Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

CommandAir Creative Commons License 2002.01.24 0 0 793
Én meg idág olyanokat láttam amin Clarion felirat volt.
Előzmény: mopis (792)
mopis Creative Commons License 2002.01.24 0 0 792
Keselyű!
A legtöbbe Blaupunktot szerelnek úgy tudom, az enyém biztosan az.Természetesen tud CD-tárat vezérelni, de csak a sajátját, ahogy tudom.
ja és itt a tár elöl van, a rádió alatt.Utólag beszerelttel nem érdemes kisérletezni, ha nem a saját tárja.üdv
Előzmény: Keselyű (790)
mopis Creative Commons License 2002.01.24 0 0 791
Ma elzúzott mellettem két trailer fullra rakva 307-esekkel. Nyomták a Váci úton kifelé, szóval Észak-Magyarországi kollégák, azonnal hivjátok a kereskedőiteket! Megjöttek az Oroszlánok! :-)
Előzmény: CommandAir (789)
Keselyű Creative Commons License 2002.01.24 0 0 790
Sziasztok 307-esek,

Lenne egy kérdésem: nem tudjátok véletlenül, hogy milyen gyártmányú a gyári magnó (Philips, VDO, Grundig, Blaupunkt?), tud-e CD tárat vezérelni (gyanítom, hogy tud), milyen tárat lehetne utólag beépíteni, stb.

Lécci válaszoljatok, ha tudtok.

Üdv, Keselyű

CommandAir Creative Commons License 2002.01.24 0 0 789
Ha van aki a megrendelt 307-re még nem kötötte meg a kötelező biztit akkor érdemes megnézni a www.netrisk.hu oldalt. Online díjkalkuláció.
Pugfan Creative Commons License 2002.01.24 0 0 788
HAL és mindenki: vízhőfok
benzinesre 90 fok
dízelre 80 fok
!!!
Előzmény: HAL9000 (786)
HDIowner Creative Commons License 2002.01.23 0 0 787
AUE!

Ha jó a termosztátod, akkor teljesen mindegy milyen hideg van, kb. ugyan annyi kell legyen a motor hőmérséklet.

Egyébként a 80 fok kicsit alacsony, 90 körül kellene lenni. Általában a szervizek akkor foglalkoznak a termosztáttal ha tök szar. Ha 10 fokkal hamrabb nyit mind kéne az még OK nekik.

HAL-as kollégának cseréltek termosztátot, de nem változott nála semmi. (úgy látszik elég hulladék termosztátot használ a Peugeot, de ugyan ez a tapasztalatom volt az Opelnél is).

Mellesleg 80 fokos vízzel tényleg el lehet járni, de nem ideális.

Előzmény: Az Utolsó Európai (760)
HAL9000 Creative Commons License 2002.01.23 0 0 786
Hi!

Szerintem igen. De, ismétlem, mennyi a Pug átlag vizhőfoka?

Előzmény: Az Utolsó Európai (760)
HDIowner Creative Commons License 2002.01.23 0 0 785
Pepe,

Nekem ugyan ez volt kétszer. Egyszer az autópályán, egyszer a városban. Egy jó ideje nem volt, de franc tudja, hogy elő jön-e vagy nem.

A szervízben, nem mondtak semmit. Lehet, hogy azóta több tapasztalat van, majd rákérdezek.

HDIowner

Előzmény: pepe_307 (775)
szistipisti Creative Commons License 2002.01.23 0 0 784
Tutivesztes!

Álítólag minden rendben lesz. Állítólag...

CommandAir!

Nem gravíroznak Kovácsék.

Előzmény: Tutivesztes (783)
Tutivesztes Creative Commons License 2002.01.23 0 0 783
Szisti...

Remélem hogy igazad van, és tényleg rendben lesznek az átadások. Még a végén én is időben megkapom a kocsimat. Tényleg javítottak a rádion? Mire megkapom, nem is lesz hibája:)

Előzmény: szistipisti (781)
CommandAir Creative Commons License 2002.01.23 0 0 782
A Kovácsnál gravírozott üvegekkel adják át az autót? Ha nem, akkor hol gravíroznak? Csak közérti parkolóban láttam, de oda nem vinném.
szistipisti Creative Commons License 2002.01.23 0 0 781
Ma bementem a Kovácsékhoz érdeklődni. Jött egy rahedli alkatrész, úgy, hogy aki ott érdekelt, holnap hívja Őket. Kérdeztem, mi van az új autó átadási huzavonával, mondták, hogy még ebben a hónapban kinövik ezt a betegséget, úgy, hogy februártól minden rendben lesz. Állítólag.
Az Utolsó Európai Creative Commons License 2002.01.23 0 0 780
Mackor,

Nekem ugyanezek voltak a problémáim, a lengéscsillapítók hamar megjöttek - azóta ki is cserélték, és megszűnt a kopogás -, rádióm viszont azóta sincs.

Előzmény: mackor (777)
szistipisti Creative Commons License 2002.01.23 0 0 779
mackor!

Álítólag igen. De nem tudok több részletet. Az biztosnak látszik, hogy minden hiba visszacsatolásra kerül a gyárba és gyorsan javítják. A rádióval sok panasz volt és szolgáltatásában, külsejében nem változtak, de érzékenységében, megbízhatóságában jobbak az újak. Állítólag.

Előzmény: mackor (777)
szistipisti Creative Commons License 2002.01.23 0 0 778
Finanszírozás!

Ez sajnos egyelőre úgy tűnik, a sokat szidott Kovácsnál a legjobb. Még most is működik állítólag, hogy 8% thm-re adnak 307-t. Ez azt jelenti, hogy 1 mill-re 80 000 ezret fizetsz akkor is ha 1 évre, akkor is ha 5 évre veszed fel. Ennél nincs jobb jelenleg az egész új autó piacon. Legalább is én nem találtam, mert a feleségnek is nem rég vettünk autót és elég sok kereskedésben jártam más típusoknál is. Úgy, hogy a finanszírozás a szervíz meg a kedvezmény alapján szerintem még mndíg a Kovács tűnik a legjobb ajánlatnak, még ha tetű az átadás akkor is.

Áramkimaradás!

Nekem még nem volt, de érdeklődtem a szervízben és a kezdeti szériáknál fordult ilyen elő, és akinél volt ilyen, az mennyen a szervízbe, mert a nem kielégítő tömítés okozza a BSI-nél. Állítólag. Akinél a nagy hidegekben sem fordult ilyen elő, annál valószínűleg nem is lesz. Tehát járjatok a végére még a gari idő alatt, mert 80 000 Ft a BSI!

mackor Creative Commons License 2002.01.23 0 0 777
Nekem másfél hete megrendelték a Kovácsék a rádiót, és két hátsó lengéscsillapítót, sajnos abbol is kifogtam a gyárihibás szériát, göröngyös úton kopog mindkettő. Remélem nem kell hónapokat várnom.

szistipisti!
Jól értem, hogy az új rádiók eleve jobbak, pl. érzékenyebbek is? Miben mások, tudsz részleteket?

Előzmény: szistipisti (776)
szistipisti Creative Commons License 2002.01.23 0 0 776
Oroszlánszeliditö!

Hú a szentségit, az nem lesz semmi oroszlán. Van un. tartozékkatalógus a 307-hez, javaslom szerezd be! Lehet tetőcsomit, meg vonóhorgot is kapni. A Tetőcsomi 20-30 ezer, szerintem azt simán meg tudod kapni grátisz. Vonóhorog 3 féle van hozzá, van köztük olyan, amit szerszám nélkül lehet le-fel szerelni. Ha akarsz vonóhorgot, feltétlen a katalógusból válassz, akármennyibe is kerül, mert a BSI miatt a visszajelzőket, meg a világítást nem lehet megoldani, csak a gyárival. Sok féle tartozék van a katalógusban, érdemes csemegézni belőle, csak hát horror áron... Én légterelőt szerettem volna az ablakokra, de a két féle gyáriból az egyik nem tetszett, a másikat meg a Prémiumrara nem lehetett felszerelni, mert akadálynak érzékelte a szekvenciális automata ablak. Az okmányok: sajna nagyon okmányiroda függő dolog, mert csak egy bizonyos számú forgalmit adnak ki egy nap és ezt minden esetben véletlenszerűen döntik el. Az igény elég nagy, de bízz benne, hogy a héten meglesz. Amelyik nap megvan az okmány, aznap elvileg át is tudják adni, csak, sajna késő délután szok megjönni a kolléga az okmányirodából, ezért érdemes érdeklődni minden nap késő délután. Egyébként hogy hívják az értékesítődet? A tartozékkatalógusban nincsenek árak, de én beszereztem egy csomó cuccnak az árát, úgy hogy otthon meg tudom nézni, ha érdekel konkrétan valami.

mackor!

Nem, sajnos nem vagyok még túl rajta, de legutóbb, amikor megpróbálták a jobb oldali ülésfűtést baloldalra beszerelni (sikertelenül), akkor beszereltettem az erősítőt. A srác mondta, hogy az új rádiók már mások, jobbak. Egyébként neki magánpraxisa is van, és foglakozik autó HI-FI- vel is, szerelt is már 307-be audió update-t. A rádió erősítőt Ő is javasolta. Egyébként a srácnak is Pug-ja van, igaz 406-os, de van még egy pár ötlete bőr, ülésfűtés utólag ügyben is. Neki is utólag lett bőröztetve, elöl-hátul ülésfűtésszerelve a 406-osa, és hát, láttam, szebb mint a gyári (ha jól emléxem 200-250 ezret mondott). Én pl szerintem majd lehet, hogy a kormányt, és a sebváltó szoknyát fogom bőröztetni, persze zöldre. A rádió az erősítőtől pedig jobb lett! Főleg vidéken érezni.

Előzmény: Oroszlánszeliditö (769)
pepe_307 Creative Commons License 2002.01.23 0 0 775
Áramkimaradás!?

Most láttam, hogy már más is tapasztalt ilyet.
Nálam csak egyszer történt, hogy a Bp-Győr autópályán 1 mp-re minden mutató lekókadt és az összes fény elment. Se előtte, se azóta (több mint egy hónapja) nem tapasztaltam hasonlót.

Akinél előfordult, derített ki valamit a szervíz?

Üdv:
Pepe

Előzmény: pierre_nau (727)
pepe_307 Creative Commons License 2002.01.23 0 0 774
Küldeni nem tudok, de amikor én kerestem, akkor mindenhol adtak P kereskedők.
Mindenhol:-> Gablini, Fábián, Centrál.

Most jut eszembe még egy taktika vásárlás előtt állóknak. Határozott felszereltség, szín és finanszírozási elképzelésekkel mentem a kereskedőkhöz és úgy alakult, hogy a Centrál-os amikor lekérte, hogy van-e megfelelő kocsi, akkor a komplett eredményt alvázszámmal együtt odaadta.
Ezután mentem a Fábiánhoz ... és megtörtént a csoda. Addig sehol nem engedtek 2 Ft sem (a Fábiánnal sem), de (és ez csak később esett le), ahogy meglátták a konkrét alvázszámos Centrál-os papírt egyből lecsaptak és árengedménnyel + igen kedvező finanszírozással nyitottak. (Aztán persze az átadás csak húzódott, de ez egy más történet.)

Üdv:
Pepe

Előzmény: pepe_307 (770)
pepe_307 Creative Commons License 2002.01.23 0 0 773
Valahonnan halottam, hogy az első futóművel kapcsoltos hiba miatt visszahívnak Pug 307-ket.
Kacsa? Esetleg a márkát keverte az informátor?
Tudtok valamit?

Üdv:
Pepe

CommandAir Creative Commons License 2002.01.23 0 0 772
Ez úgy egyedi, hogy más a kamatkondíció szalonok között, azonos finanszírozó bank mellett.
Előzmény: gecóka (771)
gecóka Creative Commons License 2002.01.23 0 0 771
Bementem a P.Centrálba a Könyves Kálmánon és nem tudtam kierőszakolni belöllük egy banki hitel finanszírozási táblázatot (EURO alapút). Azt tudom, hogy a Merkantil bankkal vannak kapcsolatban. Nem tudna valaki egy ilyen táblázatot mailen küldeni? Azt mondták mindenkinek egyedi elbírálás alapján döntik el. Ezt kötve hiszem. Minden kereskedésben ki vannak rakva ezek a táblázatok (Citroen, Skoda, Seat, stb).
pepe_307 Creative Commons License 2002.01.23 0 0 770
"Van-e olyan kereskedő, akit nyugodt szívvel ajánlhatunk?" -rovathoz
Fábián?

Nos Nekem nem túl kellemesek az átvétellel kapcsolatos emlékeim. A kereskedőt, akit egyébként ezen a fórumon, vagy az Origon már dícsért valaki (sőt jómagam is azt tettem a megrendelést követő 1-2 hétig) nagyon kedves és rámenős volt.... egészen az első részlet kifizetésééig.

A legnagyobb hibát akkor követte el, amikor megpróbált meghazudtolni, hogy ő ilyet meg olyat nem mondott és ígért, és célzásokat tett rá, hogy ha én ŐT (!) számonkérem, akkor majd a lehető legkésőbbi időpontban jutok a kocsihoz.

Miért követett el hibát?
Amennyire én hallottam az autóbizniszben nem az eladás, hanem a szervíz és alkatrészforgalom az igazán jövedelmező. Ez pedig bizalomra épül. Ha egyszer átvágtak nálam elvesztették az arcukat és már elvből sem fogom hozzájuk vinni a kocsit és a pénzt. Eddig az összes azóta vásárolt alkatrészt máshol vettem, beleértve a komplett téligumi szettet. Pár százas csupán, aminek jó része így a Gablinihez folyt be, akiknél eddig még minden OK.
Ennyi maradt tiltakozásnak. Az autó egyébként szuper, csak ajánlani tudom a döntés előtt állóknak.

Nyomásgyakorlás?
Szükség van/volt rá. A sokadik tuti (de most már tényleg) időpontra meg volt szervezve egy kellemes hétvégi kiruccanás, amihez már nem is szerveztem tartalék autót. Kedden (az ígért időpontban) természetesen megint elindult a dumagépezet. Na erre aztán a család minden tagja óránként hívta az összes lehetséges fórumot, kiváltképp a kereskedőt. Péntek este 3/4 7-kor sikerült átvenni.
Ehhez még két apró bosszúság: még mielőtt az előleget befizettem volna szóbeli ígéretet kaptam 2 Pug-os kulcstartóra és 1 oroszlánra. Kicsiség, de azóta is kapom őket:-<

Üdv:
Pepe

Előzmény: zsuri (746)
Oroszlánszeliditö Creative Commons License 2002.01.23 0 0 769
Szistipisti!

Ma a Kovácsék azt mondták, hogy a kocsi levizsgázott már csak a papírokat intézik... ez most meddig fog tartani vajon??!

Az oroszlánom szine Fekete (metálfényezéssel) belseje pedig elefántcsont, vagy szavanna (kinek hogy tetszik a megnevezés). Ebből kiderül, hogy Premium felszereltségű. Ja és 1.6-os motorral.

Extrák: metálfény, (a számítógép vagy csak ámítógép? kimaradt sajnos belőle), titán dipol...
Az extrák száma még remélem nő. :-) Majd meglátjuk mit sikerül így 4 hét süketelés után kiverni belőlük.

Apropó extrák: nem tudod lehet hozzá tetőcsomagtartót és vonóhorgot kapni? Mennyiért taksálják ezeket?

OSZ

Előzmény: szistipisti (764)
Zoldalma Creative Commons License 2002.01.23 0 0 768
Ha nyitvamaradt a termosztát, lehet. Ezt azért egy szervizben illik kiszürni, de házilag is ellenőrizhető.
Előzmény: Az Utolsó Európai (760)
mackor Creative Commons License 2002.01.23 0 0 767
Szistipisti!

Ezek szerint te túlvagy már a rádiócserén?

Előzmény: szistipisti (766)
szistipisti Creative Commons License 2002.01.23 0 0 766
zsuri!

Szerintem Westendcicicenter Média Márkt-ban több típust is meg lehet hallgatni, ugyan úgy mint a Corában. Szerintem Jól szolnak a Pionyir-ok; Magnat-ok; néhány tízezerből megvan. Egy pár jobb Pionyir 16-os kb. 20 ezer. De hallgasd meg, mert egész jó hangúak is vannak sokkal olcsóbban. Én még nem nyultam a hangszórókhoz, érlelem a dolgot egyelőre. A rádió antenna elé viszont tetettem egy antennaerősítőt, 4 000 Ft. Jobb lett.

Előzmény: zsuri (765)
zsuri Creative Commons License 2002.01.23 0 0 765
Meg tudnátok mondani, hogy kb. mennyibe kerül az audió-rendszer feljavítása? Ahogy olvastam már csináltátok egy páran. Gondolok itt a 4 db hangszóróra (2db 12-es + 2db 16-os, ha jól tudom). Munkaköltség nem lesz, megcsinálom magam, csak nem vagyok képben hangszóró-árakban.

Az igényeim nem túl nagyok, nem vagyok vájtfülü, de szeretem, ha van magas és mély. Ez nem azt jelenti, hogy csak a subwoofer a kielégítö, de amit a P307 alapban tud az nekem kevés. Viszonyítási alapnak: az Astra audió-rendszere már jó nekem, a Seat Leon-né meg egyenesen kiváló.

szistipisti Creative Commons License 2002.01.23 0 0 764
Oroszlánszeliditő!

Milyen színű lesz, melyik változat? Figyelném, hogy mikor kerül az átadótérbe.

Előzmény: Oroszlánszeliditö (761)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!