Keresés

Részletes keresés

shiraz2 Creative Commons License 2020.12.28 0 0 83424

igen az évjáratok különböznek és?

Előzmény: Hepci (83422)
naivkezdo Creative Commons License 2020.12.28 0 0 83423

Pont az Ilonával példálózik?

Véletlen? Aligha.

Müezzin
zümmög így:
"La illah
il' Allah",
mint ahogy
zengem én,
Ilona,
Ilona.

Előzmény: Hepci (83422)
Hepci Creative Commons License 2020.12.28 0 0 83422

Ha nem konkrét borhibák alakulnak ki alacsony kén mellett, elég nehéz bármire következtetni két Ilona-évjárat összevetéséből - ezekben azonos kénszint mellett is más ízek/aromák alakul(hat)nak ki.

Előzmény: shiraz2 (83420)
Hepci Creative Commons License 2020.12.28 0 1 83421

Természetesen hülye szegény, teljesen mindegy, hogy milyen közjogi funkciói vannak. Egyébként is úgy néz ki OV környezete, ahogy a régen hatalmon levő autokrata rezsimek főemberének környezete kinézni szokott: a fontosabb funkciókban lévőknek vagy elment már az esze, vagy soha nem volt. A maradék pedig a Szijjártó- és Varga Judit-típusú ifjútörökök, akik ugye nem hülyék, hanem lelkesen igyekeznek a Főni szervének folyamatos odaadó szopogatásával minél feljebb jutni.

Ebbe a szisztémába láthatóan már a Lázár sem passzolt be, így aztán ki is került a pixisből, hasonlóan mindenkihez, aki saját jogon is képes volt valamiféle teljesítményt felmutatni.

Előzmény: altimus (83418)
shiraz2 Creative Commons License 2020.12.28 0 0 83420

a kéntartalom és az alkohol lebomlásának sebessége között van összefüggés. a cél hogy az "idegméreg" minél kevesebb negatív hatást fejtsen ki. másrészt érdekes megfigyelni, hogy mennyire más aromák és ízek alakulnak ki alacsonyabb kénrezsim mellett. példák: Ilona 2007 50 összkén, Ilona 2008 170 összkén.

sokszor mondtam már neked, hogy érdemes elfogadóan közelíteni ahhoz ha vaki mást csinál mint amit te jónak tartasz vagy gyakorolsz. és nem  leszólni. tudom h ilyen vagy de néha unalmas veled beszélgetni :)

 

Előzmény: BZoltan (83333)
altimus Creative Commons License 2020.12.28 0 0 83419

> Attől tart a Viktor, hogy vele is megtörténhet?

 

pontosan. kover ebben az interjuban gyakorlatilag meglebegtette, hogy amennyiben elvesztik a kovetkezo valasztast azt nem fogjak legitimnek tekinteni.

 

Előzmény: Hepci (83416)
altimus Creative Commons License 2020.12.28 0 1 83418

kover nem egy kozonseges allampolgar. az egyik legmagasabb kozjogi meltosaga az orszagnak. ez az ember nyilvanosan megkerdojelezi a kovetkezo amerikai adminisztracio es az kovetkezo amerikai elnok legitimitasat. vilagossa teve, hogy az amerikai igazsagszolgaltatas es birosagok korruptak ... ez szamomra elkepeszto. meg jo, hogy hadat nem uzenunk az usa-nak. hulye ez az ember?

Előzmény: Hepci (83416)
altimus Creative Commons License 2020.12.28 0 0 83417

a kozepkorban volt szokas, hogy a kiraly huber birtokokat es jogokat "ajandekozott". egesz falvakat, orszagreszeket.

 

kivancsi lennek ennek az "ajandekozasnak" a jogi hatterere. a nemzeti muzeumbol elajandekozni az egyik legjelentosebb mutargyat azert eleg meredek. meg orszaggyulesi hatarozattal is, nemhogy anelkul. (amugy vitathatatlan a pancel lengyel vonatkozasa es kapcsolata.)

 

Előzmény: kifli (83415)
Hepci Creative Commons License 2020.12.28 0 0 83416

Fidoxos körökben az az alapértelmezés, hogy az ámerikai választást elcsalták.

Na kik? A Bájdenék, tehát a mögötte csoportosuló demokrata zsidók.

Ezek kibabráltak a Tramp(li) mögött álló jobber zsidókkal, és nyilván erős számbeli többségben vannak a jogszolgáltatásban. :)

Az egészben az néz ki a legszarabbul, hogy épeszű embernek ugyan nyilvánvaló, hogy Trump egy mérhetetlenül tahó idióta, de az még nem lenne baj, hogy a kormánypártunk őt támogatja - hát istenem, az ízlésük eddig se tűnt kifinomultnak. Na de az már milyen, hogy a bayerzsoltok és a kövérlacik szerint a hatalmon levő amerikai elnök ellenében elcsalnak egy választást? Ez a Trump tényleg ekkora balfasz lenne? És még őt támogatjuk?

Attől tart a Viktor, hogy vele is megtörténhet?

Mert ugye annyira imádja őt, a Nagy Stadionépítőt a NÉP, hogy másként ki nem kerülhet a hatalomból, mint hogy választási csalást szerveznek ellene Sorosék a Mazsihisz támogatásával, és akkor hatalomra kerülnek a szakállasbácsik és a Fegyőr András, akiket majd madzagon irányít a mumus és nedves (?) felesége, Klára.

Előzmény: altimus (83399)
kifli Creative Commons License 2020.12.28 0 0 83415

Jó szívű a patás ördög:)

Előzmény: altimus (83410)
altimus Creative Commons License 2020.12.28 0 0 83414
Előzmény: Hepci (83413)
Hepci Creative Commons License 2020.12.28 0 0 83413

Ebben a cuccban megy Orbán Viktor az Európai Néppárt következő ülésére?

Melege lesz.

Előzmény: altimus (83411)
Hepci Creative Commons License 2020.12.28 0 0 83412

Amikor még nem volt ennyire szokva a Fradi törzsközönség, állítólag huhogtak és banánoztak, amikor 1 négus fószer megjelent a pályán. Erre a motívumra igyekeztem rímelni (az ornamentikában).

Azt meg régóta tudod, hogy annyira rasszista vagyok, hogy nem engednének be 1 stadionba, akkor se, ha menni szeretnék. :)

Előzmény: BZoltan (83394)
altimus Creative Commons License 2020.12.28 0 0 83411

csak a torteneti huseg kedveert csinaltam egy screen capture-t a https://mnm.hu/hu/cikk/mnm-mutargyak-top-50 lista 23-as targyarol.

 

 

de tenyleg ez az utolso bejegyzesem idenre, BUEK mindenkinek!

altimus Creative Commons License 2020.12.28 0 0 83410

valoban nem, bocs. de amit kerdeztel arra termeszetesen nem a valasz. miert szeretnem, hogy egy egesz orszag rohadjon es pusztuljon? egy prosperalo, versenykepes orszagot szeretnek, ahol boldogok az emberek, ahol beke es szeretet honol.

 

ennek reszekent szeretnem pl. azt, hogy az adofizetok penzet az epp aktualis kormanyok arra forditsak amire az adofizetok felhatalmazzak oket. partok eseten a valasztasi programjukban szereplo prioritasnak megfeleloen ... ugzonyhogy ennek reszekent bizony szeretnem, hogy pl. a csuti foci akademia allami finanszirozas nelkul mukodjon.

 

de ha mar kerdeztel en is megkerdezlek, hogy mit gondolsz arrol, hogy orban viktor "elajandekozta" lengyelorszagnak a magyar nemzeti muzeum egyik legfontosabb es legertekesebb mutargyat? szeretned ha 20 ev mulva ures lenne a nemzeti muzeum?

 

https://mnm.hu/hu/cikk/mnm-mutargyak-top-50

 

 

Előzmény: kifli (83407)
kifli Creative Commons License 2020.12.28 0 0 83409
altimus Creative Commons License 2020.12.28 0 0 83408

tulajdonkeppen a szabol vetted ki a szot. tegnap emlitettem a mcc alapitvanynak epp atnyomott majd szazmilliardos osszeget, ami a felsooktatas eves allami finanszirozasaval osszevetheto osszeg. ennyibol akar meg is duplazhattak volna az egyetemi oktatok, tanarok fizeteset. de hogy mi is lesz a milliardokbol? pl. ez: https://telex.hu/belfold/2020/12/20/mcc-12-millios-gap-year-es-kanadai-vadontura

 

 

Előzmény: naivkezdo (83404)
kifli Creative Commons License 2020.12.28 0 0 83407

nem ezt kérdeztem, de sebaj

Előzmény: altimus (83405)
naivkezdo Creative Commons License 2020.12.28 0 0 83406

Szerintem nem fogják szégyellni magukat. Ahogy most félrenéznek, próbálják megmagyarázni, védeni, úgy később sem fog gondot okozni felmagasztalni.

Nagyon érdekes tudatállapot.

Előzmény: BZoltan (83396)
altimus Creative Commons License 2020.12.28 0 1 83405

ugy gondolom, hogy orban ellopta a penzemet, amibol megepitette sokmilliardert a csuti csoda stadiont. ha ezutan ugy gondolod, hogy meg azt is helyeselnem kellene, hogy a kovetkezo evtizedekben is folyamatosan lopjon tolem, hogy azt mukodtesse es tatarozgassa, akkor tevedsz. nem kicsit, nagyot.

Előzmény: kifli (83400)
naivkezdo Creative Commons License 2020.12.28 0 0 83404

Elnézést, hogy más helyett válaszoltam, csak jut majd időd a tartalomra is. Már ha van, ugye.

Előzmény: kifli (83403)
kifli Creative Commons License 2020.12.28 0 0 83403

nicsak, te több nicken nyomulsz?:D

Előzmény: naivkezdo (83401)
naivkezdo Creative Commons License 2020.12.28 0 0 83402

Ez éppen aktuális volt, így év végén, pusztuló kórházakban küzdve egy világjárvánnyal:

Nemcsak a Vasasnak jutott az évvégi gigantikus, 860 milliárdos kormányzati pénzosztásból a magyar klubok közül, hanem a Ferencvárosnak is, írja a hvg.hu. Az ajándékot jól eldugták:

a kiemelt kormányzati magasépítések között szerepel a hárommilliárd forint, amit a Groupama Aréna korszerűsítésére kap a klub.

Hogy mi szorul fejlesztésre a korábban agyondicsért, 15 milliárd forintért épített, alig hatéves stadionon, nem derül ki.

 

A profi fradi, aki 11 migránssal menetelt a bl-ben, megáll a saját lábán, kb mint Ráhel.

Előzmény: naivkezdo (83401)
naivkezdo Creative Commons License 2020.12.28 0 0 83401

Vagy épp ellenkezőleg. A tanárok, orvosok keresnek millákat vadi új, korszerű intézményekben a picit elhagyott stadionokban meg másodállásban félamatőrök lelkesen focizhatnak. Persze ehhez nem kívánom az elhagyott jelzőt, csak a kontrasztos kép miatt írtam.

Előzmény: kifli (83400)
kifli Creative Commons License 2020.12.28 0 0 83400

akkor esetleg azt is reméled, hogy majd 20 év múlva az egész országról is lehet majd egy ilyen fotót csinálni, nem? jó lenne mi?

Előzmény: altimus (83398)
altimus Creative Commons License 2020.12.28 0 0 83399

na, meg egyet politizalok, aztan igerem, hogy ev vegeig egy sort nem irok ide tobbet. erdemes kover lacival megnezni az utolso bayer show-t, a youtube-on megtalalhato.

 

https://444.hu/2020/12/28/kover-laszlo-haboru-van-nem-demokratikus-kuzdelem

 

„Arra kell felkészülni, hogy Brüsszelből és a tengerentúlról óriási erők fognak megmozdulni a következő másfél évben, hogy a magyar választások eredményét kívülről, illegitim módon manipulálva a nekik megfelelő irányba vigyék” - mondta Kövér László házelnök a Hír TV Bayer Show című műsorában.

 

„Látjuk, hogy ez egy háború, nehogy valaki félreértse, itt már nem demokratikus küzdelemről van szó és nem tisztességes választásokról. És nem abban az értelemben, ahogy ők azt kétségbe vonták, hanem abban az értelemben, ahogy azt Amerikában lehetett látni, ha ott megtörténhetett mindaz, ami megtörtént és azt hagyjuk, hogy erre az ilyen-olyan bíróságok milyen választ adtak, mert attól a tények azok tények, a jog pedig egy másik dimenziója az életünknek, ha azt látjuk, hogy ott lehetséges volt, akkor ne legyenek illúzióink, hogy ez itt is lehetséges lesz” - mondta Kövér, aki szerint

 

az egy dolog, hogy mar most ketsegbe vonja a masfel ev mulva esedekes magyar valasztas eredmenyet (ha nem ok gyoznenek), de az, hogy a megvalasztott amerikai elnok legitimitasat egy ilyen szintu magyar politikus megkerdojelezze az elkepeszto.

(raadasul le "ilyen-olyan birosagozva" az amerikai igazsagszolgaltatast.)

 

you made my day laci.

 

BUEK!

altimus Creative Commons License 2020.12.28 0 0 83398

mementokent belinkelek egy kepet az akasztoi stadionrol. azt stadler jozsi, az egykori juhasz, ugyebar adocsalasbol es egyeb kozhasznu tevekenysegekbol hozta ossze. a tao se kulonb konstrukcio. magam reszerol csak remelni tudom, hogy a felcsuti stadionrol is hasonlo fotot tudok majd belinkelni ide 20 ev mulva.

 

Előzmény: BZoltan (83396)
BZoltan Creative Commons License 2020.12.28 0 0 83397

A légiós focisták és a migráncsozós xenofóbia között feszülő ellentmondást én is komikusnak érzem. Ezzel együtt én nem banánoznék senkivel kapcsolatban pusztán azért mert színes-bőrű.  Egyszerűen mert szerintem ez modortalanság. Olyan mint liftben fingani vagy étteremben hangosan böfögni.

Előzmény: altimus (83395)
BZoltan Creative Commons License 2020.12.28 0 0 83396

Na, akkor ennyit arról a ner-es toposzról, hogy a nemzethy kormányunk hazafias módon a sportot támogatja. Gondolom menut kartársnak még nem jött le, hogy a tao bezeveztése óta úgy 800 milliárd forint középnzt csatornáztak bele ezekbe a látványsportokba. Ez az a nyolcszáz milliárd amiből nagyon sok értelmes dolgot is lehetett volna csinálni. Nem is sorolok fel példát, de ezt azért mégegyszer belinkelem.

 

Én tökre megértem ha valaki konzervatív értékrendő, a nemzeti érzelmeket is elfogadom. Tele van a családom keresztény, jobboldali arccal. A testvéreim fele kimondottan jobber, édesapám is alapvetően konzervatív. De azt, hogy valaki ezt a stadionépítési szélhámot és a tao tébolyt jónak tartja azt én simán elmebetegségnek tartom. Nekem semmi bajom nem lenne azzal, ha egy polgári jobbközép kormány irányítaná az országot. Legyen, ha a nép ezt akarja akkor legyen ez. De hogy miért hiszik sokan (értelmes, iskolázott és olvasni tudó emberek), hogy a nemzeti szemlélethez meg a kereszténydemokrata értékrendszerhez és a jobboldali politikai nézetekhez bármi köze lenne annak a síbolásnak amit a Gazda és a strómanja meg a családja csinál és miért kell minden kibaszott falu mellé ezermilliárdokból látványsport stadionokat meg légiósokkal feltöltött focicsapatot gründolni azt nem értem.

 

Egyszer még (ez hamarabb lesz mint gondolnák) azok akik most védik a rogány-habonyi propaganda szemetét meg a Gazda klánjának a gazdagodását és a közpénzek ezermilliárd számra való ellopását azok nagyon fogják szégyellni magukat.

Előzmény: altimus (83379)
altimus Creative Commons License 2020.12.28 0 0 83395

Nehez ezugyben a joizles es illem hataran belul navigalni, es igazabol nyilvan semmi problema nincs a focizni tudo mas nepek alkalmazasaval a klubcsapatoknal, vagy akarhol mashol a magyar ugaron. Igazabol te dobtad fel a magas labdat a "honfitarsakkal". Lehet, hogy nem kellett volna leutni, de azert lassuk be, hogy valahol vicces az, hogy csillagaszati osszegert vadasszak a csapatok ossze kulfoldrol azt a par embert, akivel aztan kinkeservesen elernek valami kis eredmenyt. Mindezt ugy, hogy kozben migransozik a hatalom ezerrel.

 

 

Előzmény: BZoltan (83394)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!