Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

CommandAir Creative Commons License 2002.02.21 0 0 1049
Sziasztok!

>A kijelző fényerejét a fényérzékelő szabályozza, melyhez szorosan kapcsolódik, hogy az automata világítás be legyen kapcsolva. Szóval nekem minden esetben jól látható a központi kijelző függetlenül a verőfénytől, vagy az éjszakától.

Ez idáig OK, csak városon kívül nappal ha lámpát gyújtasz akkor akkor rögtön csökken a kijelző fényereje. Az lenne OK, ha nappal felkapcsolt lámpánál is max fényerőn maradna a kijelző.

Nekem a jövőhét vége jó lenne találkozó szempontjából.

CA

Előzmény: blinyo307 (1047)
HDIowner Creative Commons License 2002.02.20 0 0 1048
Stilo,

Még ami sokat számít városi fogyasztásban:

-hány kilo az autód. (Punto kb. -200kg, 15-20%)

- milyen állapotban van a motor (cég autó)

Egyébként én vezettem elég sokat 1.6-os 75 lovas Astrát, és használtam a 100 lovas ECOTEC-et is.

Ha finoman vezeted akkor az ECOTEC semmivel nem fogyaszt többet a 75 lovasnál. Persze, ha valaki tapossa a gázt akkor más a helyzet. Az is lehet, hogy a ECOTEC már nics jó állapotban. Könnyebben gajra megy mint a régi 75 lovas. Azokat nem lehetett tönkre vágni.

Előzmény: Stilo (1046)
blinyo307 Creative Commons License 2002.02.20 0 0 1047
Sziasztok!

A kijelző fényerejét a fényérzékelő szabályozza, melyhez szorosan kapcsolódik, hogy az automata világítás be legyen kapcsolva. Szóval nekem minden esetben jól látható a központi kijelző függetlenül a verőfénytől, vagy az éjszakától.

más..

A múltkor bevittem a Kovácsékhoz a vasat, és végignéztem hogyan szüntetnek meg minden zörgést a vasban. Szóval egy két jó tanács, ha érdekel vkit:
-Hátsó ajtók zörgésre hajlamosak, nincsenek minden esetben jól beállítva. (beállítás 3 perc) kicsit kijebb zárnak mint a karoszzéria síkja
-Hátsó üléssor: nem maga a zárszerkezet zörög, hanem van egy kis holtjáték, így az acél fülekre vászon szigetelőszalag felhelyezése, kb 2-3 rétegben (3 perc).
-Gátló csere (hátsóak) (2-3 perc)
-Kipufogó gumibak csere (1,5 perc)

Ennyi idő eltelte után élvezettel hallgattam a teljes csendet a vasamban. Ilyet még nem is hallottam :))

Szóval ennyit erről boldog 307 tulajok. Összeröffenés mikor lesz?

Blinyo

Stilo Creative Commons License 2002.02.20 0 0 1046
Fogyasztas:

most egy AstraClassikot nyuzok a ceg jovoltbol, hat az is bekapja, alattam a 9-10 litert varosban 1,4-es motorral. A Scenic 1,6 os bekapta ezt. A Puntom meg ha 8at evett varosban akkor, csodalkoztam hogy milyen sok.
Bar a Punto1-ben kisebb motor volt (1,4), megis jobban ment mint az AstraCl. 1,6-osa vegre es gyorsulasra is! Ja es -2Liter!
A kobcenti akkor szamit HDIowner-nek igazat adok.

De:
Az ecotec fogyasztasatol a kollegaim, sirnak hogy sokat zabal a 1,6-os! A regi 1,6-osuk kevesebbet evett, valszeg az ecotec-et is 90-re optimalizatak (na meg alacsony kornyezetszennyezesre)

Stilo

HDIowner Creative Commons License 2002.02.20 0 0 1045
Stilo,

Amit a fogyasztásról leírtál, abban én nem hiszek.

Ha egy autót padló gázzal vezetsz, akkor az fogyaszt, ha olyan motor van benne, ami az autót mozgatni is tudja. Gyenge motornál előfordulhat, hogy nem fogyaszt sokkal többet padló gáznál sem, de az akkor nem is megy.

Mellékesen a motorok nem azért fogyasztanak sokat nagy sebességnél, mert a franciák 90-re optimalizálták, hanem a légellenállás miatt. Ez minden autóra igaz, maximum ha kisebb a légellenállása akkor kevésbé nő meg a fogyasztás.

OPEL Astrák ECOTEC motorja (1.4 90 lovas) köztudottan keveset fogyaszt, a bátyámnak mégis sikerült padlógázas vidéki úton és városban 13 literes fogyasztást produkálnia.

Az én HDI-m is legutóbb 8 litert evett autópályán. Sebesség 150-170 között, de egyes szakaszokon a sebesség korlátozás és az útviszonyok miatt csak 100-120.

Előzmény: Stilo (1031)
CommandAir Creative Commons License 2002.02.20 0 0 1044
Ha jól emlékszem úgy kell, hogy csak egyet fordítasz a gyujtáskulcson, és akkor kell 2mp-ig lenyomva tartani a fényszóró kar végén levő gombot.
Előzmény: pepe_307 (1042)
pepe_307 Creative Commons License 2002.02.20 0 0 1043
Mire megírtam jött egy újabb hozzászólás, úgyhogy pontosítom a kérdést:
hogy lehet intervallum lapátolásra állítani?
Üdv:
Pepe
Előzmény: pepe_307 (1042)
pepe_307 Creative Commons License 2002.02.20 0 0 1042
Sziasztok!

Az ablaktörléshez lenne egy aktuális kérdésem:
hogyan lehet "egyet törlök - pár ütem szünet - aztán ismét egyet törlök" működésbe tenni?
Ma reggel sehogy sem sikerült és amikor éppenhogy esik, akkor egyik fokozat sem nyerő: az automata folyamatosan megy, ráadásul a valaki által már megírt "időnként bedühödöm" stílusban, a többi állásban pedig csak egyre gyorsuló folyamatos törlést lehet beállítani.

Ha már az automatikánál vagyok: hogyan lehet az automatikus világításbekapcsolást aktiválni? Nem létszükséglet, mert minden induláskor azonnal felkapcsolom, de ha már benne van akkor jó tudni az ilyet.

Üdv:
Pepe

Előzmény: Oroszlánszeliditö (1040)
szistipisti Creative Commons License 2002.02.20 0 0 1041
Az automata ablaktörlő tényleg nem működik minden esetben korrektűl. Azt állapítottam meg, hogy van olyan típusú eső, amikor pont jó időben töröl, de ez az intervallumra is igaz, akkor meg teljesen felesleges az automata. De Oroszlánszelidítőnek szerintem valami konkrét baja van. Ez pedig a szervízre tartozik.
Előzmény: Oroszlánszeliditö (1040)
Oroszlánszeliditö Creative Commons License 2002.02.20 0 0 1040
Nekem is volt egy ilyen megérzésem, csak azt nem értem, hogy eddig miért működött és miért pont most rossz.
A lapátokat amúgy megnéztem: az érzékelőt (igaz éppen hogy csak de) letörli. Es a baj igazából az volt, hogy sehogy sem tudtam lekapcsolni! Az OFF pozícióba is ugyanúgy működött és törölt ráadásul ezerrel...

OSZ

Előzmény: zkalapos (1039)
zkalapos Creative Commons License 2002.02.20 0 0 1039
Az ablaktölő fő baja, szerintem, hogy a lapát végén nem tud tisztára törölni (az érzékelőnél). Amúgy is az az érzésem, nem elég nagy a nyomása a felületre. Szeríntem nem elektronikus hiba.
Előzmény: Oroszlánszeliditö (1037)
CommandAir Creative Commons License 2002.02.20 0 0 1038
Tegnap az esőben megint össze-vissza kalimpált az automata ablaktörlő. Nem lett volna egy utolsó dolog ha az esőérzékelő érzékenységét a computeren lehetne állítani. Hansonló probléma még volt valakinek?
Oroszlánszeliditö Creative Commons License 2002.02.20 0 0 1037
Sziasztok!

Lassan, de biztosan előléphetek a fórum hivatalos, on-line, interaktív 307 help-desk-esévé :-) Lassan már nincsen olyan elektronikus hiba, amivel nem szembesülök :-(

Most a változatosság kedvéért az automata ablaktörtlő makacsolta meg magát. Pontosabban túl lelkessé vált: sokáig nem lehetett lelőni a kicsikét. És láss csodát a tompított lekapcsolásával megált a drága. Az egész autó és ez a lehetetlen helyzet egy szoftvertesztelő gépére kezd hasonlítani: tök jól be van lőve és működik a PC mindaddig, amig egy hibás szoftver fel nem kerül rá, onnantól pedig csupa megmagyarázhatatlan hiba :-(

A szervizesek szerintem rémálmaikban is engem és az autómat látják! Kísérteni is fogom őket álmukban, HA VÉGRE NEM JAVÍTJÁK MEG A VADIÚJ AUTÓMAT!!!! :-)32)

OSZ

kola23 Creative Commons License 2002.02.20 0 0 1036
Mackor!

Nem tudom milyen luk volt, és nem is érdekelt. Szerintem tök mindegy, hogy a gyárban hagytak-e ki egy tömítést vagy nem, a lényeg az, hogy már jó és szó nélkül megcsinálták.
Továbbra is remélem, hogy ezzel nem kiabáltam el semmit.
A változatosság kedvéért most zörög valami, de bízom benne, hogy ezt is hamar megcsinálják.
Az minden esetre biztos, hogy ennyi gondom még nem volt új autóval, de még nem ment el tőle a kedvem :-)))
Üdv
Kola

Előzmény: mackor (1022)
szistipisti Creative Commons License 2002.02.20 0 0 1035
Azért nézd meg a 307. hozzászólást ki tette! :-))
Előzmény: Mobius (1034)
Mobius Creative Commons License 2002.02.20 0 0 1034
Ezer hozzászólás... Nem semmi :)
Éljenek a 307esek és tulajdonosaik!
adamax Creative Commons License 2002.02.20 0 0 1033
Sziasztok 307-esek,

kezdem azt érzékelni - és ez igaz az index topikjaira is -, hogy az ún. Golf-kategóriában (bár nem szeretem ezt a megnevezést..:) két nagy vetélytárs lépett elő: a 307 és a Stilo. Ez annál is inkább igaz, mivel mióta a Stilo kapható, a 307-vásárlóknál is szóba jön és ez igaz fordítva.

Nekem egy 3 ajtós Stilom lesz, 1.6-os Dynamic. A fogyasztás nem nagyon érdekel, a lényeg, hogy átlagba kijöjjek 8-9 literből (most egy Puntom van). CommandAir barátom Hdi-jét vezettem egypár kör erejéig (még új volt! :)), így van némi fogalmam a 307-esekről is.

Király gépeitek van! :) Úgyhogy ha legközelebb beírok ide, akkor ezt vegyétek figyelembe..:)))

Balesetmentes vezetést, kollegiális üdvözlettel megspékelve:

amc

Előzmény: szistipisti (1032)
szistipisti Creative Commons License 2002.02.20 0 0 1032
CommandAir!

max. gáznál 13,3? Ez igen! Nekem igen gyakran mutat 20 liter fölötti értéket, és max gáznál szerintem kiakad 30 liternél. Ez nem azt jelenti, hogy 30, ennél jóval több, hiszen többet nem is tud mutatni, ha jól tudom. Hiába a HDI, az HDI! De az átlagfogyasztásommal semmi panaszom, ezt továbbra is mondom. 1,6 benzines szinte csak dugóban használom, nem is vezetem takarékosan, és az átlag stabilan 8,5 liter.

Előzmény: CommandAir (1027)
Stilo Creative Commons License 2002.02.20 0 0 1031
UEA:

fogyasztas:

ez a francia motorok hatranya :-(
a Punto1-el aztan mehettem max gazzal is 1,4-es akkor se fogyasztott max 1 litivel tobbet max 7 litert (de 6,3 volt az normalja maxgazon), amugy meg 5.8 at ja benzines :-) A Scenicem 1.6 (110le) meg 130-folott elkezdett zabalni 15km/h + 1 litert...
De lehet hogy az EURO 3 EURO 4 normak miatt jol megmodositottak a motorokat... De a Bravad sem volt sebesseg fuggo, tehat az Olasz-Francia motorra inkabb gyanakszom...
A Scenic 7-8 liter kajalt 130nal, varosban meg 10 l-et bekapott, igaz 90Km/h-nal 5-6 literbol el volt. Eddig azt hittem mert hogy 1,6 -os nem 1,4 ami nem is 1,4 hanem (1242cm2 75LE), de szerintem az Olaszok szeretnek szaguldozni es erre is belottek a motorokat, a franciak meg a kenyelemre es a "90-nel keveset fogyasztokra" mert ez van katalogusban, es erre buknal a vasarlok.

meg nem ragtam at a topikot, kb 1 honapnyi hatra van, de kozponti egysegetekkel sok zur van...

Stilo

dreyfuss Creative Commons License 2002.02.19 0 0 1030
Volt alkalmam kipróbálni egy 1,6-ost. Minden téren nagyon meggyőző volt, kivéve talán a motor rugalmasságát. Kb. úgy húzott, mint a 90 lovas 1,4-es Astrám, talán kicsit jobban. Pedig ez 20 lóerővel több, igaz, hogy 150 kilóval nehezebb is. Egyébként futómű csodás, fék brutálisan jó (205-ös gumik voltak rajta).
Tigrislábkarom Creative Commons License 2002.02.19 0 0 1029
Nahát:)))

Én voltam bizony...feltéve hogy egy nagydarab börkabátos butaarcú gyerek társaságában láttad az Oláhot. A szöveg egyébként stimmel:))) De ha számolok, akkor a hétfőiek szerdára, a keddiek csütörtökre kapják a rendszámot...akkor pénteken át is vehetném:)))) Na mindegy, kibírom valahogy ezt a pár napot, feltéve, hogy tényleg csak pár nap lesz. Nem baj, életben maradok és kész:)

Üdv.: OSZ látta Tutivesztes Kiki vagy mi.

Előzmény: Oroszlánszeliditö (1028)
Oroszlánszeliditö Creative Commons License 2002.02.19 0 0 1028
Szia Tutivesztes, vagy Tigrislábkarom...

Mikor voltál Kovácséknál? Én 11.45 és 14.00 között ott dekkoltam a szervizpult előtt és olvastam, amig a négylábú "orvosnál" volt. Szerintem téged láttalak, amikor az egyik kereskedő (aszem Oláh-nak hívják) hátravitt egy elkeseredett arcot vágó oroszlán fan-t és azzal hitegette, hogy akinek hétfőre ígértek autót az is csak szerdán kaphatja meg a rendszámtáblák miatti galibák okán...

Te voltál?

Ne csüggedj! Meglesz és nagyon fogsz neki örülni. Én is így voltam vele, sőt még a haragom és csalódottságom egy része is elszállt :-)

OSZ

Előzmény: Tigrislábkarom (1025)
CommandAir Creative Commons License 2002.02.19 0 0 1027
Hétvégén néztem mit ír ki pillanatnyi fogyasztásnak a computer folyamatos padlógáznál.
13.3 l/100km. 110LE-s HDi. E fölé sehogy sem akart menni. Mondjuk a max. sebesség is csak 175 körül jár még a így a bejáratás elején.
Az Utolsó Európai Creative Commons License 2002.02.19 0 0 1026
Azért az bődületes, emberek, hogy a fogyasztás mennyire függ a tempótól.
Legutóbb fél tank BP, autópálya Győrig 140-150-nel, majd 110-120-as országút, egy kis 130-as Sopron-Győrrel kombinálva: 8.5 liter.

Lehet, hogy csak lassan kéne menni?
Mégiscsak HDi-t kellett volna venni.

Tigrislábkarom Creative Commons License 2002.02.19 0 0 1025
Jónapokat...

Ma voltam megint a Kovácséknál, megnéztem az autót, és tudomásul vettem, hogy a héten nem vehetem át a kocsit. Az indok az volt, hogy csúsznak a rendszám kiadásával, és nem lenne kész időben... Ez van. A gumibotot nem vették igénybe, igaz nem fenyegetőztem. MÉG nem. Csalódott vagyok, mert a hétvégén már akartam robogni vele,és az ESP-re is kiváncsi vagyok..:) Na mindegy..tüntetést szervezek...jön valaki?:)))

Üdv.: Egy Tutivesztes

Előzmény: Oroszlánszeliditö (1024)
Oroszlánszeliditö Creative Commons License 2002.02.19 0 0 1024
Szia Pierre!

A Kovácséknál vettem és ott is szerelték be. A hiba okaként ugyanazt mondták, amit te is: azon a bizonyos BSI furaton keresztül beszivárgott a wasser. Már csak azt nem értem, hogy miért nem sikerült rendesen leszigetelni ?! A szervizesek amúgy nagyon készségesek voltak. (Azt azért senkinek sem kívánom, hogy a szervizben előre köszönjenek Neki :-) )
A BSI csere nem lehet egy kis volumen pénzben a cégnek. Ha tényleg a riasztó és a BSI nem fér meg egymás mellett, akkor igencsak drága tanulópénz lehet ez a szerviznek.

Holnap viszem kézi mosóba a kocsit. Addig is csak reménykedni tudok, hogy az éjszaka folyamán az új tömítések megszáradnak és nem áznak újra el egy esetleges esőtől.

OSZ

Előzmény: pierre_nau (1014)
szistipisti Creative Commons License 2002.02.19 0 0 1023
mackor!
Meg mindenki!

Érdekes módon nekem az első két hétben kétszer rosszalkodott a CD rádió, azóta három hónapja egyszerse. Az én autómnak semmi de semmi baja nincs, tökéletesen csendes, 85 fokos víz, stabil 8,5 liter fogyasztás (mindegy hogy milyenek a körülmények), minden műxik rajta. Pedig benne van minden 1,6 full Prémium. Igaz riasztóm nincs. Szerintem már kijavították a legsarkallatosabb hibákat. Ha meg véletlenül marad benne, arra van a garancia. Biztosan minden rendben lesz előbb utóbb!

Előzmény: mackor (1017)
mackor Creative Commons License 2002.02.19 0 0 1022
kola23!

úgyérted egy gyári lukat találtak??? mert akkor leteszem a hajam....

Előzmény: kola23 (1021)
kola23 Creative Commons License 2002.02.19 0 0 1021
Szia!
Nálam ugyan ez fordult elő és a Kovácsék tökéletesen megcsinálták. Azóta kétszer is mosattam és semmi hiba.

Találtak valami lukat amit betömtek és vége a gondnak. Remélem így is marad.

Üdv
Kola

Előzmény: Oroszlánszeliditö (1011)
CommandAir Creative Commons License 2002.02.19 0 0 1020
Bocs, az átlagsebesség kimaradt. Ez is nullázódik együtt a napi kilóméterrel.
Előzmény: CommandAir (1019)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!