Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.11.21 0 0 35039

Milyen is a kazán?

Milyen (vastag) a csövezés?

-kazánon belül a fűtődob,

Hol? mi?

-vagy mi után a visszatérő is forró,

Nem az előremenő?

 

míg a kazánba bejövő visszatérő csak langyos

Ha jó a keringés, nincs dugulás, olyannak is kell lenni kellene...

 

-a kazán saját belső szűrője. Ami tele volt dzsuvával...

Szét lett szedve? Utána a nyomás be lett állítva? Kilégtelenítve?

Ez:?

Akkor hűb+ van.

-beállítottam úgy, hogy az előremenő hőfok 70,

Mekkora helyiségeket kell fűteni?

-szivattyú maximlis teljesítményen üzemel folyamatosan.

Lehet, hogy szerencsétlen a bypasson keringet, amíg szét nem égetitek a hőcserélőt.

 

Auto módban állítja a külső hőmérséklet alapján az előremenőt....

 

 

 

Előzmény: ksanci (35036)
sylvanus67 Creative Commons License 2019.11.21 0 0 35038

-273 °C=0 K, 273 K=0 °C

 

 

dt=1 K=1 °C

 

talán így...

Előzmény: Hatospista (35034)
smith Creative Commons License 2019.11.21 0 0 35037

Mondom én, hogy figyelni kellett volna a fizikaórán, mert nem tudod! :-)

A Celsius és a Kelvin skála egyenlő beosztású, tehát 1K különbség az pont annyi, mint 1°C. :-)

 

Arra, hogy miért nem annyi a dT, mint a beállított, ice device írta alehetséges megfejtést.

Előzmény: Hatospista (35034)
ksanci Creative Commons License 2019.11.20 0 0 35036

Sziasztok!

 

Gondoltam, meglátogatom ezt a topikot is :)

A melóhelyen van egy Ariston Genus Premium 24 (nem EVO) kondis kazán, csak fűtésre. Amikor bekapcsol, jól működik egészen addig, amíg át nem melegszik a kazán, utána átáll utókeringetésre, majd újra felfűt. Eddig rendben is lenne, a gond az, hogy ekkor már másodpercek alatt eléri az előremenő maximumot és visszaáll keringetésre. Jogosan, ugyanis a kazánon belül a fűtődob, vagy mi után a visszatérő is forró, míg a kazánba bejövő visszatérő csak langyos, tehát nem onnan melegszik. Ez alapján szivattyúhibának tűnik inkább. Jelenleg faék módban van, vagyis elvileg csak keringeti a fixen beállított előremenőt aztán a szobatermosztát (nem gyári, így nincs környezeti hőmérséklet infó) kikapcsolja. Tehát a gond az, hogy 10 másodpercig fűt, aztán kikapcsol néhány percre, eközben 35 fok körülire hűl az előremenő és azt nyomja. Auto üzemmódban is ezt csinálja, van egy külső hőmérsékletszenzor, az alapján szabályozna, 1.5-ös "görbén".

Volt kint szerelő, sokat szívott vele, de nem jött rá, mi lehet a gond, illetve azt mondja, át kell mosni vegyszeresen az egész rendszert. Ami elég tré egyszerű, pl. semmilyen iszapleválasztás nincs, csak a kazán saját belső szűrője. Ami tele volt dzsuvával... Közvetlenül vannak rákötve a radiátorok, földszint és alagsor. Egy-egy cső megy végig, arról ágaznak le. Mindjárt a kimenetnél kettéválik, egyik cső megy a földszintre (6 radiátor), ahol a kazán is van, egy pedig az alagsorba (2 működő és 2 lezárt). Termofejes mindegyik, de a visszatérők a közeli radiátorokon fojtva vannak, mert különben azokon fordul meg az egész és a távoliak hidegek maradnak. Mondjuk az egyik radiátornál alul megbontva szép tiszta víz jön belőle, így számomra kétséges az átmosás. Illetve ahogy írtam, amíg hideg a kazán, addig megy szépen.

Azt mondják, eddig fűtött rendesen. Hát a mostani szezonkezdetnél nem. Tegnap beállítottam úgy, hogy az előremenő hőfok 70, a maximális teljesítmény pedig 40%, na így működik, fűt, nem kapcsol le állandóan. Felfűti az előremenőt 70 fokra aztán keringeti, amíg a szobatermosztát ki nem kapcsolja. Minden radiátor szépen átmelegszik. Korábban 60 fok volt beállítva, de így is 70-ig felment gyorsan aztán átállt utókeringetésre. A szivattyú maximlis teljesítményen üzemel folyamatosan.

Megpróbáltam mindent leírni, remélem, nagyjából érthető a dolog.

 

Köszi!

 

 

csiba00 Creative Commons License 2019.11.20 -1 0 35035

Neked is volt kérdésed? Én eggyel lejjebb szántam :)

Előzmény: Hatospista (35031)
Hatospista Creative Commons License 2019.11.20 0 0 35034

 belementem a kazán menüjébe és 15 re van állitva.Természetesen tudom mi az a Kelvin.Csak légyszives mondja már meg ,hogy 15 Kelvin az hány celsius ??Ha jól emlékszem fizikai  tanulmányaimra akkor minusz 258 celsius?????

Előzmény: smith (35033)
smith Creative Commons License 2019.11.20 0 0 35033

Azért, mert lassan 40 éve a Kelvin a hőmérséklet SI mértékegysége. Most komolyan, oda kellett volna figyelni fizikaórán. :-)
Lehet, hogy nem véletlen, hogy egy kazán szervízmenüjébe nem lehet csak úgy beletúrni? Ha nem érted, hogyan tudnál állítani rajta, akkor kérj meg rá egy szakembert.

Előzmény: Hatospista (35029)
Hatospista Creative Commons License 2019.11.20 0 0 35032

erre én is gondoltam csak mint irtam,szakaszolható a lakás .Alapból 100 nm -t használunk.Ebben az esetben elfogadnám mert nincs olyan hideg és nem kell annyira fűteni.De rákapcsoltam a másik 100 nm-t ami szintén szépen felmelegedett és akkor is 5celius volt a különbség.......

Előzmény: ice device (35027)
Hatospista Creative Commons License 2019.11.20 0 0 35031

a szerelő semmit ugyanis ez egy üjonnan felszerelt kazán .Ő kijött beüzemelni.Ezt a dolgot én utána vettem észe miután megismertem a kazánt ,ill beálligattam a radiátorokat és elkezdtem komolyan használni.

Előzmény: csiba00 (35030)
csiba00 Creative Commons License 2019.11.20 0 1 35030

A szerelő mint mondott erre a kérdésedre?

Előzmény: Tibor7003 (35022)
Hatospista Creative Commons License 2019.11.20 0 0 35029

igen,ezt én is olvastam csak nem értem hogy a Celsius helyett miért ir mindenütt K-t??  A szervizes állitotta illetve szabályozta be egy hónapja.ha csak ő nem csinálta....De nem értem hogyan tudnék rajta állitani?

 

Előzmény: smith (35028)
smith Creative Commons License 2019.11.20 0 0 35028

Pedig ott van a gépkönyvben:
1.28 KERINGTETŐ SZIVATTYÚ.
A kazánokat változó sebességű keringtető szivattyúval szállítjuk. Fűtési üzemmódban, a következő beállítások állnak rendelkezésre és választhatók ki a “Vezérlőpanel
programozása" menüben.

 

Már csak az a kérdés, hogy ki állította 5°C-ra a dT-t, ha a gyári alapértelmezés 15°C? (ld. gépköönyv 35. oldal)

Előzmény: Hatospista (35023)
ice device Creative Commons License 2019.11.20 0 0 35027

15 fok különbségnek kéne lennie, ha maradt  a gyári beállítás. 

Viszont nem tudja leadni a hőt ezért vissza is tér "lehületlenül" a víz a kazánba. A Bosch, ha már nem tud lejjebb modulálni, de szeretné tartani dT-t, akkor a menüben engedélyezett  plusz hőfokig  emeli az előremenőt. Ha még így sem tudja tartani a dT-t, akkor lekapcsol  a kazán. Illetve felülbírálja a gyári beállított hő különbséget és kezdi kisebbre engedni az előremenő és visszatérő közti különbséget. Mint most nálad, mert 15C-nak kéne lennie, ezt engedi 5C-ra. Szerintem.

Előzmény: Hatospista (35023)
Hatospista Creative Commons License 2019.11.20 0 0 35026

Nem akarok hülyeséget mondani ,ill visszakeresni sem a múltkori hozzászólásomat ahol megmértem az 1 óra alatt elment gázmennyiséget,ill leolvastam a gázóráról,és megmértem a kondenzvizet.Fele volt vagy még annyi sem mint amennyinek az adott gázhoz lenni kéne.Amit a másik hozzászóló irt azt próbáltam és semmi változás. Itt a kazán van úgy beállitva hogy minden körülmények között tartsa ezt az 5 fok különbséget,szerintem...!!???

Előzmény: smith (35024)
Tóth Nándorka Creative Commons License 2019.11.20 0 1 35025

Màsnàl jobban megfogta a visszatérőt,ha a hőcserélő radiàtor felőli oldalàn,lassìtottàk a szivattyút,jobban àtadja a viznek a hőt,egy próbàt megér...

Előzmény: Hatospista (35023)
smith Creative Commons License 2019.11.20 0 0 35024

A hőfoklépcsőnek semmi köze a kondenzáció mértékéhez. Az a visszatérő hőfokától függ. Az pedig bőven megfelelő tartományban van hozzá.

Előzmény: Hatospista (35023)
Hatospista Creative Commons License 2019.11.20 0 0 35023

Sziasztok fórumtársak!Egyszer már feltettem a kérdést,de mostmár túl vagyok minden teszen és radiátorbeállitáson,úgyhogy mégegyszer feltenném.Akazán Immergas vitrix tera 28,1.  On off termosztátot kapott. Jelenleg 40 fok előremenővel .Amivel nincs is semmi baj szépen üzemel ,kb a minimumon.De mostmár tutira kiderült hogy folyamatosan 5 fok különbséget tart az előremenő és a visszatérő között.Kiprópáltam ,mindegy hogy 100nm-t vagy 200 nm-t fűtök vele és az is mindegy hogy 35,vagy 45 re teszem az előremenő vizhőmérsékletet, a visszatérő mindig 5 fokkal kevesebb!Amúgy 270nm es a ház de 3 részben hőcserélővel szakaszolható.Szerintem ez az 5 fok kevés a megfelelő kondenzáció kialakulásához,de nem tudom hogyan tudnám mondjuk 10 fok körülire állitani.Erről kérném a véleményeiteket ill a segitségeteket a beállitáshoz.A gépkönyve szerint nekem nem jön le hogyan kellene csinálnom,ill arra már rájöttem hogy a gépkönyv több helyen hibás adatokat közöl!

Tibor7003 Creative Commons License 2019.11.20 0 0 35022

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni.

Van egy kb 10 éves Baxi HT kondenzációs kazán. Mostanában azt produkálja, hogy amikor leáll a fűtéssel, kiír egy E160-as (ha jól emlékszem) hibakódot, ami azt takarja, hogy a ventilátor nem tudja felvenni a szükséges fordulatot. Persze hívtam szerelőt, kb 10 napra kaptam időpontot, a vizsgálat tegnap meg is történt. Addig is, hogy ne fagyjunk meg, azt csináltam, reseteléssel elindult, ha nem, akkor resetelés után kéményseprő funkcióval működött, majd után elment fél napot aztán újra hibakód és ugyanez a procedúra. A szerelő azt mondta, hogy kondenzvíz folyhat a ventilátorhoz. És kaptam egy száz valahányezer ft-os ajánlatot ventilátor cserére. De ez nem tudom, hogy mitől oldaná meg a problémát? Tegnap feltettem a vízhőfokot 70 fokra, így majdnem egész nap elment, de reggelre megint jött a leállás. Valakinek van javaslata, ötlete, tapasztalat?

Kösz előre is

Tóth Nándorka Creative Commons License 2019.11.20 0 1 35021

Hali.ismerősnek van külön padló és radiàtor fűtés.2 termosztàt,2 külön szivattyu,hogy kell bekötni,hogy ha kéri a radiàtor külön,megmég később a padló is kapcsolja be magàt!? Mehessenek külön és egyszerre is akàr....??

bodnarla Creative Commons License 2019.11.20 0 0 35020

ugy van a kazantol a legtavolabbi pont fele es osszesen minden radiatoron 5 es fel kort lehet nyitni:

- torolkozoszarito (furdoben, ahol a kazan is van): 1/4 kor

(furdo: 7.5 m2, csak egy 600X1800 torokozoszarito 875W)

- folyoso : 1/4 kor

(folyoso: 3.7m2, Silver 22k 600x600)

- nappali + konyha: 1/2 kor

(nappali+konyha: 26m2, Silver 22k 600x2000, 4102W)

- haloszoba: 1/2 kor

(halo: 12m2, Silver 22k 600x800, 1641W)

- gyerekszoba: 5 es fel kor, teljesen nyitva

(gyerekszoba: Silver 22k 600x1800, 3691W)

 

Igy a kijovo viz mindenhol: 31 es 33 fok kozott van.

Előzmény: DMA (35019)
DMA Creative Commons License 2019.11.20 0 0 35019

Eközben van radiátor aminek teljesen nyitva van a szelepe?

Én ebből indulnék ki és ehhez képest fojtanám a többit.

Előzmény: bodnarla (35017)
gazaa Creative Commons License 2019.11.20 0 0 35018

köszönöm

Előzmény: Törölt nick (35014)
bodnarla Creative Commons License 2019.11.20 0 0 35017

Az lenne a kerdesem, hogy nalam ugy sikerult eygenlo hofokot elernem a kijovo agon a radiatoroknal, hogy lefojtottam a kijovo szeleppel.

De mit jelent mit irtal, hogy agyon vannak folytva, mert nalam ha azt akarom,hogy egyenlo legyen a homerseklet akkor van radiator amit negyed es van ami csak fel fordulatot van nyitva, pedig osszesen 5es fel fordulat a teljes nyitas.

Mennyi fordulat amivel meg erdemes jatszani es a kazant sem terhelem agyon ?

Előzmény: Törölt nick (35014)
coffein2 Creative Commons License 2019.11.20 0 0 35016

Itthon is van klíma, de fűtésre nem használjuk, pedig H tarifa is van.

2 klíma van , mindkettő délkeleti fekvésű szobában.

Átmeneti időszakban az északnyugati fekvésű fürdőszoba kívánná a fűtést, de oda már nem komfortos,ha klímával próbálkoznék.

 

A Daikin klímával üzlethelyiséget fűtünk.

 

Előzmény: joevagyok68 (35015)
joevagyok68 Creative Commons License 2019.11.20 0 0 35015

klímával/kal nem fűtesz (rá) ?   :-)

 

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=151734909&t=9018927

Előzmény: coffein2 (35004)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.20 0 0 35014

Az ariston hibáira senki nem írt konkrét dolgokat. Csak annyit hogy szar.

Nekem a régebbi van, 2 éves, megnézheted milyen az égéstér.(átfolyós amúgy)

Ami sokaknak mumus, az előnye is, sokkal testreszabhatóbb, mint a többi. De ez sok-sok idő, türelem kérdése.

 

Nagyobb járatú hőcserélő: kisebb esély a szekunder felől jövő szmőtyi megakadására, jobb áramlás.

Az imregázt nem ismerem, de a min. teljesítménye miatt lehet esélyes.(Nem sok meghibásodásról írnak itt)

Bazsit nem ismerem, akinek van majd ír talán.

Lakhelyedhez közel milyen szervíz van? legyen szempont ez is.

 

A kazánok nem szeretik, ha agyon vannak folytva, hiába van 10 radi rajta, ha kettő megy csak, az is spúrosan.

Szűrő(jó minőségű), kezelt víz, rendszeres karbantartás ezeket meghálálja.

Aztán 8-10 év múlva lehet venni újat....(tervezett elavulás).

Előzmény: gazaa (35013)
gazaa Creative Commons License 2019.11.20 0 0 35013

abban még állást tudtok foglalni, hogy ezen hőcserélők közül melyik a tartósabb, jobb? ez három különböző kazánhoz van írva (Ariston, Immergas, Biasi). Kösz!

 

  1. XTRATECH hőcserélő: Az új kialakítású hőcserélő csövei nagyobb méretűek - az így megnövelt víz-térfogatáram javítja a fűtési teljesítményt. Évek múlva is, ugyanúgy, mint a legelső napon.
  2. Két független hőcserélő: Mind a fűtési, mind a HMV hőcserélő rozsdamentes acélból készült.
  3. Primer Inox egyspirálos, nagy-vízterű hőcserélő.
Előzmény: Törölt nick (35008)
Tóth Nándorka Creative Commons License 2019.11.20 0 1 35012

Én ugy érzem,ennyi kell a jó 120 m2 re,főleg hogy a padlàs fele még mindig àramlik a levegő felfele...

Előzmény: Törölt nick (35000)
coffein2 Creative Commons License 2019.11.20 0 0 35011

70 m2.

Előzmény: sylvanus67 (35009)
coffein2 Creative Commons License 2019.11.20 0 0 35010

Alapdíjjal.

Előzmény: nagykunsági (35006)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!