Keresés

Részletes keresés

Rapjudit Creative Commons License 2008.08.25 0 0 594

Sziasztok!

A tanacsotokat szeretnem kerni,szeretnem venni egy jo kis erositot,a hangfalaim mar megvanak 2 db JBL E100,2 db JBL L890,1 db JBL EC25,1 db JBl L8400P.Van egy Yamaha erositom,de mar regi,valami jobbat szeretnek.Ti melyiket ajanlanatok?

Ja es ugy 300 ezer ft korul.

Elore is koszi a valaszokat

_percy_ Creative Commons License 2008.08.25 -1 0 593
1. Ha betartja a fizika törvényszerűségeit, akkor nagyvonalakban igen (természetesen jókat tudnak hazudni a gyártók, csak két csatornát mérnek, oszt beírják az eredményt az adatlapra 5 csatornára vonatkoztatva és természetesen ezt elfelejtik közölni.... és hasonlók - így teremnek a Perpetuum Mobile-k :-) )

2. Sztem ne így közelítsd meg a dolgot! (ne a teljesítményfelvétel oldaláról, azzal csak cirka ellenőrizni tudod az adatok valóságát)
A saját 2*30W-os A osztályú végfokom a bekapcsolás pillanatától elfüstöli a 300W-ot, oszt mégse a 300W számít (csak ha fizetni kell a villanyszámlát :-( )

3. Pontosan, bár én inkább hatásfoknak hívnám, nem "hatékonyság"-nak
2 ugyanakkor teljesítményű erölködő között óriási szakadékok lehetnek (értsd szó szerint: az egyik szól a másik erőlködik :-) ). Ez nem ezoterika, de nem kezdeném elemezgetni ebben a topikban a dolgot, mert megesznek :-D
Előzmény: Törölt nick (591)
Gergice Creative Commons License 2008.08.23 0 0 592
Több lehetőség van:
1. Ha az aux in bemenetnél 6 db csatlakozó van, akkor átjátszható egy megfelelő kábellel (feltéve, hogy olyan lejátszót veszel, amin van megfelelő kimenet).
2. Ha az aux in bemenetnél 2 db csatlakozó van, akkor csak stereo hang mehet át.
3-4. Jobb esetben van a régi gépen koax vagy optikai hangbemenet, ezeken eleve 5.1-es hangot lehet átjátszani (feltéve ismét, hogy megfelelő lejátszót veszel)

Ha az 1, 3-4. verzió él akkor érdemes ilyen verzióban gondolkodnod, a képet közvetlenül a tv-re kösd, a hangot küld át a régi lejátszóra és eredeti 5.1-ben élvezheted a cuccot.

Ha a 2., akkor sajnos csak stereo hangot tudsz átadni, és abból max pro logic, vagy pro logic II-t tudsz csinálni, ami nem ugyanaz, mint egy dd5.1 vagy dts.

Anyámék Thomsonján hasonló gond volt, nem játszott már le semmit, viszon elég jól szólt. Szerencsére volt rajta optkai bemenet, így vettünk egy olcsó lejátszót, amin volt optikai kimenet és tovább élvezhetik a házimozit, és kb 10e-ből meguszták.

Ha nem boldogulsz a csatlakozókkal, csinálj egy képet a készülék hátuljáról, tedd be és segítek.

Üdv:
Gergice
Előzmény: losika81 (588)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.22 0 0 591

1 ezek szerint egy normál tranzisztoros 5.1 házimozi erősítő, aminek a hátuljára 200 watt van irva, csatornánként 15-20 wattnál többet nem tud a hangfalak felé küldeni-(itt most egy tök alap sony, pio, kenwood stb cuccról vabn szó)

2 viszont ez d-osztályban egy olyan erősítőnek felel meg,ami 5.1-ben 100 wattot vesz fel a hálózatból?

 

3 magyarán egy d-osztályos erősítő nagyjából dupla olyan hatékonyságú, mint egy sima tranzisztoros erősítő?

Előzmény: _percy_ (590)
_percy_ Creative Commons License 2008.08.22 -1 0 590
Körmönfont kérdés :-))

Ha 200W-ot vesz fel, akkor max 100W lehet egy "tranyós" "B" osztályú cuccnál (bár maradjunk inkább AB-ben sztem), a "D" osztály hatásfoka cirka 90%, azaz itt az elméletileg leadható max teljesítmény 180W.
Már csak az a kérdés, hogy ezt hány csatornán teszi? (végülis ez a döntő kérdés :-) )
Ha ez a 200W a maximális teljesítményfelvétel akkor pedig bármennyi lehet, az előbb leírt elméleti maximumig. :-)
Előzmény: Törölt nick (589)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.21 0 0 589
Lenne egy kérdésem, ha egy digitális házimozi erősítő-d osztályú- 200 wattot vesz fel a hálózatból, az b osztályúban-"sima trantisztorosban" mennyinek felel meg-kb 300 wattnak?
losika81 Creative Commons License 2008.08.18 0 0 588
sziasztok!

Segítséget kérnék. Van egy 5 éves JVC házimoziszettem, ezt szettként vettem még anno 2003-ban 130 ezer körül. A probléma, hogy hát ez nem olyan komoly,hogy külön erősítő és dvd, hanem sajnos a dvd lejátszóban van a dvd lejátszó is és most sajnos ugy néz ki megadta magát. Szóval sajnálnám kidobni, mert ahhoz képest amilyen a kora, nagyon jól hangzik, szépen adja a mélyet, persze nem egy JAMO és stb. rendszerekhez képest, de átlagtól szerintem jobb.

A kérdés, ha veszek valami olcsóbb típusú egyszerű lejátszót, azt össze lehet kötni, úgy a régi dvd-vel, hogy a régi legyen az erősítő? Az biztos, hogy van aux in funkciója, de azt nem tudom, hogy 5.1-ben jönne át a jel, vagy csak simán stereoban? Ehhez sajnos nem értek, ezért lenne szükségem a hozzáértőbbek segítségére.

Köszi előre is a segítő válaszokat.
spacc Creative Commons License 2008.08.14 0 0 587
helyesen: TX-DS 575X
Előzmény: dzogcsen (586)
dzogcsen Creative Commons License 2008.08.14 0 0 586
Kartácsok ha tud valaki segíteni, kellene ONKYO AV RECERVIER TX-DS %=%x és DV-S 555 DVD jáccó használati utasítása ha lehet magyarúl. az ANNEX forgalmazta. Barátomnak kölözéskor elmerültek és kellene. Köszi.
Gergice Creative Commons License 2008.08.04 0 0 585
Hello!

2 ekkora hangfalat rá akarsz kötni a PC fülhallgató kimenetére? Attól ne várj túl sokat, ha egyáltalán megszolal. Sztem ezt még senki nem próbálta ki. Mindenképpen nézzél valami erősítőt hozzá, mert anélkül nem fog müködni. Ha tényleg nem akarsz 5.1-t, sztereo erősítőt keress. Amúgy én annak idején a Pio hangfalakról nem sok jót hallottam, de nincs velük konkrét tapasztalatom. A JVC-ről még ennyit sem tudok... De készülj fe rá, hogy az erősítő legalább még egyszer ennyibe kerül, hacsak nem használtan vásárolsz.
Előzmény: iPeet82 (583)
iPeet82 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 584
Sziasztok! Remélem tudtok nekem segíteni. Szeretnék zene hallgatásra és filmnézésre egy hangfalpárt, de feltétel hogy ne 5.1 legyen - nekem bőven elég a két hangfal!

Amit kinéztem:

[image1]
Pioneer S-H240W/QL

JVC SP-F500E

A Pioneer a szimpatikusabb. A kérdésem: szükséges hozzá erősítő vagy rá lehet kötni így is a PC-re nevezetesen egy iMac-re? Erősítő nélkül is rendesen kiadja a hangokat, hangtartományokat? Segítségeteket előre is köszönöm!
iPeet82 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 583
Sziasztok! Remélem tudtok nekem segíteni. Szeretnék zene hallgatásra és filmnézésre egy hangfalpárt, de feltétel hogy ne 5.1 legyen - nekem bőven elég a két hangfal!

Amit kinéztem:

Pioneer S-H240W/QL
<a href="http://www.netdepo.hu/product_info.php?cPath=&products_id=1041&PHPSESSID=703a8077b62b927cd9149d64f1891c17" target="_blank">Pioneer S-H240W/QL</a>

<a href="http://www.jvc.hu/product.php?id=SP-F500E&catid=100019" target="_blank">JVC SP-F500E</a>

A Pioneer a szimpatikusabb. A kérdésem: szükséges hozzá erősítő vagy rá lehet kötni így is a PC-re? Erősítő nélkül is rendesen kiadja a hangokat, hangtartományokat? Segítségeteket előre is köszönöm!
vesz.hull Creative Commons License 2008.07.21 0 0 582
Sziasztok, ha tud segíteni Bp.-en, egy SA-AX7 magyarnyelvű leírásban, megköszönném. Bárkit visszahívok ha felhív!!! 30/3430684
Gergice Creative Commons License 2008.07.16 0 0 581
Szia!

sztem 100e-ig már jó kis komlett szetteket lehet kapni, akár vmi jó minőségű japánt is. olyat nézz, amire rá tudod kötni a PC-t (van 5.1-es bemenet rajta), ha minden áron rá akarod kötni. Második szett nem tünik rossznak, de ha jól látom nincs benne mélynyomó, ami elég hjúzós tud még lenni + nem árt hozzá egy lejátszó. Ha komolyabbat akarsz, inkább jobbakat vegyél és apránként. Ha gyorsan akarsz és egyszerre mindent, akkor sztem vmi kompakt szettben gondolkozz. Én hanyagolnám ezeket a számítógépes 5.1-es szetteket, de ez a saját véleményem. Én jobban szeretem nagy tv-n, fotelben ülve nézni a filemeket, mint a számítógép monitorján.
Előzmény: nagylzs (580)
nagylzs Creative Commons License 2008.06.30 0 0 580
Sziasztok!

Szeretnék otthon kiépíteni egy low-cost házimozit. :-) Mivel nincs rá sok pénzem ezért vagy egy drága PC-hez szánt (relatíve drága) rendszert veszek, vagy egy relatíve olcsó, direkt erre a célra tervezett házimozis erősítőt. Árkategória: 60 és 100 000 Ft között. Tudom hogy nem sok. Ebből szeretném kihozni a legtöbbet.

PC-s rendszerből ezt találtam amit kb. 70 000-ért meg lehet venni:

Logitech Z-5500

Kb. nincs is olyan ami ennél drágább lenne PC-s rendszerben. Házimozis erősítőből nincs konkrét ötletem hogy milyet lehetne ennyiért, de itt egy példa amit néztem:


JVC RX-5060BE


Több dolog miatt nem tudok dönteni. Pro és kontra:

- Z5500-nak elvileg jobb az erősítője (Z5500-nak 100 dbm jel/zaj, JVC-nek ismeretlen + 10%THD )
- RX-5060BE -nek több a ki- és bemenete (bár nem is biztos hogy használnám őket?)
- A JVC rendszernek ránézésre jobbak a hangszórói (3 utas front, fadobozos). A Z-5500-hoz csak nyúlfaroknyi szatelliteket adnak, viszont van THX minősítése és van mélynyomója (JVC-nek nincs...)

A legfontosabb szempont nekem a hangminőség, hangzás filmnézéshez. Kényelmi funkciók, kinézet, bővíthetőség stb. mind másodlagos szempontok.

Mit javasoltok?
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.16 0 0 579
Nekem egy egyszerű kérdésem lenne, voltak anno a sztereó surroundos hifik, ahol hátúl 16 ohmos kis hangfalak voltak, elöl meg a 2 sztereó. Ezekben a tornyokban még ehez a funkcióhoz semmiféle processzor nem kellett, "sima elektronika-nyotatott áramkör" volt?
greghun Creative Commons License 2008.06.15 0 0 578

Sziasztok !

 

Még mindig nem attam fel egy alacsony költségű házimozi beszerzését, és  a legújabb kiszemeltemről kérném a vélemyényeket.

Ez van itthon:

Yamaha RX-V 461 erősítő (5x120W)

 

Wharfedale CR-20 (100W)
http://www.wharfedale.co.uk/model.php?model_id=23

 

A fenti hangzással nagyából meg vagyok elégedve, ezért az alábbiak beszerzését tervezem :

 

CR-40 (150W)
http://www.wharfedale.co.uk/model.php?model_id=25

 

CR-CENTRE (100W)
http://www.wharfedale.co.uk/model.php?model_id=85

 

A kérdésem az lenne, baj-e hogy a front sugárzók 150 Wattosak? Mekkora hangerőn használhatom rendszert ? (80W,100W?)
Köszi !

blaupunkt_hifi Creative Commons License 2008.06.11 0 0 577
Hellosztok

Egy olyan problémám lenne hogy nem tudom milyen teljesítményű erösitö kell egy Sony XS-L154P5B mélynyomóhoz (450w RMS, 1500w max) otthon használnám , segítsetek nagyon fontos lenne elöreis köszönöm.
bub01 Creative Commons License 2008.06.03 0 0 575
Sziasztok!

Van egy yamaha rx-v420rds házimozi erősítőm amitől meg szeretnék válni.
Tud valaki valamit mondani arra, hogy mit ér ez a mai piacon?
Hibátlan állapotban van.
jesejames Creative Commons License 2008.05.13 0 0 574
most van egy onkyom (sztereó), de a filmek miatt szeretnék egy házimozi erősítőt. De az onkyo drága (meg ronda is:), a denon-t nem szeretem, a harman fasza volna, de télleg drága,a yamahábol meg sok a szar, ugyh sztem marad a pio.:)
Előzmény: mrspock02 (573)
mrspock02 Creative Commons License 2008.05.13 0 0 573
Akkor szerintem vegyél Pio-t!
Mert tényleg szerintem nemérdemes a legkisebb Harmant venni,ott is ahogy növekszik a számozás,azért egyre jobbak,na persze drágábbak is!Nemcsak a watt-beli különbséget kell megfizetni.Na meg az sem mellékes hogy mennyit szánsz rá.
én valszeg ha most vennék,akkor is Harman,vagy Marantz jönne képbe:-)
Mondjuk nekem is Philips lejátszóm van,még az elsőszériás divx-es.
Néha vannak furcsaságai,de amig benem hal jó lesz:-D
Előzmény: jesejames (572)
jesejames Creative Commons License 2008.05.12 0 0 572

hát eddig van egy grundig dvd lejátszóm, ami nem nagy durranás, viszont sokmindnet "megeszik":)

Jamo E3-as hangfalcucchoz venném, de még nem tudom milyet. Az az egyetlen bajom, hogy pl egy avr-132 áráért sokkal jobb pio-t kapnék:S:)

Előzmény: mrspock02 (571)
mrspock02 Creative Commons License 2008.05.12 0 0 571
Én tudom ajánlani a Harman/Kardon-t!
Bár nekem avr235-ös van,ennél kisebbet ne vegyél,de mostmár azthiszemmagasabb számozásúak vannak,én már 2 éve vettem.
Ez nem hdmi-s meg satöbbi,akkor még nemvolt alap a rendszerekben,ma már mindegyikben van szinte.
De a hangja,nagyonjó!Árárhoz mérten is szól.Zeneileg is,meg filmileg is.
Na persze egy sima sztereo erősítő zenébenmindig jobb,de azértmegfelel.
Egy jó hangfalszettel nemfogsz csalódni!Na persze egy rendesebb dvd lejátszó sem ártana!
Előzmény: jesejames (569)
lokomo Creative Commons License 2008.05.12 0 0 570
hali

segítséget szeretnék kérni!
lehet nem ide való a témám ,de nem találtam jobb helyet.

az lenne a kérdésem ,hogy van egy házimozim ami 3 Ohm-os hangfalakkal és erősítővel rendelkezik.
Az lenne a kérdésem ,hogy mi történik ,ha egy plusz MÉLYLÁDÁT kötök az eredeti ládával párhuzamosan ami 4 Ohm-os?

Lehet belőle probléma, meg se próbáljam vagy csinálhatom nem lesz semmi baj?

Köszönöm ,hogy meghallgattatok
István
jesejames Creative Commons License 2008.05.11 0 0 569

hello!

van vkinek harman/kardon erősítője? bevált?

Üdv: Jesejames

mizu2 Creative Commons License 2008.05.08 0 0 568
Ha jól emlékszem , nekem szóltak a hátterek is meg a center is.
Bár volt rajta két DSP üzem mód.
Előzmény: Törölt nick (567)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.04 0 0 567
Lenne egy egyszerű kérdésem, a sima dolby pologic surround, amit anno a vhsel együtt használtak, csak akkor szólaltatta meg a center és hátsó hangfalat, ha a sztereó jelben bele volt kódolva center és surround jel pluszban? Ha egy ilyen erősítőre sima sztereó jelet raktak, pl cd, kazettát, és csak a dps funkció ment, akkor a hátsó és center sugárzó ugye néma volt?
.hun Creative Commons License 2008.04.28 0 0 566
aha...hát én most sem fogok vele pöcsölni, de majd megmondom a villanyszerelőnek, hogy ez bergmann-ba menjen :)
Előzmény: _percy_ (561)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.27 0 0 565
Jaj, elrontottam 20hz-24khz-t akartam írni. Bocsessz.
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.27 0 0 564
Sziasztok!
Lenne néhány kérdésem nekem is. Ugyebár a hallható tartomány 20hz - 20khz-ig terjed.
Ennek fényében nem értem, hogy mi értelem van annak hogy 45 khz-es hangfalakat is gyártanak ?
Ennyiből 24 khz alatt pedig mind 1 rakás szar mert nem tud magasakat megszólaltatni ? Van egy 22 khz-es hangfalam itthon és az igazat megvallva magas hang az nem sok jön ki belőle.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!