License 2015.11.13 0 0 625296

A nagy számok törvénye alapján ideje volt hogy kijöjjön a lépés. :-)))

 

 

 

Előzmény: G666 (625293)
good old rebel Creative Commons License 2015.11.13 -4 6 625295

Amúgy már elkezdődött. Kleinheisler talált egy gólt és már isten kategória. Megy a sztárolás és napi 8 cikk. De igazából semmi sem történt, nem jutottunk még ki sehova, csak nem gyaláztak minket szarrá és rúgtunk 1 gólt egy kőkeményen szar meccsen. De mi már kijelentjük, hogy a norvégok ügyetlenek, bénák, mi technikásak vagyunk és képzettek. Már hirtelen le is nézzük a norvégokat. Mintha az elmúlt 30 nem arról szólt volna, hogy folyamatosan aláznak pékek, juhászok félamatőr csapatokkal.

Soha nem sikerül a földön maradni. Aztán ha itthon majd mégsem jutunk ki akkor mindenki fel lesz háborodva.

Templomos Zoli Creative Commons License 2015.11.13 0 3 625294

Lehet el kell kezdeni tanulmányozni a francia BTK-t. :)))))

Előzmény: Törölt nick (625290)
G666 Creative Commons License 2015.11.13 0 0 625293

ja, a 100. meccsén...

Előzmény: alázógyík (625289)
_spyglass_ Creative Commons License 2015.11.13 0 0 625292

Németh jobbszélsőt játszott, ami nem az ő világa, ehhez képest jól hozta szerintem. Én pont a meccs közben állapítottam meg, hogy focista lett belőle végre, abszurd módon ehhez a tengerentúlra kellett mennie. De ha ott van az a stílus és színvonal amiben jól érzi magát, akkor legyen.

 

Remélem, hogy azok a fiatalok, akikben mostanában pislákol valami (pl. Nagy Ádám vagy akár Kleinheisler is akár) tanulnak végre ezekből a példákból, és nem azzal töltik a legjobb éveiket, hogy balfasz módon igazolgatnak össze-vissza. 

Előzmény: Raktáros Sanyi (625285)
_spyglass_ Creative Commons License 2015.11.13 0 1 625291

Így van, tökeletes volt a kontraszt azzal a gyökérrel. Így lehet tisztességesen és stílusosan megemlékezni valakiről, egy válogatott kapusról, aki akár abban a kapuban is állhatott volna most. Vagyis egy frászt, ott is állt.

Előzmény: Imiface (625284)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.13 0 1 625290

Fog a faszom, Amszterdamba se a meccsért mentünk ki:-))

Előzmény: Austin_Powers (625273)
alázógyík Creative Commons License 2015.11.13 0 0 625289

Azt elmondhatjuk, hogy a szürke mackós élete formáját hozta, úgy tapadtak rá a labdák. :))

szkennelt_csiga Creative Commons License 2015.11.13 0 0 625288

nekem nagyon tetszett most Németh játéka. kurva sokat védekezett hátul és mezőnyben is jó volt. nem véletlen h dzsudzsi cserelte le az edző lovrencsicsre és nem némethet

Előzmény: Raktáros Sanyi (625285)
Redhot100 Creative Commons License 2015.11.13 0 0 625287

Igen ő volt, de nem merte megbontani a Dárdai féle csapatot. Az a kijelentése meg vállalhatatlan volt.

Előzmény: G666 (625286)
G666 Creative Commons License 2015.11.13 0 1 625286

szerintem a románok ellen már Storck volt, aki már a meccs előtt kijelentette, hogy hazai pályán jó a döntetlen.

Előzmény: Redhot100 (625274)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!