Keresés

Részletes keresés

sabrina1a Creative Commons License 2010.01.18 0 0 801

Gyurcsány kurvára nem vágyott soha a messiás szerepre.

 

 

 

 

Aha, akkor három elhíresült narcisszuzmus ettől a szellemi törpétől:

 

 

"Majd én megváltom ezt az országot"

 

"Amilyen vagyok és amit csinálok az jó ennek az országnak"

 

"Most az motivál, hogy történelmet csinálok"

 

 

Mintha csak egy neo-Sztálint hallana az ember.

 

Előzmény: Törölt nick (780)
armadillo Creative Commons License 2010.01.18 0 0 799
"Amit én csinálok, és amilyen vagyok, az jó ennek az országnak."
Előzmény: Törölt nick (784)
tütyüke Creative Commons License 2010.01.18 0 0 798
Vigyázz, nehogy szívrohamot kapj, O.V...

"...1. mondjál nekem még egy magyar miniszterelnököt vagy vezető politikust, akií gy, tolmács nélkül, önerőből TV interjút ad angolul??????????..."


Előzmény: derekbell (753)
armadillo Creative Commons License 2010.01.18 0 0 797

amikor kezdtek megjelenni a tanulmányai, elemzései az újságokban... mármint a lotyaszájúnak?

 

Összekevered a kampánypíárt/beteges vizionálgatást a tanulmányokkal. Talán inkább azt nézd meg, hova jutott bálványod huszonakárhány programja után az ország. Az elég kézzelfogható bizonyíték a 'tehetségére'.

Előzmény: derekbell (736)
nemezis 2 Creative Commons License 2010.01.18 0 0 796
  • Hozzájuk képest fletó maga a megtestesült ráció és nyugalom.

Látod is a Tv-t, vagy csak hallgatod? (bár az is elég olykor)

Ha a higanymozgást és a mániás felhangoltságot, te nyugalomnak nevezed........

Előzmény: Törölt nick (789)
Alpári Gnác Creative Commons License 2010.01.18 0 0 795

Ja hogy Gyurcsányról...

Ezt benéztem...

 

Nos nem arra gondoltam, hanem arra a könyvre, ami ennek a topiknak a témája.

Előzmény: Törölt nick (793)
Alpári Gnác Creative Commons License 2010.01.18 0 0 794

Dehogy képzeltem, hogy egy konkrét könyvről szóló topikba úgy írsz, hogy esetleg el is olvastad a kérdéses könyvet...

 

De azért a biztonság kedvéért megkérdeztem, köszönöm az őszinte választ...

Előzmény: Törölt nick (793)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.18 0 0 793

gyurcsányról?

nem képzeled, hogy debreczeni könyvére szorulok gyurcsány megítéléséhez :)

Előzmény: Alpári Gnác (792)
Alpári Gnác Creative Commons License 2010.01.18 0 0 792

De nem!

De igen!

De nem!

De igen!

 

Fasza...

 

Ti egyébként olvastátok a könyvet, vagy ez csak daily rutin?

Előzmény: Törölt nick (786)
derekbell Creative Commons License 2010.01.17 0 0 788

Azpersze teszene, ha Gy.F.-t "analizálnád" - csak tisztázni kéne, hogy te mit értesz e művelet fogalma alatt..

 

Ha azért "boncolgatod", hogy minden további mondatába beleköss, akkor kára gőzért... Úgyis te fogsz győzni és ez az analizis engem nem érdekel...:)))

Előzmény: nemezis 2 (783)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.17 0 0 787

És te ebből úgyszintén megint valami mocskos ördögit bírsz csak kihámozni?????

 

Mi mást lehetne? A tökéletesen felelőtlen politikus képe. Csak a hatalom a hatalomért...

Előzmény: derekbell (782)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.17 0 0 786

Gyurcsány kurvára nem vágyott soha a messiás szerepre.

 

Csak arra vágyott, bárki másnál jobban.

Előzmény: Törölt nick (780)
nemezis 2 Creative Commons License 2010.01.17 0 0 785
Na, ezekről a fletói belső motivációkról és tudattalan hátterükről, még hosszasan értekezhetnénk.
Előzmény: Törölt nick (784)
nemezis 2 Creative Commons License 2010.01.17 0 0 783

Ha nem tetszik, hogy Fletót analiztálom, folytathatom Veled is. :D:D:D

 

Egyébként többet lehet "kihámozni" mint sejted.......

Előzmény: derekbell (782)
derekbell Creative Commons License 2010.01.17 0 0 782

Na vééééégre... Hát képes voltál valami mást is idézni.....

 

És te ebből úgyszintén megint valami mocskos ördögit bírsz csak kihámozni?????

Előzmény: nemezis 2 (781)
nemezis 2 Creative Commons License 2010.01.17 0 0 781

Ja.

Csak a baloldal messiása akart lenni.

No, ez sikerült is.

 

 

  •  Fantasztikus dolog politikát csinálni. Fantasztikus. Fantasztikus egy országot vezetni. Az utolsó másfél évet azért tudtam én személy szerint csinálni, mert egy dolog ambicionált, és egy dolog fűtött: visszaadni a baloldalnak a hitét, hogy megcsinálhatja, hogy nyerhet, hogy nem kell lehajtani a fejét ebben a kurva országban.

 

Előzmény: Törölt nick (780)
derekbell Creative Commons License 2010.01.17 0 0 779

Ááááááááá, ne má' Ne forgasd ki minden szövegnek a felét-negedét!!!!!

 

A szó szerinrti idézés AZÉRT forgatta ki a beszéd szándékát, értelmét, mondanivalóját, mert csupán 2-3 mondatot ragadtak ki környezetükből, előzményeikből... Egy talán egyórás beszédből....

 

Ha akkor az egész szöveg egyszerre kerül nyilvánosságra, akkor azért a (józanabb)Zemberek másképpen értelemzték volna...

 

Talán, de nem valószinű... hiszen, ha jól emlékeznél, már nyár közepe óta zajlott  a  napi agymosás a "hazug" , "hazugság" kifejezéek körül - és nem véletlenül...

Előzmény: sabrina1a (771)
voks02 Creative Commons License 2010.01.17 0 0 778
Morvainak nyelvtanilag, szókincsben lehet, a kiejtése viszont förtelmes.
Előzmény: Törölt nick (764)
derekbell Creative Commons License 2010.01.17 0 0 777

Természetesen. Mondjuk az angol és amerikai angol ég és föld.... A német tájszólások jó részét is akkor lehet érteni, ha ott él az embr.. De mondjuk a bécsi ésa berlini németnek annyira jellegzetes hangzói vannak, ami még innen a távolból is érzékelhető... Na ésa tiroli "német"... Amikor Gerhard Brger interjúkat adott, a harmadik mondat után tirolira váltva ember nem értette, hogy mit mond... Vagy switzerdütch, amit olykor még anyaszült német sem ért....

 

Éppen most beszélgettem unokatestvéremmel, aki tán már 20 éve is Kanadában él. Olyan mocskos ronda, klauzál téri akcentben beszél még mindíg angolul, hogy én szégyellem magam miatta.....

Előzmény: JEFFREY (773)
derekbell Creative Commons License 2010.01.17 0 0 776

Ja és bocsika, de én a jelenlegi média-erőviszonyokhoz, a "kitmiértrúgtakki" pletykákhoz és infókhoz nem értek... (Politikához se, és töbnyire nem is kedvelem a dolgot, most csak  főleg a Gyurcsány mizéria miatt vagyok itt ennyire "aktiv"...)

 

Ami információt meg bírok e téren undorodva szerezni, az a nejem által vásárolt idevágó szennylapokból - Story, Best - származik

Előzmény: Réz Gál Ica (774)
derekbell Creative Commons License 2010.01.17 0 0 775
Miért te politikus vagy? Profi? Hozzáértő? Ezt te mondod, vagy papírod is van róla???
Előzmény: Réz Gál Ica (774)
Réz Gál Ica Creative Commons License 2010.01.17 0 0 774

"Én nem tudom, nyugodtan és bátran felvilágosíthatsz - ha már annyira jól informált vagy. Ellentétben velem, aki csak egy naiv kivülálló vagyok..."

 

De azért beleszólsz a politikába, sekélyes tudásod ellenére... (mert te egy drukker vagy.)

 

Naiv????? (cenzúra, cenzúra, cenzúra)

Előzmény: derekbell (750)
JEFFREY Creative Commons License 2010.01.17 0 0 773
Még a Saarlandi, meg a Pfalzi, sőt a Hamburgi sem kutya.Gondolom, hogy az angolnál is megkülömböztettnek Amerikai, és Europai angolt.Az angliait szokták előre helyezni, mivel az amerikai angol ugatosnak, harsánynak tünik az europai fül számára.Azzal magyarázzák, hogy amerikában több nyelv keveredéséből azok ráhatása a közös angol nyelvre eltorzította a kíejtést.Nálunk is megfígyelheted, hogy megállapítható, hogy kí tanulta és gyakorolta amerikában ill. europában az angolt.Már hangsúlyában más-és más.
Előzmény: derekbell (769)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.17 0 0 772

Miért? Mit vrtál? hog zokogva a riporter vállára borul és könnyeit törölgetve ,hüppögve veri magát, hogy igen tanitóbácsi, csúnya ksifiú volt, hazudtam...

 

mit szóltál volna ehhez:

- Igen, hazudtam. Úgy vélte a pártvezetés, hogy ez elengedhetetlen a választás megnyeréséhez, pontosan, ahogy Ön is sejti... én pedig elvállaltam ezt a feladatot, annak reményében, hogy a választási győzelem után lesz 4 évünk az egészségügy reformjára, a közigazgatási reformra, az oktatáséra, a romaproblémáknak ha nem is a megoldására, de a felzárkóztatás megkezdésére, a nyugdíjrendszer stabilizációjára, az euróövezeti csatlakozásra... jaj, rosszul vagyok, félrebeszélek, megárthatott a déli gombapaprikás...

(bocsi, ezt az utolsót már én mondtam, nem Feri.)

 

Előzmény: derekbell (770)
sabrina1a Creative Commons License 2010.01.17 0 0 771

amásikba nszó szerint idéztek és ezze lforgatták ki a komplett beszéd szándékát és lényegét...

 

 

Valakit szó szerint idézünk, ráadásul az egész beszédét: ez a ballibek legújabb összeesküvés elmélete? Bocs, de ez már nagyon beteg amit te művelsz itt. Rajtad kívül csak gyurcsány kapaszkodott ennyire kétségbeesve magába. Már nem is volt mérhető a népszerűsége, de ő még mindig azt hazudta magának, hogy ő az ország messiása, akire a tömegek várnak.

Aztán még a koppanást se hallotta meg, pedig elég nagy puffanás volt az a 9%-ra való lezuhanás.

 

Előzmény: derekbell (747)
derekbell Creative Commons License 2010.01.17 0 0 770

A riport tartlma természetesen NEM tömény mellébeszélés....

 

Miért? Mit vrtál? hog zokogva a riporter vállára borul és könnyeit törölgetve ,hüppögve veri magát, hogy igen tanitóbácsi, csúnya ksifiú volt, hazudtam...

 

Ezt vártad??? Vag magyarázatot, hogy mit miért mondott??? Mert ez utóbbira angolul is tökéletesen megválaszolt.....

 

Hallgasd O.V. egyik elgutóbbi interjúját Olajo s Gergő elvtárssal... Ott azt firtatja, hogy tényleg, mikor nevezik már meg végre, hogy ki lesza me. jelöltjea FIDESZ-nek..

 

Mire O.V. szerénen elháritja kérdést, nem ez a lényeg, hanem az hogy alapvtő változások jöenek, új világ kezdődjn. De ahhoz az kell hogy győzzenek, atán  erős hatalom, legitimáció kell és akarat a forduléathoz...

 

TEssék. O.V. ZÓSZERINT elismételte idén az MSZP2006-os szándékát. És mindne pártnak mindg ez  szándéka...

 

Mi baj van ezzel??? O.V. mondhatja, GyFe. csak zokogjon??????

Előzmény: Törölt nick (768)
derekbell Creative Commons License 2010.01.17 0 0 769

Morvai angol tdása ne makkora "kunszt", évekig az ENSZ-nél dolgozott, volt alklama és ideje jól megtanulni..

 

O.V. amerikai inetrjúját éppen úgy nem láttam-hallattom, mint Gy.F. ominózus CNN interjúját...

Megköszönöm, ha ezt is idelinkeled....

 

Nem, rendesen, társalgási szinten nem tudok angolul, németül tudok... Annyi nemetközi, "külföldi" tapastlatom azért van, hogy felmérjem, ki menniyre, milen akvcentussal beszél.. Na, az aglolon belül termésetsen nem... (De németben azért azt is tudom, ki az osztrák, ki a svájci, ki a bajor és ki a magyar...::)))

 

Egyébként nem tudom mi a nagy bajod? Tolmács nélkül nyilatkozott? Megérttette magát a riporterrel???

Előzmény: Törölt nick (764)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.17 0 0 768

Off

szted közepesnél jobb ez az angol? Egyébként kb olyan, mint az enyém, némi jóindulattal GyF iránt...

On

A riport tartalma a tömény mellébeszélés, és hogy te mit hallucinálsz még bele, öreg rókaként.... az mellékes. Már megbocsáss.

Előzmény: derekbell (766)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.17 0 0 767
De azért annyira már "öreg róka" vagyok, hogy szeretem látni a komplett szövegkörnyezetet...

Ez a különbség kettőnk között..::)))))))

 

Mármint, hogy öregebb vagy esetleg? Mert  rókának egyáltalán nem tűnsz :)

Előzmény: derekbell (760)
derekbell Creative Commons License 2010.01.17 0 0 766

Ha te csupán csurgó nyállal azt akartad látni, hogy sikerül-e csőbe húzni a kedvencedet és szokásosan a legkevésbé sem érdekelt ,hogy mit is mond, akkor igazad van, néhány pillanatra talán majdnem sikerült zavarba hozni, de nem nagyon hagyta magát...

 

Az az igazság, hogy én méet meg osztrák TV-t nézek néha (ha már..) és ott azért nem ennyire "koncepciózus" a kérdezési stílus. Többnyire, a kulturáltabb, tárgyilagosabb műsorokban, csatornákon...

 

De téged úgyis csak a csőbe húzás érdekelt, szóval káár is lényegében a riport tartalmáról, vagy a "közepes angoljáról" beszélni....

Előzmény: Törölt nick (758)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!