Keresés

Részletes keresés

nICK Creative Commons License 2003.08.14 0 0 204
A lefele fotózásban van valami, az akartam, hogy minél több látszódjon a Sághegyből. A szoftver a Canon Photostich. Hiába változtattam a látószöget nem változott semmi.
PETYUS Creative Commons License 2003.08.14 0 0 203
Ferdén lefele fényképeztél, ráadásul különböző mértékben. Vízszintesen fényképezve nem görbül be a horizont, a fölösleges eget pedig utólag is le lehet vágni.
Előzmény: nICK (201)
jaky Creative Commons License 2003.08.14 0 0 202
Szerintem rossz a szoftver beállítása, a kamera típusa ill. az obi beálítasa rossz.
Előzmény: nICK (201)
nICK Creative Commons License 2003.08.14 0 0 201
Sziasztok!
Mi a véleményetek, miért nem sikerült ez a panoráma:(Canon g3 nagylátószög)

http://kep.tar.hu/generaliz/index.phtml?aid=27586628

-Szoftver,
-nem függőleges állvány,
-nem nodális pont,
-kézből fotózás

Köszi

S.P.T. Creative Commons License 2003.08.12 0 0 200
Sziasztok!

Sürgősen kellene nekem tanács, hogy mivel tudnék panorámaképből QTVR movie-t csinálni, amin hot-spotokat is el tudok helyezni.
Pénzt is szánnék rá, szal nem kell free.

Törölt nick Creative Commons License 2003.08.08 0 0 199
Most lattam a soos-nal egy hasznalt manfrotto 190d allvanyt, es hozza egy 141-es cseretalpas fejet (26eft egyutt). Szerintem ez tokeletes lesz neked, vizszintesen el lehet forditani a fejet, skala is van rajta. Ha meg tovabb akarsz lepni akkor a manfrotto tartozekokat hasznalhatod hozza (amibol rengeteg van meg direkte panorama cuccok is). A hamaval osszevetve eg es fold a kulonbseg.
Előzmény: Spury (197)
pitman Creative Commons License 2003.08.08 0 0 198
Szerintem az a Hama állvány megfelelő lesz, én is ilyet használok, némi ügyeskedéssel és kis barkácsolással minden megoldható. Egyébként olyan állványt olcsón úgysem fogsz kapni ami panorámázáshoz pontosan beállítható, valószínűleg venned kell (vagy csinálnod) egy panorámafejet. Én például csináltam magamnak.
Előzmény: Spury (197)
Spury Creative Commons License 2003.08.07 0 0 197
Na én még csak nagyon gyatrán próbálkozom... van egy canon G3-asom nem tudom mennyire jo nem jo a dologhoz mivel csak utobb kezdett érdekelni a dolog (a www.egeronline.com képei voltak hatással rám) Szval vettem egy hama állványt ami most asszem gyorsan eladok :) de mit vegyek 10-20e Ftért?
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.30 0 0 196
Na hogy legyen egy kis panoramafotozas is:)


(1muvem, modemesek ne egyetek meg!:)

Törölt nick Creative Commons License 2003.07.29 0 0 195
Mert nagyon nehez (legfobb bajom ez) de nagyon szorosak a forgato kerekei, meg olyan bumszli az egesz, igazabol latni/erezni kell. Persze az biztos hogy massziv es strapabiro meg jol be lehet szintezni, elbir egy fel tonnas kamerat is mindennel egyutt, de szerintem meg panoramazashoz is tulzas (akkor inkabb egy rendes szintezos fej). Gondoltam kikonnyitem belulrol kiesztergalok belole valoszinuleg sokat javitana (menku vastag rezlapbol van az alja meg a teteje) de meg nem volt kedvem hozza, mivel nem hasznalom.
Persze ha kell valakinek akkor elado ahogy most van.
Előzmény: maestro (194)
maestro Creative Commons License 2003.07.29 0 0 194
A 338-as szintező miért használhatatlan?
Előzmény: Törölt nick (188)
S.P.T. Creative Commons License 2003.07.28 0 0 193
Sziasztok!

Köszi a segítséget - a PT Gui bejött.
Ahhoz képest, hogy az első panorámámat csináltam meg, egyészen jó lett.
Amit még nem tudok, hogy a sík JPG-t hogyan lehet átfordítani QTVR Movie-ba, illetve, hogy hogyan tudok ráaggatni Hotspotokat.
Vagy ezekhez más progi kell?
A Corel Photopaint tudja egész jól, csak az a bajom vele, hogy a Movie-t összenyomja vízszíntesen.
Szerintetek ez miért lehet?

Törölt nick Creative Commons License 2003.07.28 0 0 192
Ha kell egy 338 (leveling base) akkor 12e-ert a tied lehet, en nem hasznalom (meg en mar a sajat cuccban utazom:)
Előzmény: Rudy (191)
Rudy Creative Commons License 2003.07.28 0 0 191
Persze ez igy tökéletes!

Csak a jelmondat olcsó, jót.

Ebből most az olcsó az nagyon hiányzik!

Egy MNO454ért 12120Ft, egy MNO 338éert 13720Ft nettó az nekem nem az olcsó kategória!

Főleg, ha összevasalod 1db MNO 300+1db 338+2db 454+L profil, aminek nincs ára a Tripontban (biztos ingyé van)+ valamilyen forgásponttal kiegészített géprögzítés, az legalább 83.800 nettó Ft.

Előzmény: Törölt nick (190)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.28 0 0 190
>A 055ProB állványt, főleg a szintezhetőségét inkább hagyjuk. Aki azzal profin be tud szintezni az nagyon ráér!

Persze az nem is arrol szol, hanem hogy ne legyen nagyon vadul megdontve, termeszetesen kell egy szintezos fej (esetleg egy vakusines szintezo) amivel pontosan beallithatod.

A manfrotto-bol lehet epitkezni, megveszed az aljat a tobbit meg osszebarkizod, en is igy hasznaltam fel belole reszeket.

Előzmény: Rudy (189)
Rudy Creative Commons License 2003.07.28 0 0 189
Igen, igen!

Nekem a kaidan cucca jönne be (felső sor közepén), de őket itthon nem találom!
A Tripotot ismerem. Szinte kéthetente veszek össze velük szerviz vagy megrendelés nem időpontra teljesítése kapcsán. De ez egy más történet.
A Manfrotto dolgait ismerem, de nem a legjobb a 302PLUS QUICK TIME VIRTUAL REALITY KIT! Úgye ott megvan a két független tengely, csak pont az nincs, ami hiányzik. A nodalis pont körüli függőleges elforgatás lehetősége. Egyszerüen rossz helyre tették a forgáspontot! (Szerintem!)

Ráadásul a maga 75e Huf nettó árával nem "leggazdaságosabb" megoldás az évi 3-5 munkára. Amit egyébként én is állványról ezen darabok "közbeiktatása" nélkül csinálok. Csakhát egyre jobban jönnek közelebb a lefényképezendő dolgok!

Egyébként, ha valaki nem a kittet veszi meg, hanem darabokban, akkor jobban jár, hiszen több feladatra tudja használni a darabokat. Mást is össze lehet belőle szerelni, más forgásponttal. Árban meg ugyanannyi!

A vizszintes szögelforgulásra én is hasonló megoldást 5öltem ki, bár én csak egyszerüsítve 5fokonként elforgathatóan! Gondolom elég az!

A 055ProB állványt, főleg a szintezhetőségét inkább hagyjuk. Aki azzal profin be tud szintezni az nagyon ráér!

Reménykedtem, hogy valakinek van vmi házi barkács, olcsó megoldása, amit lehet klonozni!

Előzmény: Törölt nick (188)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.28 0 0 188
Na hogy mondjak valami hasznalhatot is. Nem tom kesziteni vagy venni szeretnel?

Az egyik topictarsunk csinalt eccer egy olyan manfrotto allvanyfej atalakitast, hogy beleapplikalt valamilyen fem korongot amiben szabalyosan elhelyezett lukak voltak tobb parhuzamos sorban. Ezen fordult el a fej ugy hogy a lukakba egy golyo pattant bele. Igy fix poziciokba pattintva allvanyrol tudott panoramazni. Az elforgatas szoge attol fuggott hogy melyik atmeron levo luksorba rakta a golyot (ezt osztofejen lehet elkeszittetni mivel fontos hogy mindig azonos legyen az elforditas szoge).

Ma mar van hasonlo kesz megoldas is. Egyik a kaidan allvanyfejei:
Kaidan

Masik a manfrotto. Nekem az profibnak tunik bar eleg meretes (sulyos) darab.
Manfrotto a QTV fejeknel keresd.

Van hozza mindenfele felepitmeny a kamera felrakasahoz. Szoktak hozza javasolni a 338-as leveling base nevu szintezo cuccot. Na az nagyon hasznalhatatlan raadasul piszok nehez.

Az mondjuk alap hogy kell egy jo (profi) stabil allvany, ehhez kituno a 055ProB mert amellett hogy massziv meg szintezo is van benne.
A manfroto cuccok beszerezhetok itthon a tripont-nal vagy a studioline-nal, esetleg a soos-nal. Ha becsben akarsz venni akkor az orator.

Előzmény: Rudy (186)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.28 0 0 187
A 160-as hozzaszolasban lathato modszert alkalmazd. Ha viszintesen megvan akkor eleg ha tudod hogy ez a fuggoleges tengely hol metszi az optikai tengelyt (a lencsek kozepvonalat) es igy elvben nem kell fuggolegesen bejatszani mert megtalaltad a forgatasi pontot (minden iranyra).

>Ha az optikai tengelyt a vizszinteshez képest dönteni, emelni akarod, azt a jelenlegi gépfelfüggesztés esetén hogyn teszed meg.

A gepet el lehet forgatni ugy is, de azt manualisan kell megtenni fenykepezes elott. Egyebkent jobban jarsz egy nagylatoval mint tobbsoros panoramaval mert azt nagyon nehez osszehozni ugy, hogy ne legyen keptorzulas.

Egyebkent nem erdemes annyira tulragozni, eleg nagyjabol beloni (rengeteg tokeletes panoramat keszitettem kezbol es allvanyrol). Ez leginkabb belso terben szamit ahol nagyon kozeli es tavol targyak is vannak egyszerre a kepen.

Ja az enyem sem volt 100e ha az anyagkoltseget nezzuk, persze a kitalalas es elkeszites mas teszta, az sok melo volt es sokaig eltartott (ennek a koltseget nem tom de nem keves, node a hobbiert mindent:), egyebkent lehet venni ilyesmit. Asszem nemet korforgatos kamera alapvaltozatban 17000 eu !!!, es ez csak az alap, a kiegeszitokrol nem is beszelve:)

Előzmény: Rudy (186)
Rudy Creative Commons License 2003.07.28 0 0 186
Másrészt!

Ha az optikai tengelyt a vizszinteshez képest dönteni, emelni akarod, azt a jelenlegi gépfelfüggesztés esetén hogyn teszed meg.

Engem nem igazán a kamera körbeforgatása érdekel, hanem, hogy a nodális pontot hogyan, milyen eszközzel lehet beállítani úgy, hogy az a kamera emelésével, döntésével se változzon!

Előzmény: Törölt nick (183)
Rudy Creative Commons License 2003.07.28 0 0 185
Hát, ha valóban a tied, akkor gratulálok. Ügyes szerkezet.
Viszont azt nem értem, hogy a rajta szereplő emil cimre érkező levelekre miért nem válaszolsz?

Másrészt a kérdésemben az szerepelt, hogy egyszerű, 100eHuf alatti eszköz kellene!

Másrászt nálad főleg a forgatás a hangsúl, de a többi?! Egy konkrét gépnél műkodik, de nekem egy másik konkrét gépem van!

No, erre varj gombot, De inkább vmi használható megoldást mondj!

Előzmény: Törölt nick (175)
maestro Creative Commons License 2003.07.27 0 0 184
Kedves E-10,

igazán nem fikázni akartam, és az állványoddal végképp semmi bajom. De a kis rajzomon azért látszik, hogy a tárgyból érkező fénysugarak mégis csak az első pontban találkoznak, és azt - igény esetén - elég világosan el tudom mondani, hogy miért akörül kell forgatni a gépet, de meglehet, hogy tévedek. Magyarázd el, kérlek, hogy szerinted (ill. Schröder szerint) miért a hátsó pont körül kell forogni az optikának!

Előzmény: Törölt nick (183)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.27 0 0 183
Fikazasban ott vagytok (nyilvan eccerubb mint csinalni valamit), de mint mondtam nem en irtam hanem gottfried schroder muszaki fenykepezes cimu konyve a 2.1.5-os fejezetben. A moricka abra meg cafolhatatlan bizonyiteknak laccik...
Előzmény: maestro (176)
Százbolha Creative Commons License 2003.07.26 0 0 182
Kösz!
Előzmény: maestro (181)
maestro Creative Commons License 2003.07.26 0 0 181
Kitárgyaltuk már itt: a tárgy felőli fősíknál lévő pont körül kellene forgatni a gépet, mert akkor nem másznak el egymáshoz képest oldalra a közeli és távoli tárgyak. De mindez elméleti vita, én pl. a gyakorlatban egy olyan pont körül forgatok, ahol kikísérleteztem, hogy nincs elmászás, és nem érdekel, elméletileg hol van az a pont. De a dolgok logikája szerint bizony elöl (ld. illusztrációmat a 156. sorszám alatt).
Előzmény: Százbolha (180)
Százbolha Creative Commons License 2003.07.26 0 0 180
maestro:
Ezt írja E-10 a nodális pontról.


"Nodális pont, az a pont amelyben az optikai tengely metszi az optika film felöli fősíkját. A képen a T (optikai tengely) és a H' (fősík) metszéspontjában.: "

Mi ebben a hiba???
Én nem nagyon értek ehhez.

Százbolha

Előzmény: maestro (176)
Százbolha Creative Commons License 2003.07.26 0 0 179
E-10!

Ismét csak gratulálni tudok.

És a web oldalhoz is. Nagyon jó és érthető műszaki leírást készítettél.

Minden leendő panorámafotós tanulhat a munkádból.

Százbolha

Előzmény: Törölt nick (175)
maestro Creative Commons License 2003.07.26 0 0 178
A PanoTools nagyszerű eszköz, szerintem a legprofibb, de nem olyan könnyű használni. Létezik viszont több féle front-end is hozzá, mint pl. a PTGui vagy a PTassembler, érdemes lenne megnézned azokat is!
Előzmény: S.P.T. (177)
S.P.T. Creative Commons License 2003.07.26 0 0 177
Sziasztok!

Nemrég én is kedvet kaptam a panoráma fotózáshoz, ezért nagyon örülök, hogy rátaláltam a topicra.
Egy Dimage 7i - vel fotózom és a munkáim dokumentálásához is jól jönne egy-egy QTVR panoráma.
Végigolvastam a topicot és felbuzdulva letöltöttem a PanoToolst.
Kéne egy kis segítség: A PTPickerbe betöltöttem a képeket, felvettem a referencia pontokat, ráindítottam az optimizert, viszont a stitchernél nem teccik neki semmiféle script, amit megadok - vagy nem tudja menteni - de tovább nem jutok.
Egyébként a script nyelve egészen megtanulhatónak tűnik. Azzal mennyit kell bűvészkedni?

maestro Creative Commons License 2003.07.26 0 0 176
Nagyon profi! Egy apró tévedés van csak az oldalon, a nodális pont helyéről szóló résznél :-)
Előzmény: Törölt nick (175)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.26 0 0 175
>Ha csinált valaki fejet, akkor milyet, hogyan, mennyiért?

Itten lathatod az enyimet

Előzmény: Rudy (174)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!