Keresés

Részletes keresés

Pacsker08 Creative Commons License 2019.10.22 0 0 326

Láttam korábban, hogy az orosz csapatok meccseit aktívan követed, szóval ezzel biztos nem vitatkozom. :)
Csak abból indultam ki, hogy a Zvezdától otthon simán kikaptak, az Asztrahanyocskát alig bírták legyőzni, és a svédek ellen nem volt most olyan sima a továbbjutás. 
Plusz csak néhány játékosukat "ismerem", bár ez nem mérvadó. 

Előzmény: Gojira (325)
Gojira Creative Commons License 2019.10.22 0 0 325

"Az Érd szerintem jobb csapat a Krasznodarnál (A Rosztov 2, a Lada és a CSZKA 1 szinttel van felettük, talán a legkönnyebb kapható orosz ellenfél)"

 

A Zvezda és az Asztrahanocska is gyengébb a Kubanynál (szerintem). Én is azt hiszem, hogy az Érd jobb, de ez egy tipikusan megjósolhatatlan páros.

 

"A Siófok nagyon nehéz ellenfelet kapott, talán az Ikast után a második legnehezebb a kalapból."

 

Láttam őket a hétvégén, de nyilván egy holland amatőr csapat elleni meccs nem mérvadó. De úgy gondolom, a Siófok kiesése hatralmas meglepetés lenne.

Előzmény: Pacsker08 (324)
Pacsker08 Creative Commons License 2019.10.22 0 0 324

Igazán nincs mit. :) 

 

Debrecen csak akkor nem jut tovább, ha nem akar, megkapták a lehető legkönnyebb ellenfelet. 
Vác szerintem kiesik a Kastamonu ellen. Láttam a törököket a BL selejtezőn játszani (persze nem élőben.. de ott a Banik rohanása és a két meccs szoros egymásutánban sok volt nekik). Továbbra is egy masszív, rutinos csapat, akik két meccsre felszívva magukat jobbak a jelenlegi Vácnál. Mondhatnám úgy is, hogy kb. hasonlónak látom az erőviszonyokat, mint két éve, szóval kb 30-70 % az esély, nem ide. 
Az Érd szerintem jobb csapat a Krasznodarnál (A Rosztov 2, a Lada és a CSZKA 1 szinttel van felettük, talán a legkönnyebb kapható orosz ellenfél), de egyrészt az orosz csapatok sosem gyengék (kivéve ha szétesett a csapat, mint pár éve talán a Dinamo), másrészt meg az Érd is képes bárki ellen kiesni, szóval kb 55-45 % ide. 
A Siófok nagyon nehéz ellenfelet kapott, talán az Ikast után a második legnehezebb a kalapból. A Nantes-nak nagyon jó játékosai vannak, pl. Ayglon, Barbosa, Griegel, Bodholt Nielsen, de franciák közül még Baudoin és Dancette is volt válogatott úgy rémlik. A Siófoknak illene továbbjutni így is (most már Pena is van), de ez hasonlóan nehéz sorsolás, mint tavaly a Lada ellen. Kb 60-40% ide. 

 

2 vagy 3 csapatunk lesz csoportkörös úgy gondolom. 

Előzmény: Pinturicchio7 (322)
Fradista Utazó Creative Commons License 2019.10.22 0 0 323

Összesorsoltak két román, két norvég, két dán és két orosz csapatot is egymás ellen. 

Ezt csak úgy tegyük el emlékbe, ha eszünkbe jut, hogy "ilyen is csak magyar csapatokkal történik".

 

A Vác szépen ki fog esni, a Debrecennek kötelező továbbjutnia, a másik kettőn szerintem egyaránt a magyar csapat az esélyesebb, de bármi előfordulhat. 

Pinturicchio7 Creative Commons License 2019.10.22 0 0 322

Meg is kaptuk, köszönjük a közbenjárást! :)

 

A Siófok - Nantes nem gyenge párharc, de erősebb a Siófok, de fel kell kötniük a gatyát nekik is és az Érdnek is. A Vác nagy talány, elvileg erősebbek, de a törökökkel szemben van rossz emlékük (bár ahogy néztem az akkori húzónevek már nincsenek ott)

Előzmény: Pacsker08 (320)
Karvaly91 Creative Commons License 2019.10.22 0 0 321

Érd-Kuban Krasnodar

Debrecen - Jagodina

Kastamonu - Vác

Nantes - Siófok

 

Loki szerencsés volt (tök hülyeség a BL-ből kihullottakat kiemelni), a Nantes nem szabad, hogy gondot okozzon a Siófoknak, a Vácnak a szokásos török túra, az Érd meg megszívta az oroszokkal. 

Pacsker08 Creative Commons License 2019.10.21 0 0 320

Lehet, hogy nem jól fogalmaztam, de a Jagodinára gondoltam, mint a mezőnyből lefelé kilógó csapat.

Előzmény: Igazság80 (319)
Igazság80 Creative Commons License 2019.10.21 0 0 319

Alapvetően egyetértek, ami írsz, de azzal semmiképp, hogy ez a DVSC lefelé lógna ki a mezőnyből.  Egyelőre itthon is veretlenek, pedig Érd és Fradi meccsük is volt már, nem lógnak ki ők sehova...

Előzmény: Pacsker08 (317)
Pinturicchio7 Creative Commons License 2019.10.21 0 0 318

A spanyoloknak én is örülnék ebből a mezőnyből. Magyar párharcot nem szeretnék, Odense nagyon szigorúan elkerülendő, a román csapat ellen se kellene összekerülni, a Lada  messze van. A Nizza és a Nykopoing nem rosszak, de a bajnokságokban nem mutatnak extrát eddig.  A Thüringer és a  Storhammar kemény dió szintén, a szerbek, törökök ellen nem tiltakoznék.

Előzmény: Bamberg58 (316)
Pacsker08 Creative Commons License 2019.10.21 0 1 317

Jó lenne, ha a Siófok nem magyar csapatot kapna, mert a második kalapból mindenki ellen meglenne a továbbjutás, egyedül talán az Ikast izzaszthatja meg őket (ott is esélyesek lennének).

 

Az Érd szerintem nem járna rosszul a magyar csapatokkal (ahogy ők sem az Ėrddel), sőt, szerintem a Vác, a Tertnes és a Magura Cisnadie ellen lennének csak egyértelműen esélyesek. 

 

A Debrecen és a Vác álomsorsolása egyértelműen a Jagodina lenne, ők az egész mezőnyből lefelé lógnak ki. A Vác egyetlen egy másik csapat ellen sem lenne egyértelmű esélyes, valószínűleg jelen formájukban ki is esnének akárki jönne szembe a szerbeken kívül. A Debrecen azért a Siófok, Lada, Odense, Thüringer négyest leszámítva legalább 50-50% eséllyel lépne pályára mindenki ellen. 

 

Legjobb verzió szerintem: 

Siófok - Tertnes Bergen

Érd- Magura Cisnadie (vagy Vác, hogy egyik csapat biztosan bejusson)

Debrecen - Gloria Bistrita (vagy Jagodina, ha Érd- Vác meccs lesz)

Vác - Jagodina/Érd

Előzmény: Fradista Utazó (310)
Bamberg58 Creative Commons License 2019.10.21 -1 0 316

Így már rendben, már küldöm is a modosító e-mailt az EHF-nek.:) Egyébként a R.Gran Canaria is jó ellenfél lenne, különösen így ősszel.

 

Előzmény: Igazság80 (315)
Igazság80 Creative Commons License 2019.10.21 0 0 315

Akkor cseréljünk ellenfelet a DVSC-vel. Övék a Jagodina, DVSC jelen formájában megoldja a törököt...

Előzmény: Bamberg58 (314)
Bamberg58 Creative Commons License 2019.10.21 -1 0 314

A Vácot jó eséllyel ismét kicsapnák a törökök.

Előzmény: Igazság80 (312)
Schkorycza Records Creative Commons License 2019.10.21 -1 0 313

A Vác kriptonitja a törökök!

Igazság80 Creative Commons License 2019.10.21 0 0 312

Kisorsolom a tutit.  Legyen DVSC-Jagodina.   Vác-Kastamonou    Érd-Magura   Siófok-Besancon  Így kéne ezt kisorsolni és jól indulunk...

Előzmény: Fradista Utazó (310)
Karvaly91 Creative Commons License 2019.10.21 0 0 311

Hmm, hát bármi lehet bármelyik csapatnak. Siónak kötelező továbbmenni (bárkit is kap), a többieknek nagyon sorsolásfüggő. A Debrecennek/Vácnak a szerb csapat lehet a legoptimálisabb ( nem tudom, a másik két BL-ből kihullott csapat milyen erőt képvisel). Az Érdnek valamelyik román vagy francia csapat lenne talán a legjobb.

Előzmény: Fradista Utazó (310)
Fradista Utazó Creative Commons License 2019.10.21 0 1 310

POT 1

Nykøbing Falster Håndbold (DEN)
Odense Håndbold (DEN)
Rocasa Gran Canaria (ESP)
OGC Nice Cote d Azur Handball (FRA)
Thüringer HC (GER)
ÉRD HC (HUN)
Siófok KC Hungary (HUN)
Storhamar Handball Elite (NOR)
CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud (ROU)
Handball Club Lada (RUS)
ZORK Jagodina (SRB)
Kastamonu Belediyesi GSK (TUR)
    
POT 2  
Herning-Ikast Handbold (DEN)
Kobenhavn Handball (DEN)
ESBF Besancon (FRA)  
Nantes Atlantique Handball (FRA)
DVSC Schaeffler (HUN)
Vaci NKSE (HUN)
Tertnes Bergen (NOR)
CSM Corona Brasov (ROU)
Magura Cisnadie (ROU)
Astrakhanochka (RUS)
HC Zvezda (RUS)
Kuban (RUS)

 

http://www.eurohandball.com/article/033471/Title-defending+Si%c3%b3fok+among+the+Pot+1+teams+ahead+of+the+draw

sosavp Creative Commons License 2019.10.21 0 0 309

Utolsó előtti képen Míra tolmácsol? Pont érdeklődött felőle valaki itt a fórumon egy pár hete:)

Előzmény: Fradista Utazó (301)
RnD Creative Commons License 2019.10.20 -1 2 308

'Erre ők is rájöttek, szemmel láthatóan nem is nagyon erőltették hogy ennél közelebb kerüljenek hozzánk...'

 

...ezt persze úgy értem hogy egy-két gólos német előnynél is mínusz 6 volt az ő szempontjukból az állás, azaz teljesen reménytelen. És semmilyen 'drive'-ot nem éreztem a Leverkusen játékában h behozzák ezt a hátrányt. Azaz már az elején feladták.

Előzmény: RnD (307)
RnD Creative Commons License 2019.10.20 -1 3 307

'A mérkőzés nem volt talán olyan színvonalú, mint itt Debrecenben, mi sem voltunk olyan élesek talán..'

 

A meccsnek valójában semmilyen tétje nem volt, és az első tíz percben az is kiderült h a németeknek esélyük nincs egy-két gólnál többel vezetni, az meg semmire nem elég. Erre ők is rájöttek, szemmel láthatóan nem is nagyon erőltették hogy ennél közelebb kerüljenek hozzánk, aztán a második félidő elején elfáradtak és kaputt... A kritikus időszak sem volt kritikus igazából, nem is tartott a 45. percig, mert a Loki már a 39. percben 20-21-re visszavette a vezetést és ezt követően egyre növelte az előnyt. A kérdés már csak az volt h hány góllal nyerünk ezen a meccsen, még úgy is hogy az utolsó negyedórában a Loki kapusa sem védett semmit (nemcsak a németeké).

 

Karsten tényleg tetszett, klasszul lő kapura. Vámos Petra is szuperül védekezett és elöl is lőtte a gólokat, az utolsó tíz percben meg - nagyon önzetlenül - kétszer abszolút ziccerből is leadta a labdát balszélre Petrus Mirtillnek, hogy a csapat legfiatalabb játékosa is betaláljon. De Vámos Petra egy tündér, és tényleg...

Előzmény: Pinturicchio7 (304)
Fradista Utazó Creative Commons License 2019.10.20 -1 1 306

Szerintem a meccset alapvetően meghatározta, hogy az első mérkőzésen eldőlt a továbbjutás. OK, hogy pont a meccs elején hallottuk hogy a Metzingen ki bírt esni 8 gólos előnyről, de a leverkuseni játékosok nemigen hittek abban, hogy a nyolcgólos hátrányt le lehet dolgozni. A Debrecen meg talán a legelején, 2-0-nál, egy pillanatra rosszat is gondolhatott, de aztán ezt hamar el is hesegették, és tudták, hogy ők innen tovább fognak jutni. 

Emiatt aztán az egésznek olyan felkészülési meccs hangulata lett. Egyetértek veled, a színvonal nem volt az igazi, szerintem pont emiatt, amit írtam. 

A játékvezetésről pont ugyanezt gondolom, amit te, katasztrófa volt, amit a két osztrák előadott. Szerencsére nem befolyásolt semmit. 

 

Összességében nagyon egyformán értékeljük a mérkőzést, a helyszínen talán a hangulata jobban átjött.

Előzmény: Pinturicchio7 (304)
RnD Creative Commons License 2019.10.20 -2 2 305

'Elég jó felbontású, részletgazdag képek.'

 

...tegyük hozzá: kizárólag német játékosokról és német hivatalos személyekről. Szóval leginkább az nézze, akit a Leverkusen játékosai és szurkolói érdekelnek.

 

Előzmény: Pinturicchio7 (304)
Pinturicchio7 Creative Commons License 2019.10.20 -1 1 304

Elég jó felbontású, részletgazdag képek. 

 

A mérkőzés nem volt talán olyan színvonalú, mint itt Debrecenben, mi sem voltunk olyan élesek talán. A kritikus időszak megint ez a 37-45. perc között volt, ahogy az első meccsen is. Jól lőttek kintről, most a litván irányító és Zschocke is érezte a távolságokat. Jenifer Rode megint jól indult, aztán mintha elfáradna, pedig amúgy sok potenciál van benne, jó kis játékos. Eddig bírja a német bajnokikon is? Szélre most talán több labda ment ki, bár még mindig úgy érzem, nagyon befelé dolgoznak a lövők. A játékvezetés szerintem nagyon gyenge volt, következetlenül fújtak össze-vissza (ami egyik oldalon hetes, másikon két perccel később nem, stb.)

 

Nálunk pozitívum Karnik és Karsten játéka, és a fiatalok is hozzátettek sokat (Vámos, Petrus, Arany, sőt Poczetnyik is lőtt gólt), no meg, hogy idegenben is tudtunk nyerni.  

 

Te hogyan láttad a mérkőzést a helyszínről?

Előzmény: Fradista Utazó (301)
RnD Creative Commons License 2019.10.20 -1 2 303

Azaz az ETO-DVSC meccset ha szükséges minden további nélkül be lehet áldozni...

RnD Creative Commons License 2019.10.20 -1 2 302

Én nem hiszem h a Debrecennek az a meccs olyan nagyon fontos lenne. Nem az ETO-tól akarnak pontot szerezni, pláne nem Győrben.

 

Szóval ez aligha olyan nagy probléma.

 

Előzmény: Karvaly91 (300)
Fradista Utazó Creative Commons License 2019.10.20 0 0 301

ITT vannak képek Leverkusenből. 

Karvaly91 Creative Commons License 2019.10.20 0 0 300

Kedden okosabbak leszünk, de egyik csapat sem biztos, hogy vágyik egy orosz túrára pl. Nyilván az lenne a legjobb, ha mindegyik bejutna a csoportkörbe, de azért itt már igen-igen erős csapatok is jöhetnek szembe (nyilván ezen a szinten). Egyébként ha jól emlékszem, a Debrecennek pl. pont a két forduló között lesz egy győri jelenése is...

Előzmény: RnD (299)
RnD Creative Commons License 2019.10.20 -1 2 299

'...Egyébként szerintem egy Vác/Debrecen - Érd jó lenne...'

 

Hát azért egy Debrecen-Érd jóval kevésbé lenne jó mint egy Vác-Érd.

 

De inkább ne sorsolják össze a magyar csapatokat, ha lehet.

Előzmény: Karvaly91 (294)
Igazság80 Creative Commons License 2019.10.20 0 0 298

És még nem zárható ki , hogy akár egy 5. magyar csapat is becsatlakozik...

Előzmény: hatosfalat (296)
kagye Creative Commons License 2019.10.20 0 0 297
Előzmény: Igazság80 (293)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!