Keresés

Részletes keresés

nixon70 Creative Commons License 2013.05.15 0 0 2453

Pld. gyomor.:-)))

Előzmény: sjohn (2452)
sjohn Creative Commons License 2013.05.15 0 0 2452

Mit?

Előzmény: hangala zigazi (2451)
hangala zigazi Creative Commons License 2013.05.14 0 0 2451

Sziasztok! Van valakinek infója, hogy átlagosan mennyibe kerül egy savas átmosás? Tól-, ig?

 

BOSCH-JUNKERS, BAXI, FÉG Creative Commons License 2013.04.06 0 0 2450

elvileg évente.

Előzmény: Biri01 (2448)
ivk Creative Commons License 2013.04.06 0 0 2449

Sziasztok!

Teljesen kivulallo laikuskent szeretnem a segitsegeteket kerni. Van egy FEG kazanunk amivel mar eleg reg ota szenvedunk. Hol nem indul el, hol egyfolytaban lekapcsol, most pedig egyszeruen nem futi fel a szobakat elegge. Tobbszor hivtunk mar hozza szerelot, de tovabbra is folyamatosan problema van vele. Tudnatok egy igazan megbizhato szerelot ajanlani Bp-en? Elore is koszonom a segitseget!

Biri01 Creative Commons License 2013.04.04 0 0 2448

Milyen időnként szükséges?  Most költöztem és fogalmam nincs a karbantartási ütemekről.

 

Köszönöm!

Előzmény: BOSCH-JUNKERS, BAXI, FÉG (2447)
BOSCH-JUNKERS, BAXI, FÉG Creative Commons License 2013.04.02 0 0 2447

szia!

 

tisztítás az alapja!

Előzmény: Biri01 (2442)
kisgumikacsa Creative Commons License 2013.03.31 0 0 2446

Sziasztok!

 

Pár nappal ezelőtt írtam a szivattyú- tovább keringetésének problémáját. 

Utókeringetés nekem sem volt az elmúlt 13 év alatt a HMV- nél, ezért is lett gyanús a jelenség.

A szerelő megállapította, hogy a váltószelep mondta be az unalmast, így azt cserélték ki, minek hatására meg is szűnt a hiba!

Még valami ehhez kapcsolódó alkatrészt ki kell majd cserélni, de azt mondták, hogy összességében a korához képest nagyon szép állapotban van. Ez egy picit megnyugtatott...

 

Én nem értek hozzá... :-)

 

Üdv

Tade15 Creative Commons License 2013.03.25 0 0 2445

Nekem is ilyen kazánom van,de nincs utánkeringetés sosem.Mondjuk nincs is legmelegebbre állítva a víz.

Előzmény: nixon70 (2439)
Calcitos Creative Commons License 2013.03.20 0 0 2444

 Tök ekkora házam is van. Földszintes ! Anno amikor csináltuk a központi fűtést minden szobába számoltuk a hőveszeteséget a tájolást is néztük. Mégis becsuszott egy kis bibi. A fürdőszoba ami a  nagyszobának a negyede  23 m2  a nagy 6 m2 a fürdő , mindig hideg volt. A radiátorrok   : nagyszoba 2 kW  fürdő 1 kW, tehát a fele. Végül betettünk a fürdőbe egy pót radiátort. Azóta minden rendben.

 Hogy hogyan méretezetem a radiátorokat ? Hát egyszer táblázatból. Aztán az egyész lakás hőveszeteségét kiszámolva  (6kw), azt duplázva 12 kW és ezt arányosan elosztva a szobák és egyébhelyiségek alapterületével.

 Azóta mint írtam kitűnően müködik. Ja még annyit ahány szerelő volt ajánlat téteen annyifele akarta rakni a radiátorokat. Végül az az egy akit felfogadtam,  oda rakta ahová kértem.

 Meg kell jegyezeznem nem egy objektiv  százszázalékosan biztos az épületgépészeti méretezés. Sok a bizonytalansági tényező.

 Azért az alapelvek : egy radiátor mindig legyen egy kicsit nagyobb, mert azt még le lehet szabályozni - ha kicsi akkor csak nézheted !!

Előzmény: xtctraxx (2440)
Calcitos Creative Commons License 2013.03.20 0 0 2443

 Hát ha mindet végig olvasnád  irány lenne a nagy  Sárga - ház ( ami már nincs )   !!!

Előzmény: kisgumikacsa (2437)
Biri01 Creative Commons License 2013.03.18 0 0 2442

Sziasztok!

 

Volna egy junkers euroline kazánom. Ritkán de előfordult, hogy vízmelegitési igénynél pattogott a szikra de nem gyujtotta be a gázt. Volt mikor másodszorra sikerült de ha nem akkor utána hibajelzést írt.

 

 

Piros háromszög villog + 3x olyan gyorsan  a 60-as led.

 

Azért nem napi rendszerességgel de egyre sűrűbben csinálja.

 

Valami karbantartás (javítás) esedékes lesz?

 

 

Köszönöm!

 

nixon70 Creative Commons License 2013.03.14 0 0 2441

Hali!

A radiátorokat próbáld úgy összeszabályozni,hogy kb. együtt melegedjenek.(elindulsz a kazántól,a legközelebbit megfogod pld 1 körre-szelepet,vagy torlót-távolodva egyre kevesebbet zársz.

Türelemjáték,de megéri.:-)

A nyomásesés:Aa kazán tágulási tartályában -vízoldali nyomáseleresztés után-ellenőrízni kell a levegő nyomását(hideg állapotban1,3-1,5 barnak kell lennie.

Képlet van rá,csak nagyon sok mindentől függ a helyiségek hőigénye,a winwatt programmal próbálkoztál?

Előzmény: xtctraxx (2440)
xtctraxx Creative Commons License 2013.03.13 0 0 2440

Sziasztok!

 

Olvastam, hogy másnál is előjött a beretta kazánban nyomáseséses probléma, nálunk is előjött 5 év után miután már a gari lejárt :(. Első körben az lenne a kérdésem, hogy szerintetek akik jobban benne  vannak a témában mint én, megéri javíttatni (cserélik belül a fémcsöves valamit) 60-70e körül cakk-pakk, vagy inkább új kazánban kellene gondolkoznunk?

Aztán van egyéb kérdésem is:

Lakás mérete közepes (~90m2), ráadásul magas is (3,5m ha jól emlékszem), nekem mióta itt lakok csak a bajom volt, mert sosem tudtam belőni a radiátorokat úgy, hogy minden szobában egyforma legyen a hőmérséklet. Arra van valami képlet, hogy mekkora radiátor kell mekkora helyiségbe? Mert szerintem azzal is van baj, hogy egyik szobában ami majd akkora mint a másik csak feleakkora a radiátor, így az tökig nyitva van, a nagy meg éppen csak nyitva, mégis a kis radiátoros szoba hűvösebb, mint a másik ahol nagy a radiátor de szinte el van zárva.

Köszi előre is a tippeket!

nixon70 Creative Commons License 2013.03.11 0 0 2439

Ez természetes jelenség,forrás ellen van benne utókeringtetés.

Előzmény: kisgumikacsa (2437)
Gyurco78 Creative Commons License 2013.03.11 0 0 2438

És miért baj, ha egy kicsit tovább megy? Egy kis utánkeringetés senkinek sem árt. Vagy sose áll le?

Előzmény: kisgumikacsa (2437)
kisgumikacsa Creative Commons License 2013.03.10 0 0 2437

Tisztelt Fórumtársak!

 

Új fórumozó vagyok és nem olvastam végig az összes hozzászólást!!!!

Egy JUNKERS ZW 20 KD cirkóm van és egy napja arra lettem figyelmes, hogy a melegvíz elzárása után is tovább működött  a szivattyú. Először arra gondoltam, hogy valószínüleg éppen fűtés- igény is van, de ezt a termosztát nem jelezte. Az érdekesség az, hogy ha megnyitom egy pillanatra a hidegvizet, akkor a szivattyú működése is leáll. Ha fűtés- igény van akkor minden jól működik!!

 

 

Kérem segítsetek!!!! 

 

Köszönöm...

sjohn Creative Commons License 2013.03.03 0 0 2436

Nézd meg nyitva van-e minden radiátor!

Az is lehet, hogy eldugult a gázszűrő vagy szorul a tömszelence vagy a gáz-szelep emelő rúd.

Előzmény: hortigzoli (2435)
hortigzoli Creative Commons License 2013.03.03 0 0 2435

C-18 as falikazán lángját nem tudom feljebb állítani,így nem megy 30 Celsius fölé a víz hőfoka.Elég hűs van így a lakásban!

Mi lehetn a gond miért nem tudom feljebb állítani a gázlángot?Kb 2cm a magassága.Minden segítséget előre is köszönök!

CsA Creative Commons License 2013.02.27 0 0 2434

Üdv!

Westen Energy 240i kombi falikazánunk van. A napokban vettem észre, hogy nincs melegvíz, pontosabban teljesen kinyitott melegvizes csap mellett kb. 10-15 másodperc után gyújt be és kezdi el melegíteni a vizet. Eddig 1/4-1/3 csapnyitás után 1-2 másodperc elteltével már beindult.

Valaki találkozott már hasonlóval? Mi okozza? Valami egyszerű házilag orvosolható hiba, vagy szerelő által javítható drága dolog?

Előre is köszönöm, az építő hozzászólásokat.

Üdv:

CsA

bravura2 Creative Commons License 2013.02.10 0 0 2433

nekem is berettám van 12 éve. ciao cai 24kW. kombi. nekem is ez volt a gondom. hőcserélő eresztett.

kértem ajánlatokat mindenféle szervízektő, 50 ezer körül mondták mindenhol a javítást.

3 éve gondoltam egyet és az egyik radiátornál beletöltöttem 3 deci hűtő-tömítő folyadékot és járattam jó sokáig.

a hiba megszűnt. viszont nekem 0.4-0,5 barnal nincs több a rendszerben. így használjuk 3 éve.

most látok csepegést ismét, de nem a hőcserélőből, hanem valamelyik előremenő cső gyári forrasztása ereszt minimálisa, napi 4-5 csepp. leszarom:)

viszont az összes sarokszelepem szivárog. vicces, mert kb. azt is 3 éve cseréltem újakra. 

ha nem segítene a tömítő,akkor a gugliban keress rá a hőcserélő javításra, nekem 10-ért komplett megcsinálják, plussz a szerelés díja.

Előzmény: galla1 (2431)
galla1 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 2431
Hello,
 
van egy cirkó kazánunk Beretta super exclusive cai 24. A problémám vele, hogy a víznyomás nem marad meg a beállított 1,2 baron, másnapra visszaesik 0,8 barra, következő napra 0,3 - 0,4 barra. 2 naponta állítom vissza 1,2re. Gondolom ez nam normális. A melegvíz sem állandó, ha elzárom a csapot, majd újra megnyitom, nehezen áll vissza a megfelelő melegvíz hőmérséklet. Hőcserélővel lenne gond??? Ha igen, mennyi lenne a javítása? Tud nekem valaki infot adni?
 
Köszönöm
CiluHS Creative Commons License 2013.02.02 0 0 2430

Azért van a lefúvató szelep. Ott legfeljebb elfolyik...és akkor egyértelmű a probléma. Pár deci víz nem a világ. Akármi is van a lefúvató alatt...

Előzmény: Törölt nick (2429)
CiluHS Creative Commons License 2013.02.02 0 0 2427

Azért írtam le, hogy nézd meg magad... a nyomásmérőt ismered, minden kazánon van... a kazán indulásakor és leállásakor fontos a két adat, mert induláskor hideg, leálláskor a legmagasabb a hőmérséklet, ezzel együtt a nyomás is. Utántölteni Te is tudsz, leírtam az értékeket. De a nyomásmérőn be van sávozva is, 1.5bar-ra is fel lehet tölteni, csak ha nincs levegő a tágulásiban, az csúnyán ki fog jönni a lefúvató szelepen...

 

A tágulásiba meg Te is tudsz levegőt tölteni, ha szét mered szedni a burkolatát a kazánnak, és a szelep hozzáférhető. Sima autógumi szelep van benne. Autópumpával nyomsz bele 10-et, és ha ez volt a gond, akkor kész. Biciklipumpával legalább 50 nyomás, ha nem 100... persze csak akkor, ha a kazán felfűtéskor a nyomásmérőt nagyon feltolja (több, mint 1 bar a nyomásnövekedés).

Előzmény: matyko_ (2423)
CiluHS Creative Commons License 2013.02.02 0 0 2426

1 hsz-ben nem lehet mindent leírni. Természetesen akkora radiátor kell, amiből nem fog visszajutni a melegvíz. A rendszer tervezési hibáit nem lehet egy fórumon megoldani. Első körben a hiba tüneti kezelése a feladat, mert fáznak nyomásprobléma miatt. Nem az előremenő hőmérséklet elérése miatt áll le a kazán...

Előzmény: Törölt nick (2424)
matyko_ Creative Commons License 2013.02.02 0 0 2423

Kedves CiluHS és Beware Ogre!

 

Nagyon köszönöm a válaszaitokat, elméletileg erről a thermoszelepes hibaforrásról beszélt nekünk a szerelő is, ezt szerette vona kiküszübülni, hogy fixre állította a radiátorokat. (Valóban hibásan a thermosztát előtt is van egy radiator thermoszeleppel.) de elméletileg mindent feltekert és fixen hagyott a thermofejeleket “kiiktatta” és kérte, hogy ne nyúljunk hozzá. Ez működött is egy hétig, de valamiért megint leesik a nyomás és leáll a kazán :-(           

El vgyok keseredtve, mert nagyon sok pénzbe kerül a folyamatos szerelés és kiszállás, és a kazán továbbra sem működik rendesen, a hiba nem szűnt meg.

 

Előzmény: CiluHS (2422)
CiluHS Creative Commons License 2013.02.02 0 0 2422

Ja, és persze a fűtésrendszert úgy kell megcsinálni, hogy a termosztáthoz 2 legközelebbi radiátoron ne legyen se fojtás, se termofej, azoknak ütközésig nyitva kell lenniük. Mert az elégtelen áramlás is forralhatja a vizet a hőcserélőben, ami előbb-utóbb elfogy, különösen, ha kicsi a nyomás a tágulási tartályban...

Előzmény: CiluHS (2421)
CiluHS Creative Commons License 2013.02.02 0 0 2421

A tágulási tartály légnyomását csak leeresztett állapotban lehet megmérni. Azaz minimum kazán kizár, leereszt, és akkor lehet a nyomást ellenőrizni. Általában 0.8bar szokott rajta lenni. Mert feltöltött rendszernél pont annyit mérsz rajta, mint a vízkörben, azaz nem tudod meg, hogy mennyi levegő van benne. Hasraütésre tölteni csak jól ismert pumpa vagy kompresszor birtokában lehet.

 

Meg kell nézni a nyomásmérőt a rendszer hideg és meleg állapotában is. Túl nagy különbség nem lehet közte! A nyomásérzékelők 0.5bar alatt tiltanak le, a lefúvató szelep 3 bárnál szokott nyitni. Ha ez nem nyitott ki, akkor ennyire nem szaladt fel a nyomás. Viszont hideg állapotban 0.5 alá is hűlhet... papír szerint hidegen kell 0.8-1 bar körül lennie MINIMUM. Utántölteni te is tudsz. Ha ezután melegen folyik a lefúvató szelepből a víz, akkor biztosan kevés a levegő a tágulási tartályban, és nyomni kell bele.

 

További gond lehet, hogy a hőcserélő felületén kiégett olajiszap, vagy vastag vízkő van, amit egy mosás nem fog kihozni belőle, azt savazni kell, és ha ilyen lerakódás szakaszosan van benne, akkor forralhajta is a vizet, a buborékok meg a légtelenítőkön távoznak. De ha ez van, a termosztátoknál nagyon sercegnie kellene üzem közben az áramlásnak, az sokkal idegesítőbb, mint a leálló kazán, és sokkal hamarabb kergeti az embert az őrületbe...

Előzmény: matyko_ (2418)
matyko_ Creative Commons License 2013.02.02 0 0 2419

De, ott is van thermofej, pár radiátoron, de ezeket elméletileg beállította a szerelő fix-re és nem csavargatjuk őket. Azért sem, mert ő is az általad említett hibára gyanakodott, ha jól értettem őt, de ez csak egy hétre jelentett megoldást, pedig nagyon örültünk, hogy megtalálta a hiba forrását.

Előzmény: Törölt nick (2416)
matyko_ Creative Commons License 2013.02.02 0 0 2418

A szerelő szerint igen, azt is ellenőrizte, egy kicsit feltöltötte, de azt mondta, azzal nem volt gond :-(

Előzmény: nixon70 (2417)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!