Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Az Utolsó Európai Creative Commons License 2002.02.04 0 0 943
Igen, a fogyi úgy látszik beáll, nekem ugye fixen 9-10 között van, igaz én 150 körül vagy afölött adom neki autópályán.
Előzmény: szistipisti (942)
szistipisti Creative Commons License 2002.02.04 0 0 942
Nekem a fogyasztásom stabilan 8-9 liter között van. Mindegy, hogy város, vagy országút 130-140 km/ó. A Fed komp, és a saját méris alapján is.
mackor Creative Commons License 2002.02.04 0 0 941
Szerintem nem nehéz, és nem fogyaszt sokat.

Ha megnézitek a trendet, a mostanában kijött autók mind ilyen nehezek, részben a sok kacat miatt, ami szintén trend, részben az egyre szigorubb biztonsági szabványok miatt.

8 literes átlag az sok szerintetek télen egy 1.6-os motornál. (én magam 115 kg vagyok)?

Előzmény: SEEN (940)
SEEN Creative Commons License 2002.02.04 0 0 940
uj motor ide uj motor oda, a fogyasztasra legkarosabb hatassal a kocsi onsulya van :P hiaab a sok kacat jo nehez ;)

[s]

Előzmény: Mobius (936)
mackor Creative Commons License 2002.02.04 0 0 939
CommandAir,

nem tudom meddig garis a kocsid, de mostanság nincs értelme ezzel szervizbe vinni. Én a gari vége elött visszatérek erre a dologra is.

Egyébként szerintetek az autovolume sebesség, vagy zajszint emelkedésre kell hogy működjön?

Előzmény: CommandAir (937)
fernando Creative Commons License 2002.02.04 0 0 938

Sziasztok!

Audio-probléma OFF

Mit szóltok a 307 kombi változatához? Szerintem még szebb is, mint a 'normál' 307. A kategóriájában meg a legszebb (persze ez csak az én véleményem).

Üdv: Fernando

CommandAir Creative Commons License 2002.02.04 0 0 937
Nekem sem igazan működik az automata hangerő, pedig élesítve van. Érdemes szervizbe vinni, hogy nézzék meg?
Előzmény: mackor (935)
Mobius Creative Commons License 2002.02.04 0 0 936
Hmmm.... azért egy új motortól kicsit kevesebb fogyasztást várnék....
Na nem baj, azér ez nem szegi a kedvemet, márciusban megrendelem, és várok....
mackor Creative Commons License 2002.02.04 0 0 935
Nekem nem is lehetett on állásba tenni.
Az egy másik kérdés, hogy én sem hallotam még igazán működni így sem, hogy most már ON ban van.
Előzmény: BIGdaddy (934)
BIGdaddy Creative Commons License 2002.02.04 0 0 934
Sziasztok,

az ígért "zúgás 90-nél" és "olajszint" összefüggése:
rosszul mérte az olajszint-jelző az olajszintet, ezért nem volt megfelelő az olajnyomás, azaz magasabb olajnyomáskor szabályozott le, mint kellett volna, ez okozta a 90-nél előtörő morgást, amely a leszabályozás után elhallgatott. Szerencse, hogy hamar visszavittük, mert ez állítólag óriási károkat okozhatott volna (vagy okozott olyan helyen, ahol ezt nem lehet megnézni, pl. motor belseje), ha hosszú távon pl. kétszeres az olajnyomás.

És egy kérdés: írta itt valaki, hogy nem aktiválták az Autovolume-ot rádiócsere után. Nekünk ez a funkció nem működik egyáltalán (illetve van, hogy fordítva, azaz pl. 120-nál elkezd halkulni), elképzelhető, hogy azért mert valamit mi cseszünk el vagy ezt aktiváltatni kellene a szervízben (természetesen ON állásban van a autovolume :))

Köszi,
Bd

mackor Creative Commons License 2002.02.04 0 0 933
Nekem most 8-at evett, 30% város 70% országút 90-100 as tempó.

A harmadik FM sáv neve FM AST, úgy emlékszem.

Van egy fura hírem. Ma ebéd közben meséltem egy Ford focusos kollégámnak a rádióm bajait, mire ő unott képpel közölte, hogy az ő gyári rádiója CD tárral pontosan ugyanígy viselkedik. Kezdem hinni, hogy tényleg a magyar RDS betegsége ez az egész...

Előzmény: SEEN (930)
Az Utolsó Európai Creative Commons License 2002.02.04 0 0 932
Bizony igaz. És 150-es tempónál is.
Előzmény: Mobius (931)
Mobius Creative Commons License 2002.02.04 0 0 931
Két szerencsés 307-es tulaj ismerősöm is panaszkodik a fogyasztásra.
Igaz az, hogy 10 liter körül eszik a kicsike 1.6-os benzines motorja városban?
SEEN Creative Commons License 2002.02.03 0 0 930
nekem sem sikerult a kormanyrol savot valtani. ha valaki rajott hogy kell, ossza meg pse :P

[s]

Előzmény: szistipisti (929)
szistipisti Creative Commons License 2002.02.03 0 0 929
Oroszlánszeliditő!

Nem az FM1-re teszi, hanem egy 3. FM sávra, aminek most nem tudom a nevét. Sorban, ha nyomogatod a rádió gombot előbb FM1, majd FM2, Utána az a harmadik, ahol a 6 legerősebben fogható adó van, majd AM, és kezdődik minden előlről. Ez így logikus, hiszen a 12 kedvenc adódat nem kell elprogramozni, ha új vételi területekre (külföldre) mész, mert a gomb hosszan benyomásával a 3. FM sáv mindig az adott terület 6 legerősebben fogható adójáé. Nekem ez a szolgáltatás, meg a rádió összes szolgáltatása nagyon tetszik, és logikusnak tűnik, csak ne bolondulna meg néha. Bár az enyém, már jó ideje hibátlan. Ezért félek is kicseréltetni, hiszen, ha jól emlékszem mackor mondta, hogy neki nem sikerült a csere. A méretek nekem is szokatlanok vóltak, de hamar meg lehet szokni és egyre jobban szeretni.

Előzmény: Oroszlánszeliditö (928)
Oroszlánszeliditö Creative Commons License 2002.02.03 0 0 928
Sziasztok!

Az autó csodálatos. Ma már vidékre is elkalandozott az oroszlán. A 120 meg sem kottyant neki... Az autó méretei szokatlanok és nem is az elejével vannak problémák, hanem a széleivel... jó széles egy jószág.

A rádióval kapcsolatban van néhány kérdésem és tapasztalatom. A rendszer sávonként (FM1, FM2, AM, ...) képes 6 csatornát tárolni. Hogyan lehet a kézi távirányítóról sávot váltan? A rádió gomb folyamatos lenyomásával a kütyü képes a 6 legerősebb csatornajel automatikus befogására. Na igen ám csak mindig az FM1-hez tartozó 6 sávot fogja be. Hogyan lehetne a többire is ugyanezt megtenni. (Bocs, ha mindez az oroszlán kézikönyvében le van írva, de sajna sikerült elkatatnom valahová.)
Az RDS bekapcsolása tényleg érdekes dolgokat tud művelni: az egyik rádió beprogramozása közben a rendszer fogadott egy szöveges üzentet, amit szépen elmentett a csatorna neve helyett... elég mókás és egybe elég szomorú dolog is. Nem értem miért nem lehet egy közel 4 milkás autóba normális rádiót tenni...

OSZ

CommandAir Creative Commons License 2002.02.03 0 0 927

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

CA

CommandAir Creative Commons License 2002.02.03 0 0 926
Na most már jó lesz :)



Előzmény: CommandAir (925)
CommandAir Creative Commons License 2002.02.03 0 0 925
Készült ma pár kép a kis Oroszlánról.



CA.

szistipisti Creative Commons License 2002.02.03 0 0 924
Nekem a héten fogják kicserélni, ha hagyom, de most már félek, mert ezzel most mióta benne van az erősítő semmi gond nincs. Nagyon nem szeretném, ha egy rosszabbat kapnék bele.
Előzmény: mackor (923)
mackor Creative Commons License 2002.02.03 0 0 923
A szervizben nekem azt mondták, hogy többeknek cseréltek már CD-rádiót hasonló okból mint nekem, és eddig mindenkinek segített a csere.

Köztetek van valaki, akinek segített a csere?

Már kezdek oda jutni, hogy hagyom aza egészet, és eltűröm, hogy néha meghülyül a rádióm.
De az is lehet, hogy a nyár végén ismét kérek egy cserét (szept. 11-ig van gari), akkor már hátha jót adnak.

CommandAir Creative Commons License 2002.02.03 0 0 922
Tudom, csak kellett a feeling, hogy tudjam hol a határ. Minden autónál ki szoktam próbálni, csak a biztonság kedvéért.
Előzmény: HDIowner (921)
HDIowner Creative Commons License 2002.02.03 0 0 921
Commandair!

Azért csak óvatosan. Biztosan jó az ESP, de ha nagyon besokalsz vagy jég van akkor ESP-vel is el lehet repülni.

Előzmény: CommandAir (920)
CommandAir Creative Commons License 2002.02.03 0 0 920
Tegnap sikerült munkára fogni az ESP-t a Pilisben. Az éles kanyarokat simán lehetett venni 80-90-es tempóval, ott még be sem kapcsolt az ESP. Csak egy helyen működött, egy közel 180 fokos kanyarban. Egy egyhe rántást lehetett érezni a bal hátsó keréktől. A Fiat Barvóm tuti kipördült volna ennél a tempónál, mondjuk azon csak 175-ös gumik vannak. A 205-ös gumi is biztos sokat számított most.

knbm Creative Commons License 2002.02.03 0 0 919
Egyforma audióval készül az autó, függetlenül attól, hogy hova gyártják. Clarion rádiósmagnó vagy CD-s rádió. Mindegyikhez kapcsolható az öt lemezes CD-tár. Nekem mindkét kocsiban a magnó+cd tár kombináció van, még sose csinált hasonló dolgokat. Egyébként ez a kavarás a rendezetlen és szabályozatlan RDS viszonyoknak köszönhető. Nyugaton ez a hiba nem létezik.
Előzmény: Tutivesztes (916)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.02 0 0 918
2: persze, a magnós-rádióhoz is rendelhető a CD-tár (nekem is ez a variáció van, mert fontos volt a magnó is)

A rádió végfoka gyenge, ez tény, de érdekes módon a vételi gondokat én csak itthon tapasztalom, Angliában pl elég sokat hallgattam rádiót és ott nem volt gond se a vétellel sem az RDS-szolgáltatással...

Előzmény: Mobius (917)
Mobius Creative Commons License 2002.02.02 0 0 917
Én Cd-tárral szeretném az autót megrendelni.
lenne kér kérdésem:

1) A CD-táras rádióval is előfordulnak az altalatok leírt hibák?

2) Nem tudjátok, van olyan megrendelhető variáció, hogy kazettás magnó+CD-tár?

Tutivesztes Creative Commons License 2002.02.02 0 0 916
Mackor és mindenki!

Miért van az, hogy a magyar piacra gagyibb rádióval szállítják az autót? Egyszer Szisti berakott egy képet a zöld belsővel, nem tudom itt vagy a vezess.hu-n... De abban az autóban nem ilyen "zenegép" volt...Lehet hogy a beszélő változat, vagy a navigáció szisztémával megáldott, de akkor is... Itthon még nem is lehet rendelni:((( Tud valaki erről valamit?

Üdv.: Kiki

Előzmény: mackor (915)
mackor Creative Commons License 2002.02.02 0 0 915
Most mit csináljak, kérjek mégegy cserét? Mi van, ha az is szar lesz?
mackor Creative Commons License 2002.02.02 0 0 914
Sziasztok,

hát rossz hírem van. A tegnap kicserélt rádióm éppen ugyanolyan rossz, mint az eredeti.
Nekem úgy tűnik, hogy a hibajelenség akkor jön elő, ha CD-t hallgatok, és közben esetleg olyan helyre kerülök, ahol rossz, vagy nincs vétel. Ekkor van az, hogy utána visszaváltva az eredetileg beprogramozott adó helyén valami más van.

Amúgy OK, hogy idehaza az RDS még gyerekcipőben jár, de az összes eddigi rádióm megbirkózott ezzel a ténnyel. Nemrég voltam tanúja, amint az AF követte a Bartókot ahogy haladtam, így lett először BART_K, majd BARTÓK, és BARTOK… ez elég ciki.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!