Keresés

Részletes keresés

t.lantos Creative Commons License 2014.02.12 0 0 53197

Nezd meg a cimzett orszag postajanal.

Előzmény: kawasaki5 (53193)
Filiponi Creative Commons License 2014.02.12 0 0 53196

Pont nem erted. Ha minden vallalkozo eszerint szamolna a sajat vallalasi arat, azaz senki se ala, akkor ez lenne az ar."

 

- Na egy a legnagyobb álomideál, amit mostanság hallottam. :D Térj magadhoz, mert nem tündérországban, hanem a vallóságban élsz!

Ebay kereskedés esetében, beszéld már le a sok kínaival és az összes többi ország kereskedőivel, ahol az alacsonyabb adók miatt versenyképesebbek az áraik a "fiúk, ne menjünk már egymás árai alá" féle tündérmesét :D és akkor a magyar kereskedők is labdába rúghatnak melletük a nemzetközi piacokon, a rekormagas adójárulékaikkal. 

Szerinted, te miért nem veszel és eszel itthon megtermelt éleliszert, mint paradicsomot,zöltséget/gyümit/húst, stb? Miért az ízetlen olasz paradicsomot zabálod? Mert a hazai termelő az adóterhek miatt nem tud árban versenyezni a külföldi termelőkkel! Te pedig nem a drágább hazait veszed meg és még hőbörögsz is, hogy a magyar termelő drágábban adja a portékáit, mint az ideutaztatott olasz! Kör bezárult.

 

Itthon pedig: az árak nem a csaló vállalkozók miatt mennek egymás alá, hanem a túlélésért, mert hiába lenne egy egységesen magasabb hazai ár valamire, te akkor azt nem itthon vennéd meg, hanem külföldön, ebayen, mert te sem hiába lebzselsz ebben a topikban, ami érthető is, csak akkor ne nyomd az álszent szöveged!

Ne haragudj meg, de azt kell mondjam, hogy rendkívűl szögletesen gondolkozol de annál is szűkebb látókörrel rendelkezel!

 

Előzmény: Axióma (53195)
Axióma Creative Commons License 2014.02.12 0 0 53195

Pont nem erted. Ha minden vallalkozo eszerint szamolna a sajat vallalasi arat, azaz senki se ala, akkor ez lenne az ar. De a vallalkozok tobbsege - tisztelet a kivetelnek - inkabb adot csal. Na persze nem a vevo kedveert, hanem mert igy alaajanlva is tobb marad neki, mint tisztessegesen. Amit inkabb elkolt, mint a hianyzo ellatasi dijakra felretenne'.

De mindenki maga dont, hogy vallalkozik vagy alkalmazottkent adja el a munkaerejet. [Ugye azert nem a 20 fos munkahely fonokevel akarsz parhuzamot vonni az ebay eladas mint munkaviszony kapcsan? Egyszemelyes, netto munkakepesseg eladas.]

Előzmény: Filiponi (53194)
Filiponi Creative Commons License 2014.02.11 0 0 53194

Anélkül, hogy leírtad volna, a hszeidből látni, hogy fingod nincs a vállakozói terhekről, életről. 

Szerinted, egy alkalmazott után mennyit adót fizet a munkáltató? Több mint a béred duplájába kerülsz a munkaadódnak, adóügyileg. Ezekre jön még a rezsi, ahová bemész  melegedni. Tehát, ennyit ki kéne termeljél, hogy legalább nullába kerülj. Ez felett már termelsz. Szerinted, hány alkalmazott termeli ki ezt? Elárulom: nem sok! Viszont, mindegyiknek jár a pofája, hogy keveset keres.

Előzmény: Axióma (53192)
kawasaki5 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 53193

Sziasztok, egy kis segitség kellene hogy ilyenkor mi van, megkapta-e a cimzett a csomagot? Magyar posta a közreműködő cég :) mert a végén egyszer leirja hogy sikeres kézbesités, vagy mégsem???

2014.02.01
11:04 Cegléd 1 posta

Küldemény információ:
Küldemény felvéve / Item accepted

2014.02.02
23:29

Küldemény információ:
Indító kicserélő hivatalba beérkezett / Item in office of exchange

2014.02.03
01:59

Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2014.02.04
09:40

Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

2014.02.04
10:41

Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

2014.02.04
17:54

Küldemény információ:
Továbbküldve kézbesítő állomásra / Inbound item forwarded

2014.02.05
10:41

Küldemény információ:
Kézbesítő postához érkezett / Arrival to delivery Post

2014.02.05
20:00

Küldemény információ:
Sikeres kézbesítés / Item delivered

2014.02.07
00:09

Küldemény információ:
Letétben van / Item stored, addressee notified

  

Axióma Creative Commons License 2014.02.11 0 0 53192

Biztos van rengeteg dolog az adozasban, amibe nagyon jogos belekotni, de megeszem a nemletezo kalapom, ha a havi 4 alkalommal eladas barmilyen szempontbol uzletszerunek szamit...

Nem veletlen vagyok alkalmazott es nem vallalkozo (alapbol), de azt azert lassuk be, hogy az adooptimalizalas egyre nagyobb koppanasokat fog okozni (anyukamek korosztalyaban a mar eleg nagy %-ban minimalberesnek bejelentett vallalkozok szivnak a nyugdij miatt rendesen).

Mar egyre jobban off, de sztem a legnagyobb baj a (foleg egyszemelyes) vallalkozasokkal, hogy egyik sem az alkalmazottinak megfelelo modon szamolja ki, mennyiert erdemes neki dolgozni. Nulla szabadsaggal, betegseggel, nulla "felesleges" tb/nyugdij fizetessel, itt/ott raszamlazgatva mondanak valamit. Es persze aztan ujjal mutogatnak, hogy hu de sok az ado... 

Előzmény: t.lantos (53190)
t.lantos Creative Commons License 2014.02.11 0 0 53191

akarommondani afa korbe jelentkezes.

Előzmény: t.lantos (53190)
t.lantos Creative Commons License 2014.02.11 0 0 53190

De radfogjak, hogy uzletszeruen csinalod, adoszam kell, es akkor mar nem takarozhatsz ilyenekkel. Fizessel.

Az a gond, hogy aki csak egy kis mellekest akar, azt megolik.

Mas orszagokban meg hagyjak bekiben.

 

Nemetorszagban ebedeltunk. A fazon felirta a vegeredmenyt egy soralatetre (eltolcsi elvtars, tetszik figyelni? :)

Ezert nalunk meg a vendeglojet is lebontatnak. Es lefogadom, hogy nem adoocsalo, csak eletszerutlen erre apehhoz bekotott penztargepet vetetni a delikvenssel.

Előzmény: Axióma (53189)
Axióma Creative Commons License 2014.02.11 0 0 53189

Rossz a pelda, nagyon.

1. Evente 200e jovedelemig semmit nem fizetsz, ingosag eladasabol szarmazo jovedelem, slussz. (Ha neked jobb a 20%-nal a teteles kulonbseg, akkor elrakod a beszerzesit).

2. Ha van normalis melohely (36 orat elero m.viszony), akkor nagyjabol nullabol fent lehet tartani a vallalkozast. Tudom, evekig volt vallalkozoi igazolvanyom, nem egeszen 1 ev nullszaldos mukodes utan kb. csak az iparuzesi papirt kellett nullatol kulonbozoen (vagy 2 ev mire ott kifut) leadnom az onkorinak. Az konyvelo nelkul is megy.

3. Ha viszont csak vallalkozik, ennyiert (darabra, nem arresre gondolok) nem fogja senki csinalni, de akkor nem is 4 tranzakcio hanem 20 nap az egy honap. Akkor kell a 25e, de ha nem termeli ki, akkor nem is gondolja komolyan, hogy ebbol akar megelni.

 

Előzmény: t.lantos (53188)
t.lantos Creative Commons License 2014.02.11 0 0 53188

De ez az adorendszer ebben a formaban akkor sem jo.

Tegyuk fel, hogy valamit meg tudsz venni 10000-ert, es el tudod adni mondjuk 14000-ert. Es ezt mondjuk havonta 3x 4x.

Kerestel rajta 12-16e forintot, es ez teljesen jo, mert a netto 90e-s bered melle nagy segitseg.

 

No de lassuk, hogy mi van akkor, ha mindezt legalisan szeretned eloadni: legyel vallalkozo, kata eseten 25e/ho. Nem jo, minuszos vagy.
Akkor csinaljd csak ugy, hogy a jovedelmed alapjan fizetsz egy kis adot meg jarulekot. Lenyuljak a felet, de mivel mar vallalkozni kezdtel, fizess kamarai tagdijat, meg akkor mar a lakasod utan is leszelszives adot fizetni, es akkor fogod azt mondani, hogy havi 3e ft-ert inkabb b.sszanak egyedul.

 

Igy kell tonkretenni a kisvallalkozokat meg a vallalkozo szellemet.

Előzmény: Axióma (53184)
Axióma Creative Commons License 2014.02.11 0 0 53187

Ezt az elhajlasi modszert:) Szerintem a nap gyoztese vagy, hiaba a felenel se tartunk. Jo, hat nem egy tul nepszeru sportagban...

Előzmény: Filiponi (53186)
Filiponi Creative Commons License 2014.02.11 0 0 53186

Bocsi, de nem tudom értelmezni az írásod az ékezetek hiánya miatt...biztos te is valahonnan messziről irsz, a partvonalról :)

Előzmény: Axióma (53184)
Vgyuri Creative Commons License 2014.02.11 0 0 53185
Ha valakinek van rá energiája, hogy szétszedje, észre lehet venni a megbontást, még akkor is, ha nincsenek benne 'pecsetek'. De valószínülrg nekik sem ér annyit 28 dolcsi. Ha egy profi szerelő azt a félórát produktív munkával tölti, több értéket hoz létre.
Előzmény: Degeczi (53180)
Axióma Creative Commons License 2014.02.11 0 0 53184

Te ennyire nem latod a fatol az erdot?

"Nem versenykepes" az adok miatt. Basszus, ha te tisztessegesen akarnad ugyanezeket arulni, es azert nem vesznek toled, mert egy adocsalo f*sz aladiger, az szerinted mennyire jo nem csak neked, hanem altalaban a tarsadalomnak?

A mit kap a penzeert ugyben meg tessek szives az urnak elott velemenyt mondani. Ahogy a biztositok, az adok is letrejonnenek azon belso kenyszerbol, hogy kozos ugyeket eleg egyszer elintezni mindenki szamara. A kerdes csak az, hogy utana mit kezdenek vele...

Előzmény: Filiponi (53183)
Filiponi Creative Commons License 2014.02.11 0 0 53183

Nem olvastam el rendesen az összeget, így érthetőbb az álláspontod. Ettől fügbetlenül, azt gondolom, hogy az ebay eladók legnagyobb része nem fizet adót a bevételei után, legalábbis itthon. Ez olyan szempontból érthető is, mert ha az összes sarcot befizetné, amit az államunk kivetne rá a semmiért, nem lenne versenyképes az áraival, nemhogy nemzetközileg, de hazai pályán sem tudna eladni. Lásd, hazai termelést, ami már nincs is, mert a magas adók miatt semmilyen terület nem versenyképes a nemzetközivel. Tehát, nem is tudom, melyik a rosszabb: egy improduktív kereskedő munka nélkül, vagy egy adót kerülő? Szerintem az első, mert az pénzt sem fog itthon költeni. Úgy gondolom, itt a magas adóterhekkel van a gond, nem az emberekkel.

 

Az adóterheken kívül, az arányokkal is ban van, mert egy tisztességes kis/közép vállalkozó, aki havi szinten többszáz-ezer forint adót fizet, de külön nyugdíjalapra gyűjt ( amit az állam csak úgy ellopott!), az az egészségügy igénybevételhez magánredelésre megy, amiért pluszban mégegyszer megfizet, gyerekeit saját pénzéből taníttatja, stb...szerinted, érzi azt, hogy kap valami értéket a befizetett sok adójáért?

Előzmény: Degeczi (53179)
Filiponi Creative Commons License 2014.02.11 0 0 53182

Jólét államból, messziről a plusszolás nem túl hiteles.

Előzmény: -Minarik- (53181)
-Minarik- Creative Commons License 2014.02.11 0 0 53181

+1

Előzmény: Degeczi (53179)
Degeczi Creative Commons License 2014.02.11 0 0 53180

Szerintem semmilyet, hiszen számodra sem vonzó opció a visszaküldés (másrészt gondolom roncsolás nélkül is szétszerelhető)

Előzmény: Vgyuri (53178)
Degeczi Creative Commons License 2014.02.11 0 0 53179

Nem "harmincvalamennyi": csak az Ebayen 55M értékben forgalmazott, +egyéb csatornákon még 22M-ért, összesen 77 MFt-ért: havonta 1.6 MFt bevételről volt szó tehát!

 

Ez nem az a kategória, amikor Pista bácsi alkalomadtán elad pár kosarat amit unalmában megfont, hanem ebből élt! Mintha egy boltot nyitott volna, ahol 4 éven át nem adott semmiről nyugtát...

 

Adót egyáltalán nem fizetett, még csak a vállalkozóit sem váltotta ki, tehát az államnak (vagyis nekünk!) semmilyen bevétele nem származott ebből a tevékenységéből - ellenben a szolgáltatásokat (pl. egészségügyben) valszeg igénybe vette alkalomadtán.

 

Miért is sajnáljak egy lebukott élősködőt?

 

Amikor a NAV egy tanárra csap le, aki fizetéskiegészítésként korrepetálja a köcsög ellenőr gyerekét de nem ad róla számlát, akkor én is azt mondom, h menjenek az anyjukba - de ez teljesen más kategória: pontosan ilyesmikkel, a pofátlan adócsalókkal kellene foglalkozniuk, nem a kispályás kisemberekkel, akik csak éhenhalni nem akarnak.

Előzmény: Filiponi (53177)
Vgyuri Creative Commons License 2014.02.11 0 0 53178
Akkor reménykedem, hogygyorsan válaszolnak, mert kelle a kütyü. Mekkora kockázatot vállalok, ha nem várom meg a választ, hanem bevizsgáltatom a cuccot. Lehet, hogy bemrevítenek?
Előzmény: Degeczi (53174)
Filiponi Creative Commons License 2014.02.11 0 0 53177

Én ezt nem így látom. Aki ilyen sokat tudott eladni, az akárhogy is, jól csinálta, jó kereskedő lehetett, de a nagypályás kereskedő más ketegória. Marinéni persze hülledezik 30valamennyi millán, amit 4 év alatt forgalmazott, de nálam a sokszázmillkás illetve milliárdos cukrozás inkább a nagypálya.

NAV megbüntette úgy, hogy valószinűleg belerokkant,  lehúzta a redőnyt, ez szerintem a gond! Ahelyett, hogy egy olyan összeget szabott volna ki, amit még ki tud termelni és megfizetni, majd tovább működni, mint produktív adózó, inkább tönkretette! Ez senkinek nem jó, sem az államnak, mert kevesebb pénzt tud beszedni a felcsúti stadion és reptér építéshez, sem az adófizetőknek, mert így újabb munkanélkülit kell eltartani.

 

Előzmény: Degeczi (53175)
pajaci Creative Commons License 2014.02.10 0 0 53176

Lehet csak 10% haszna volt, erre fizet majd 45% adót.

Előzmény: Filiponi (53173)
Degeczi Creative Commons License 2014.02.10 0 0 53175

ez szerintem rendben van, hiszen egy nagypályás kereskedő csalta el a bevételét, nem mezei otthoni felhasználó

Előzmény: Filiponi (53173)
Degeczi Creative Commons License 2014.02.10 0 0 53174

nekem szerencsére nem volt szükségem javíttatásra, mert jellemzően $10 alatti cuccok voltak rosszak, azokat meg simán újraküldték, de DX-es fórumokon többen írták már, h partnerek voltak helyi javíttatás miatti jóváírásban (hogy közvetlen Paypal visszatérítésről, vagy következő vásárlásban engedményről volt szó, már nem rémlik)

 

de majd elmondják

Előzmény: Vgyuri (53167)
Filiponi Creative Commons License 2014.02.10 0 0 53173
bings12 Creative Commons License 2014.02.10 0 0 53172

Esetleg ha belinkelnéd,én is megpróbálnám.

Előzmény: ferivagyok327 (53171)
ferivagyok327 Creative Commons License 2014.02.10 0 0 53171

Probáltam már többféle módon keresni a saját termékem a com.-on de sehogy sem találtam, viszont a co.uk.-on ha beirom a nevet, egyből megtalálja a kereső.

Sajnos nem tudom mit kellene módositanom, mert már legalább 2x végignéztem minden beállitási lehetőséget.

Előzmény: bings12 (53170)
bings12 Creative Commons License 2014.02.10 0 0 53170

Szerintem megjelenik,csak lehet más kategóriában.Én is jártam már így.Próbáld meg,a .com keresőjébe beírni,azt, ahogy meghirdetted uk-n.Lehet így kidobja

 

Előzmény: ferivagyok327 (53169)
ferivagyok327 Creative Commons License 2014.02.10 0 0 53169

Sziasztok !

 

 

Egy általános kérdésem lenne!

Nagyon rég óta vásárolok már az ebayról, több mint 200 pozitiv visszajelzésem van.

Van egy két feleseleges termékem amit meghirdettem eladásra.

Regisztrálva az ebay.co.uk-n vagyok.

Kérdésem az lenne, hogy amit itt meghirdetek az ebay.co.uk-an

azt a hirdetésem miért nem látom az ebay.com-on ?

Küldöm fel kell adnom ott is hirdetést, vagy van egy menüpont ahol be tudom állítani,

hogy ott is megjelenjen a hirdetés ?

 

 

Köszönöm a választotokat előre is !

 

 

 

 

bings12 Creative Commons License 2014.02.10 0 0 53168

Miért van az,hogy a PayPal-en még mindig Pendingel a pénzem,/Jan.21. utalta a vásárló/Az már igencsak 20 nap.Ennyire megvárják a 21 napos határidőt?

Ilyenkor kihez kell fordulni?Ebay support?PayPay support?

Segítségeteket köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!