Keresés

Részletes keresés

Fogár Creative Commons License 2007.01.25 0 0 4780

:)

erre nem tudok válaszolni...egyik mondat üti a másikat...mert ha szakszerűen van vm megrajzolva, azonnal változik minden :) hidd el...láttam már ilyesmit.

 

amúgy van olyan építész akinek ez így megfelel...de sztem vm-t magára adó építész nem ír alá bármit. Sztem sokszor azért születnek ilyen ronda és csúnyácska házak, mert inkább a pénz diktál, mint a jóízlés.

Előzmény: Zsuzsa89 (4776)
Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.01.25 0 0 4779
Bocs, Fogár, erre nem lehet válaszolni :))) Jól megmosolyogtam magam :)))
Előzmény: Zsuzsa89 (4776)
shaish Creative Commons License 2007.01.25 0 0 4778

Nem mondod, hogy ilyenhatású a thaimasszázs?!! Megyek!:)))

Lusta ember jógája:D.

Bár én még csak thai talpmasszázson voltam, a hatása isteni, de közben azért vannak durva részek:).

Előzmény: borcsi555 (4775)
Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.01.25 0 0 4777
lusta ember jógája - ez jó :))
Előzmény: borcsi555 (4775)
Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.01.25 0 0 4776

Fogár, egy szakmai kérdés... említetted, hogy épp családi házat tervezel...

Ha nekem kész tervem van (saját házra), és szépen meg is tudom rajzolni, és odamegyek egy építészhez, hogy ugyanmár rajzolja meg szakszerűen, de ne változtasson rajta lehetőleg semmit, akkor nagyon utálni fog????  és akkor is ugyanannyit fog elkérni érte (mintha ő tervezte volna)? 

borcsi555 Creative Commons License 2007.01.25 0 0 4775
Szia, szívesen segítenék, de ahhoz előbb tudni kéne, hogy mi a baj. Ha nem hajlandó orvoshoz menni, legalább kérdezz meg tőle pár dolgot, az alapján már tudunk következtetni vmit. pl: kisugárzik e a fájd. a lábába, melyikbe. Reggel fáj e jobban "bejáratódáskor" vagy ha épp sokat ül és aztán feláll vagy cipeléskor. Időszakonként fáj vagy szinte minden nap.
Egy dolgot tudok nagy általánosságban mondani: a gerincbajok egyik fő okozója a hasizom nem használása szokott lenni, mert így minden teher szegény gerincet és tartozékait súlytja. Tehát hasizmot kell növeszteni és tartást változtatni.
Amúgy a rendszeres torna mindennek a kulcsa.
Még vmi: ha semmit nem hajlandó, menjen el tájmasszázsra heti rendszerességgel, az ugyanis a lusta ember jógája, ott elvégzi a munkát a tornáztató. Nemrég tanultam meg, nekem nagyon tetszik! Épp most gyakorlok a férjemen:)) imádja.
Előzmény: tracy71 (4762)
shaish Creative Commons License 2007.01.25 0 0 4774

Ó, hát akkor most olyan szexi-szilikonos ajkai vannak?

Örülök h nem nagy baleset, ez meg ugye előfordul, ahogy Toria is arta, pikk-pakk meggyógyulnak!

 

Tényleg, Roland már teljesen oké?

Előzmény: Zsuzsa89 (4772)
shaish Creative Commons License 2007.01.25 0 0 4773

És hogy a topic jó hangulatát is tartsuk, íme, ezt művelte az imént a fiam:

 

 

Ugye szééép?:DD

(és álmos, le is raktam..)

Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.01.25 0 0 4772

Ja, már RÉkának is 6 foga van, ma vettem észre :))))

 

És ettől teljesen független, de:  ma megtörtént Réka első véres balesete (balesetecskéje) is :(((   kapaszkodva akart felállni a dohányzóasztal mellett, de megcsúszott a keze, és beütötte az állát, és (lehet hogy az új) fogacskájával elharapta a szája szélét... 10 másodperces sírással megúsztuk, gyorsan elterelte a figyelmét a nedves (és véres) sminkvattával, amivel letöröltem a száját :))))

 

 

shaish Creative Commons License 2007.01.25 0 0 4771

Mirkó még szopik? De jó! Ca tartalom most passz, nem akarok hülyeséget írni.

 

11ker hol? Milyen bkv megy oda?:)

 

Zsuzsa, nekem ok 31 szerda ebéd utántól!

Cait, nektek lenne kedvetek, időtök esetleg?

Előzmény: Caitlin (4765)
shaish Creative Commons License 2007.01.25 0 0 4770

Dehát pont ezt próbálom kideríteni tőled, hogy mivel pótolod azt amit alapból az anyatejből, szükség esetén a tápszerből kap meg egy baba.

A tápszer nem vmi flancos kiegészítő, hanem anyatej helyett adják, ha az nincs, és még tejet sem iszik. Ugye babától, hozzáállástól egyébtől függően 1-2 éves korig, Beni ennél jóval fiatalabb, ezért kérdeztem.

 

De, össze lehet állítani olyan étrendet kisbabának is, amiben nem szerepel anyatej és tápszer, sem tej, de nagyjából fedezi a szükségleteit...de nem könnyű és csak egyszerűen azt nem értem még mindig, miért mellőzöd a tápot ennyire.

"fura hogy pont egy dietetikus nem hisz ebben". Inkább éppen azért merülnek fel kétségei mert dietetikus (lesz).

 

 

"Egy felnőtt sem lehet egészséges ha megfelelően táplálkozik?"De, sztem pont attól (is) lehet egészséges. Ezt nem tudom miért kérdezed..

Most azt inkább nem boncolgatom, mi az egészséges, mert ugye az elég egyéni lehet. És mindenki magához mérten tud tartani bizonyos étrendet.

Multivitaminok és egyebek? Alapból nem kell, de kevés az olyan ember aki úgy tud táplálkozni és létezni h soha nem lesz szüksége ilyesmikre. Ezek ugye nem ész nélkül marokszámra fogyasztva pont hogy jó hatásúak, csak megfelelően kell alkalmazni. De nélkülük is van élet:) én sem eszem naponta, de van hogy igen, ha tudom h valszeg nem vittem be eleget bizonyos ideje vmiből..

 

"bizonyos körülmények közt helyénvaló" igen, de Beninél ezt a körülményt nem értem, nem allergiás, nincs anyagcserezavara ami miatt spec étrend kellene, ha jól tudom nincs ilyesmi hitbeli meggyőződésed, szóval csak ezért értetlenkedem itt.

 

Egyébként ami írtál, hogy sok hús meg tejtermék az valszeg a fehérjére mennyiségileg elég neki, és jó sok a folyadék is. Fehérjeösszetétel és ca ami necces lehet, esetleg vas, de gondolom a dokitok figyel ezekre.

 

Bevallom, én nem szeretem a "deakkorerrőltöbbetegymukkotse" hozzáállást, mert ha vmi szóbakerül, arról miért ne lehetne beszélni? Sztem eddig mindegyikünk tök normálisan reagált, durva személyeskedés nélkül.

Ezt a témát jól kitárgyaltuk, végülis nem a meggyőzés volt egyikünk célja sem, szóval felőlem is lapozhatunk, de én igazából bármiről szeretek dumálni veletek, nem csak egyetérteni lehet mindenben.

 

 

Mire hazaértünk a sétából, majden elvitt a szél, a fülem lefagyott, sapka persze nuku, de Csabi legalább fel volt öltöztetve, lüke anyja meg magára vessen, majd kapkodhatja itt a cévitamint:)).

Előzmény: neglom (4767)
Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.01.25 0 0 4769

Akkor tali jöv. szerda (január 31.)  ebéd után????

Lehet, hogy viszem a szomszédassszonyomat is Kinga nevű 1 évesével...

 

 

 

Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.01.25 0 0 4768

"gerinces csodafélév" engem is érdekel, az én párom is azzal nyűglődik :(((

bár most decemberben volt 2 hetet kórházban is, meg jár gyógytornázni heti 3-szor, de nagyon nem látok javulást :( 

neglom Creative Commons License 2007.01.25 0 0 4767
Shaish, hús "sok". Folyadék nem tudom, mi számít "soknak", de Beni napi 7-8dl-t iszik, plusz a leves, illetve egyéb kajában lévő folyadékok. Hal heti 2x minimum. Tejtermék napi 2x.
Szerintem simán megoldható, fura, hogy pont egy dietetikus nem hisz ebben.
Tudom, hogy a babák igénye teljesen más, mint egy felnőtté, de akkor már megkérdezem: szerinted egy felnőtt sem lehet egészséges, ha megfelelően táplálkozik? Nekünk is kellenének a mindenféle multivitaminok és egyebek? Szvsz egy felnőttnek sem könnyű manapság egészségesen táplálkoznia, mégis megpróbáljuk. Akkor egy babócánál miért ne lehetne? Orvosi felügyelettel. Odafigyelve.

És ha egy, az én szakmámba vágó "fura" kérdést tennél fel, először megpróbálnám megérteni, hogy miért kérdezed ezt, és hogyan jutottál oda, mert elképzelhető, hogy ami elsőre hülyeségnek tűnik, az bizonyos körülmények között már helyénvaló.

Látod, ezért kerülöm ezt a témát. Részemről most is lezárva, kár volt, becs'szó, többet tényleg semmit erről.
Caitlin Creative Commons License 2007.01.25 0 0 4766
egyszer nincs kedvetek ide a 11. keruletbe jonni jatszohazba?
Előzmény: shaish (4764)
Caitlin Creative Commons License 2007.01.25 0 0 4765
jovannnaaaa.. anyueknal a kozmiban van mukormos, masszor, talpmasszor, fodrasz.. nekem igy mar rogton nem olyan egyertelmu :) egyebkent tok jo szakma, anyum imadja. :)
.
vervetelen nem volt, most itthoni teszt megy. jut eszembe (hatha masnak is jo info) vannak +Ca-t tartalmazo muzliszeletek. ilyet viszont minden nap eszik mirko. ebbol olyan 200 mg kalciumhoz jut. az anyatejben vajon mennyi van? (hulye kerdes, a franc se tudja mennyit eszik :))
Előzmény: shaish (4764)
shaish Creative Commons License 2007.01.25 0 0 4764

Nem, mint takarítónő:DD naná h mint kozmetikus, szeretem, bár csak rövid ideig dolgoztam a szakmában (utána mentem fősulira).

 

Na, hát ha hal nem, akkor nem, de remélem Mirkónál nemsokára már nem okoz gondot a tej sem.

Vérvételen volt? Igazolta az allergiát, vagy még csak most kezdtétek a kivizsgálást?

 

Megyünk sétálni, egész tűrhető az idő...

 

Előzmény: Caitlin (4763)
Caitlin Creative Commons License 2007.01.25 0 0 4763
kozmetika, mint kozmetikus? koszonom a tippeket. a halra nem fogtok tudni rabeszelni - majd nyaron ha lehet nyitott ablaknal letezni, mert szo szerint hanyok a szagatol.... :( de a magvakat megfogadom es indulnak a tesztak, pestok ....
Előzmény: shaish (4741)
tracy71 Creative Commons License 2007.01.25 0 0 4762

"(műtétre váró gerincsérvem totál helyrehoztam vele fél év alatt.)"

 

Borcsi, ezt nem mondod komolyan??? Vagy mégis???

Nincs valami tipped, férjem évek óta küzd a gerincfájdalmával. Vagy 5-6 éve megemelte magát, becsípődött a dereka, de orvoshoz se akkor, se azóta nem volt hajlandó elmenni. Viszont már reggel is sokszor hallom, hogy úgy kell fel, hogy "sszszszszsz". Komolyan kérdezem....

Előzmény: borcsi555 (4760)
shaish Creative Commons License 2007.01.25 0 0 4761

Borcsiii, necsináld, te is tök vékony vagy, pocakot elnézzük, bár gondolom még nincs..

 

Jóga oké, pocakosjóga is, bárcsak ott tartanék már én is:).

Előzmény: borcsi555 (4760)
borcsi555 Creative Commons License 2007.01.25 0 0 4760
Kedves Szőkeciklon, költői túlzásnak szántam:))
Jajdejó hogy jöttök!!!!!!!!!! Nektek sincs messze az fmh.
Persze, akkor viszem a kis jógakönyvem és együtt jógázunk, amit nem tudok megcsinálni, majd megmutatom a képen. Tök egyszerű gyakorlatok, ne számítsatok nagy mágiára, a lényege, hogy minden nap csinyálny köll. (műtétre váró gerincsérvem totál helyrehoztam vele fél év alatt.) Shaish:van terhesjógám is, csinálhatjuk majd együtt!:)
Hízás:smamiról azt hallottam, hogy csontsovány. Én sajnos nem. Este nem evés nagyon hatásos, du 5kor kell/ene vacsizni.
Előzmény: Samu mama (4756)
Samu mama Creative Commons License 2007.01.25 0 0 4759
:)))
Előzmény: shaish (4758)
shaish Creative Commons License 2007.01.25 0 0 4758

Várjál, lehet h neked lesz igazad, Borcsi majd elárulja h csak vicc volt-e...:)

 

Bár te szőke vagy neked elnézzük:).

Előzmény: Samu mama (4756)
shaish Creative Commons License 2007.01.25 0 0 4757

Gyerteeeeek!  De jó lenne!

mi 1kor tudnánk indulni, kb fél óra lehet az út, bár még nem voltam ott..

Előzmény: Samu mama (4754)
Samu mama Creative Commons License 2007.01.25 0 0 4756
Samumamaszőkenő bemutatkozik :D
Előzmény: shaish (4755)
shaish Creative Commons License 2007.01.25 0 0 4755
Én viccnek vettem, csaknem...:D...azok kólát isznak a bigmachez:).
Előzmény: Samu mama (4753)
Samu mama Creative Commons License 2007.01.25 0 0 4754
Akkor kénytelen leszek elmenni talira :D. No, ha nincs óriási hó, akkor mi is megyünk. 1 körül nem lenne jobb, vagy akkor alszanak a manók?
Előzmény: borcsi555 (4749)
Samu mama Creative Commons License 2007.01.25 0 0 4753
Sztem ez teljesen ok. Az amerikaiak meg nem normálisak, ez komoly, hogy a serdülők is tápot isznak???
Előzmény: borcsi555 (4748)
Samu mama Creative Commons License 2007.01.25 0 0 4752
"nem ilyen sorrendben..." :DD Ez jó!
Előzmény: shaish (4747)
Samu mama Creative Commons License 2007.01.25 0 0 4751
:))) Ez kedves, de a képek csalókák, sajnos..... :DDDDD..

Hát, a helyzet uez, ezért egy csomószor 2-3 félét (Sárika) főzök, Mp egész nap ehet, nem hízik, én meg itt sznvedek, tornázok, kecskekaján élek és hízom :DDD

No igen, főleg kitartás kell, meg elszántság...
Előzmény: shaish (4747)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!