Keresés

Részletes keresés

ulpianus12 Creative Commons License 2010.10.28 0 0 244
ulpianus12 Creative Commons License 2010.10.28 0 0 243
Ha nem is videó, de egy kép Ozarkból.

D. péter Creative Commons License 2010.10.28 0 0 242
Somlóval kellene felvenni a kapcsolatot. Lerch István mesélte az önéletrajzi könyvében,hogy mikor hazajött az LGT,a V'73-at hívták meg előzenekarnak,és előtte levetítették nekik azt a felvételt,amit egy ottani fesztiválom-valószínűleg Ozark-vettek fel.Persze lehet,hogy ez azonos azzal,amit a dokumentumfilmben láthattunk.
Amúgy az American Bandstandben-a legnépszerűbb akkor rockműsor-is felléptek,annak a felvétele talán megvan.
Előzmény: nolenn (241)
nolenn Creative Commons License 2010.10.27 0 0 241
A Volt egyszer egy zenekar c. filmben van néhány filmkocka az USA turnéról. Olyan super 8-as fajta. Jó lenne látni a teljes anyagot. Meg biztos van valaki aki annak idején rögzített valami koncertet, vagy TV adást az USA-ban. Csak hát ő valószínüleg egy amerikai állatpolgár és fingja nincs milyen érték van a kezében...
Előzmény: mitzidupree (239)
rumci Creative Commons License 2010.09.27 0 0 240
Természetesen nincs. :(
Előzmény: mitzidupree (239)
mitzidupree Creative Commons License 2010.09.26 0 0 239

Ezer köszönet rumci. Van esetleg tudomásod mozgóképes felvételröl az LGT '74-es USA turnéjáról?

kozakz Creative Commons License 2010.09.25 0 0 238
Képek és egy rövid cikk:


http://passzio.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=21199
rumci Creative Commons License 2010.09.25 0 0 237
No, elzarándokoltam, akarom mondani útba ejtettem, ha már 300 méterre lakom a jeles háztól. Azért félelmetes belegondolni, hogy többnyire a házam előtt járogathatott el Barta és Presser, amikor átrohangáltak egymáshoz.
Az új emléktábla néhány szál virággal
Előzmény: rumci (236)
rumci Creative Commons License 2010.09.24 0 0 236
Sajnos nem tudtam elmenni az avatóra, de álljon itt egy klip az m2 mai músörából:
http://www.youtube.com/watch?v=qgqATXddW6Y
zizi Creative Commons License 2010.09.20 0 0 235
helyes
Előzmény: poguitarist (232)
Gyuri Creative Commons License 2010.09.20 0 0 234
nagyon jo
Előzmény: poguitarist (232)
yester Creative Commons License 2010.09.13 0 0 233
Klassz dolog!
Előzmény: poguitarist (232)
poguitarist Creative Commons License 2010.09.02 0 0 232
yester Creative Commons License 2010.07.07 0 0 231
yester Creative Commons License 2010.06.18 0 0 230
Éljen!
Előzmény: poguitarist (229)
poguitarist Creative Commons License 2010.06.18 0 0 229

 Megvan az önkormányzati engedély a Barta Tamás emléktábla elhelyezésére!

  Az avatóünnepség  valószinű időpontja szeptember első fele.

Bootleger Creative Commons License 2010.05.16 0 0 228
Szerintem se Totya,se Tátrai nem lett volna jó választás Barta után. Mindkettőjük tényleg,igazán jó gitáros....sőt egyéniség,mert fel lehet ismerni a játékukat. Ezek ellenére Jamesnek kellett lennie a gityósnak. Miért???

A rengeteg stílus közötti kirándulást, ami később jellemző volt a Loksira...nem sokan tudták volna játszani(még Barta se,akinek az érdemei tagadhatatlanok,de erősen az 50-es évek R&R-ja nyomta rá gitárjátékára a bélyegét..tehát stílusilag behatárolt volt)

Emellett James éneklése,vokáljai,szövegbeni,zenei és egyéb megbízhatósága...megint csak az Ő melletti választás tényét igazolja:)
poguitarist Creative Commons License 2010.03.26 0 0 227
Állitólag júniusban önkormányzati döntés az emléktáblával kapcsolatosan...
nolenn Creative Commons License 2010.02.15 0 0 226
Na átnyergeltem oda is. Kösz az infót, megérte. A turkui koncertfelvétel rendesen odab..sz! Gartula a masterhez! Egyébként Bartát én is inkább Stratosnak gondoltam. A Bummm-on, meg mertem volna esküdni, hogy azzal játszik és igen csak meglepődtem, amikor a fotókon és videókon Les Paullal és Tele-vel láttam. Kivéve most ezt a sopoti felvételt.
A "Volt egyszer egy zenekar" c. dok. filmben volt egy bevágás a "Visszamegyek a falumba" videoklipjéből. A Filmmúzeumban leadott LGT történetében pedig az "Ő még csak 14"-ből. Gondolom, készült még több is abban az időben. Nem értem, ezeket miért nem adja le soha egyetlen tv adó sem? Bezzeg Győzike és "társai" dögivel. Nem tudja valaki, hol lehet ezekre rábukkanni? (Már az előbbiekre...)
Előzmény: Dotis (225)
Dotis Creative Commons License 2010.02.13 0 0 225
Jé! Ti az LGT-topikot nem olvassátok? Volt ott mostanában Bartáról, nem is kevés.
Előzmény: nolenn (224)
nolenn Creative Commons License 2010.02.12 0 0 224
ulpianus12!!! Isten vagy!!!! :))
Előzmény: ulpianus12 (221)
supermario4ever Creative Commons License 2010.02.12 0 0 223
Karácsony János azt nyilatkozta az LGT könyvben, hogy ő nem akart belefolyni a vitákba, ami akkoriban volt, amikor a Barta helyére került. De tényleg nincs nagy dominanciája, és sokáig nem is volt. Kár érte, a Mindig Magasabbra lett az egyik leggyengébb album zenei téren (a dalokkal nincs baj), igencsak hallatszik, hogy komoly dolgokon van túl a csapat.
Előzmény: nolenn (219)
yester Creative Commons License 2010.02.05 0 0 222
Óriási! kösz, hogy felhívtad a figyelmet!
Előzmény: ulpianus12 (221)
ulpianus12 Creative Commons License 2010.02.04 0 0 221
Üdv Mindenkinek!

Nem tudom, hogy ezt a kis gyöngyszemet láttátok-e már:
http://www.youtube.com/watch?v=ei4Qg8JO2uQ
poguitarist Creative Commons License 2010.01.11 0 0 220
Izabella utcza 39/b
nolenn Creative Commons License 2010.01.03 0 0 219
Valóban az a hír terjedt el, hogy Pici bácsi nem engedte kibontakozni, de szerintem ez nem igaz. Inkább arról van szó, hogy egy jó ideig nem tudott belelendülni. Ehhez valószínüleg az is nagyban közrejátszott, hogy Barta disszidálásától ott volt egy lelkileg összeomlott zenekar és hát nem lehetett könnyű ebbe a közegbe beilleszkedni. Jó példa a fentiekre az USA-ban 74-ben felvett lemezen hallható "Motor City Love - as sitting on the sidewalk" és a 75-ben itthon rögzített magyar változata a "Szólj rám, ha hangosan énekelek". Azért a Barta igen csak brillírozik az előzőben, az utóbbiban meg Presser játsza a szólót. Vajh' miért?
Az igaz, hogy a Loksin teljesedett ki a játéka, bár engem a későbbiekben sem fogott meg igazán.
Hogy miért Jamest javasolta utódjának? Ki tudja? Tulajdonképpen nem mindegy volt neki...? Szerintem a Tibusz, vagy a Totya jobb választás lett volna. De hát az élet már csak ilyen...
Előzmény: jameslgt91 (218)
jameslgt91 Creative Commons License 2010.01.01 0 0 218
Szerintem az a tény, hogy az első Karácsonyos lemezek nem gitárcentrikusak, az nem James nyakába róható fel, sokkal inkább Presserébe. Nem engedte kibontakozni őt nagyon. A Mindenkin hallható talán először, hogy kicsit több szerepet kapott, aztán a Loksin nagyon kiteljesedett a játéka. De meglehet hallgatni a Generálos számait is, van egy két jó gitártéma, és nem véletlenül azok alapján Barta őt javasolta utódjának:)
hunugor Creative Commons License 2009.12.12 0 0 217
Barta Tamáshoz egy legenda, bár K. J. is jó zenész, de nem ér a nyomába Bartának
A 4. LGT album utáni lemezeket nem bírom meghallgatni. De ez nem James miatt van, hanem, mert nagyon presserankólikus. A 4. lemez jobb lenne, mint a Bumm, ha Barta játszott volna rajta. Meg lehet hallgatni a Kovács Kati-nak készített Szólj rám, ha hangosan...-t (abban még van Barta szóló) és a 4. lemezen találhatót (ami tök üres a barta-stílusú szóló nélkül, gyakorlatilag csak szinti-szóló van benne).
Számomra (persze nyilván emberek vagyunk más véleményünk) csodálatos ez a fajta gitárjáték. Hát Tátrai-ról meg ne is beszéljünk, mert amit ő produkált, azt magyar ember nem sűrűn fogja elérni gitár terén. Ő az aki nem csak hogy virtuóz, nemcsak, hogy egyéni stílusa van, hanem érzéssel játszik, egy igazi művész.
(Radicsot meg nem nagyon ismerem, sok felvétel nem maradt utána sajnos, a koncertjein meg nem voltam.)
jameslgt91 Creative Commons License 2009.12.03 0 0 216
Szerintem, ha az LGT-t valaki miatt melankólikusnak nevezhetjük az csak a Presser lehet. Ő képviselte ezt a keserű, reménytelen érzést sugalló számokat(Ahogy mindenki,A búcsú,A mozi,Szél lassan elfújja...) de ezek nagyon is kellettek. Az LGT ettől nagyszerű. Ha bánatod van, ha boldog vagy, ha mindenki lenéz...mindig van pár szám ami illik a hangulathoz és újra erőre kapsz.
Barta-James kérdés: Barta tehetségesebb, James pedig szorgalommal pótolta ezt a "lemaradást". Számomra mindketten benne vannak a TOP5 gitárosba. Tátrai,Barta,James,Bencsik Samu,Szűcs Antal...szerintem nincs értelme sorrendbe állítani, mindegyik másért jó. Mindenkinek valamelyik kicsit közelebb áll a szívéhez.
Radicsot szándékosan nem sorolom ide, nekem Ő tűnik inkább kicsit ilyen legenda utánérzésnek. Volt pár jó éve a 70es évek elejétől a közepéig kb. aztán tönkre is tette magát, és szerzőként se tevékenykedett. Nekem Ő van kicsit túl rajongva.
Ha valaki James gitárjátékában kételkedik akkor javaslom a Ne hidd el című saját számát. Ha Barta nem tetszik, akkor nekem csupán az a pár hang a Tengelykezűből ami kétszer ismétlődik a számban több dobleütés után, vagy egy Barta szerzemény az Ordító arcok, ami nem az ő gitárjátékáról emlékezetes nekem hanem a Frenreisz fúvós szólójától...
vlacko Creative Commons License 2009.12.01 0 0 215
Hát jómagam is inkább nolenn nézetét osztom. James játéka sohasem fogott meg. Az éneklése sem. Valami nagyon határozottan hiányzik belőle, ami viszont a Bartában megvolt. A spiritusz.
Szerintem James egy jó mesterember. Barta meg egy hatalmas tehetség.
Ja még valami. Én pontosan értettem, hogy mit akar jelenteni az LGT melankóliája. És ennek eleme James is.
Előzmény: Dotis (208)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!