Keresés

Részletes keresés

dejódió Creative Commons License 2020.12.19 -9 0 92508

Azért lesz vita bőven mert le regisztrált gépek minden esetben ha ellenőrzésre kerülnek hogy valóban azt a paramétert adták meg regisztrációkor mint ami a valóság ezt ki fogja ellenőrizni? Lesznek itt költségek a nagyon hosszú garancia miatt üzletileg mindenképpen jó húzás ,majd a megvalósításnál dől el mennyire életképes.  A piacon már más gépek esetén létezik hasonló megoldás eddig nem nagyon hasít.Az biztos hogy vásárlói oldalról szinte minden esetben felmerül majd ez az igény abban az esetben is ha nincs rá jogosultság a jótállási feltételek miatt.

Előzmény: klimakiraly (92507)
klimakiraly Creative Commons License 2020.12.18 -8 0 92507

Csak a szokásos, hogy nekünk legyen minél több munkánk ugyanannyi pénzért. :-)

És persze a medence nem káros a klímára ahogy itt az userek meggyőztek ... csak a vezérképviselet okoskodik már megint. :-)

 

 

Előzmény: windy12 (92506)
windy12 (X) 2020.12.18 -20 1 92506

2021-ben vásárolt Gree klímaberendezésekre a hivatalos importőr 10 év garanciát vállal. Semmilyen extra feltétel nincs, csak regisztrálni kell a gépet az importőr oldalán.

 

LanyUss

 

Korrekt, de nagyon kevés felhasználó ennyire tudatos.

LanyUss Creative Commons License 2020.12.18 -7 1 92505

Teljes mértékben megértem. Ez már politikai-gazdasági kérdés! Mennyi van a polgárok zsebében... Mindenki 150e Ft-ért szeretne fűtő gépet és 20e Ft-ért telepíttetni... További tévképzet, hogy egy 200-300e Ft-os gép is tud annyit, mint egy 600-700e Ft-os. Bőven jó az. De nem, soha nem fog annyit tudni, az egy másik kérdés, hogy nem használja ki. Megértem az álláspontod. Én viszont szeretem a számok világát és az összes számba vehető típusnak utána jártam a kapacitás táblákban. Ott képeztem fűtés hatékonysági mutatókat ár/telj. alapján. Valójában én itt a fórumon még senkivel nem találkoztam, akinek ilyen Daikin gépe lett volna, pedig több tucatot dobáltak fel csak a környékünkön.

Előzmény: windy12 (92504)
windy12 (X) 2020.12.18 -17 4 92504

Szerintem azért szoktunk a fűtés-klímával  témakörben is válaszolni. Olykor.  Csakhogy ezt megkellene érteni mindenkinek, hogy ezekre a kérdésekre nagy nyilvánosság előtt válaszolni, úgy, hogy nem névtelenül, hanem felvállalva esetleg a céget is, amit képviselünk, nem egyszerű.  Ugyanis, ha leírom a saját tapasztalatomat, véleményemet, akkor már számon is kérhető vagyok.  Ha meg olyantól érkezik válasz, aki anonim teljesen, az meg azt ír amit akar, semmilyen súlya nincs a posztjának, bármit be lehet böfögni a topikba, legfőképpen azt, amit a kérdező hallani akar, aztán meg lehet gerillában ajánlatot adni. 

 

Ha valaki kizárólagos fűtésre keres klímát, akkor teljes mellszélességgel nagy nyilvánosság előtt az adott márkából csak és kizárólag a kimondottan fűtésre tervezett és gyártott klímaberendezést lehet ajánlani.  Mitsubishi  VEHZ,VGHZ,  Daikin RXTP, RXTM,  Panasonic NZ vagy VZ sorozat, stb, stb.  Csakhogy ezek a klímák 5-600 ezer forintnál kezdődnek, és ezt nehezen veszi be az átlag érdeklődő gyomra.  Ő 230 ezer forintos Gree-vel akar fűteni, mert a klímásjancsi megesküdött, hogy jó lesz. És lehet, hogy jó is lesz, a tapasztalat azt mutatja, hogy százból kilencvenkilenc működik is, persze, hogy meddig, azt még senki sem tudja, mert ez a "fűtsünkklímával" dolog alig pár éve kezdett a a köztudatba bekerülni. Egy-két-három éves cégek esküdnek meg rá, hogy ismeretlen, vagy kevéssé ismert márkanevű klímák alkalmasak fűtésre....honnan az istenből tudják, hogy pl. egy RCOOL vagy Nord, stb. meddig fog fűteni, hisz, amióta ezek a márkák az országban vannak, azóta nem volt három napig -10 fok alatt a külső hőmérséklet. Nagyjából. Persze lehet, hogy fasza lesz, és működni fog, de én akkor sem írhatom ezt le itt, még ha van is némi tapasztalatom, mert azonnal számon fogja kérni valaki.

 

Szóval ebben a kényes kérdésben ezért nehéz igazán adekvát választ adni.  Érdemes a topiktásak tapasztalataira odafigyelni, elég széles az elégedettségi intervallum, sok a pro és kontra vélemény.

Előzmény: LanyUss (92502)
LanyUss Creative Commons License 2020.12.18 -6 0 92502

Jogos és igazad is van! Én sem látom értelmét a további belemerülésnek. Lesz majd állásfoglalás, lesz majd gyik és utána el lehet dönteni ki-mibe vág bele. Van lehetőség üzenet írásnak, kérdés feltevésnek.

 

Én csak azért kezdtem el itt válaszolni, mert láttam, hogy fűtő gépek a kérdés, amire soha nem szokott válasz érkezni sajnos. Gondoltam hátha több kiderül ezekről. De sajnos mint mindig csak az idő ment el és semmi érdemi új információt nem tudtam meg itt. Ez nem az első eset, általában ez van :) Pedig ez a kérdés túlmutatott volna a vegyééé greeet vagy vegyééé japánt szinten... Na mindegy ez van...

Előzmény: Poc2 (92501)
Poc2 Creative Commons License 2020.12.18 -3 0 92501

Rendben!

Csak felesleges lázítani, ha ott van fehéren-feketén leírva.

Előzmény: gyuszos (92499)
KAti Creative Commons License 2020.12.18 -11 0 92500

Ez komoly?

lakás klíma alapkiépítés: hűtőköri csövezés: 110e

lakás klíma alapkiépítés: cseppvíz szerelés: 62e

 

Mert viccnek durva.

Előzmény: sz (92497)
gyuszos Creative Commons License 2020.12.18 -5 0 92499

Te meg hozod a szokásos bunkó formád. Szóval mielőbb jobban belemerülnénk, jelzem, itt végeztünk is. Szia.

 

 

Előzmény: Poc2 (92496)
1 valaki Creative Commons License 2020.12.18 -8 0 92498

Nálunk az alap kiépítés télen 55.000 Ft, konzollal, gumibakkal, cseppvíz csövel. Ha kell szifon, stb extra, hozzájön.

Előzmény: sz (92497)
sz Creative Commons License 2020.12.17 -11 0 92497

Sziasztok!

 

Az előzményben lévő fotóról kérdeztem, hogy elfér-e ott egy klíma és ketten is írtátok, hogy igen (köszi).

Ezek reális árak? Nyilván csak a szifonra tudok rákeresni, az egy random helyen 15e Ft.

lakás klíma alapkiépítés: hűtőköri csövezés: 110e

lakás klíma alapkiépítés: cseppvíz szerelés: 62e

HL138: 21e

 

A kültéri a fal másik oldalán, az erkélyen lesz (alul, mert felülre nem engedi a helyi szabályozás).

Előzmény: sz (92337)
Poc2 Creative Commons License 2020.12.17 -7 2 92496

Szerintem meg aki keres az talál! Márpedig te keresed hogy mibe köthetnél bele, ahelyett hogy gondolkodva az egészet egyben elolvasnád!

Fürdő:

a) víz-, csatorna-, elektromos-, gáz-közműszolgáltatás bevezetése, illetve belső hálózatának kiépítése vagy
cseréje,

ja) a lakás helyiségeinek belső fali, padló-, födém- vagy álmennyezeti burkolat cseréjét, felújítását,
festését, tapétázását,

 

jd) a szaniterek beépítését vagy cseréjét,

Garázs:

k) a lakással azonos ingatlan-nyilvántartási helyrajzi számon található épület, nem lakás céljára szolgáló helyiség
(így különösen: nyári konyha, mosókonyha, tároló) felújítása,

m) gépjárműtároló építése vagy nyitott gépkocsibeálló kialakítása,

 

A garázs is gépjárműtároló.

Előzmény: gyuszos (92495)
gyuszos Creative Commons License 2020.12.17 -9 1 92495

Nem volt még időm a Közlönyt olvasni, de figyeld csak, idézet a tiédből:

"WC létesítése olyan lakásban, amely nem rendelkezik ilyen helyiséggel..." ....tehát nem újíthatod fel a meglévő fürdőt.

 

Aztán: "gépjárműtároló építése..." ....vagyis meglévő garázst sem lehet felújítani.

 

Szerintem.

Előzmény: LanyUss (92490)
gyuszos Creative Commons License 2020.12.17 -8 1 92494

"fűtő klímások és a hőszivattyúsok velem nem akarnak üzletet kötni ez van..." ....tipikus win-win helyzet.

De legalábbis néhány megrendelő megmenekül tőled...:)

 

 

Előzmény: klimakiraly (92492)
klimakiraly Creative Commons License 2020.12.17 -8 0 92493

lecserélném  a Viessmann Vitodens 100w Touch kazánom

 

Hát Én semmi pénzért nem tennék ilyent. Persze csak ha megvetted hozzá a dupla szivattyút és tud egyidőben melegvízet és fűtést is csinálni ... nem mint a cégnél a 2x800kW-os rendszerhez. Mekkora buli már mikor 1,6MW felskáláz 300Liter HMV-hez ...

Előzmény: LanyUss (92488)
klimakiraly Creative Commons License 2020.12.17 -9 0 92492

Én mikor szakmát választottam akkor még nem volt split klíma, volt helyette háztartási hűtőgép amit javítani lehetett. Ma már nem lehet javítani őket, így oda se megyek ki hiába hívnak. A fűtő klímások és a hőszivattyúsok velem nem akarnak üzletet kötni ez van, csak az időm megy vele.

Előzmény: 1 valaki (92487)
klimakiraly Creative Commons License 2020.12.17 -6 0 92491

Ja már ma meg is jött az első varia. Az ügyfél megvette a klímát, mert úgy se lesz olcsóbb. De a beton alap nem készült el mert a kőműves meggyőzte hogy már hideg van. Én meg sztornózzam a számlát, és írjam át a felesége nevére de jövőre ... persze. Európa így fogja sárba döngölni Kínát, Koreát, Indiát ... persze, nettó f@szság.

Előzmény: LanyUss (92488)
LanyUss Creative Commons License 2020.12.17 -10 1 92490

Magyar Közlöny idézet:

 

"5. Támogatható építési tevékenységek
6. § A támogatás a következő építési tevékenységekhez igényelhető:
a) víz-, csatorna-, elektromos-, gáz-közműszolgáltatás bevezetése, illetve belső hálózatának kiépítése vagy
cseréje,
b) fürdőhelyiség, illetve WC létesítése olyan lakásban, amely nem rendelkezik ilyen helyiséggel,
c) fűtési rendszer kialakítása, korszerűsítése vagy elemeinek cseréje, ideértve a megújuló energiaforrások
alkalmazását is,
d) az épület szigetelése, ideértve a lábazatszigetelést, a hő-, hang-, illetve vízszigetelési munkálatokat,
e) a külső nyílászáró cseréje, redőny, árnyékoló, spaletta, rovarháló, biztonsági rács felszerelése vagy cseréje,
párkányok, küszöbök cseréje vagy felújítása,
f ) tető cseréje, felújítása, szigetelése,
g) égéstermék-elvezető építése, korszerűsítése,
h) klímaberendezés beépítése, cseréje,
i) napkollektor, napelemes rendszer telepítése, cseréje,
j) belső tér felújítása, ideértve
ja) a lakás helyiségeinek belső fali, padló-, födém- vagy álmennyezeti burkolat cseréjét, felújítását,
festését, tapétázását,
jb) a galériaépítést,
jc) a belső lépcső kialakítását és cseréjét,
jd) a szaniterek beépítését vagy cseréjét,
je) a villanykapcsolók és -dugaljak kialakítását és cseréjét,
jf ) a belső nyílászárók, belső párkányok, küszöbök beépítését, cseréjét vagy felújítását,
k) a lakással azonos ingatlan-nyilvántartási helyrajzi számon található épület, nem lakás céljára szolgáló helyiség
(így különösen: nyári konyha, mosókonyha, tároló) felújítása,
l) kerítés építése,
m) gépjárműtároló építése vagy nyitott gépkocsibeálló kialakítása,
n) terasz, loggia, erkély, előtető építése,
o) térburkolat készítése, cseréje,
p) télikert kialakítása,
M A G YA R K Ö Z L Ö N Y • 2020. évi 259. szám 8289
q) – amennyiben az igénylő vagy gyermeke mozgáskorlátozott személynek minősül – a 12/2001. (I. 31.)
Korm. rendelet 9. § (10) bekezdésében meghatározott akadálymentesítési munkák,
r) alapozási szerkezet megerősítése, valamint
s) beépíthető bútor vagy konyhai gép beépítése, cseréje."

 

A második fürdő kiépítés valóban nem játszik, de úgy gondolom, hogy a "k" pont alapján garázs és a melléképület felújítása már oké. A számlák között valóban szerepelnie kell 1,5 millió munkadíjnak, hogy elszámolható legyen a 3 milliós teljes összeg, de ezzel próbálták fehéríteni a gazdaságot és az anyagfusit. Szerintem is mézes effekt, mert ha már szétloptak bennünket próbálnak jó színben feltűnni, hogy adnak is valamit a pórnépnek, de ...

Előzmény: gyuszos (92489)
gyuszos Creative Commons License 2020.12.17 -8 1 92489

"Nagyon tág érintettségi körrel....." .....na pont ezzel kezd nekem a bajom lenni....meg úgy általában sok mindenkinek.

 

- wc, konyha, fürdő felújítás, második kiépítése nem játszik,

- KELL a szakember számla, mert ha magad burkolsz - festesz nem játszik az anyag számla sem....

- garázs melléképűlet feljítás nem játszik

 

Állítólag. Kicsit olyan mézes-madzag effektus. De simán lehet, hogy tévedek.

Előzmény: LanyUss (92488)
LanyUss Creative Commons License 2020.12.17 -5 0 92488

Új építésű, csúszás, stb. Ez politika, ne foglalkozz vele. Otthonteremtési viszont használt lakás/ház 1 éve ott lakott 25 év alatti gyermekkel. Nagyon tág érintettségi körrel -> úszni fognak a klímások ( szerintem ).

Fűtés? Jó gépet kell ajánlani és nincs gond! Sensira alapgép, de elpötyög az is. Comfora már jobb, Perfera etalon. Annyit azért hozzáfűznék, hogy naponta ránézni egy fekete akác Stylish beltérire teljesen más feeling, mint egy bumfurdi fehérre...Ha már kinézet és ízlés: Gree Dark X is tetszik nekem. Az LG Art pedig szintén ütős.

A fűtéses Daikin FTXT gépek meg brutálisak. Ha sok felesleges pénzem lenne, lecserélném  a Viessmann Vitodens 100w Touch kazánom egy Daikin Altherna levegő-víz hőszivattyúval együttműködőre. 45 fokot az is tud előre menőként, de úgy gondolom ez már felesleges pénzkidobás...

Előzmény: klimakiraly (92485)
1 valaki Creative Commons License 2020.12.17 -10 3 92487

Király-e az, ki nem ad el a klímák királyából? :-)

Előzmény: gyuszos (92486)
gyuszos Creative Commons License 2020.12.17 -7 3 92486

Nicknév "klimakirály"    =    "ha kiejti az ügyfél a fűtés szót akkor bontaná a telefon automatikusan a vonalat"

 

Öööö.....izé.....hátnemistudom......köszönöm, inkább nincs több kérdésem.

Előzmény: klimakiraly (92485)
klimakiraly Creative Commons License 2020.12.16 -6 0 92485

A típusokat jól írom, csak gyorsan olvasol!

 

Hát ja csak a kötőjeleket hagyod el ... rájöttem nehezen ... most már értem ... vagyis nem.

 

Tulajdonképpen ha tehetném, ha kiejti az ügyfél a fűtés szót akkor bontaná a telefon automatikusan a vonalat. A konverzióm fűtés estén kb, 10% hűtés esetén 90%.

 

(Bejelentkezne egy automata egy mondatban mondja el miért hív ... és ha nincs benne fűtés szó akkor kicsöng egyéb esetben illedelmesen elköszön. :-) )

(Kb. mint az autószalonban, készpénzzel fizetne ... viszlát.)

 

Otthon teremtés, Szegeden 4 toronydaru van ... kb. 2 éves csúszásban vannak ... biztos rentábilis a beruházás minden érintett félnél. Szerintem a Winkler Róbert szomszédjában hamarabb kész lesznek pedig most kezdték 3-4 hónapja?

2019. május.

https://www.google.hu/maps/place/C%C3%A9drus+Liget+Lak%C3%B3park/@46.2568848,20.1335117,17z/data=!4m5!3m4!1s0x4744879a05b7999f:0x24a229f9f7532b2c!8m2!3d46.256435!4d20.1332328

Előzmény: LanyUss (92480)
gyuszos Creative Commons License 2020.12.16 -2 0 92484

Jogos, figyelmetlen voltam.

Köszi!

Előzmény: LanyUss (92479)
dejódió Creative Commons License 2020.12.16 -1 0 92483

Megoldjuk bár nagyon tele vagyunk munkával  ide most csak véletlenül néztem be:)

 

Előzmény: Vaxel (92482)
Vaxel Creative Commons License 2020.12.16 -2 0 92482

Szia! Számíthatok ma rád?

Előzmény: dejódió (92481)
dejódió Creative Commons License 2020.12.16 -1 0 92481

nem duplája az amber royal... de a comfortx a maketplacén nem hazai importőr.

Előzmény: pam-param (92443)
LanyUss Creative Commons License 2020.12.16 -1 0 92480

A típusokat jól írom, csak gyorsan olvasol!

 

Erre gondoltam: nézd meg a szabályozási tartományt is sokkal kifinomultabb:

 

sima Perfera: 1,3/3,5/4,0

fűtésre opt. Perf. 0,7/3,0/4,5

 

Valóban nagyobb lehet benne a kompresszor + 3 soros hőcserélő a kültériben + szabadon függő, tehát nincs alja, meg gondolom a beltéri egység is komolyabb hőleadó felülettel rendelkezik stb. De ezt sajnálom, hogy én és nem egy tapasztalt klímás osztja meg itt. Engem és érdekelnének a pontos részletek. Sőt az összes típus fűtésre kifejlesztett gépéről is.

 

De 2021-2022 Szegeden is bőséges év lesz! Otthonteremtési kedvezmény!

 

 

coffein2: ha egy barátomnak kell, akkor otthonteremtésire veszek egy újat. Költségben ugyanott leszek, de a gép is komolyabb. Hogy miért? Csak! Miért ne? :)

Előzmény: klimakiraly (92477)
LanyUss Creative Commons License 2020.12.16 -1 0 92479

Válaszoltam már Neked, hogy nem használjuk ki itt Magyarországon. Gondoltam egyetértesz, azért nem reagálsz rá 😊 Jó a sima Perfera is!

Előzmény: gyuszos (92476)
coffein2 Creative Commons License 2020.12.15 -1 0 92478

Feltétlen cseréld le!

Előzmény: LanyUss (92472)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!