Keresés

Részletes keresés

family Creative Commons License 2002.10.21 0 0 663
A hajproblémák kezelésére szolgáló készítmények egyébként is drágák, jó üzlet a gyártónak. Ha ellenjavalt a cyproton acetát (Diane35 stb.) szedése, akkor a spirolactonet (spiron) javasolják helyette. A minixodillal az a problémám az inkább, hogy elég macerás a használata és állandóan kell használni. De azt hiszem kénytelen leszek, ha csak nem akarok teljesen ritkás haju, vagy kopasz lenni.
A minixodil oldat házilagos ekészitése azt hiszem nem fog menni nekem. Lehet, hogy a hatóanyagokat be tudnám szerezni, csak nem tudom, hogy az elkészitésért kihez forduljak tanácsért.
Előzmény: Törölt nick (662)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.18 0 0 662
Valóban drágák ezek a cuccok, főleg ha figyelembe vesszük, hogy ezeket az árakat az USA-beli fizetésekhez igazítják. Az itthon forgalmazott gyógyszerek árai (még többnyire) az itteni fizetésekhez vannak beállítva, de a jövőben ez is változni fog. A te esetben az kellemetlen, hogy belgyógyászati problémáid miatt a nők többségénél AGA ellen olcsón és hatékonyan alkalmazható lehetőségeket nem lehet alkalmazni. A topic korábbi részeiben egyébként a topical alkalmazható speciális kombinációkról elég sokat olvashatsz. Elméletileg lehet egyéni költséghatékony oldatokat készíteni (pl. alkohol +loniten (ez tablettás minoxidil) +spiro), de nem árt egy hozzáértő személy segítségét kérni
Előzmény: family (661)
family Creative Commons License 2002.10.18 0 0 661
kiegészités:
Este még néhány a női hajhulláshoz és a copper peptidhez kapcsolódó amerikai netes oldalt végig nézve úgy tűnik, hogy copper peptidet (Folligen) és minoxidilt kellene együtt használnom. Bár a copper peptid hatásosságát a gyártó és a használók is dicsérik, de nem tudom, hogy ebből mennyi lehet igaz? Az egyik oldal szerint 2 %-os minoxidillel ajánlatos kezdeni a kezelést, főleg ha irritált a fejbőr. Csak az nem tudom még, hogy a copper peptidet is folyamatosan kellene használnom, mint a minoxidilt? Folligenből létezik, sampon, krém, lotion és spray. Az összetételét megnézve főleg növényi kivonatokból áll és még cupric sulfate van benne. Hát nem tudom, az árak elég borsosak.
Előzmény: Törölt nick (659)
family Creative Commons License 2002.10.17 0 0 660
Tehát belsőleg a spriloactone-t használhatnám, és még topical egyebet.Topical használat esetén gondolom csak egyféle hatóanyagú szert tanácsos használnom, vagy kombinálni kellene őket? Gondolom ha spriloactone-t szedek, akkor topical már mást kellene használnom? A spirolactone, vagy a flutamil külsőleges alkalmazásához, tudnál tanácsot adni (milyen mennyiségben, miben érdemes feloldani, használat gyakorisága, esetleges mellékhatások). Folligent, Tricomint, vagy 5 %-os minixodilt a Pharmafutárral be tudom hozatni, vagy a neten kellene rendelnem? A copper-peptide alapú hajszesz hatásmechanizmusa hasonló a minixodilhoz? Gondolom a topical szer használatáról szakorvossal is kéne konzultálnom (bőrgyógyász vagy egyéb?)? Ami szerintem problémás lesz, mivel az a tapasztalatom, hogy az orvos rossz néven veszi ha a beteg "beleszól" a kezelésbe.
Előzmény: Törölt nick (659)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.17 0 0 659
Finasteride valóban szóbajöhet, de az eddigi tesztek alapján nőknél kevésbé jól működik, ez egy tipikusan férfiaknak kifejlesztett hatóanyag. Az AR blokkolók közül a spironolactone a legkevésbé problémás (ez eredetileg egy vízhajtó), az androcur és flutamide esetén elég sok mellékhatás figyelhető meg. A flutamide helyett van egy jobb hasonló hatású új szer (Casodex), de ez itthon nem kapható. Viszont a sprionolactone és flutamide topical is alkalmazható, ilyenkor jóval kevesebb a mellékhatásuk (erről volt szó korábban). Copper-peptide alapú hajszeszek is csak külföldről rendelhetőek (folligen, tricomin), Mo-on csak a 2%-os minoxidil kapható

Előzmény: family (658)
family Creative Commons License 2002.10.17 0 0 658
Bocs. Ma egy kicsit szétszórt vagyok.
Egy bőrgyógyászati cikkben olvastam, hogy férfi, vagy női AGA esetén két hatóanyag lehet hatásos a minoxidil és a finasterid. Az előbbiekre visszatérve androgén receptor blokkoló még a spironolactone (Spiron) és a flutamid (Flutam). Az utóbbi májkárosodást és a nőknél fertilitást okozhat.
Előzmény: Törölt nick (652)
family Creative Commons License 2002.10.17 0 0 657
kiegészités:
Esetleg szóba jöhetne az androcur ami kizárólag ciproton acetátot tartalmaz. Azonban malignus tumorok esetén ellenjavalt, illetve erősen májkárositó hatása lehet.
Előzmény: Törölt nick (652)
family Creative Commons License 2002.10.17 0 0 656
Androgén receptor blokkolóként a cyproton acetátra gondoltál? Tudomásom szerint ezt két Mo-on forgalmazott gyógyszer is tartalmazza a Diane35 és a Climin28. Mindkét gyógyszer tartalmaz ösztrogént is, igy az alkalmazásuk nálam nem jöhet szóba. Copper-peptide hatóanyagként, milyen készitményben található. A minoxidilnál milyen erősségűre gondoltál, itthon csal 2 %-os gélt, vagy hajszeszt lehet kapni. A hajhulláson kivül, rettenetesen viszket, ég a fejbőröm. A bőrgygógyász által felírt diprosalic oldat, alkohollal higitva úgy tünik nem használt, inkább rontott a helyzeten.
Előzmény: Törölt nick (652)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.17 0 0 655
Olvastam hasonlót az amerikai fórumokon, de jelentős többségben voltak a pozitív vélemények, a finasteride alkalmazásakor felmerülő legtöbb problémás beírás inkább a libidó/impotencia témákörében volt (ez egy hangos és dühös kisebbség). Azt viszont még megkérdezném, hogy nem szedtél-e korábban valamilyen más gyógyszert ill. volt-e súlyosabb betegséged. Szerintem menj el a vizsgálatra, legalább az is kiderül, mennyire befolyásolja a finasteride a hormonszintjeid. Nálam továbbra is lassú és folyamatosan javuló az összkép, és nemcsak az AGA patternben, úgy tűnik a finasteride más területeken is növeli valamennyire a sűrűséget, főleg az optikai hatás szempontjából. Viszont más kiegészítőkkel kapcsolatban szereztem pár tapasztalatot

- nem érdemes túlzásva vinni a vitaminok és antioxidánsok szedését, az oxidoreduktív egyensúly felborulása mindkét irányban kedvezőtlen

- nem érdemes hosszú ideig napi 25 mg-nál több cinket szedni, mert növeli az SHBG tesztoszteron arányát (csökken a libidó), ugyanakkor csökkenti a réz felszívódását, vagyis cink mellett hetedrésznyi mennyiségú rezet érdemes bevinni, pont ez az arány van a multivitamin tablettákban

- a növekedési hormon (HGH) termelést természetes módon stimuláló aminosavak (glutamin, lizin, arginin) bevitele kedvező a regeneráció szempontjából

Előzmény: Niino (654)
Niino Creative Commons License 2002.10.17 0 0 654
A kihullott hajszálaimon egyértelműen látszik, hogy a gyökerénél és aljánál vékony majd egyre jobban megvastagodik. Ez normális esetben fordítva van ! Ezért van az, hogy ha hosszabb a hajam akkor nincs tartása, mert egyszerűen nem bírja el.....

El akarok menni kivizsgálásra
endokrinológushoz vagy valakihez ....a hormonháztartásom végett.

Amúgy tényleg nem akarok feleslegesen aggodalmaskodni, de a jelenlegi állapotomat ha megtarthatnám a finas. hatására én már annak nagyon örülnék! A helyzet nem úgy áll, hogy stagnált volna az állapotom !

Reficul : Nem olvastál fórumokon hasonló eseteket ?
/ olyan állapot, mintha nem is szednék semmit/

Törölt nick Creative Commons License 2002.10.16 0 0 653
Ezen web oldalon egy elég jó elemzés található a lehetséges okokról

http://www.digitalnaturopath.com/cond/C568209.html

Törölt nick Creative Commons License 2002.10.16 0 0 652
A magas prolactiszint az ösztrogéntermelés szabálytalanságára utal, az ösztrogén a prolactin regulátora a szervezetben. Viszont az említett többi problémád miatt valóban nem tanácsos ösztrogén kiegészítést alkalmazni, mivel az ösztrogén a VEGF stimulációs hatása miatt serkentőleg hathat a tumoros elváltozásokra. Minoxidil és copper-peptide tartalmú topical szerekkel nyugodtan próbálkozhatsz, ill. kérdezz rá az orvosodnál az androgén receptor blokkolók esetleges alkalmazására
Előzmény: family (643)
CsDA Creative Commons License 2002.10.15 0 0 651
family,

II. Belgyógyászat. Ha időpontot kérsz: 266-0926 (központi szám). A Szt.Király u-i belgyógyászat ambulanciáját kell kérni. Ott pedig mondd azt, hogy a Jakab dr-nőhöz szeretnél időpontot. Valószínűleg november végére ill. decemberre tudnak időpontot adni. Beutaló kell (!)az időpont ellenére. Ha nincs beutalód nem fogadnak.

Üdv

CsDA

Előzmény: family (650)
family Creative Commons License 2002.10.15 0 0 650
CsDA

Te az I.számú vagy a II. számú belgyógyászati klinikán voltál?

family

Előzmény: CsDA (649)
CsDA Creative Commons License 2002.10.11 0 0 649
family,

Nem. Nem szoktam. Végülis ez nem magánrendelés. Valószínűleg, ha egy befekvős buli lett volna, akkor lehet, de ő messzemenően korrekt. Normális emberi kapcsolatot lehet vele kialaktani, ha nem értesz valamit elmagyarázza. Igaz mindig siet :-)), mert késésben van az időpontokkal, de mindig maximálisan ellátja a feladatát és abszolute nem olyan orvosi lekezelő stílusban. Nem betegnek tekint, hanem egy embernek, aki hozzá fordul segítségért és a lehető legjobban megpróbál segíteni. (Ambulanciás keretek között.) Ja, még valami. Be kell jelentkezni. Ca. 1-2 hónapra kapsz időpontot. Lehet, hogy a kapott időpont ellenére is várni kell (pár) órát, ha elhívják az osztályra. Úgyhogy akkor keresd, ha van türelmed. Egyébként megéri.

CsDA

Előzmény: family (648)
family Creative Commons License 2002.10.11 0 0 648
Szia CsDA!

Köszönöm az információt, kérek beutalót és elfogok menni a doktornőhöz. A Szentkirályi utcai belgyógyászat, az a II. sz. Belgyógyászati klinika? A belgyógyász doktornőnek, te szoktál pénzt adni? Ha igen mennyit szokás?

Előzmény: CsDA (647)
CsDA Creative Commons License 2002.10.10 0 0 647
szia family,

engem a háziorvos utalt be (szerettem volna egy korrekt kivizsgálást - mindenféle túrtúra nélkül - ezért kerültem belgyógyászatra.) Én a SOTE-n itézek mindent. Ha gondolod én tudom ajánlani az orvosomat. Dr. Jakab Csillának hívják és a SOTE Szt. Király u. Belgyógyászatán van. Kérsz egy beutalót a háziorvostól és a Belgyógyászaton megmondod, hogy te a Jakab dr-nőhöz szeretnél menni. Nagyon precíz és lelkiismeretes.

CsDA

Előzmény: family (646)
family Creative Commons License 2002.10.10 0 0 646
Belgyógyász/endokrinológushoz, hogy kerültél?. Én budán a II. kerületben lakom, a körzeti orvossal elég jó a kapcsolatom, de ő csak, a területileg illtékes kerületi rendelő intézetbe (Kapás utca), vagy a János kórházba tudna elküldeni. Egy két rendelés kivételével mindkettőről elég rosszak a tapasztalataim. Igy nem tudom hova mehetnék belgyógyász/endokrinológushoz.
Előzmény: CsDA (645)
CsDA Creative Commons License 2002.10.10 0 0 645
szia family,

belgyógyász/endokrinológus nem látott még? érdemes lenne! Főleg a bromocriptin és hatásai miatt.
egyébként érdekes, hogy nálam nem a nőgyógyásznál futottak össze a szálak, hanem eleve a belgyógyásznál. Ezért ő teljesen kézben tartotta az egész dolgot. Figyelt a diétámra, a vérképemre, a leleteimre. Ő írta fel az összes gyógyszert, illetve minden orvos vele konzultált, mielőtt bármit is csináltak/adtak volna. Így nem kerültem abba a csapdába, hogy össze-vissza küldözgetnek és mindenfélével teletömnek.
És éppen ezért nem volt gond a diétával sem. Egyébként az ő felügyelete mellett és az állandó noszogatásával, ejnyebejnyéjével sikerült is megszabadulnom 15 kg-tól.
A diétám igen egyszerű volt. Nincs cukor, nincs édes gyümölcs, nincs savanyított, konzervált élelmiszer, nincs műkaja (ketchup, majonéz), nincs konzerv, nincs fehér-liszt, nincs élesztős élelmiszer. De van rengeteg zöldség, rizs, köles...stb., élesztó/sütőpormentes lepény, "zöld" gyümölcs... stb.; én használtam még homoktövist, lenmagot, tökmagolajat, ligetszépeolajat. És sok teakeverék. Semmi extra nincs benne. És nem drasztikus.
Kezdetben halat és tojást ettem, utána már pulykát, csirkét. (Nem vagyok híve a drasztikus diétának)
Kísérletezgetem a csíráztatással, görögsaláta különböző változataival.
Talán ennyi. De ha érdekel, akkor van egy-két hozzászólásom itt, nézz utána. Azokban elég sokmindent leírtam.
Ami talán a leginkább kell hozzá az a kitartás. Ja és még valami. Érdekes beszélgetések/ viták mennek most a candida fórumon magáról a diétáról és a problémáról. Nézz át oda is!
Üdv

CsDA

Előzmény: family (643)
family Creative Commons License 2002.10.10 0 0 644
CsDA-nak kiegészités:
Hormonn szedését nekem sem javasolta a nőgyógyász. Nem is akartam szedni a mellékhatások miatt sem. Candida diétát már próbáltam egyszer, elszállt tőle a vércukrom egy időre, igy abba hagytam. Te milyen diétát csinálsz pontosan?
Előzmény: CsDA (642)
family Creative Commons License 2002.10.10 0 0 643
Én a hajhullással, a körzeti orvosnál (ált vérkép,pajzsmirigy vizsgálat),és több bőrgyógyásznál voltam. A vérkép alapján 2,2 umol/l-es vas,és alacsony MCV, MCH, MCHC, HTC szintet találtak. A vashiányra Ferrograd-folicot szedek már több hónapja. Az egyik bőrgyógyász javaslatára csinált hormonvizsgálatot a nőgyógyász, ekkor derült ki a magas prolaktin szint (846mU/l). A nőgyógyász irta fel a 2,5 mg-os napi 1 tabletta Bromokriptint, a PCO-t a hormon és az UH eredménye alapján kizárta. Most kell vissza mennem hozzá a prolaktin szint kontrolljára, ha továbbra is magas akkor pedig elküld CT-re. Hozzátartozik a dologhoz, hogy tavaly áprilisban műtöttek jóindulatú húgyhólyag daganattal. Ez a betegség elsősorban a dohányosokra, és a 60-70 éves korosztályra jellemző. Nos én nem dohányzom, az onkológus szerint egyéni érzékenység lehet az oka. Azóta negyévente járok kontrollra, idáig negatív volt. Az urológus utasitásait betartom, azonban a daganat az esetek 40- 70 %-ban kiújulhat és esetleg rosszindulatúvá válhat. Ezért nem szedhetek a hólyagot esetleg ingerlő készitményeket. Sajnos van némi túlsúlyom is, amitől mindezideig hiába próbáltam megszabadulni. Tudom , hogy csodaszerek és csoda diéták nincsenek, ésszerübben kellene táplálkoznom. Megnézem az általad ajánlott honlapot. köszi.
Előzmény: CsDA (642)
CsDA Creative Commons License 2002.10.09 0 0 642
familynek kieg:

magas prolactinszint és bromocriptin mellet nem szedhetek (én) hormonális tablettát. természetesen lehet, hogy a te orvosod másképp vélekedik

Előzmény: CsDA (641)
CsDA Creative Commons License 2002.10.09 0 0 641
szia family,

nem vagy egyedüli nő ezzel a problémával. A bromocriptin hatásos lesz. De amit érdemes:
folyamatos belgyógyászati ellenőrzés a prolactinszint miatt. De gondolom, ha már egyszer ezt felírta az orvos, akkor folyamatos az ellenőrzés. Nekem 3-6 havonta kell visszamennem kontrollra, vérvételre. Egyébként úgyis ráfogják a prolactinszintre a hajhullást,ha nem találnak semmit.
Elvileg a belgyógyásznak be kellene utalnia ultrahangra - PCO is okozhatja a magas prolactinszintet. (lehet, hogy ezen is már túlestél)
Nálam volt még biopszia,sintigrafia (nem így írják, de valami ilyesmi), MR, CT.
Ezeket az egyéb góckutatások mellett végig kellene járni. Ha nem találnak semmit az jó is és rossz is. Jó mert, ha találnak valamit az kellemetlen, esetleg további betegséget tárnak fel. Ha nem találnak semmit, akkor meg vagy lőve, mert a hajhaddal még mindig nem kezdtek semmit.
Ja és ha túlsúlyos vagy az is gond! Úgyhogy keress valami ésszerű táplálkozási formát. Én a candida diétához hasonló diétát csinálok. Ha érdekel nézz át a www.elixir.hu Béky László fórumára, vagy itt is van egy candidás fórum. De a legegyszerűbb beszélni erről is a belgyógyásszal.
A hajszesz és a minoxidil jó. Megszünteti a zsírosodást, erősíti a hajat. De sajnos ha abbahagyod újból gyengül. Hosszú távon valószínűleg az étkezési szokásaidon kellene változtatni, és a belgyógyász által felírt gyógyszereket szedni. Ja, elvileg magas prolactinszintre nem szedhetsz fogamzásgátlót (hormonális tablettát). Úgyhogy ez a rész kilőve. Legalábbis nekem így mondta a belgyógyász.
Szóval el kellene kezdeni egy kivizsgálást és valamilyen szinten egy életmódváltást.

Üdv

CsDA

Előzmény: family (633)
irota Creative Commons License 2002.10.09 0 0 640
Én a libidó kapcsán nem mondhatom el ugyanezt, inkább csökkenést tapasztaltam, bár nálam már korábban is előfordultak hasonló esetek, úgyhogy ez nem feltétlenül a szer hatása, a pszichoszomatikus hatást pedig teljesen kizárnám.
God Save The Changes Creative Commons License 2002.10.07 0 0 639
Igen, jogos a kérdésed. Nem írtam a ginkgo-oldatos projektemről. Amit egyelőre abbahagytam, ugyanis zsírosodni (csillogni) kezdett a homlokom a hajvonalnál (pedig ide csak kicsit raktam) és némi romlást (!!!) tapasztaltam a hajvonalnál, ami pedig nálam addig szinte a gyermekkori állapotban volt.
Persze valószínűleg nincs köze a ginkgonak ehhez, de a bizt. kedvéért leálltam róla.
Ez kb akkortájt volt, amikor nagy nehezen rászántam magam a finasteride-re. Bár, mint olvashattátok, csak 1/8 tablettát nyomatok.
Amit tapasztaltam a finasteride-nél már pár nap után (nemtom, valóban ilyen gyorsan műxik-e), az az, hogy szinte az összes pattanás eltűnt az orcámról. Szóval kisimult, na. :-)
Meg még valami: nálam a finasteride egyértelműen kanosság-növekedést okozott, nem csökkenést (asszem Reficul írt vmi ilyesmről régebben). Szinte biztos vagyok abban, hogy nem képzelődöm és tényleg így van. :-)
Végül is a szer növeli a tesztoszteron-szintet, tehát a dolog nem lehetetlen...
Szóval én is reménykedem tovább, mivel nálam is a fejtetőnél "sűrűsödnek" a problémák...
Előzmény: irota (637)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.07 0 0 638
Elsősorban az ösztrogén és progeszteron szintjét kellene ellenőriztedned, ha ezek normális mértékben termelődnek egy női szervezetben, hatásuk szinte teljesen lefojtja az androgének hajra kifejtett negatív hatását. Az 5alfa-R szintjét nem tudod ellenőriztetni, mert ez egy intracellurális enzim, egyébként a progeszteron (ha kellő mennyiségben jelen van) hatékonyan csökkenti az aktivitását. A DHEA (bár ebből tesztoszteron és DHT is képződhet) viszont nem probléma ha magas, mert fontos szerepe van az erőnlét, hangulat és libido fenntartásában

Előzmény: family (636)
irota Creative Commons License 2002.10.07 0 0 637
Szal, 3 hónapja szedem a finasteridet és már látható eredménye van, úgyhogy lehet bizakodni. God Save The Changes is beszámolhatna már a gingkos és fejbőrtornás tapasztalatairól.
family Creative Commons License 2002.10.07 0 0 636
Most megyek vissza a nőgyógyászomhoz újabb hormon vizsgálatra, amikor szeretném megnézetni a többi hormonon kivűl a DHEA és az 5 alfa R enzim szintemet is. Az ajánlott hatóanyagokkal kapcsolatban, hol, kivel tudnám feliratni őket. Ma voltam bőrgyógásznál, fejbőrviszketés, zsirosodás miatt. Nos ő valószinűleg nem fogja felirni ezeket a gyógyszereket. Szerinte még elviselhető az, hogy a hajhatárom elől kb. egy ujjnyit felcsúszott
és frufruval leplezhető - persze amig van még hajam - . Pedig ez év januárja óta eltelt idő alatt ritkult meg igy a hajam, először a jobb oldalon és most a bal oldalon is. Felirt diprosalic oldatot,denatturált szesszel higitva, a fokozott zzirosodás miatt pedig szerinte figyeljek az étrendemre meg a stresszre.
Előzmény: Törölt nick (635)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.05 0 0 635
Azt még hozzátenném, hogy a minoxidil is nagyon hatékony lehet egyes esetekben (főleg női AGA esetén), de az emberek egy részénél ez a hatóanyag csak kisebb mértékben hasznosul, én pl. 1 évig használtam, de nem volt igazán látványos hatása. Emellett Mo-on sokkal drágább mint más országokban, bár egyes neten rendelhető szerekhez képest annyira mégsem kerül sokba

Előzmény: Törölt nick (634)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.05 0 0 634
Egy (noi mértékben) átlagos (össz)tesztoszteron szint nem fejez kis túl sokat, hiszen itt az 5alfa-reduktáz enzimek szintje a döntő, ennek az emzimnek az atkivitása pedig nem függ nemtől. Másik lényeges dolog, hogy a tesztoszteron 95-98%-a szállítófehérjékhez kötődik így biológiailag inaktív állapotban van, az 5alfa-R enzimek pedig csak a a fennmaradó 2-5%-ot képesek DHT-vé átalakítani. Egyes embereknél jóval magasabb a szabad tesztoszteron aránya az átlagoshoz képest (ez megint nem függ nemtől), ilyenkor hiába alacsony az összes tesztoszteron a szervezetben, a szabad komponense mégis magas lehet. Harmadik dolog, hogy a nőknél a mellékvesekéregben termelodő adrenal hormonokból szintén elég sok később DHT-vé alakuló androgén (pl. DHEA) képzodhet, jelentős mennyiségben androgének csak itt képződnek. Ennek ellenére a nőknél nagyon ritka az AGA a menopausa elott, ennek két lényeges női hormon védőhatása az oka (ösztrogén, progeszteron). Emiatt leginkább ennek a két hormonnak a szintjére kellene odafigyelned (adott esetben ezeket pótolni), 4x felé gyakran előfordul, hogy csökken a szintjük. Minoxidilnél ugyanakkor esetedben sokkal hatékonyabb szerek léteznek. Itt a topicban volt szó korábban különböző androgén receptor blokklókról (spironolactone, flutamide, androcur), ez nőknél orálisan is használtató, és elég sikeres szokott lenni, használatukkal kapcsolatban viszont fordulj szakorvoshoz. Vashiány is számít kis mértékben, de ez nem oka az AGA-nak, egyébként is elég általános nőknél
Előzmény: family (633)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!