Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Pugfan Creative Commons License 2002.02.01 0 0 913
SEGÍTSÉG!!!
Mo-on az RDS-t bekapcsolva nem csoda, hogy ezt tapasztaljátok: érdekes módon úgy tűnik, egyedül a Pannon rádió ad RDS-sávon infokat, azért teker oda - de az sem teljesen szabvány...

Tehát: RDS KIKAPCS!!!
Külföldön bekapcs, JAZZ kiválaszt + TI (Traffic Information).

Előzmény: HDIowner (912)
HDIowner Creative Commons License 2002.02.01 0 0 912
Az én rádióm is csinál érdekes dolgot.

Be van programozva a Klub rádió az 1-es program helyre. RDS bekapcsolva. Amikor az 1-esre kapcsolok, kb 4 másodpercig szól a Klub rádió majd elkezd őrülten keresni. 10 másodperc múlva behozza a Pilis rádiót. Innentől kezdve hallgathatom ezt. Ha újra nyomok egy egyest, kezdődik elölről az egész.

Azért ez furcsa, hogy egy középkategóriás autóba a gyár nem tud egy olyan rádiót beletenni ami rendesen működik. Ilyeneket gyárt a Blaupunkt meg a Clarion??????????????????

Előzmény: szistipisti (911)
szistipisti Creative Commons License 2002.02.01 0 0 911
mackor!

Amit mondtál nem nyugtatott meg. A mostani rádióm rég óta nem csinált semmi hülyeséget, még a cserét is meggondolom. Az erősítőt a Kovácséknál építette be a vill. szerelő, nem tudom hogyan, Ő mondta, hogy van kapcsolt feszültség, és ajánlotta is az erősítőt. Drámai javulást nem okozott, talán ritkábban kapcsol ki a stereo, stabilabb a hangszín, de ahol rossz a vétel, ott most sem jobb. Azt hiszem 20db-t erősít. 4000 Ft-ért vettem a Média Márkt-ba. (Westend Cici center)

Előzmény: mackor (910)
mackor Creative Commons License 2002.02.01 0 0 910
szistipisti,

ma nekem is meglett a rádió. Hát.. a vételérzékenység nekem nem tűnik jobbnak, a csere után 5 perccel pedig csinált egy "adócserét", vissza is fordultam rögtön, azért is, mert az auto volume -ot elfelejtették aktiválni. Ez utóbbit hamar megoldották, de ez az adócsere dolog nem nyugtatott meg, azt mondták, ha többször is lesz ilyen, akkor telefonáljak, és faxolnak a peugeot-nak, amire 24 órán belül kell választ adniuk. Hát ez van..

Érdekelne az általad beépített erősítővel kapcsolatban néhány dolog. Pl. elfér-e a rádió mögött rendesen, honnan adtál neki +12V-ot(esetleg megbontottad a gyári csatit), mennyire javult a vétel? Ja, és te is arról beszéltél, ami 20 dB-t erősít?

szistipisti Creative Commons License 2002.02.01 0 0 909
Oroszlánszeliditő!

Én is gratulálok, ma jól megnéztem a Kovácséknál egy két fekete macskát, hát azannyát tényleg állati... A bejáratási szabályokat betartani ma már szerintem bugyutaság. Azér én is kíméltem az első 1-2 ezer km-n. :-)))

MA MEGJÖTT AZ ÜLÉSFŰTÉSEMBE AZ ALKATRÉSZ!!!(persze a jó idő is)

Utolsó Európai!!!
A rádióm is.

Átvettem az ajándék tető csomit is, amit vigaszdíjként kaptam. Mi kell még? :-)))

Előzmény: Oroszlánszeliditö (908)
Oroszlánszeliditö Creative Commons License 2002.02.01 0 0 908
Szia CommandAir!

Köszi a jókívánságokat! Az oroszlán metálfekete színű, belül szavanna (vagy elefántcsont). 1.6-os benzines motor hajtja.

Van olyan dolog amire oda kell figyelni a kocsi bejáratásánál? Pl. 1000 km-ig nem szabad túlságosan hajtani stb. ? Egyenlőre még kímélem és nem nagyon hajtottam 90 km/h-nál gyorsabban.
Vannak ilyen hüvelykujj szabályok?

OSZ

Előzmény: CommandAir (901)
pepe_307 Creative Commons License 2002.02.01 0 0 907
Szia OSZ!

#1. Body-check:"Black magic woman..."

#2. Kettesben valóban kicsit lassabb, mint az Astra, bár ez nagyban függ attól, hogy kivel vagy kettesben :->

#3. 4000 körül viszont lejtőn felfelé is megy mint a veszedelem, legalábbis korábbi 1.6-os élményeimhez hasonlítva.

Ui.: lejtőn felfelé ~ emelkedőn :-)

Üdv:
Pepe

Előzmény: Oroszlánszeliditö (898)
CommandAir Creative Commons License 2002.02.01 0 0 906
A gumikat nézd meg mindenképp, nekem úgy adták át hogy 3 Bar volt mindegyikben a 2.4 helyett.
Előzmény: Oroszlánszeliditö (898)
Az Utolsó Európai Creative Commons License 2002.02.01 0 0 905
Oroszlánszelidítő,

az Astra-motor alacsnyabb fordulaton adja le a max. nyomatékát, viszont összátételezése hosszabb. Szvsz a 307-es húzóképesebbnek hat nagyobb sebességeknél, kevesebb visszakapcsolást igényel, mint az Astra. Cserébe többet eszik.
Egyébként 2000-től minden fokozatban erősen gyorsítható, 3-4.-ben különösen. Az valóban igaz, hogy ha erős gyorsítást akarsz, érdemes erősen odalépni a pedálra- ez így műxik, nekem pl. tetszik, mert így finoman is lehet gyorsítani, ami jóval gyakrabban szükséges.

Előzmény: Oroszlánszeliditö (898)
CommandAir Creative Commons License 2002.02.01 0 0 904
Kipróbáltam, és valóban megjavult. Remélem már így is marad. Köszi a tippet.
Előzmény: mackor (903)
mackor Creative Commons License 2002.02.01 0 0 903
CommandAir,

nekem volt ilyen, programozd újra az adókat, vagy csak nyomkodd meg 1-6 ig minden gombot 2 sec-ig, mintha újraprogramoznád, nekem ez segített.

Előzmény: CommandAir (901)
HDIowner Creative Commons License 2002.02.01 0 0 902
Nálam ez normálisan működik, ilyet nem tapasztaltam.
Előzmény: CommandAir (901)
CommandAir Creative Commons License 2002.02.01 0 0 901
OSZ:
Gratuláció az autóhoz!
Milyen motorral rendelted? Külső/belsző szinek milyenek? Sok jó élményt az autóval!

Tegnap bementem a Szervita téri parkolóházba. Hát nem mondom, egy kicsit remegtem nehogy meghúzzam valahol. Hozzá kell még szokni az autó méreteihez. Viszont az automata fényszóró rögtön bekapcsolt ahogy begurultam a parkolóházba.

Még 1 hibát észrevettem. Ha a rádió csatornákat a kormányról váltom akkor ha visszafele tekerem a csatikat a 6. helyről akkor csak a jobboldali oszlopban levő csatikat lehet váltogatni. Nagy ritkán ugrik vissza a baloldali oszlopba. Más is tapasztalta ezt?

CA

Előzmény: Oroszlánszeliditö (898)
thomee Creative Commons License 2002.02.01 0 0 900
tényleg szép :-)


Előzmény: sansalvador (897)
ManUU Creative Commons License 2002.02.01 0 0 899
"Tipikus Pözsó és fő, hogy az is tudott maradni, pedig nem kis ugrás volt erre a térszerkezetű autóra váltani az biztos. Sokaknak nem sikerült, lásd Civic. Botrányos ahogy kinéz. Ha nem lenne rajta a H, mint Honda jel, akkor simán rá lehetne fogni, hogy egy délkoreai névtelen, jellegtelen autó. "

ezek után ne kezd már el magyarázni, hogy a H-sok fújnak.

Előzmény: sansalvador (897)
Oroszlánszeliditö Creative Commons License 2002.02.01 0 0 898
Sziasztok!

Tegnap délután 13-kor átvettem az oroszlánomat!
Kiszámoltam: az eredetileg beígért átadási időponttól számított 47 nap alatt kaptam meg. (Az autó december elejétől a kereskedő telephelyén porosodott, akarom mondani havasodott.)Ez szerintem negatív rekord. A márkakereskedő a Peugeot Kovács, kereskedő neve: Simai Tibor.
(Még elnézést se kértek a csúszásért!!!!!)

Ennyit a dolog keserű oldaláról...
... a másik oldala viszont csodálatos.

A kocsi gyönyörű, mindenki csodájára jár. Tipikusan olyan, mint amikor egy szép, mutatós nő elmegy mellettünk: a férfiember általában nem tudja megállni, hogy vissza ne forduljon egy last "body check"-re.

Eddigi tapasztalataim, benyomásaim:

A menettulajdonságai fantasztikusak: a legdurvább kanyarokban is szinte tapad az úttesthez.
Az autóról szuperlativuszokban lehet zengeni. Én néhány olyan dolgot emelnék ki, ami viszont furcsának tünt, bár biztosan van rá magyarázat.

Eddig Astra-kat vezettem, de ami feltünt nekem, hogy az 1.6-os Astra-hoz képest viszonylag magasabb fordulatszámon mozdul meg a kicsike.

A kocsi oldalaira, elejére, farára rá kell érezni. Mondjuk tükörből elég jól vezethető...

Ami furcsa volt, hogy kettesben mintha lomhább lenne... néha kanyarnál, 2-be történő visszakapcsolásnál jó erősen bele kellett lépni a gázpedálba, hogy megmozduljon...

Más is tapasztalt már hasonlóakat?

Ja és aki ilyen autó vásárlásán gondolkodik: ne vaciláljatok, üljetek bele, menjetek el tesztvezetni és ha akkor nem ragad magával, akkor nézzetek új autó után :-)

Ennyi... folyt. köv.

OSZ

sansalvador Creative Commons License 2002.02.01 0 0 897
Ja, lehet is szeretni. Ma jött az öcsém a 307-tel és megállt a kapum előtt. 3 méterre tőle bent állt az udvaromban a 406 és a 206-os. Szép volt a csapat. Kint beszélgettünk és közben figyeltem a 307 oldalsó sziluettjét. Egyre jobban meg kell állapitsam, hogy ez az autó kategóriájában a legszebb, legfeltűnőbb. Fel lehet fedezni benne azt a ravasz Pininfarina féle pözsósságot, amit mindegyik Pug már őskorától hordoz. Ezek a vonalak, ezek a törések, ivek, forma. Szép. Tipikus Pözsó és fő, hogy az is tudott maradni, pedig nem kis ugrás volt erre a térszerkezetű autóra váltani az biztos. Sokaknak nem sikerült, lásd Civic. Botrányos ahogy kinéz. Ha nem lenne rajta a H, mint Honda jel, akkor simán rá lehetne fogni, hogy egy délkoreai névtelen, jellegtelen autó. Ez van.:-)
Előzmény: Mobius (896)
Mobius Creative Commons License 2002.02.01 0 0 896
Egyre jobban beleszeretek ebbe az autoba :)
HDIowner Creative Commons License 2002.01.31 0 0 895
Szisti,

Köszi az adatokat.

Jól emlékszel a számokra?

120-nál én azért egy kicsit kevesebbet várnék, bár lehet hogy hidegben tényleg ennyit eszik. Ezek a számok egyébként nagyjából egybecsengenek az AUE fogyasztásával.

Tudja valaki, hogy a 307-esnek mennyi a légellenállási tényezője (cw) és hogy ez a kategóriában mennyire jó érték?

HDIowner

Előzmény: szistipisti (876)
ErikaSzB Creative Commons License 2002.01.31 0 0 894
A literektől függetlenül ez fér bele: (lehajtva az 1/3 hátsó ülést)

3 pár síléc (max185cm) és a botok,
1 board,
2 bőrönd,
1 hátizsák,
1 karton üditő,
4 napi gyümölcs, nasi, uzsonna
1 pár sícipő
3 pár sícipő a lehajtott ülés és a lécek közt már az utastérben

Előzmény: aamen (888)
knbm Creative Commons License 2002.01.31 0 0 893
420 liter. Viszonylag egyszerűen ki is köbözheted. Amiben lényegesen nagyobb a konkurenseknél, a magassága. Simán elférnek benne állítva a böröndök. Múlt hétem vittem Ferihegyre az ismerősömet és három nagy börönd elfért benne állítva. Ugyanezek tavaly nem fértek be a 406 ba mert csak fektetni tudtam és csak kettő fért be egymás fölé, a hamadik a hátsó ülésen utazott.
Előzmény: aamen (888)
knbm Creative Commons License 2002.01.31 0 0 892
A computer nem a pillanatnyi fogyasztás alapján mér hiszen ekkor egy gázfröccsre is azonnal ugrana 1200 ról 500 km-re. Az utólsó 50km átlagfogyasztása alapján a tankban lévő üzemanyag mennyiségből számolja a megtehető utat. Az autódba volt néhány kilométer max 15-20 ami alatt 40-50 indítás és néhényszáz méteres utak voltak itt az átlagfogyasztás magas volt. Ergo nem a tankolást érzékeli lassan, hanem kellett 50km hogy az normál fogyasztás domináljon ne az első néhány km 20 literes átlaga.
Remélem érthető voltam.
Előzmény: CommandAir (878)
zsuri Creative Commons License 2002.01.31 0 0 891
Magam sem tudom. Most Astra van, annak 370l. Amikor elöször láttam a 307 csomagterét azt mondtam nagyobb. De többszöri összehasonlítás után már nem vagyok benne biztos. Nehéz megmondani, mivel az Astraé inkább hosszabb, a 307-esé inkább magasabb. Minden esetre nagyságrendi különbség nincs a kettö között. Az említett Corolla-nak pl. ránézésre is kicsi a csomagtere.
Előzmény: aamen (888)
Az Utolsó Európai Creative Commons License 2002.01.31 0 0 890
Az enyém a másik. :-)
Előzmény: mackor (889)
mackor Creative Commons License 2002.01.31 0 0 889
szistipisti,

a kovácséknál mondták, hogy két rádió van rendelés alatt. Gondolom az egyik a tied. Ha esetleg téged felhívnak hogy megjött, szólj lsz. nekem is. Köszi.

aamen Creative Commons License 2002.01.31 0 0 888
apropo csomagter.
mindenfele doksikban a 307 csomagtere nehol 340, nehol 410 liter.
melyik az igazi?

hali,

aamen

Előzmény: zsuri (886)
semmiho Creative Commons License 2002.01.31 0 0 887
Sajnos élőben még nem volt hozzá szerencsém. A kereskedők felkészületlenségét és rugalmatlanságát aggasztónak találom, nem igaz, hogy nem tudták már hónapokkal ezelőtt, hogy mire készüljenek fel! :-(
307-eshez volt szerencsém, egy egész hónapig nyúztam egy HDi-t, nekem tetszett formára is és a belsővel is meg voltam elégedve. Az indexkapcsolót kellett csak szoknom, néha felnyomtam reflektorra és indexelésben maradt, ilyesmi gondjaim voltak vele, szóval semmi komoly.

Üdv, Semmiho

Előzmény: zsuri (886)
zsuri Creative Commons License 2002.01.31 0 0 886
Off topic

Egész szép autó. Én is nézegettem pár hete. A motorja valószínüleg az egyik legmodernebb 1.6-os motor. Ami nekem nem tetszett és ki is ejtettem a lehetséges autóim közül:

- nagyon kicsi csomagtér. Nem vagyok csomagtérmániás, de egy ilyen nagyságú autónak min. 350 liter környékén kellene legyen a csomagtere. Nekem legalábbis kisgyerekkel túl kevés a 289 l.

- a "kellemes hangú" gyári hifi szerintem elég gyenge, ráadásul csak elöl van hangszóró. Mondjuk a 307 gyári hifijétöl nem gyengébb ;-(

- túl puha az ülése, szerintem hosszú távon fárasztó,

- mivel teljesen új modell nem tudtak egy aktuális felszereltségi listát adni, hogy mi rendelhetö, mennyiért. Söt, amikor én nézegettem (3 hete) választási lehetöség sem volt, hogy milyen legyen a kárpit. Állítólag ez még így is marad egy pár hónapig.

Annyival nem jobb, mint a többi, hogy mindezt bevállaljam. Maximum frissebb a formája, de pl. a 307-tel szemben ez sem igaz.

On topic

Előzmény: semmiho (880)
mezga geza Creative Commons License 2002.01.31 0 0 885
mackor,
Tnx az infot.
Előzmény: mackor (881)
mackor Creative Commons License 2002.01.31 0 0 884
Ki tudja, hogy a gyári CD-rádió fejegység kimenete hány W-os? (Clarion, ha esetleg több is lenne)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!