Sziasztok!
Ezt a topikot azért hoztuk létre,hogy legyen egy hely ahol minden témáról lehet beszélni,akár kerti növény akár szobai,kerti tó,növények kártevői,barkácsolás a kertben,tanácskérés,szép tájak növényei,nyaraláskor lefényképezett pálmák,leanderek,rózsák,fenyők,vagy ha csak meg akarod mutatni a kedvenc virágodat,a kedvenc kutyádat ,macskádat ,akármit!!!!mindenkit várunk,itt nincs OFF téma:)
Üdv Nóra! Igen, van nagyon szép bordó levelű cserszömörcénk. A meleget tényleg bírja, de növényvédelmi szempontból szinte a legtöbb bajunk van vele! Megtámadta tavaly a szömörce levélbolha, és az idén is előkerült. Az ágak végén lévő szép, fiatal leveleket szipókázza, és ezek természetesen nem gyógyulnak meg attól, hogy permetezéssel megöljük a bolhákat. Lásd:
Valaki azt felelte a Fészen: Legyeknél előfordul olyan, hogy a peték az elpusztult anyában kikelnek és kimásznak belőle. Még rovaremésztő növényekben, a csapdába esett példányból is kelnek ki utódok, amik feleszik a többi áldozatul esett rovart, bábozódnak, majd kikelnek, és akkor pusztulnak el. Gondolom, részben így lehet ez a csótányoknál is.Amúgy a petetokot időlegesen viszik magukkal a nőstények, de van olyan csótányfajta, ami elevenszülő.
Amit te leirsz, az szerintem vízhiányra utal. Szárad a levelek széle, mert nem jut beléjük víz. Utána lehullanak, ezzel védi a gyökérrendszerét. Nem képes vízzel ellátni a leveleit, ezért lehullatja.
Köszönöm az eligazítást! Én azt hittem, ez az Acer.
Az ámbrafa nem klorózist mutat nálunk, hanem nyár vége felé a levelek szélén elkezd feketedni, majd még zölden lehullajtja a lombját! Így nem hoz szép őszi színt a kertünkbe. Mi Osmocote-tal próbálkoztunk, de az nem javított semmi sem az állapotán. Van itthon Vasgálic, akkor majd jövőre azzal próbálkozunk.
Igen, ez az, lejjebb írtam, az Acer palmatum Shaina.
Az ámbra nálam sem ment sokra, amíg nem kezdtem el neki adagolni a vas-gálicot évente néhány alkalommal. Azóta jobban fejlődik, szebben beérleli a leveleit. Levelein látszott a klorózis, nem tudom, a tiéd mutat-e ilyen jeleket.
Én erre gondolva kérdeztem Tőled, mi ez. Tényleg japán juhar ez is? Amióta csak csináljuk a kertet, lassan 10 éve, mindig szerettem volna japán juhart, de mindenütt lebeszéltek róla, ahol vettem volna. Mondván, hogy a mi meleg kertünkben nem bírná ki. Ezért aztán egyszer vettünk amerikai ámbrafát, remélve, hogy majd az hoz a kertünkbe ősszel szép vörös színt. Csakhogy már a színesedés előtt lehullajtja a leveleit!
Ő egy lassan növő japán juhar, az Acer palmatum Shaina. Eredetileg egy ügyfélhez ültettük volna, de nem tetszett neki, visszautasitotta. Nálam jó helyre lelt, örülök is neki, mert kevés a hely és ő lassan növekszik. Több ilyen lelencem van, amelyek nem kellettek a kuncsaftnak...
Az idén annak ellenére, hogy esős évünk van és nyáron is több volt az eső, bizony sokszor kellett locsolni a homokos talajban, még a tartós árnyék ellenére is. A hortenziák azonnal jelzik, ha kevés a víz a talaj felső rétegeiben, fonnyad a levelük.
Gyönyörű a kerted ilyenkor is! Csak a szívemet fájdítja, hogy nálunk itt az Alföld mindig is legaszályosabb részén esélyünk sincs hasonlót létrehozni. Azért megkérdezem, az utolsó fotón a szép pirosra színeződött kis fa/bokor? micsoda?
A neten azt olvasom, hogy: "A konyhai csótány és az amerikai csótány ...a petetokokat ... csak néhány napig hordja, maximum egy hétig, és ezt követően elhullajtja, melyből 2-4 hónap múlva kelnek ki a lárvák." Én viszont találtam a ragadós csapdában egyet, körülötte a kikelt utódokkal. Hogy lehet ez?
Igen, nekem is ennyi jött ki, amikor "lemértem" a fényképedet. Az meglepett, hogy a specko szerint talán nem is tud 16:9-es képet készíteni (nekem az a mániám:-))); gondolom a mellékelt képen látható "full screen" a display (kijelző) felbontásához igazodik (legalábbis 2772:1344=18,5:9 - majdnem pontosan). Hogy maga az elkészült kép (ezt az arányt megtartva ) hány megapixeles, arról nem találtam adatot. De olvasva a kamera sok-sok megapixel értékét, gyanítom, hogy vízszintesen "jól" rá tud illeszkedni akár egy 8k-s TV 7680 pixelére. Az egy dolog, hogy ilyenkor a TV-n alul-felül kimarad egy csík (mint 1978-ban, szélesvásznú film a CRT TV-n - "Ez nem a készülék hibája!").
No és még egyszer: szépek ezek az őszi színek, és jó géppel jó kézben lehet is színpompás képeket készíteni.
Válaszul egy saját; egy bokor, három szín (a nevét nem tudom:-(( )
55judit! jövő hét szerdára -3 fokos minimumot mond ide. kell már takarni a fügecsemetét? még csak most sárgulnak rajta a levelek, szóval van még valamennyi nedvkeringés. de lehet, hogy ha megállt, akkor is szükséges, nem tudom.
hú, tavalyelőtt októberben volt itt sokáig varázslatos "hóvirágünnep" ősz. annak a filmnek a sok csodája közül az az őszi hangulat számomra a legjobb. egyszer megállapítottam, hogy én valójában abban a filmben akarok élni. amire egy hasonló gondolkodású valaki azt válaszolta, hogy minden jóérzésű ember ezt szeretné. :) (te gondolom ráadásul szinkron nélkül is élvezni tudod, ha láttad. de biztos vagyok benne, hogy láttad.)
Színességben az ősz döntetlenre áll nálam a tavasszal. A tavasznál előnyt jelentenek a virágok. Viszont hangulatban teljesen más mindkettő. Az igazi őszi hangulathoz nekem az idén nagyon hiányzik a köd. Állandóan fúj a szél és frontok követik egymást.
Egy szép havas reggel is gyönyörű tud nálam lenni. De ki tudja, lesz-e még ilyen.