Keresés

Részletes keresés

godly Creative Commons License 2008.01.21 0 0 835

Sziasztok!

 

A múlt heti havas-fagyos vonatozás után íme pár "tavaszi"-napos kép...

(A többi az album végén...)

 

A pálya jobban viselte a telet mint ahogy gondoltam.

Lesz rajta mit "igazítani", elég "bizonytalanul" mentek most rajta a szerelvények...

 

Lenne egy kérdésem!

 

Hogyan, mivel, hol, mit kellene megtisztítani a mozdonyokon. Alkohol, olaj, zsír gondolom a szükséges anyag, de gondolom nem mindegy milyen, mennyi, hova...

Nem írna erről valaki "hozzáértő"?

Lehet nagyon az elején kezdeni, pld. milyen olaj hol lehet beszerezni, milyen zsír, stb...

 

Köszönöm!

 

Üdvözlettel:

Zoltán 

TEE Creative Commons License 2008.01.20 0 0 834

Köszönjük a remek beszámolót! :-)

A V200-as lenyűgöző, 1,6 méter hosszú, 4x150W a meghajtása... :-o

Előzmény: nygma (832)
Briko Creative Commons License 2008.01.20 0 0 833

Hmmm... Birmighem-től nincs is olyan messze, a Lufi néha egész jó akciós jegyeket ad oda...

Valakit rajtam kívül érdekel esetleg a dolog?

Előzmény: nygma (832)
nygma Creative Commons License 2008.01.20 0 0 832

Sziasztok,

 

Tegnap volt egy nagyszerű modellezéssel foglalkozó kiállítás Londonban. Parkvasúti modellek rogyásig. Készítettem képeket, videót meg mindent ami kell:

http://nygma.hu/content/view/2775/33/

 

Tudom, hogy Anglia messzebb van mint Németország vagy Ausztria, de szerintem egy nagyon jó kiállítás készül Warwickshire Exhibition Centre-ben április 12-13-án. Csak kertivasút lesz a téma: 0, G, 1 és 16mm méretarányokkal:

http://www.meridienneexhibitions.co.uk/html/large_scale_model_rail.html

 

További kellemes vasárnapot.

 

 

Briko Creative Commons License 2008.01.16 0 0 831

Sziasztok!

 

Frissítettem kicsit a digitális naplómon...

 

Brikó

TEE Creative Commons License 2008.01.13 0 0 830

Valóban szép idő volt a vonatozgatásra! Én csak a hajtányomat gurítottam meg a kertben. :-)

 

A BahnTV-n találtam egy félórás kertivasutas filmet, érdemes megnézni, itt a link hozzá. A téli és éjszakai felvételek nagyon jók!

Törölt nick Creative Commons License 2008.01.13 0 0 829

Köszönöm a lehetőséget :) A V60-as végre hosszabb távon is meg lett futtatva, ki is nyomta az olajat itt-ott, este letörölgettem róla. A gép jól bírta, a Mobile Station korlátaival megint küzdeni kellett. Üzem közben épp a határon volt, a legkissebb akadályba ütköznek a gépek (kanyarban űrszelvénybe lógó havas rész pl) le-letiltott. Keresni kell egy nagyobb központot, az lesz a vége. Szobában, 1-2 mozdonnyal még jól bírja, de minden eddigi tapasztalat azt mutatja, hogy terepen lehal :(

 

Képek közül csak pár ment fel, és két videó:

http://trainmodeller.freeblog.hu/

 

A videók még feldolgozás alatt, gondolom 5-10 perc és elérhetőek lesznek. A képtáram megint döglődik, lehet, hogy a tízezer fotó sok már neki, nem tudom, majd a jövő héten megnézem mi lelte, egyelőre több képet nem tudtam feltölteni.

godly Creative Commons License 2008.01.13 0 0 828

Sziasztok,

Jót vonatoztunk délelőtt Matiz-zal.
Nagyon szuper az új V60-asa.
A pályát is sikerült beüzemelni...

A telet -eddig- egész jól átvészelte a kinti dobozban a Mobile Station...

A váltók is működtek...

"Energia-ellátási" problémáink voltak, több mozdonnyal a kanyarban többször is letiltott a vezérlés...

Sajnos én csak keveset fényképeztem, mikor kezdtünk pakolni akkor kezdett szépen sütni a nap, de íme pár fénykép...
Matiz szerintem többet és jobbakat csinált...

A többi kép a <a href="http://kertivasut.istenes.hu/main.php?g2_view=core.ShowItem&g2_itemId=85451" target="_blank">Fényképalbum</a> végén...

Üdv:
Z
artax Creative Commons License 2008.01.10 0 0 827

Kerlek, az ilyen egyenlore csak nyalcsorgatonak mint en.

Csinaljatok mar par fotot, esetleg videot.

Koszi.

Előzmény: Törölt nick (826)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.10 0 0 826
Mail megjött. Szombaton felhívlak, ha olyan az idő, akkor vasárnap pihenés képpen felmegyek, viszem az új masinát.
Előzmény: godly (825)
godly Creative Commons License 2008.01.10 0 0 825
Elektromos dobozVáltók a hó alattVáltó a hó és jé alattVáltó a hó és jé alattHello,

hááát...

Azért én aggódok egy kicsit...

Nekem most még a "Mobile Station" meg a trafó is kint van a kertben egy sűlyesztett dobozban... (Be akartam hozni, de ...)

És a váltó állító mechanizmusokakra is kíváncsi leszek, hogy 3-ból hány fog működni tavasszal... (azért az elég rémisztő volt, hogy az állítómű vezetékbefogó csavarok teteje az első pár első után berozsdált... de működni az őszi nagy esők után is működtek...)

A hó és jég elől le akartam takarni egy kicsit, de...

Ha letakarítom a pályát, akkor érdekel valakit egy esetleges vonatozás (feltéve, hogy a letakarítás után sikerűl beüzemelni...:-)) ?

Üdv:
Zoltán

nygma: "ennyire rossz a Amex Blue kártya, hogy már csak hókotrónak jó? :)"
Ja, tudod kerestem valami "hasznavehetetlen" tárgyat, és ez volt az első ami a kezembe akadt... :-)
Amúgy jó lenne összerakni egy rendes hókotrót, hómarót...
Az én megoldásom működött, de lehetne rajta finomítani...
Fontos hogy jó magasságban legyen (ne akadjon el, de alatta ne sok hó férjen el...
Jó ha a többszöri "előre-hátra" nekirugaszkodásnál nem gyűjt be maga alá havat...
Jó ha nem nyúlik a tengely elé túlságosan mert különben a kanyarban gondok vannak...
Jó ha van tömege, lendülete...
És persze egy motoros (akár ventillátorból kialakított) hómaró nagyon buli lenne... (Youtube-on láttam...)
Előzmény: Briko (824)
Briko Creative Commons License 2008.01.09 0 0 824
Nálam is több éve kinn vannak a kertben, semmi baj nincs velük. Ilyen tekintetben úgy tűnik, hogy mind az LGB, mind a Märklin jót alkotott.
Előzmény: bigtibor81 (823)
bigtibor81 Creative Commons License 2008.01.09 0 0 823
Koszi, ez érdekelt, mert én is szeretnék belevágni...
Előzmény: TEE (822)
TEE Creative Commons License 2008.01.09 0 0 822
Rozsdamentes anyagból vannak, így bírják a nedvességet. Göppingenben a Märklin múzeum előtt is hosszú évek óta elvannak.
Előzmény: bigtibor81 (821)
bigtibor81 Creative Commons License 2008.01.09 0 0 821
Hello! Látom, hogy ho alatt van az egész pálya. Az érdekelne, hogy ezek a sinek mennyire korrozioálloak, és mennyire látszodik meg az ido vasfoga egy ilyen tél után?

Tiborko
Előzmény: godly (817)
SzabcsiPro Creative Commons License 2008.01.09 0 0 820

http://szabilgb.blogspot.com/

 

felkerultek az allomany kepek... (Leikem soros vagon fotoja meg hianyzik...)

Egyenlore kaosz az egesz, de nemsokara rendet teszek...

Briko Creative Commons License 2008.01.09 0 0 819

Nem, ebbe csak egy szimpla funkciódekóder kerül majd. Egy digitkuplungon gondolkozok viszont...

 

Mikor jössz haza? Várnak a modelljeid:-)

Előzmény: SzabcsiPro (818)
SzabcsiPro Creative Commons License 2008.01.09 0 0 818

Mar ideje volt, hogy valamivel pakolgatni is tudd a vagonjaidat azokra a nagy batar mozdonyokra! :)

Sziip!

Hangos?

Előzmény: Briko (811)
godly Creative Commons License 2008.01.09 0 0 817

Hello,

Háát... nagyon szívesen látlak (meg a mozdonyod :-)), csak a pálya erősen hó alatt van.
Ez még nem is lenne nagy gond, de eléggé rá/össze van fagyva hó, tegnap kapirgáltam egy kicsit, de elég nehéz lenne letakarítani...

Az első képen (tegnap előtt készül) a pálya egy részlete, "középen" (egy kicsi mélyedés látható, a hó alatt egy tárolóvágány, ütköző... )

Az további három képen egy részlet, ahol a fáról csepegő víz legjobban "elolvasztotta" a havat...

Azért az idei tél elég jó "próba" a pályának...

Hó, fagy, jég, minden van idén...

Tehát, ha kicsit olvad és le tudom takarítani (vagy segítesz! :-)) akkor lehet jönni vonatozni!

Remélem a többi, hó alatt lévő rész, rendben van...

Üdv:
Zoltán
Előzmény: Törölt nick (798)
hkv Creative Commons License 2008.01.08 0 0 816
A mozdony 2007 novemberében került hozzám!
Előzmény: hkv (808)
hkv Creative Commons License 2008.01.08 0 0 815
Egy szépség hibája van a modellnek, hogy a kazánnyomást szabályzó kart újra kell esztergáltatni, mivel annyira be volt ragadva, hogy semmi féle képpen nem mozdult l, mert az idő már látszott rajta emiatt le is töröttt, de ez pótolható! A parki méretarányt nem tudom, de egy biztos msot télen és tavasszal alaposan átvizsgálásra kerül a gép minden porcikája, mert a beüzemeltetését tervezem, valamint pályát akarok hozzá legyártani házilag!
Előzmény: Törölt nick (810)
hkv Creative Commons License 2008.01.08 0 0 814

A két sínszál közötti hossz 110 mm az az 11 cm!

Edig sajnos a gépet nem tudtam beazonosítani, de üzemképes 100%-ban. A volt gazdája szerint egy 275-ös gőzöst ábrázol, de 490-es gőzös beütése is van, annyit tudok a modellről, hogy az egykori híres GANZ Gyár terméke! Valaki azt mondta a gőzös főrumon, a mozdony egyik alkatrésze 1880 és 1890-es gőzösökön alkalmazták, tehát ezért nem lehet se 490 se 275 de ki tudja!

Előzmény: Törölt nick (812)
Briko Creative Commons License 2008.01.08 0 0 813
Ez oké, csak a méretarányt nem tudom belőni... A miénknél nagyobb, az tuti, de parkvasútnál azért kisebb...
Előzmény: Törölt nick (812)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.08 0 0 812
Egy MÁV 275-ös gőzösnek látszó tárgy. Jó nagy.
Előzmény: Briko (811)
Briko Creative Commons License 2008.01.08 0 0 811
Sót / hamut szórhattok a fejemre, de mi ez???

______________________________________


Részemről ezt hozta a müncheni jézuska:

Előzmény: Törölt nick (810)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.08 0 0 810
Ha van dolog, amiért elcserélném a táblákat, az ez :))
Előzmény: hkv (808)
Elősiető Creative Commons License 2008.01.07 0 0 809
Én töröm a fejem rajta.

Levélt ment.
Előzmény: nyurga01 (805)
hkv Creative Commons License 2008.01.07 0 0 808

Igaz nem mostani gyártmány, de gondolom ide illik!

Briko Creative Commons License 2008.01.07 0 0 807
Szia!

Pár hozzászólással alább találsz ilyen kezdeményezést...
Ha EP V. korszakbelit keresel, akkor javaslom a Piko "G" Taurusát, azt átfestéssel illetve minimális bütyköléssé talán lehet honosítani.

Brikó
Előzmény: nyurga01 (805)
nygma Creative Commons License 2008.01.07 0 0 806

Sziasztok,

 

Pár hónapja volt egy pár hozzászólás a kertivasúti ágyazatról. A Garden Railways 2008 januári számában van egy olvasói hozzászólás, ami egy Techni-Seal cég poliuretán ragasztóval kevert termékére esküszik.

http://techniseal.com/products.php?Id=13&region_Id=1&langue_Id=1

Van egy jó kis videóbemutató a cuccról.

 

Gondolom Magyarországon ez nem elérhető, másrészt egyébként is drága lehet, de az ötlet alapján talán érdemes homok-kavics-cement keverékkel kisérletezni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!