Keresés

Részletes keresés

fradilaci Creative Commons License 2004.12.29 0 0 316

:-)

 

Ha nagyon nekiesünk egymásnak, majd a józanabb felhozza Gerát...

HGY közérdekű pozitív gyümölcse...:-)

Előzmény: JUVEFAN (311)
JUVEFAN Creative Commons License 2004.12.29 0 0 315
És miről is győztek meg?
Előzmény: Törölt nick (314)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.29 0 0 314
( a "bálványimádás" kérdésben itt az indexen győztek meg - úgyhogy ritkán, de van eredménye)
Előzmény: fradilaci (310)
JUVEFAN Creative Commons License 2004.12.29 0 0 313
Valaki nyisson egy ilyen topikot!
Előzmény: Törölt nick (312)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.29 0 0 312
A tízparancsolat a bálványimádást tiltja (ez nem vitás), de ha a leborulás, letérdelés vagy kép előtti ima nem bálványimádás, akkor a tízparancsolat sem tiltja (nem ír olyat, hogy "ne térdelj le le, ne imádkozz kép v szobor előtt..."). Hogy mi számít bálványimádásnak? ... nos erről szól a kérdés, és ha topikot nyittok róla, lelkes olvasója leszek. Mellesleg nem egy ateistát láttam már letérdelni, vagy leborulni templomban - holott még Isten létét is tagadják ... egyszerűen a hívő embertársaik iránti tiszteletből tették - tehát a motiváció (szvsz) jelentős szempont. (erre utaltam az "eskü" említésekor is)
Előzmény: JUVEFAN (308)
JUVEFAN Creative Commons License 2004.12.29 0 0 311

Velem nem fogsz összeveszni!

Szeretem a Fradit(-:

Előzmény: fradilaci (310)
fradilaci Creative Commons License 2004.12.29 0 0 310

Benne vagyok, nyitnom kéne egy "Kérdések a kat.egyházhoz" topicot, de nincs annyi időm, hogy válaszolgatni is tudjak folyamatosan.

 

Amúgy, azt látom, mióta itt, az Indexen fórumozok, nem láttam olyat, bárki meggyőzte valamiről a másikat. Talán a környezet teszi, vagy nem vagyuk elég nyitottak, nem tudom. De lehet, hogy tévedek.

 

Személyes alkalom lenne jó.

(Bár arról rossz tapasztalataim vannak, HGY.s sógorommal egy ilyen után sikerült csúnyán összeveszni, amiben mindketten hibásak voltunk.)

 

Előzmény: JUVEFAN (309)
JUVEFAN Creative Commons License 2004.12.29 0 0 309

Szívesen vitatkoznák erről veled valahol máshol!

Mit mondasz?

Előzmény: fradilaci (306)
JUVEFAN Creative Commons License 2004.12.29 0 0 308

Hogy jön ide a bálványimádáshoz az eskü?

A kérdés az,hogy miért borulsz le a szobor előtt,ha ezt a Tízparancsolat tiltja?

Erre adj választ!

Előzmény: Törölt nick (303)
fradilaci Creative Commons License 2004.12.29 0 0 306

Most direkt elolvastam a részt, és szerintem nencs igazad. A király a három fiút imádásra akarta kényszeríteni, és ENNEK jele a leborulás. Nálunk nem ennek jele.

Ahgy pl egy kézrátétel is lehet okkult gyakorlat része, meg lehet Istennek tetsző áldás, gyógyítás , stb része, mint tudjuk.

Lényeg, hogy mi van mögötte.

 

De szerintem meddő a vitánk, és nem is erről szól a topic.

Előzmény: JUVEFAN (302)
JUVEFAN Creative Commons License 2004.12.29 0 0 305
Debár (-:
Előzmény: Báthory Ödönke (304)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2004.12.29 0 0 304

Nem az a kérdés, hogy hol van az a gyüli, ahol nincs bűn. Mert mindenhol van. Az a kérdés, hogy a létező bűnnel mit kezdenek? Megbánják-e és megtérnek-e belőle, vagy pedig kiállítják a színpadra RT-t megmagyarázni, hogy a bűn miért nem az?

Magyarul az a kérdés, hogy hol szeretik az igazságot és gyűlölik a hamisságot? És nem csak a mások hamisságát gyűlölik, hanem a sajátot is! És nem csak a saját igazságot szeretik, hanem a másét is.

 

Nemdebár?

 

b

Előzmény: JUVEFAN (294)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.29 0 0 303
Hát akkor ettől már zsidónak is jobb lenni - bizonyára ismered, hogy az eskü sem számít, ha valaki nem szívből teszi:-)
Előzmény: JUVEFAN (302)
JUVEFAN Creative Commons License 2004.12.29 0 0 302

A Biblia szerint nem számít,hogy mire gondol az illető,olvasd el Sidrák,Misák és Abednégo történetét Dániel 3-ban.

 

Elkerülhették volna a tüzes kemencét,ha a katolikus teológia szerint gondolkodtak volna.Nem azt tették,hogy leborultak,és közben magukban azt mondták:fújj,ocsmány bálvány!

Magát a leborulást nevezi bálványimádásnak a Biblia.

 

Előzmény: Törölt nick (301)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.29 0 0 301
Hm. Erősen definíció függő. Én elég nagy távolságot látok a kettő között - tekintve, hogy a "bálványimádók" közé tartozom:-) És ismerem meglehetősen jól a katolikus felfogást is - egészen másra gondolnak, mikor leborulnak. A motiváció, a belső gondolat nagyon sokat számít ... és erről elég csak megkérdezni őket.
Előzmény: JUVEFAN (299)
fradilaci Creative Commons License 2004.12.29 0 0 300

:-)

 

 

Tudom,tudom...

Én spec nem borulok le szobrok elött. Mindegy.

 

Nem tudom miért, nekem nem okoz problémát, hogy elfogadjam felekezetem, közösségem jelenkori, és múltbeli bűneinek létezését. Azon vagyok, hogy magam is kűzdjek ezek ellen.

 

De elhiszem, hogy fáj, ha másról sem szól az Index, mint hogy fikázza mindenki a HGY-t (ahogy én látom többnyire joggal).  

 

Én azt látom, hogy az ide írogató ex-hgyseknek sem teljesen fekete a képe a gyüliről.

 

Talán indíts egy topicot pl. "A hgy gyümölcsei" címmel. Benne tanúságtételekkel

, szabadulásokkal, stb. Talán akkor a kívülállóknak is teljesebb képe lesz a gyüliről.

 

 

Előzmény: JUVEFAN (297)
JUVEFAN Creative Commons License 2004.12.29 0 0 299

Minden kép és szobor előtti leborulás,illetve annak tisztelete,szolgálata (hordozása,mivel magától nem tud menni)bálványimádás!

 

Előzmény: Törölt nick (298)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.29 0 0 298
(Ha szigorúan vesszük, akkor manapság csak a hinduizmus jónéhány vallása bálványimádó, amikoris a "murti-imádatban" szó szerint úgy veszik, hogy benne megtestesül Isten - tehát nem csak emlékeztet rá, hanem igazából ott van benne)
Előzmény: fradilaci (295)
JUVEFAN Creative Commons License 2004.12.29 0 0 297

Azért a kettő között van különbség!

A szobrok előtti leborulás az bálványímádás!

Valaminek az eljátszása az nem !

 

Jó csapat a Milán,kár,hogy csak második lesz az év végén (-:

Előzmény: fradilaci (295)
fradilaci Creative Commons License 2004.12.29 0 0 296
Kész,feladom...
Előzmény: Törölt nick (292)
fradilaci Creative Commons License 2004.12.29 0 0 295

Látod, juvefan, igazat adsz birsnek abban, hogy ez a betlehemezés csak EMLÉKEZTET Jézus születésére, tehát nem bálványimádás.

Katolikusként én is PONT ezt hajtogatom folyton, hogy nem a szobrokat, képeket imádjuk, csak emlékeztetnek... De csak nem akarjátok megérteni.

 

 

milanfan :-)

Előzmény: JUVEFAN (288)
JUVEFAN Creative Commons License 2004.12.29 0 0 294

A probléma és a bűn között van különbség.

Melyik gyülekezetben nincs bűn?

Mondjátok meg,és oda fogok járni!

Előzmény: Törölt nick (290)
nazuna Creative Commons License 2004.12.29 0 0 293
Engem szerencsétlent egy élettelen tárgy - egy Biblia - emlékeztet Jézus születésére.
Előzmény: fradilaci (289)
fradilaci Creative Commons License 2004.12.29 0 0 291
Lehet, hogy nem használ, de nem is árt...
Előzmény: Törölt nick (287)
fradilaci Creative Commons License 2004.12.29 0 0 289

Hogy valaki röhejesnek tartson egy ilyen szokást, azt megértem ,néha én is így vagyok vele. De hogy minden bokorban bálványt kell keresni,az szörnyű.

 

A halacska az autók hátulján (a miénken is van), az is bálvány?

Előzmény: fradilaci (286)
JUVEFAN Creative Commons License 2004.12.29 0 0 288

"Tudtommal az a valami, amit betlehemezésnek neveznek, élettelen tárgyakból készül. Ami pedig az ATV-n látható volt - egy életkép, hiszen itt élőlények emlékeztettek Jézus születésének körülményeire. "

 

Ez így igaz,csak az a baj,hogy mivel a Hit Gyülekezetében történt az eset,ezért ez bűn!Mindent nagyítóval keresnek,hogy megfoghassák a gyülekezetet.Ez lett az életcéljuk.Erre pazarolják az idejüket,hogy a fórumon lejárassák ezt a közösséget.

Ez egy új betegség:úgy hívják-hitfóbia!!!

Előzmény: birs (281)
fradilaci Creative Commons License 2004.12.29 0 0 286

Komolyan nem értelek...

 

Tehát bűn betleemezni, mert apránkét közelebb visz a bálványimádáshoz...

Akkor gondolom szerinted bűn bármilyen művésznek biblia témában alkotni, bűn

filmet csinálni Jézusról, bűn bármilyen bibliai embert ábrázolni, vagy eljáttszani pl. egy színdarabban???

 

Ha viszont bűn, akkor a szeretteidet fényképezni is bűn, mert a végén még a képet fogod szeretni, és  nem azt, akit ábrázol. Apró lépés a bálványidás felé, persze.

 

 

Előzmény: vfo (248)
folio Creative Commons License 2004.12.29 0 0 284
Bocs mégegy kérdés: Hol van az leírva, hogy a bálvány csak holt anyag lehet?
Előzmény: folio (282)
folio Creative Commons License 2004.12.29 0 0 283

Nézz utána:

1 Kor. 14.2
Mert a ki nyelveken szól, nem embereknek szól, hanem az Istennek; mert senki sem érti, hanem lélekben beszél titkos dolgokat.

Előzmény: Törölt nick (280)
folio Creative Commons License 2004.12.29 0 0 282

Nem attól akadtam ki, hogy bálványozás vagy nem, hanem attól, hogy évekig csúfolódás tárgya volt egy másik egyházi közösség, mert betlehemet állítottak karácsonykor.

 

Akkor tőled is megkérdezem:

– Mitől nem röhejes a HGY betleheme és miért volt az a másik egyházé?

– Ha a tanítással ellentétes a betlehem karácsonyi állítása (Jézus nem születhetett karácsonykor) akkor miért áll karácsonykor a színpadon betlehem?

Előzmény: birs (281)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!