Gojira Creative Commons License 2019.11.16 0 1 699

A THC kiverte az Asztrahanocskát, úgyhogy a négyből csak egy orosz csapat maradt tavaszra.

Peppo vagyok Creative Commons License 2019.11.16 -4 2 698
A félidőtől már nem érdekelt senkit. A továbbjutás megvolt, sérülés meg kár kockáztatni.

Pinturicchio7 Creative Commons License 2019.11.16 -1 1 694

Nagyon megzavarta őket a nyitott védekezés... Reméljük innen meglesz!

Előzmény: schanc (693)
schanc Creative Commons License 2019.11.16 0 0 693

Álomfélidő a Fraditól, 4-gyel vezetnek Metzben.

Pásztor Nonó remekül szállt be a meccsbe.

Pinturicchio7 Creative Commons License 2019.11.16 0 1 692

Közben már 11, az előzőt a félidőben írtam, csak most küldtem el.

Előzmény: Pinturicchio7 (691)
Pinturicchio7 Creative Commons License 2019.11.16 0 3 691

Jelentős különbség van a két csapat között, úgy vezetünk 8-cal, hogy már kb mindenki játéklehetőséget kapott.

Előzmény: maedros (689)
schanc Creative Commons License 2019.11.16 -2 0 690

Képesek voltak hazai pályán kikapni?? 5-tel??? Ehh...

Előzmény: maedros (688)
maedros Creative Commons License 2019.11.16 0 1 689

A Loki viszont tarol a szerbeknél, a Jagodina Debrecenben jobban játszott, mint eddig otthon!

maedros Creative Commons License 2019.11.16 -2 1 688

Na, Siófokon is működött a "mér' szakadjak meg ha nem muszáj?" hozzáállás, dicséretet nem érdemelnek, de a továbbjutásuk természetesen meg van.

schanc Creative Commons License 2019.11.16 0 0 687

Sajnos ez igaz.

Előzmény: van_Persil (686)
van_Persil Creative Commons License 2019.11.16 0 3 686

Legalább elfoglalja magát. Ráfér szegényre, hogy csak a kézilabdára kelljen gondolnia.

Előzmény: schanc (684)
ducikenyér Creative Commons License 2019.11.16 -1 0 685

Hát csak szombaton és vasárnap dolgozik..

schanc Creative Commons License 2019.11.16 0 0 684

Tóth Timinek jó napja van ma. 13 órától szakkommentált egy Rosztov-CSM meccset, aztán kiment Vácra a 16 órás EHF-kupa meccsre, és most újra a stúdióban a Fradi előtt.

van_Persil Creative Commons License 2019.11.16 -1 0 683

"VÁCI NKSE–KASTAMONU BELEDIYESI GSK (török) 30–25 (15–9)
Vác, 450 néző. V: Simone, Monitillo (olaszok)
VÁC: ARENHART – DIÓSZEGI 5, Hámori 1, LAKATOS R. 5, Helembai F., Kácsor 6 (2), Radoszavljevics 6. Csere: Bukovszky (kapus), Paróczy, KUCZORA 5 (2), Szabó K. 1, Szeberényi, Kovács N., Szondi 1. Edző: Szilágyi Zoltán
KASTAMONU: ROMBESCU – Güler 1, Vascsuk 2, Seric 1, Woloszyk, Türkoglu 1, Iskenderoglu. Csere: Kajumova (kapus), Özel 2, Coskun 1, ISKIT 10, Uszkova 2 (2), Aydin 2, Jilmaz 3. Edző: Hakan Günal"

RnD Creative Commons License 2019.11.16 -2 4 682

'...De7 gól hátrányt nagyon nehéz ledolgozni, a Kubánynak se sikerült tegnap, ráadásul a váciaknak nincs cseresoruk....'

Teljesen igazad van. Pláne ha figyelembe vesszük h játékerőben és tapasztalatban a török csapat a Vác előtt jár.

Hét-nyolcgólos mínusznál gyakran van olyan hogy a hátrányban levő csapat 30-40 perc alatt ledolgozza a különbséget, de ez mentálisan annyira igénybe veszi őket h elfáradnak és nem tudják már megtartani az előnyt. A Vácnak ráadásul nincsenek cseréi. Ennek ellenére szépen játszottak, és küzdöttek végig, nem adták fel. Két-három jó igazolás tavasszal és a következő szezonban már ott lehetnek a legjobb 16 között az EHF-kupában.

Előzmény: maedros (678)
Gojira Creative Commons License 2019.11.16 0 3 681

Tudom, hogy a kedvenced, úgyhogy nem vitatkozom.

Előzmény: RnD (680)
RnD Creative Commons License 2019.11.16 -4 4 680

A mai meccsen volt két hibája, de ezen kívül jól játszott. Egy hete még sérült volt, ezt se felejtsük el.

Előzmény: Gojira (672)
RnD Creative Commons License 2019.11.16 -4 5 679

Vác-Kastamonu: 30-25 (végeredmény)

A második félidő nem jól kezdődött, három perc alatt mínusz 6-ról mínusz 3-ra fel tudott jönni a török csapat. Utána ráadásul egymás után állították ki a váci játékosokat, jó ideig létszámhátrányban kellett játszani. A törökök Ezt a mínusz három/négy gól előnyt aztán különösebb megerőltetés nélkül tartani is tudták. Bár a meccs legvégén rövid ideig felcsillant a remény h talán sikerül hét góllal győzni, de a továbbjutás igazából a 40. perc tájékán eldőlt.

A Vác elfáradt, ez már a második félidő elején látszott, és most ütött vissza az hogy nincsenek cserék. Koni kiállítása, amikor néhány percig Szabó Kitti védekezett jobbkettőben vagy Szeberényi ugyancsak néhány perces védekezése középen sokba került. Diószegi jobbszélen hol betalált, hol nem, elfáradt ő is és balszélen Radosavljevic is, aki nem tudta megismételni az első félidőbeli szuper játékát. A cseréje, Szondi sem volt jó, Diónak meg gyakorlatilag nincs is cseréje.

A második félidőben elöl Kuczorát lehet dicsérni, aki szuper átlövésgólokat lőtt teljesen váratlanul középről, az ő 'trademark' stílusában, és Lakatos Ritát aki beindult és még szuperebb gólokat lőtt, gyors és dinamikus akciókból. A végén sajnos faultolták és beütötte a fejét, ezért az utolsó egy-két támadásban nem volt pályán.

A törökök kicsit sem lettek szimpatikusabbak, maradtak az az ellenszenves csapat, amelyik már két éve is voltak (rendkívül sérülésveszélyesen védekeztek, püföltek mindenkit, és szabaddobásoknál a labdát nem akarták odaadni, aztán meglepődtek hogy kiállítják őket...)

Játékerőben a Kastamonu jobb csapat a Vácnál, ezért ez az ötgólos győzelem dicséretes (most először sikerült őket legyőzni). Elöl ötletes akciókat és nagyon szép gólokat láttunk Ritától, Kuczora Csengétől, Kácsor Grétától, Diószegi Nikitől, Radosavljevic-től, Koni is hozzátette a magáét, egymás után hozta össze a heteseket és a kiállításokat (+ szokás szerint nagyon jól védekezett). Ezzel a visszavágóval teljesen elégedettek lehetünk, szép lett volna a továbbjutás, és reméljük jövőre, egy megfelelő cseresorral sikerül is majd....

maedros Creative Commons License 2019.11.16 0 0 678

A győzelemhez gratuláció jár a Vácnak. De 7 gól hátrányt nagyon nehéz ledolgozni, a Kubánynak se sikerült tegnap, ráadásul a váciaknak nincs cseresoruk.

Süni2 Creative Commons License 2019.11.16 0 0 677

Pont az a baj, hogy Szabónak hiába van egy-két jó megoldása, mert azokat azonnal rossz megoldások követik.

Emiatt Hámorinak szinte végig kell rakkolnia a meccseket.

Ahogy Helembainak sincs cseréje. Ha lenne, és nem lenne hulla, val.szeg. jobb teljesítményt nyújtana.

Előzmény: Bamberg58 (673)
objektív3 Creative Commons License 2019.11.16 -3 0 676

Kár...

Szépen küzdött a Vác, de ezzel tele a padlás. Idegenben is bátornak kellene lenni.

Szerintem a 2. félidő első három percében dőlt el.

Azt szoktam mondani, hogy a kétmeccses párharcokon az első meccsen kell jól játszani, akkor kell mindent beleadni, akkor kell fergetegesnek lenni, a 2. meccs az idegek harca, akkor a gyilkos nyugalom a legfontosabb. Nekünk az első meccs pocsék volt, viszont a mostani első félidő jól sikerült, erre jó lett volna akár egy fergeteges, akár egy gyilkosan nyugodt 2. félidő, de nem így alakult.

Semmiképpen sem akarok bűnbakot keresni, csak megjegyzem, hogy a legnagyobb hibának Diószegi buta kiállítását tartom.

Gojira Creative Commons License 2019.11.16 0 0 675

Itt a Siófok, ha valakit érdekel:

van_Persil Creative Commons License 2019.11.16 0 0 674

Az elsö meccsen cseszték el.

Előzmény: Gojira (669)
Bamberg58 Creative Commons License 2019.11.16 -2 0 673

Az első meccsen voltak igen kevesen, Szabó Kitti nagyon gyenge. A védekezése katasztrófa, ha kint játszik Hámori akkor nem kapnak ki héttel.

Előzmény: Süni2 (671)
Gojira Creative Commons License 2019.11.16 0 5 672

Ez mindenesetre a mai meccsen nem derült ki.

Előzmény: RnD (670)
Süni2 Creative Commons License 2019.11.16 0 0 671

Ehhez a meccshez mindenképp jár a gratuláció a Vácnak, de ma is az látszott, hogy kevesen vannak.