Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Oroszlános FanFan Creative Commons License 2002.03.07 0 0 1259
Nem túl szerencsés kombináció (se riasztó se váltózár)... Vagy az ajtónyitásra megszólal a sziréna? Egyébként, ha ma rendelném a kocsit nem ragaszkodnék a riasztóhoz (már háromszor nem engedett be), megelégednék a sebváltózárral, ami hatékonyabb "(el)riasztó".

OFF

Előzmény: mezga geza (1257)
gerge2 Creative Commons License 2002.03.07 0 0 1258
Arra számítottam, hogy nem 30000-re fog kijönni a szerviz, de ez még a 15000-nél is rövidebb. Ezekszerint a 30000-et úgy lehet elérni, ha a gépjármű legelső indításakor lassan gyorsítasz 90-re és ezt tartod 30000-kmen keresztül?
Ez nem a fogyasztó megtévesztése? :)

Gerge

Előzmény: Az Utolsó Európai (1253)
mezga geza Creative Commons License 2002.03.07 0 0 1257
Koszi az infokat, en is valahogy ugy kepzeltem.

Igen kifizettem de csak otthon vettem eszre, hogy nincs benne es a kontakt ember pont siel a heten de nem hiszem, hogy problema lesz belole mert ismeros :-)
Amugy a tererzekelo sem mukodik, remelem hetfoig nem lopjak el, akkor jon vissza az ember.

Előzmény: Oroszlános FanFan (1256)
Oroszlános FanFan Creative Commons License 2002.03.07 0 0 1256
Ezek szerint mégiscsak az indítókulcshoz van köze a papírnak...
A kocsmba szerelt Titan Dipol zárnak saját kulcsa van. Egyébként nem nagyon lehet magát a zárat észrevenni, mert a sebváltó alá, oldalról kell benyomni a rudat s nem lóg ki a konzol síkjából.
Kifizettették veled a zárat?

OFF

Előzmény: mezga geza (1250)
Tigrislábkarom Creative Commons License 2002.03.07 0 0 1255
mezga geza:))

Még mindig nem elég hülye a kérdés, de már jobb:)) A váltózár lényege az, hogy mechanikusan gátolja a váltókar mozgását. Semmi elektrónika, csak a nem savazható, nem fúrható, vágható stb...zár van ott, és egy rúd acélból vagy vmilyen ötvözetből, amit a váltó alatt a kardánboxon dugsz át, és ez reteszeli a váltókart, mondjuk hátramenetben. Kulcsal nyitható, és semmi köze a központi zárhoz... Remélem érthető voltam, ha nem akkor emilben majd kifejtem bővebben ha érdekel...

Baráti üdvözlettel: Kiki
Ui.: Simai megijedhetett, mert még a héten át akarja adni a kocsit, pedig csak keddre igérték. Szerintem nem tud eléggé beszarni, hogy holnap megkaphassam:(

Előzmény: mezga geza (1250)
6601 Creative Commons License 2002.03.07 0 0 1254
Ezt is lehet nullázni otthon is. Az első szerviz
pedig 30e km-nél van, a karbantartásjelzőnek
ehhez kell(ene) kalkulálni.
10e km-nél csak garanciális szemle van.

6601

Előzmény: Pugfan (1252)
Az Utolsó Európai Creative Commons License 2002.03.07 0 0 1253
Nálam szintén nullázható a számláló, és SOKKAL gyorsabban megy a kilométerszámlálónál. Szerintem a rengeteg városi kilométer miatt.
Előzmény: Pugfan (1252)
Pugfan Creative Commons License 2002.03.07 0 0 1252
HDIowner!
A mi régi autóinkba _nem_ intelligens az esedékesség-jelző, egyszerűen visszaszámol - ráadásul Te nullázhatod (gyújtás ráadáskor nyomni a napi nullázót), sőt választhatsz a 15 ill. 20ekm-es periódusok között (gyújtás ráadáskor 10mp-ig nyomni a napi nullázót)
Én maradtam a 20ekm-esnél, mert 10ekm-enként van szervíz (olajcsere is!)

Az, hogy az első szervízt 13700 km-re tette a computer, kifejezetten a nyugis vezetést feltételezi, mert az első szervíz 10ekm-nél van _minden_ autónál!
Vszleg ezt az intelligencs rendszert csak computerről lehet nullázni, a szervízben.

Pugfan

Előzmény: HDIowner (1251)
HDIowner Creative Commons License 2002.03.07 0 0 1251
Gerge

Nekem egy HDi-m van, de azon az intelligens szervízjelző halál pontosan együtt megy a lefutott km-rel.

Eddig a 20.000-es szervizen van túl az autó és az pont 20.000-nél volt esedékes. Én mondjuk sokat megyek autópályán és ország úton, de azért enyhén szólva furcsa, hogy semmilyen irányba nincs eltérés!

Te örülhetsz, a te autódban tényleg van intelligencia. (Meg a szervíz is örülhet, több lét tudnak leakasztani rólad!)

HDIowner

Előzmény: gerge2 (1242)
mezga geza Creative Commons License 2002.03.07 0 0 1250
Nekem is volt fonalkod a kulcson(en is kidobtam :-)) de nincs sebvaltozaram pedig redneltem bele. Vagy azt is a kozpontizar nyitja es nem latszik semmi a valton?
Bocs a nagyon hulye kerdesert.
Előzmény: Oroszlános FanFan (1246)
Huju san Creative Commons License 2002.03.07 0 0 1249
Köszi az infókat P307 és szistipisti, a légterelő ügyében.

Természetesen most már értem a működését ennek az ablakemelőnek.
Amit viszont nem értek, hogy akkor miért akarták rámsózni! Hát úgy is kiderült volna, hogy nem fér össze a két dolog, akkor meg a fejükhöz vágtam volna.

Egyébként én is kezdek egy kicsit aggódni, mert a jan. közepén megrendelt febr.6-ai gyártásba benne lévő "kocsimról" még semmi hír.
Nem tudjátok, ez normális?
Azért most már egy hónapja bekerült a gyártásba!

Ha az átadás is így lesz...

CommandAir Creative Commons License 2002.03.07 0 0 1248
Megnyugodtam, alvázszám alapján gyártják le a pótkulcsot. Viszont a kézikönyv volt a hibás,az keltette a hisztériát :)
Cloaca Maxima Creative Commons License 2002.03.07 0 0 1247
Tudjátok, az a szomorú, hogy ez nem csak a Kovácsékra jellemző. A Fábiánt a kis 106-sommal messziről kerülöm.

Sok éve fordult elő a következő: az x ezres szerviznél otthagytam a kocsit, másnapra kész is lett. Próbálom indítani, de a beindításhoz túl kevés volt a feszültség, viszont azt látom, hogy a rádió egyből bekapcsol. (külön áramkörön volt) Mentem a T. munkafelvevőhöz, aki megpróbált meggyőzni arról, hogy rossz az aksi, vegyek újat. Hihetetlen fantázával kitalálta, hogy már öreg (2-3 éves), stb. Azt nem volt hajlandó elismerni, hogy a szerelő bekapcsolta és úgy is hagyta.

A következő szerviznél Kovácshoz mentem, láttam a plakátjukat, ingyen van a kocsimosás - persze egyből kértem. A végén megkaptam a javítás számlájáz - óradíjban rajta volt a kocsimosás.

Annyira felháborító, hogy mennyire hülyének nézik a kedves vásárlóikat - akik birka módjára be is állnak a sorba, mert sajnos nem tehetnek mást.

Nagyon tetszik a 307, de nem tudom, kihez menjek. Lehet, hogy más autó lesz a végén belőle.

Remélem, olvassák a topicot a Peugeot-s illetékesek is.

Hajrá Tigrislábkarom!

Hajrá Tigrislábkarom!!!

Előzmény: Tigrislábkarom (1234)
Oroszlános FanFan Creative Commons License 2002.03.07 0 0 1246
Sziasztok,

új hozzászólóként magamról annyit, hogy február 1-től 307 tulajdonos volnék magam is. (Csak, hogy borzoljam a kedélyeket, elmondom, hogy én is Kovácséknál vettem az autót, DE a Fórum néhány szerencsétlenebb tagjával ellentétben, nálam a kereskedő a fenti időpontot jelölte meg előzetesen is átadási dátumként :)...)
Szóval, elérkezettnek éreztem az időt, hogy hozzászólásommal "gazdagítsam" e fórumot, mert tudni vélem a kulcs - kártya kérdésre a választ.
A kulcshoz kapott műanyag kártya kell pótkulcs rendeléshez, vagy a kulcs újratanításához (esetleges BSI csere...). A papírfecni szerintem a sebváltózár kulcsához van, de ez nem tuti.

Tigrislábkarom Creative Commons License 2002.03.07 0 0 1245
CA!

Simán visszakeresik a számot a rendszerükben... Itt inkább maga az elv ami elkeserítő. Kovácséknak 4 értékesítője van, ezek közűl 3 már tuti hogy felkészületlen és tájékozatlan. Mikor rendeltem a kocsit, és kérdeztem hogy mit gondolna, ha még beletetetném az ESP-t is a kocsiba ez volt a válasz: "Érdemes megrendelni, mert így teljesebb lesz az autó felszereltsége":))) Ergo azt sem tudta mi az az ESP. A dologhoz hozzá tartozik, hogy ha nem tudtam volna hogy decembertől rendelhető, akkor még le is tagadják a dolgot, merthogy az egy másik extralistás(valószínűleg egy újabb) papíron volt..
Szomorú ez. És nem vagyok biztos benne, hogy ez csak a Kovácsnál és a Centrálnál megy így...

Üdv.: Kiki

gerge2 Creative Commons License 2002.03.07 0 0 1244
:)
Tegnap este óta próbálom az előzőt elküldeni.
A kis müanyag lapocska szerintem a kulcshoz van, nem az immo-hoz.

Gerge

Előzmény: CommandAir (1241)
adamax Creative Commons License 2002.03.07 0 0 1243
CA komám,

a szervíznek valószínűleg megvan a kódszámsor a komputerjükben, vagy ha nincs, akkor simán vissza tudják nyomozni. Ha rájuk vered a balhét emiatt, és a PuG Hungária is tud erről, akkor nagyon is érdekeltek lesznek ebben... Bár simán letagadják majd Kovácsék, hiszen bizonyítani ezt nem tudod.

amc

Előzmény: CommandAir (1241)
gerge2 Creative Commons License 2002.03.07 0 0 1242
Hali!

Kellett kapnod egy kékes színű, hitelkártya nagyságú lapocskát, ami le van ragasztva a kulcs utánrendelési száma. Ha a kulcson lógna egy fecni, bárki akinek a kezén átmegy, tudna rendelni kulcsot a kocsidhoz.
Nem lennél vidám :)

Más.
Nekem most érkezett el a "30000-es" szerviz. A gondom csak annyi, hogy a kocsiban 13400-km van. Tudom, hogy "intelligensen" méri a szervizciklust, de ez egy kicsit durva. Nálatok is hasonló a helyzet?

Gerge

Előzmény: CommandAir (1241)
CommandAir Creative Commons License 2002.03.07 0 0 1241
Hát ez van, megszívtam. Most már csak arra lennék kiváncsi hogy a többi 307 tulajnak erre a kis cetlire felhivták-e a figyelmüket hogy öreg ezt ki ne dobd a kukába mert akkor nem lehet pótkulcsod. Járt még valaki így?

Amúgy tényleg egy jelentéktelen kis vacak volt az a vonalkód ahogy most visszagondolok. Semmi Warning vagy Attention felriat nem volt rajta. Mondjuk ez a Peugeot hibája is. Ha az immobilizer kódjának tudnak külön műanyag kártyát gyártani(kaparós sorsjegy) akkor a kulcs kódjának mi a fenéért nem tudnak??

CA, aki kezd megint morcos lenni

Előzmény: sansalvador (1240)
sansalvador Creative Commons License 2002.03.07 0 0 1240
"Szóval a kereskedő azt mondta hogy ezzel nem kell foglalkozni."

Aztaqrva! Ez nem semmi!:-( Hogy a jó életbe' hordozhat a föld egy ekkora taplót a hátán??? Normális az ilyen? Ezt azonnal a Pug Hungária felé nyomnám! Szerintem egy 10 éves kissrác is jobban informált egy ilyen balféknél, hogy dolgozhat egy ekkora állat egy Pug kereskedésben?

Megjegyzem, az nem lehet, hogy esetleg eljátsza ezt másoknál is és aki véletlen otthagyja azt a kis kódcetlit, annak mindjárt másolódik egy kulcs, amivel később el lehet lopni az autót?

Mert hogy valaki ilyen alap dolgot ne tudjon, de hogy egy komplett szalon ne tudja (vagy nem mondják neki?), az hihetetlen!

Előzmény: CommandAir (1239)
CommandAir Creative Commons License 2002.03.06 0 0 1239
Most fogom tökön szúrni magam :(
Előszedtem a 307 kézikönyvét ma este, hátha mond valami újat 1 hónap után.
Hát mondott...

Azt írja, hogy a kulcskarikán van 1 kis vonalkódos papír ami az újabb kulcs rendeléséhez kell. Emlékszem hogy volt is rajta egy mini vonalkódos papír, rá is kérdeztem a kereskedőnél (akit a fórumban mézga géza is említett karláncos topmenedzser néven) hogy mit kell ezzel csinálni. Szóval a kereskedő azt mondta hogy ezzel nem kell foglalkozni. Én meg nem is foglakoztam fele, leszedtem a kulcsról és már valamelyik szeméttelepen lehet.

Na most ilyenkor mi van? Nem tudok már pótkulcsot rendelni hozzá?

teknoc_erno Creative Commons License 2002.03.06 0 0 1238
szistipisti,

Köszönöm a szíves fogadtatást. Jól esett.
Szerintem semmi helye bármilyen ellenségeskedésnek a két topic között (és általában sincs), legfeljebb nemes baráti versengésnek és kölcsönös érdeklődésnek. Jó példát mutatattak erre "amc" és "CommandAir" topic társaink. (Megj.: erről egyébként írtam a másik topicban is). Egyébként is utálom a "dögöljön meg a másik tehene is" jellegű hozzáállást.

Remélem, hogy a a 307-esnél tapasztalt kezdeti apróbb gyermekbetegségek okaira mind fényderül, garanciálisan és gyorsan orvoslásra kerül és az újabb szériáknál már nem is jön elő.

A Stilo a 307-eshez képest még nagyon fiatal jövevény, így engedjétek meg remélnem, hogy itt ne tapasztaljunk annyi problémát, főleg ne komolyabbat.

Stilo-s üdvözlettel,

Ernő

P.S.: Tigrislábkarom! Veled vagyunk!

Előzmény: szistipisti (1237)
szistipisti Creative Commons License 2002.03.06 0 0 1237
Szia teknoc...

Örömmel látlak, különösen azért mert bár más márkát képviselsz, de nem azért jöttél, hogy bennünket piszkálj. A légterelőnek majd utána nézek, köszi az infot. A 307 becsípődésgátlója is működik menet közben. A naptető is becsípődésgátlós.

Megvárom, amíg Tigris megkapja az autóját, aztán felhívom a figyelmét a Kovácséknak erre a topikra, ha netán unatkoznának, legyen mit olvasniuk. Mert unatkozni úgy látom fognak, hisz csak idő kérdése és a vevők azok elfogynak. Én magam privátban több levelet kaptam, hogy előszőr a Kovácshoz mentek volna, de ez a topic elriasztotta őket. Ezek a Kovácsék nem normálisak!

Előzmény: teknoc_erno (1235)
teknoc_erno Creative Commons License 2002.03.06 0 0 1236
Kedves Tigrislábkarom!

Előző levelemből láthatod, hogy a Stilo topic-ból rándultam ki ide.

Régóta figyelem mély együtérzéssel és egyre növekvő felháborodással a canossa járásodat.

Jómagam sajnos semmilyen effektív segítséget nem tudok nyújtani, de talán az is jelent valamit, ha kifejezem öszinte együttérzésemet.

Remélem a kocsid hamarosan meg lesz.
Remélem továbbá, hogy ezután nem fogsz, fogtok megállni. Rá kell húzni a vizes lepedőt erre a kereskedésre!!!!! Már csak az esetleges további áldotainak az érdekében is! Nem szabad, hogy legyen esélyük még egy emberrel így kib@szni.

Egyébként tudom még ajánlani minden olvasónak, hogy az esetet ismertessétek (objektíven) más kereskedésekben is. Én meg fogom tenni a FIAT kereskedésemben.

Tigrislábkarom!
Kitartás és nyugalom! Amíg meg nincs a kocsi, addig ez a legfontosabb, nem kell, hogy még rá menj Te is.

Egy együttérző Stilo-s,

Ernő

Előzmény: Tigrislábkarom (1234)
teknoc_erno Creative Commons License 2002.03.06 0 0 1235
Sziasztok!

A Stilo-s topic-ból látogatok ide. Anno én is kacérkodtam a 307-essel, de a végén Stilo lett belőle. Azért igyekszem követni a Ti topic-otokat is.

Huju san, szistipisti:

A légterelő ügyben kérdezzétek meg "a1967"-et (Thomy Folia-t) az "Autóüveg fóliázás" topic-ban. Én már kérdeztem Tőle hasonlót, igaz, Stilo vonatkozásában, ahol szintén szekvenciális az ablakemelő és becsípődés gátlós, bár ez utóbbi lehet, hogy más elven működik mint a PUG 307-ben.
A Stilo-ban az érzékelő az ajtó felső keretében van. Nálatok ez hogy van? Menet közben is tud akadályt érzékelni?

Ha már itt vagyok, akkor engedjetek meg egy kérdést.
A 307-es ben a hűtőviz hőmérséklete számszerűsítve kijelezhető? Vagy hogyan jelzi ezt?
Korábban több levelet olvastam itt pontos hőfok adatokkal.

Üdv a 307-es topic lakóknak!

Ernő

P.S.: Remélem nem nehezteltek a "behatolásért"!

Előzmény: szistipisti (1230)
Tigrislábkarom Creative Commons License 2002.03.06 0 0 1234
Ejha:)))

Ezt már nevezem... Nem tudom honnan kapjátok a hírt, de az összes "Kovácsutáló" megtalálja ezt a forumot, és ez tetszik:) Lassan már családtagként kezellek benneteket, ez azért nem szokványos. Nem gondoltam volna, hogy pont az interneten fogom megtalálni azokat, akik még képesek lépni is egy ismeretlen ember érdekében...
Meg vagyok hatva. Ilyen is van még.. (de nem a Kovácséknál...)

Üdv.Kiki

Előzmény: Dilidodó (1233)
Dilidodó Creative Commons License 2002.03.06 0 0 1233
Sziasztok,

Kicsit off leszek, sorry.
De ez a Kovács balhé eszembe juttata az én esetemet, ami nem autóvásárlás volt, hanem szimplán oda akartam menni dolgozni. Ez még akkor volt, amikor indult a szalon. Kétszer adtak nekem időpontot meghallgatásra, kétszer lógtam el az akkori munkahelyemről (nem szerettem volna, ha megtudják), kétszer szartak a fejemre. Harmadszor viszont úgy döntöttem, hogy most már én nem érek rá. Azt hiszem jobb is, hogy nem oda mentem dolgozni, mert ha megismertem volna Kovács urat, fél év után kereshettem volna másik helyet.

Mindenesetre jó autózást és örömöt a Pugjaitokhoz!!

Dodó

Tigrislábkarom Creative Commons License 2002.03.06 0 0 1232
bakfity..

Noshát:) Mindenkinek köszönöm a segítséget és a bíztató szavakat,-Szistinek kiváltképp a telefon-remélem nem vágnak át még 10-szer a palánkon. Ma kb.: 4 ember szolt oda az ügyemben a Simainak, he erre nem reagál, akkor semmire:)))
Megint reménykedem, hátha meglesz a héten..ha nem akkor hétfőre igérték. Legyen igazuk...

A kard a fejük felett lógicál, Damokles dörzsöli kezecskéit...

Üdv.: kiki

Az Utolsó Európai Creative Commons License 2002.03.06 0 0 1231
A Presence-hez is.
Előzmény: P307 (1229)
szistipisti Creative Commons License 2002.03.06 0 0 1230
Huju san!

A felragaszthatót fel lehet ragasztani bármelyikre. A pattintható típussal van a baj, ami szerintem jobban néz ki egyébként. A szekvenciális emelő olyan, hogy ha a le-felhúzú gombot túlnyomod egy ponton, akkor automatikusan fel-lehúzza az ablakot teljesen, ütközésig. Akkor jó ez, ha pl. kérdezni akarsz valakit az utcán, csak meghúzod egy pillanatra a gombot, és már jön is az ablak egészen ütközésig. Ha megtudtad amit akarsz, csak megpöckölöd felfele, és már dughatod az egyest, a kéz a kormányon te meg indulhatsz is, miközben az ablak szépen megy felfele magától egészen ütközésig (nem kell kivárni más hagyományos típusokban szokásoshoz hasonlóan, hogy felmenjen az ablak). Nem tudom érthető voltam-e? Na már most ez egy nagyon klassz dolog, de veszélyes, mert mi van, ha ott marad a kezed, más testrészedről ne is beszéljünk. Igen ám de a Presence, meg a Prémium ezt érzékeli, hogy ott valami akadály, van és azt gondolja, hogy esetleg valaki szorult helyzetben van és azonnal lehúzza az ablakot. Most mondom a frankót: Ha bepattintható légterelőd van, mindig akadálynak érzékeli, és nem tudod felhúzni az ablakot, mert Ő azonnal lehúzza. A felragaszthatóval nincs ilyen probléma, de az nekem nem tetszett.

Előzmény: Huju san (1228)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!