Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Tigrislábkarom Creative Commons License 2002.03.11 0 0 1295
sansalvador!

én szívesen látnám:))))))))))))) HAJRÁ:))

Előzmény: sansalvador (1294)
sansalvador Creative Commons License 2002.03.11 0 0 1294
Sziasztok Kollegák!

Egy apró kérdés: kicsit takaritottam a vinyómon és találtam egy korábban készitett 307-es topiclogo-t. Van már 206-os és 406-os a fórumon. Kell nektek egy 307-es esetleg? Ha igen, akkor szivesen felrakatom. Igy néz ki:


Tigrislábkarom Creative Commons License 2002.03.10 0 0 1293
soma_1

Én a január 2-án megrendelt kocsimat TALÁN holnap vehetem át. Amúgy a 2 hónap az reális. Én eladtam a régi autómat (renault clio II) amint megmondták hogy itt a kocsim, vesztemre:))) A német autókról csak annyit, hogy a családom minden tagja vw, ford vagy opelt használ, de szerintem ebben az árkategóriában a 307 a legjobb ajánlat. És még szép is... Miután lassan már egy éve gyártják, remélhetőleg kinőtte már a gyermekbetegségeit. A francia kocsikat imádni kell és lehet:))))

Üdv.: Kiki

ui.: a hibákról én még nem tudok nyilatkozni, majd a többiek részletesebben tudnak majd segíteni. Csak várd meg a hétfőt... Hétvégén autóznak:))))))))))))

Előzmény: soma_1 (1292)
soma_1 Creative Commons License 2002.03.10 0 0 1292
ja,

kb.mennyi idő alatt jöhet be a kocsi, ha megrendelem a gyártását?
nekem 2 hónapot mondanak, ami nem is baj, mert a régit el kell adnom ill. az extráimat nem igen tartalmazza egy a készleten lévő 307 sem...

soma_1 Creative Commons License 2002.03.10 0 0 1291
Hello Tigrislábkarom!

Láttam a Kovácsos véleményeket, fene se tudja, engem egy csókos ember vitt be, akinek a haverja a bizonyos Simai T. (ért. vezető), úgyhogy baba kiszolgálást kaptam + kedv. + igen jó, VIP. hitelkonstrukciót (kezelési költség+jutalékmentes).

Hétfőn tesztelek...rákérdezek egyre s másra.

Amiért izgulok, hogy még soha sem volt peugeot-om. német autók....A sok, sok leírt apró bosszantó hiba is a németek mellett döntene, dehát gyönyörű lenne a fekete 3 ajtós 1.6-os.....

nehéz döntés, nincs kedvem egy 4m-es kocsival a szervízbe rohangálni.....

Tigrislábkarom Creative Commons License 2002.03.10 0 0 1290
Jahh, és még valami:)))

Remek döntés az 1.6 presence:))))

Előzmény: soma_1 (1288)
Tigrislábkarom Creative Commons License 2002.03.10 0 0 1289
Soma!!

Csak egyet mondok!! Ha szeretnéd megkímélni az idegeidet, akkor NE A KOVÁCSÉKNÁL VEDD! Amúgy a 4% nem rossz... Nekem a majdnem 4 heti késésért 1 riasztó egy váltózár és gumiszőnyeg (vagy szövet)járt. Ez van, semmi több.
A Kovácsék egy megbízhatatlan cég. És ezzel a véleménnyel nem vagyok egyedűl.
Kiki

Előzmény: soma_1 (1288)
soma_1 Creative Commons License 2002.03.10 0 0 1288
Sziasztok Mindannyian!

Jó néhány napja böngészem a netet a 307-esre vonatkozó teszteket olvasva, végre rátaláltam erre a fórumra.

Jelenlegi VW polomat szeretném 3 ajtós 1,6 presence-re cserélni. Sajnos(?) pont a Kovácséknál érdeklődtem........
Nagylelkű 4%kedvezményt sikerült kicsikarnom belőlük, amit egy kicsit keveslek, próbálom majd a csom.tartót, riasztót, váltózárat rájuk hárítani...kiváncsi vagyok. Hétfő tesztvezetés!!!

Nem tudjátok hogyan tudnék még egyéb kedv.kicsikarni belőlük???

Amúgy remélem jó döntés az 1.6 !(digit klíma, napfény, cd, aluf, metálfény...szóval kb.4,2m a vége.....

adamax Creative Commons License 2002.03.10 0 0 1287
Sziasztok,

ismét lezajlott egy kis meet, ezúttal két Stilo, egy Alfa Romeo 145 találkozott CA Pug 307-esével...


Üdv., amc

Mobius Creative Commons License 2002.03.10 0 0 1286
Én nem akartam alufelnivel rendelni a kocsit, de azt hiszem ezek után mégis az lesz belőle + 1 kerékőr...
Kek Creative Commons License 2002.03.09 0 0 1285
Előzmény:

Tigrislábkarom válasz erre | adatok | e-mail 2002.03.07 16:17

Szóval a fazon a 307-én odadrótozta a dísztárcsát a kerékhez!!! Két elég erős műanyag pántal rögzitette a tárcsához (csak közelről látható), és így elég hosszadalmas leszedni róla.. Pont ma láttam, még röhögtem is, hogy milyen dolog ez..most már megértem.

Következmény:

Elolvastam ezt, és rögtön átmentem a kollegámhoz kábelkötegelőt kérni, de sajnos éppen elfogyott neki. Ez volt kb. 16:30-kor. Gondoltam sebaj, mert 18:00-kor megyek a METRO-ba és veszek. Közben 17:00-kor megálltam a TESCO-nál, és mire kijöttem, hiányzott egy dísztárcsám.
(Ez egy Fabia, de erre is 8 000 Ft egy gyári.)

Előzmény: Tigrislábkarom (1270)
6601 Creative Commons License 2002.03.09 0 0 1284
Helló.

Akinek van sebességváltó zára 307-eshez
az árulja már el legyenszives hogy :
1.nagyon szét kell bontani a beszereléshez
a kocsit ?
2. mennyi időbe telik a beszerelés ?

kakukktojci Creative Commons License 2002.03.08 0 0 1283
Szerintem az intelligens szervizintervallumkijelző kb jól számlálja visszafelé a km-eket. 1.6-os benzinesnél eddig megtett út 19500km, 30000-es
szervizig hátra van 8400km, ami összesen 22600km-t jelent. A differencia 3100km, aminek nagy részét az első 7-8000kn-en szedtem össze. Amikor városon belül megyek, sok rövid szakasz, hideg indítások, akkor szemmel láthatóan gyorsabban pörög visszafelé. Nem hiszem, hogy marketing fogás lenne.

Tojci

Előzmény: HDIowner (1277)
HDIowner Creative Commons License 2002.03.08 0 0 1282
Commandair!

Igazából, amíg 100km alatt van a különbség az gyakorlatilag azt jelenti, hogy nics semmi különbség, mert a visszaszámláló ugye nem mutat tízes helyiértéket.

Vagyis a dízeleknél lehet, hogy kevesebbet számít a vezetési stílus, vagy lehet, hogy nem is intelligens szervíz intervallum jelző!

Mértél már rugalmasságot, meg gyorsulást??

HDIowner

Előzmény: CommandAir (1281)
CommandAir Creative Commons License 2002.03.08 0 0 1281
Szia,

Nekem korrektul működik. Csak pár 10km a differencia a megtett és a szervízig megtehető km között. (100km alatt van a difi)

Előzmény: HDIowner (1277)
HDIowner Creative Commons License 2002.03.08 0 0 1280
Az tény, hogy az A típusú átvizsgálást ez az inteligens karbantartás jelző határozza meg elvileg, a gépkönyv szerint.

Előzmény: gerge2 (1279)
gerge2 Creative Commons License 2002.03.08 0 0 1279

Az eset felvet még egy problémát. A garancia feltétele a kötelező szervizek betartása. Ezt a gépkönyv szerint az int.karb.jel. határozza meg. Ha holnap beáll a motor (igen kicsi a valószinüsége) a PH nyugodtan hivatkozhat arra, hogy nem tartom be az előirásokat.
Másrészt a szerviz nem hiszem, hogy maga ellen dolgozik, ha kellett volna biztos cserélnek olajat. Inkább arról halottam, hogy akkor is cserélnek, ha nem kell.

Gerge

Előzmény: HDIowner (1277)
Tigrislábkarom Creative Commons License 2002.03.08 0 0 1278
CSak annyit hogy nem vettem át P-s rendszámmal, megfogadván a tanácsokat.
Szerintem marketing fogás ez a szervíz kijelző izé... Mintha valahol már hallottam volna ez..."Nem kell vele foglalkozni, elég csak a kötelező szervízekre behozni a kocsit.."
Éljenek Peugeoték!!!!!!

HDIowner Creative Commons License 2002.03.08 0 0 1277
Gerge2,

Akkor most ugye az a kérdés, hogy a szervízben tök hülyék, vagy ez az intelligens karbantartás jelző csak marketing.

Commandair,

Nálad hogyan működik a karbantartás jelző? Egyenletesen számol vissza 20.000-től, vagy látsz benne valami tudományt?

Előzmény: gerge2 (1276)
gerge2 Creative Commons License 2002.03.08 0 0 1276
Akkor most elmesélem az intelligens szerviz-intervallum mérő, a ~13000-es km állás és a Peugeot szerviz találkozásának rövid, de tanulságos történetét:

Reggel kocsi 30000-es szervizre elvisz.
Munkafelvevőnek kérdés feltevése a 13e km és a 30e km közti különbség rendjénvalóságát illetőleg.
Rövid értetlenség után (azt hitte a km óra rossz, mert már 30e-t mentem de csak 13e-t mutat) megnyugtatás, majd Ők megvizsgálják a számítógépet.
Egyéb apró (és egy hatalmas) hibák említése, másik részről ezek megértése.
Délután telefonon érdeklődés a látogatás anyagi vonzatai felől. A szerviz részéről megnyugtatás, jöhetek üres zsebbel, nem kellett a 30e-es szervizt megejteni.
Később, már személyesen, érdeklődve hallgatni a frappáns megoldást: "... ez régi hülyesége a Peugeot-nak, még abból az időből, amikor 15e volt a szervizciklus ... megjelenik a szerviz jelző, de nem kell vele törődni ... csak akkor van baj, ha a motordiagnosztika világit ... lenullázták a szervizszámlálót, ezt meg lehet csinálni ... majd ha a km óra mutat 30e-t akkor kell elhozni szervizbe ..."
Kivul arcon vélhetően döbbenet, belül lélekben tomboló vihar, az anyacég és szervize közötti konfliktus nagysága miatt.
Értesülés az apróbb problémák elhárításának sikerességéről, a hatalmas probléma megoldásának a szerviz által elképzelt orvoslásának kedves visszautasítása.
Hazafelé az úton az egyik kisebb probléma fennállásának megtapasztalása.
Kollégák, később rokonok felvidítása a történet elmesélésével.

Gerge

Előzmény: szistipisti (1268)
6601 Creative Commons License 2002.03.07 0 0 1275
Hátha valakit érdekel:

Nekem volt (!) olyan, hogy nem ment a féynszórómosó.

1. Szervízbe el. Két szerelő nézi. Számítógép
rádug, elektromos hiba semmi. Új időpont
adása löklap stb. szereléshez.
2. Új időpontban szervizbe el. Alsó takarólemezek
elöl le, felső motortérben le. Semmi külső
jel a mechanikus hibára. Fényszórómosó
motor ki. Vezeték le, mérés, nincs feszültség.
Újabb szerelő oda. Most hárman. Tanakodás.
Aztán a nagy ÖTLET 3-as szerelőtöl.
"Biztosíték jó ?" És lőn, biztosíték kiégve.
Autó összeszerel. Hát ennyi. Minden működik.
(kopp, kopp, kopp)

Tanulság ?

(Mondjuk a biztosítékot én is megnézhettem
volna, de mentségemre legyen, hogy 3 napos
autóhoz nem akartam nyúlni amíg nem működik
minden.)

:))))

tami 73 Creative Commons License 2002.03.07 0 0 1274
Van olyan P rendszám is , amely korlátozás nélküli / persze határt nem léphetsz vele /
Próbálj kibulizni olyat !
Tigrislábkarom Creative Commons License 2002.03.07 0 0 1273
Ajjjaj.

Nem tudja valaki, hogy ma a különbség a normál és a P-s rendszám között? A próbásra is van biztosítás, max 2 személy utazhat az autóban, és menetlevelet kell írni. Van még valami hátránya ezeken kívűl???

Előzmény: Az Utolsó Európai (1271)
kockás Creative Commons License 2002.03.07 0 0 1272
Sziasztok!

306-os tulajdonosként csak kontárkodom a tipicotokban, csupán csak az lenne a kérdésem, hogy van-e közületek valaki, aki villamosság szempontjából szervizmélységig ismeri a 306-ost. Az ablaktörlőmotor-vezérlésével kapcsolatban lenne néhány kérdésem, a kapcsolási rajz megvan, de mielőtt nekiesek a kocsinak jó lenne egy-két dolgot átbeszélni.

Az Utolsó Európai Creative Commons License 2002.03.07 0 0 1271
Szerintem ne hozd el. Akármi történik, te fogod megszívni a dolgot, vagy anyagilag, vagy idegileg. Türelem.
Előzmény: Tigrislábkarom (1270)
Tigrislábkarom Creative Commons License 2002.03.07 0 0 1270
mopis!

Pont ma néztem egy jó megoldást a problémádra, persze most már késő... Szóval a fazon a 307-én odadrótozta a dísztárcsát a kerékhez!!! Két elég erős műanyag pántal rögzitette a tárcsához (csak közelről látható), és így elég hosszadalmas leszedni róla.. Pont ma láttam, még röhögtem is, hogy milyen dolog ez..most már megértem.
más:
Holnap átadják a kocsit, de csak P-s rendszámmal. Se biztosítás, se semmi. Nem is fogok kimozdulni vele a lakásból, csak a garázsban nézegetem... Legalább nálam lesz. Rendszámot hétfőn kapok állítólag. Érdemes elhozni egyáltalán???
Már ettől is félek... Nekem sehogy nem jó:)

Üdv..: Kiki a nemtom mi.

Előzmény: mopis (1269)
mopis Creative Commons License 2002.03.07 0 0 1269
Szasztok!Már rég irtam be, de most is csak horrort birok leirni:
A gépet szombaton este megszabaditották a disztárcsáktól gyökér kiscsávók. Kicsit sirdogáltam a sarokban, aztán hivtam a Pözsó-szalonokat gyorsan. Itt az eredmény: disztárcsa: 7800-8500 Ft/db, alufelni: 55000 Ft/db. Szóval tovább sirdogálok asszem és veszek valami tesco-gazdaságos tárcsát haccázé. Na persze ez se könnyű,mert 15 ''-ös az persze nincs ócsóba.Sirjatok velem!üdv Mopis
Előzmény: szistipisti (1268)
szistipisti Creative Commons License 2002.03.07 0 0 1268
Az Intelligens karbantartásjelzővel kapcsolatos tapasztalataim:
Télen kaptam a kocsit, szinte csak full város, full dugó és a karbantartásjelző kb. duplán számolt. Kb 2500 kilométerállásnál voltam egy 2000 km-es úton 3 nap alatt, annyit szépített dolgon, hogy majdnem utolérte magát az 5000 km-t futott autóban. Most járok 9000 km-nél és 17 000-re javasolja a szervizt, voltam pár hosszú úton is, de jobbára csak város. Úgy tűnik, helyesen működik. Szerintem, ha nagyon kíméletesen mész sokat, még lassabban is számolhat visszafele, mint a megtett kilométer. Persze nem biztos, pontos feljegyzéseket nem készítettem.

Más!
Voltam ma is Kovácséknál. Tudjátok, nekem útba esik. Beszéltem a villanyszerelő sráccal, és van megoldás nappali fényben a belső kijelző fények normalizálására. Van egy un. nappali világítás szoftver, amit azoknak az országoknak ajánlanak, ahol kötelező nappal világítani. Ha ezt rátöltik, akkor minden beindítás után bekapcsol a világítás automatikusan (leállításnál pedig le), de a műszerfalvill. az nem. A kijelző fények, pedig a nappali erősségnek megfelelően világítanak. Ha besötétedik, akkor felkapcsolod a kényszerkapcsolóval a világítást (kilátás csomagosoknak valószínűleg még ezt sem kell), és már is éjszakai hangulat van a kocsiban. Azér ez nem semmi! Vannak még szoftverek, ígérte, hogy megnézi nekem, mivel lehetne még upgratelni, az amúgy sem buta nagymacskámat.

Előzmény: gerge2 (1258)
Oroszlános FanFan Creative Commons License 2002.03.07 0 0 1267
A riasztóról a 240. hozzászólás táján találsz pár érdekességet. Amit én hozzáteszek az az, hogy ha úgy döntessz, hogy beszereltetsz egyet, akkor ragaszkodj a Texalarm-hoz. Ez a "gyári" risztó, amit egyszerűen rácsatlakoztatnak a BSI-re, és kész. Amit még gyáriként szerelnek be - például nekem is (merthogy a Texalarm állítólag hiánylistás) - az a Cobra, de ezt hozzá "reszelik", s emiatt a BSI meg tud kergülni s kellemetlen perceket okozhat az amúgy szeretett Oroszlánod.

Előzmény: 1lion (1266)
1lion Creative Commons License 2002.03.07 0 0 1266
A sebváltózár elég markánsan érzékelhető, hiszen minden indulás elött le kell venni ill. ki kell húzni amennyiben rajta volt:). Központi zár NEM nyitja...
Nálam a sebváltózár kihúzható és az első ablakokon 1-1 TiatanDipol felirat is figyelmeztet erre...eddig hatásos volt a kocsi megvan :)

Ha már a védelemnél tartunk:
Van vkinek tapsztalata Pug gyári riasztó utólagos beszerelésével kapcsolatban: ktg., melyik szervíznél történt?

Egyáltalán ér valamit ??

Köszi, egy lion

Előzmény: mezga geza (1250)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!