Keresés

Részletes keresés

syrius Creative Commons License 2007.11.12 0 0 273

"a Syriushoz kötődő egykori társaival egészül ki,"

 

Azért itt is helye van, ne sajnáld azt a csekélyke számú hozzászólást ami még életben tartja halódó topicomat:-)

(Arról nem szólva, hogy én is innen vettem hírét hol kell lennem a kérdéses időben.)

 

Előzmény: Dick17 (272)
Dick17 Creative Commons License 2007.11.10 0 0 272

mintha lenne egy Orszáczky Jackie topic is...

Külön kellene már választani Jackie ausztráliai munkásságát a Syriustól - noha természetesen abban gyökeredzik...

Előzmény: kozakz (270)
eref Creative Commons License 2007.11.10 0 0 271
!
Előzmény: kozakz (270)
kozakz Creative Commons License 2007.11.10 0 0 270
2008. április 04. péntek 19:30 - 22:00

Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem

Jackie Orszaczky - piccolo basszusgitár, ének, Tina Harrod - ének, David Symes - basszusgitár, Hamish Stewart - dob, Matt McMahon - billentyűs hangszerek, James Greening - harsona, Matt Ottignon - tenorszaxofon

Orszáczky 'Jackie' Miklós a Syrius együttes basszusgitáros-énekeseként vált a magyar rocktörténet kultikus hősévé. Munkásságának azonban egy másik, nem kevésbé elhanyagolható vonása is van: ő az az ember, aki nem az emlékeiből él. Ausztráliában, ahová 1975-ben költözött, a magyarországihoz hasonló rangra tett szert szerzőként, hangszerelőként és zenekarvezetőként, egészen a sydneyi operaházig emelkedve, amelyben tavaly a rhythm & bluest kortárs kamarazenével szőtte át a Jackie Orszaczky Band előadásában.
Jackie 2008 áprilisában ünnepli hatvanadik születésnapját. Ebből az alkalomból lemezei Ausztráliában díszkiadásban jelennek meg, a Művészetek Palotájában pedig nagyszabású életműkoncertet ad, amelyen - feleségével, Tina Harrod énekesnővel alkotott - állandó rhythm & blues zenekara hazai vonósokkal, illetve a Syriushoz kötődő egykori társaival egészül ki, új formába öntve a múltat és a jelent, s abból a jövendőt.

Jegyárak: 2200, 3100, 4500, 5600 Ft
balsteffl Creative Commons License 2007.11.10 0 0 269
A , az ?
Vagy az később volt, nyárvégén?
balsteffl Creative Commons License 2007.11.07 0 0 268
Itt játszottak együtt a Stark Bigbanddel,
Előzmény: Don Valentino (140)
Dick17 Creative Commons License 2007.09.22 0 0 267

épp a Beramiadát hallgatva olvaslak... Nem sok Syrius buli volt a Bemben, magam úgy 2-3-ra emlékszem. Igen, a Mini főhadiszállása ez a hely, és tegyük gyorsan hozzá, hogy a főváros legrégebben működő ilyen helye. (Már csak azért is ez a megjegyzés, mert a bezárásra ítélt Almássy vindikálja magának ezt a legrégebbi címet...)

A Bem rakpart 6-ról - Török Ádámék dala mellett - ajánlott Göbölyös N. László "Partalan Rakparty" című 112 oldalas kötete 1998-ból a művház saját kiadásában.

De volt ott úgy 67/68-tól Sakk-Matt, Kék csillag (egy 13 éves lányka énekelt velük 2-3 számot. Úgy hívták: Katona Klári), Liversing... "Boldog békeidők" - mond6nók... ;-)

syrius Creative Commons License 2007.09.22 0 0 266
Jó sztori, de tuti nem voltam ott. Nekem a Bem a Mini főhadiszállásaként marad meg + 1-2 KEX happening. (ja meg a majdnem kötelező tánciskola is ott zajlott:-) Az említett Syrius is némi Cavinton hatására jött elő:-)
Előzmény: Dick17 (264)
MavElore54 Creative Commons License 2007.09.21 0 0 265
:]

Mar elbizonytalanodtam ezen a Bem-rakparton
sebaj megkerdezem a Szort o tan jobban emlekszik ezekre az idokre.

Ha valakit erdekel: Colosseum - Valentyne Suite (reunion concert)
http://www.youtube.com/watch?v=OD3ZJrMzSpw
Előzmény: Dick17 (264)
Dick17 Creative Commons License 2007.09.21 0 0 264

Kezdem a végén. Jackie mindíg a nézőtér felől nézve jobb oldalt állt. Akkor a másik oldalon volt a színpad a Bemben, tehát az ablak mellett. De a színpadi elhelyezkedés ugyanez volt akár a Bercsényiben, akár az újpesti Derkovitsban vagy épp a hajón játszottak. Erről több fotó vagy az ausztráliai filmfelvétel tanuskodik.

A Bemben egy Ausztrália utáni, kb. `73 tavaszán tartott koncert emlékezetes számomra. Valószínűleg szombat délután lehetett és csak hárman ültek (!) a színpadon: Ráduly fuvolával, Pataki a Hammond mögött és Jackie basszusgitárjával. Valamifélle halk, kamarazene jellegű darabot (improvizációt?) játszottak, amikor berontott egy általam korábban nem látott fazon és a színpadhoz ment, ahol követelte, hogy gitározna már ő is. Próbálták visszafogni a szemlátomást ittas fickót, de nem sikerült. Egyre csak hajtogatta, hogy gitározni akar. (Valaki közben mondta, hogy épp akkor szabadult a váci börtönből.) Jackie ismerhette, mert visszaszólt neki, hogy majd később. A csávó csak nem hagyta abba, ezt Ráduly megunta, felállt a székéről, azt majdnem az egyik hangfalba vágta és "innen el kell menni!" felkiáltással levonult a színpadról. A kamarazenélésnak annyi!

Felment a színpadra Bögöly és a dobok mögé ült. A csávó is gitárt kapott a nyakába. Elkezdték játszani a Yardbirds féle The Nazz Are Blue témát [mint tudjuk, abból lett a 3-20-as blues ;-) ] de nem jött össze. Kívülről úgy tűnt, hogy a kvalitásban is gyenge fazont még szívatják is. Úgy harmadik próbálkozás után Jackie és Bögöly összenéztek és helyet cseréltek! Jackie a dobnál, Bögöly a bésszen.

És láss csodát! Lejátszották a számot valahogy. A végén a csávót az ismerősei elcipelték onnan. A Syrius pedig lenyomta a koncertjét. Csak az a jó kis triós jam maradt annyiban...

Epizódnak jó ez is, ugye? ;-)  

Előzmény: syrius (262)
Dick17 Creative Commons License 2007.09.21 0 0 263
Erről talán Torontálit kellene megkérdezni... Az iWiWem megtalálod vagy a hangszerboltban.
Előzmény: D. péter (261)
syrius Creative Commons License 2007.09.20 0 0 262

Eredetileg azt akartam írni én is, hogy nem játszottak a Bemben, de eszembe jutott egy koncert, pontosabban egy epizód, konkrétan az, hogy Jackie kimondottan jazz-es, swinges futamokkal szólaltatta meg a hangszerét és mivel azidő tájt Pege is a pocakjára fektetett egy b.gitárt, emlékszem, hogy a haverommal egymásra néztünk, hogy a Jackie is tud ilyen stílusban zenélni. Ez nagyon megmaradt bennem és szerintem ez a koncert Ausztrália előtt volt. A helyszín tuti, még arra is emlékszem, hogy az ablaknál (jobb oldalt) játszott a maiestro. Persze exakt bizonyítékot nehéz lenne fellelni.

Előzmény: Dick17 (257)
D. péter Creative Commons License 2007.09.20 0 0 261
Maradt felvétel a Theatrum után?
Előzmény: Dick17 (260)
Dick17 Creative Commons License 2007.09.20 0 0 260

A Syrius könyv 72. oldalán látható képről írsz, de van még egy kép a 125. oldalon is. A képeken nem egészen azok vannak, akiket megneveznek, a képaláírás téves - sajnos. Dandó Péter pár éve elhunyt, fia zenész lett, Póka Egon vezette kőbányai zeneiskola hallgatója.

Torontáli (Toro) énekelt Latzin Norbert együttesében, a Marionett Rt-ben, jelenleg a 100 Folk Celsius basszusgitárosa, a KTL-trió tagja Kocsándi Miklós (dob) és Légrádi Péter (gitár) társaságában. És egy hangszerboltot (gitár) üzemeltetnek a pestszenterszébeti Csiliben.

Solti dobol még a Magyar Atomban, és Demjén koncertjein.

Valóban, a Theatrum játszott a Syrius-hajókon meg a Bercsényiben is, valamint felléptek az 1973-as diósgyőri rockfesztiválon.

Igen, Dorozsmai hangmérnök saját stúdiójában, és persze játszik a néha koncertező Korálban. 

A többiekről nem tudok, ill. valaki azt állította, hogy Kovács Péter (gitár) is meghalt, de ezt nem erősítették meg.

(Ld. www.elorementek.hu )

Előzmény: t2jani (259)
t2jani Creative Commons License 2007.09.19 0 0 259
Theatrum, pár év vegetálás után megszűntek asszem (nekem ez a kor sajnos csak visszaemlékezésekből ismert...). A Syrius könyvben van egy kép róluk, azon a következő felállás látható: Szűcs András, Torontáli István, Kovács Péter, Németh Gábor, Dandó Péter, de később játszott a zenekarban Solti János, Pálmai Zoltán, Dorozsmai Péter és Gidófalvy Attila is. Németh Gábor a Skorpió, majd a Dinamit dobosa lett, manapság az SBB-ben, a P. Mobilban, és saját projectjében játszik. Solti a Generálba, majd az LGT-be, onnan a HBB-be került. Pálmai Zoli játszott a P. Mobilba, a P. Boxba, a HBB-be, a Beatricébe, Zámbó Jimmyvel, jelenleg a Boxerben dobol. Dorozsmai volt a Korálba, utánna asszem hangmérnök lett. Gidó meg volt a Beatricébe, a Karthagoba, a Lordba, a KGB-be (lásd még: a Kisváros c. sorozat zenéje), most a Lordot és a Karthagot erősíti. Dandó Péter nekem a Saturnusból rémlik, róla többet nem tudok.
Előzmény: MavElore54 (258)
MavElore54 Creative Commons License 2007.09.19 0 0 258
koszi az infot

Nekem valahogy a szombat delutani Bem rakparti bulik ugrottak be eloszor.
Most hogy emlitetted valoban Bercsenyi, Csanadi (volt sulim mellett), valami Egyetemi szinpadi buli is volt.
A Taban is beugrott talan a Mini is jatszott akkor de nem mondanam tutira.
Na persze a setahajos bulikat sem lehet elfelejteni, jatszott ott neha egy Teatrum nevu(remelem jol irom) fiatal banda, nem tudom mi lett veluk.
Előzmény: Dick17 (257)
Dick17 Creative Commons License 2007.09.19 0 0 257

A Bem rakparton valóban ` 73 tavaszán játszottak utoljára, és Ausztrália előtt pedig nem voltak ott. Nem sok bulijuk volt a Bem rkp-on.

Csanádi utca, Alpári Gyula utcai Építők SC klubja, Ganz-MÁVAG - itt voltak klubjaik 1970. novemberéig. Hazajövetelük után volt a Bercsényi, egy nyáron (1972) a Bartók Béla úti Vásárhelyi kollégium és a hajók. Azt hiszem 1972. augusztus 20-án voltak a Tabánban is.

Ráduly és Orszáczky közreműködésével az utolsó buli 1973. augusztus 29-én, szerdán volt a Táncsics motoroson. (Ez benne van a könyvben.) 

Előzmény: MavElore54 (255)
syrius Creative Commons License 2007.09.18 0 0 256
Ez 40 milliós kérdés lehetne a Vágónál:-) De a könyvben szó van az utolsó koncertről, csak szerintem a Bemről nem esik szó. (Nem is emlékszem ottani koncertre, csak Ausztrália előtti időből, de ez nem jelent semmit)
Előzmény: MavElore54 (255)
MavElore54 Creative Commons License 2007.09.18 0 0 255
Csak egy kerdes.
Tudja-e valaki hogy mikor volt az utolso Syrius buli a Bem-rakparton.
en 73 tavaszara emlekszem de nem vagyok biztos

koszi
syrius Creative Commons License 2007.07.30 0 0 254
Na akkor böngészem tovább a Széttört álmaim.
Előzmény: Dick17 (253)
Dick17 Creative Commons License 2007.07.29 0 0 253

Ugyebár a topic címben feltett kérdésre a válasz most már végképp az, amit a holló szólt: "soha már".

Ez a topic Baronits és Veszelinov halála után, Ráduly inaktivitása folytán, Orszáczky és Pataki ellenállása miatt - okafogyott.

Itt most már régi csak emlékekről, megmaradt fényképekről, stikában készített felvételekről "beszélhetünk". A Syrius örök emlék marad.

  

Előzmény: syrius (252)
syrius Creative Commons License 2007.07.27 0 0 252
És akkor velem mi lesz?:-)
Előzmény: Dick17 (251)
Dick17 Creative Commons License 2007.07.27 0 0 251

Uraim!

Szíves figyelmeteket felhívnám, hogy nyitottam egy külön Jackie Orszáczky topic-ot:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9166192

 

Jackie nem igazán szereti, ha még mindíg a "syrius-csontot" rágjuk. Ha Róla van/lesz szó, akkor abba kérném - plíz!

Köszönet!!!

syrius Creative Commons License 2007.07.27 0 0 250

Én se értettem, valami hosszúnevű "vagány srác" a VI. kerületből:-) Egyébként egy szolíd megjelenésű gyerek volt, és ha becsuktam a szemem, akkor néha az volt az érzésem, hogy Julie Driscoll énekel és Brian Auger-t legyezi a Leslie "ventillátora". Én most hallottam először élőben, közelről a hölgyet, tényleg jó volt és Jackie játéka, éneke is ott volt. Na, de az az első sori VIP-es közönség, szőke babástól, pici gyerekestől... Hofi jutott eszembe, aki egyszer erre a helyzetre mondta, hogy "de elesik, mert elbuktatom". Láttam már igényes koncerten kicsi gyerekeket, de többnyire érződött a kötődésük a zenéhez, műfajhoz, de ez a társaság csak reprezentálni volt ott. Viszont a szinpadon hátul császkáló kisleány(ok) a művésznő gyermekei voltak? (Rájuk nem haragudtam:-)

 

"Valami jégtörőn is játszunk augusztusban", mondta Jackie az A38-ra utalva. Érdemes elmenni, aki nem hallotta, márcsak azért is, mert ezt a zenét ülve nehéz élvezni, annál sokkal nagyobb feszültségek rejteznek benne.

Előzmény: eref (249)
eref Creative Commons License 2007.07.27 0 0 249

Nem tudjátok, ki volt a zongorista fiú Szentendrén? Nem értettem jól a nevét. Valami Mátyás. Jól játszott.

 

 

Előzmény: Dick17 (245)
eref Creative Commons License 2007.07.26 0 0 248
Igen jó volt a szentendrei is! (Most jövök onnan...)
Előzmény: Dick17 (245)
bootlegger Creative Commons License 2007.07.23 0 0 247

Szia RF:)

kaphatok majd belőle én is?

Előzmény: eref (246)
eref Creative Commons License 2007.07.23 0 0 246

http://www.hangveto.hu/item.php?tid=890&PHPSESSID=o6986vor74oe1obbmvpafj2i1nooey2789uwr3b1

 

Játszik rajta a Ráduly. Biztos nagyon jó. Ha minden igaz, ma este a kezemben lesz.

 

 

 

 

 

Előzmény: bootlegger (239)
Dick17 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 245

Ide másolom az iwiw-ről:

Podlovics Péter [Podlo] (1198) Üzenek

remekül sikerült a gyulai Orszáczky Jackie buli, Tina Harrod még mindig istenien énekel, ne hagyjátok ki, ha a közeletekben lesz!
júli 25. Veszprém
26. Szentendre, 27. Dunaújváros, 30. Kapolcs
aug. 6. A38,

aug. 13. Sziget
Az ausztrál zenekar mellé koncertenként más-más vendégek érkeznek, tehát nem lesz két egyforma buli. gyertek!

Dick17 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 244
megbeszélhetjük... ;-)
Előzmény: bootlegger (243)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!