Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

knbm Creative Commons License 2002.03.12 0 0 1349
Vegyél hozzá egy gyári Cd tárat 890 ezerért megvan.
Előzmény: sth_pr (1347)
szistipisti Creative Commons License 2002.03.12 0 0 1348
Én meg a Tigrissel találkoztam ma a Kovácséknál. Mit mondjak? Nagyon nem semmi gépe van.
sth_pr Creative Commons License 2002.03.12 0 0 1347
Udv mindenkinek! Nekem is 307-esem lesz, remelem mar jovo heten atvehetem. Fekete metal. Lenne egy kerdesem. Szeriaban benne van a radiosmagno. Ennek kellene pontosam a markaja, tipusa. Nem tudom vezerel-e cd-valtot. A gondom, hogy mindenkepp cd-t szeretnek, de igy utolag sok vele a gond. Ha veszek bele egyet, akkor azt nem lehet kormanyrol vezerelni, stb. Es a radiosmagnoval sem tudok mit kezdeni, mert allitolag kodos es csak ebben a kocsiban mukodik. Ha valakinek van otlete elore is kosz.

sth

Cloaca Maxima Creative Commons License 2002.03.12 0 0 1346
A kulonbseg fo oka, hogy a 307-est 100 km/h elott negyesbe kell rakni, mig a konkurenseket nem. Valami ilyesmit olvastam egy autosujsagban, ugy bo egy honapja. Sajnos egyiket sem probaltam, igy a forras nem autentikus. Van tapasztalatotok mondjuk 60 km/h-ra? CM
Előzmény: mezga geza (1344)
Az Utolsó Európai Creative Commons License 2002.03.12 0 0 1345
Szerintem meg teljesen jó ez a váltó.
Itt is azt kell nézni, hogy mire konstruálták? Közlekedésre. Én erre használom, aki veresenyzői vénát érez magában, szvsz autót tévesztett a307-ben... Közlekedés közben én még egyszer sem váltottam félre, egyszer sem kellett erőlködnöm, hogy bevegye az általam kívánt fokozatot. Jó arra, amire való, ez ilyen marha egyszerű.
Előzmény: mezga geza (1344)
mezga geza Creative Commons License 2002.03.12 0 0 1344
A 307-es nem tul jo gyorsulasaba szerintem a nagyon hosszu uton kapcsolhato es kicsit pontatlan valto is belejatszik. Sajna eg es fold a 307-es es a Stilo vagy a Corolla valtoja :-(((

Na mindegy azert nagyon kiraly a gep!

Előzmény: Az Utolsó Európai (1343)
Az Utolsó Európai Creative Commons License 2002.03.12 0 0 1343
Én úgy gondolom, hogy a gyorsulási adatok csak hozzávetőlegesen jelzik az autó dinamizmusát. Ki kell próbálni ahhoz, hogy tisztában légy azzal, mit kapsz a pénzedért. Lásd pl. a kézi váltós 11.6-os gyorsulását (harmadikban futja meg, tehát rövid az összáttétel, ami általános dinamikus viselkedésre enged következtetni) hasonlítva pl. a Stilo-hoz, ami 10.X gyorsul, de másodikban éri el a 100-at (ami általános dinamizmus terén némi gyanakvásra ad okot, hiszen aránylag hosszú áttételezést sejtet a kategórián belül), és kevésbé érződik dinamikusnak.
Előzmény: zsuri (1340)
MiKe Creative Commons License 2002.03.12 0 0 1342
Kiki

Koszi a tippet, amikor meg en kerestem Januar vegen, akkor meg egy volt az orszagban, azota ugy latom hoztak egy parat.

Megyek megnezem, legalabb hasznalatiuk van , meg legalabb ki is lehet proszalni...

Mike

Előzmény: Tigrislábkarom (1338)
MiKe Creative Commons License 2002.03.12 0 0 1341
Hello Zsuri

Egy csomo helyen fent van pl. www.peugetofabian.hu, vagy www.peugeot.at

Az hogy rosszab-e ?? Szerintem igen, nezd meg a Corollat, vagy akar a Golf-ot, a Stilo nem jo pelda hiszen az nincs 1.6-os motorral egyenkent nehezebb mint a 307, ugy hiszem egyedul a Skoda Octavia produkalt roszabb eredmenyt egyedul , de ott tenyleg nagy a tomeg..

Es ha megnezed Tiptronic-ot sehol nem hasznalnak ilyen kis motorral, azt hiszem egy csomo nyomatekot megeszik...

Mike

Előzmény: zsuri (1340)
zsuri Creative Commons License 2002.03.12 0 0 1340
Hello MiKe!

Nem tudom honnan veszed ezeket a gyorsulási adatokat. Én ilyeneket még sehol nem láttam. A tiptronic váltó ennyit ront a gyorsuláson a manuálishoz képest? Nem éppen javítana rajta?

Ugyanis manuális váltóval az 1.6-os gyorsulása 11.5, a 2.0-ásé azt hiszem 9.7. Egyik sem sportkocsi, de nem rosszabbak, mint bármely másik a neki megfelelö kategóriában.

Előzmény: MiKe (1335)
Tigrislábkarom Creative Commons License 2002.03.12 0 0 1339
Megérte:)))

CSak a "fabetétet" karcolták össze a riasztó gombjának beszerelésekór, és az első vezető oldali ajtó zörög, más semmi. Nagyon megy a kicsike.. Ma találkoztam a Szistivel is a szalonban. Nincs egy szervezőzseni a topicban, aki összehozna egy találkát??? Sok 307-es sokra megy:))))

Tigrislábkarom Creative Commons License 2002.03.12 0 0 1338
MiKe

Nem szívesen mondom, de a Kovácséknál van egy 1.6 fekete presence automata kirakva, a szalon elött. Szerintem kipróbálható:))) De ne ott vedd meg:))))))))))))))))))))

Üdv.: Kiki

Előzmény: MiKe (1335)
CommandAir Creative Commons License 2002.03.12 0 0 1337
Gratula a géphez!
Remélem megérte ennyit várni :)

CA

Előzmény: Tigrislábkarom (1315)
CommandAir Creative Commons License 2002.03.12 0 0 1336
Nem a váltótól megy jobban a Stilo hanem a lóerő/tömeg aránytól :)
Előzmény: MiKe (1335)
MiKe Creative Commons License 2002.03.12 0 0 1335
Sziasztok

Egy esetleges leendo 307 tulaj vagyok, aki a szep uj Tiptronic valtos gepen tori a fejet. Egy problemam van a geppel, megpedig a technikai adatok szerinit csigalassu gyorsulasa. A Tiptornicos verzio az 1.6-os motorral a kulonbozo site-okon talalt infok alapajan 13,5 - 15 sec korul van. Ami szinte rosszab barmelyik mas autonal a piacon. Ausztriaban lehet kapni pl. 2.0-as motorral, ami mar elfogadhatobb 11,5 sec. De ezek az adatok igy is boduletes rosszak.

Kiprobalni nem tudom a gepet, ugyanis az orszagban azt hiszem eddig egy darabot hoztak, valamelyik videki szalonba, en pedig Pesten leledzem, ha mas nincs le kell emiatt autoznom.

A kerdesem, szerintetek lehetne pontosabb adatokat szerezni a valtorol, pl. sport, vagy teli fokozatban mi az attetelezes, mekkora a fogyasztas, es persze a gyorsulas.

Csak megjegyzem a Stillo Abarth 8,3-as gyorsulast produkal Selespeed valtoval, szoval a nagy veszteseg a TipTronic-nak koszonheto ?? Es akkor miert hasznaljak ?

mike

Oroszlános FanFan Creative Commons License 2002.03.12 0 0 1334
Nézzétek mit találtam az autoforum hírei között:

Peugeot 307: első Európában
2002 március 11 18:34 - Szerző: PT


Nem volt egyszerű: mindössze egyetlen pont előnnyel nyerte el Európa legrangosabb trófeáját a Peugeot 307.
Az utolsó pillanatig kiélezett versenyben a 307-es ellenlábasa a Mercedes SL volt. Végül a negyedik összehasonlítás döntött, a francia modell megelőzte a németek sportautóját, és ezzel megszerezte az AUTO 1-et, 2002 legjobb európai autójának járó díjat.

A döntésért 500 magasan kvalifikált zsűritag felelős, akiket ipari, sajtóbeli vagy sportolói teljesítménye alapján hívtak meg oda. A szavazást a Genfi Autószalon utolsó napján rendezték meg. A zsűri mellett egyébként a német Auto Bild magazin 13 országbeli kiadásainak mintegy 35 millió olvasója is szavazhatott az újságban.

Azt, hogy a díj mit jelent, Nick Scheele, a Ford vezetőségének tagja érzékeltette: "Tavaly a Mondeo volt a győztes, idén pedig 62 százalékkal megugrottak a modell eladásai. A trófea megszerzője hihetetlenül népszerű lesz."

Mit lehet ehhez hozzá tenni? -> :))))

zsuri Creative Commons License 2002.03.12 0 0 1333
Nem Opelra, hanem Peugeot-ra gondoltam :-)
Előzmény: zsuri (1331)
Oroszlános FanFan Creative Commons License 2002.03.12 0 0 1332
Szerintem ne mondj le azonnal a Kovács szerviz igénybevételének lehetőségéről, mert a szerviz szerintem korrekt (bár nekem az értékesítéssel sem volt gondom...). Ha egyébként ők vannak lak- vagy munkahelyhez legközelebb, egy próbát meg fog érni.

OFF

Előzmény: Az Utolsó Európai (1326)
zsuri Creative Commons License 2002.03.12 0 0 1331
Nekem az érdi Opel szimpatikusnak tünt, ott adtak volna a legnagyobb kedvezményt új autóra :-) Szervízzel kapcsolatban nincs tapasztalatom.
Előzmény: Tigrislábkarom (1327)
zsuri Creative Commons License 2002.03.12 0 0 1330
Sziasztok!

Hosszú vajúdás után én is a 307 mellett döntöttem. Találtam is egy használtat (fél éves) jó árban. Holnap megyünk állapotfelmérésre, aztán ha minden rendben van akkor megveszem.

Egy kérdésem lenne: van vmelyikötöknek tetöablak az autóban? Csak mert ebben van, viszont vmiféle nagyon halovány csíkok vannak a kárpiton belülröl, ott ahol hátracsúszik az ablak. Alig látszik amúgy. Szervízben azt mondták, hogy nem beázás, mert az nem lenne ilyen szabályos (ebben van vmi), hanem valószínüleg a kárpitragasztó ütött át, mert ott a tetöablak miatt vhogy máshogy van felragasztva. Nem tudom, nektek van esetleg ilyen tapasztalatotok? Másnál is elöjött ez a kis szépséghiba? Ha igen megoldja mondjuk félévente egy kárpittisztítás?

mezga geza Creative Commons License 2002.03.12 0 0 1329
Tigrislábkarom,
GRATULALOK!!!

At lehet alitani angolra is. A manualban benne van, de ha jol emlekszem akkor ugy, hogy a fed.comp. bal gombjat addig myomkodod amig nem er el a nyelv kivalasztashoz es akkor a jobb gombal lehet valtogatni.

Mas,
Lehet, hogy rosszul emlekszem de ugy remlik, hogy a radiok automatikusan mindig pontosan beallitja az idot a radioadok segitsegevel. Ez nekem azert kellene mert igencsak siet az ora. Nem tudjatok, hogy lehet ravenni a radiot, hogy ezt csinalja? Vagy en emlekszem rosszul?

Előzmény: Tigrislábkarom (1327)
semmiho Creative Commons License 2002.03.12 0 0 1328
Hmmm, ez a csúszás dolog nekem is nagyon ismerős... Csak éppen Leonis Kft.-vel, Szombathelyen... A 206-osom teljes árát átutalással lerendeztem 2001. augusztus 8-ára (ha jól emlékszem) és az autót 2001. október 4-én vehettem át (egyetlen napon múlott, hogy nem lett ügyvéd a dologból), miközben az átutalás pillanatában az autóm már a kereskedésben ott volt és meg is nézhettem (!). Azóta ez a cég megszűnt, legalábbis úgy hallottam. Szóval vannak ilyenek, sajnos... Pár ember szívesen forgatja más emberek pénzét, szerintem elég pofátlan és gátlástalan módon visszaélve a bizalmukkal, ne hagyjátok magatokat, ez a tanácsom!

Üdv, Semmiho

Előzmény: Tpoison (1324)
Tigrislábkarom Creative Commons License 2002.03.12 0 0 1327
Ébredtem:))))

Fent vagyok és vigyorgok:))) Most már azért örülök neki NAGYOK:))) Kovácsmentességet azt megigérhetem, de akkor ajánlatokat várok szervízekre, ahol emberként kezelnek engem és a kocsimat is. Ez a kocsi gyönyörű!!!! Még a sötétben is!!! És okos!!!

Egy kérdés... Mindenkinek francia nyelven írja ki, ha valamilyen funkciót aktivál??? Nekem pl komoly gondot jelentett az automata világítás (kilátás csomag???:)))) aktíválása, mert nem tudtam hogy mit irogat ki, és hogy mikor aktív ez a funkció:)) Angol nyelvű szoftver nincs?:))))))))
Nahh, ennyi bajom legyen:)))

Dejónekemmais:))))))) üdv.: Kiki

Lehetne tényleg egy topictalálkozó:))))))))

Az Utolsó Európai Creative Commons License 2002.03.12 0 0 1326
Én is gratulálok, Tigris, végre végetért ez a horrorsztori... Baleset- és kovácsmentes éveket kívánok az autóval! :-)
Előzmény: Tigrislábkarom (1323)
Cloaca Maxima Creative Commons License 2002.03.12 0 0 1325
Gratuta másnap reggel is!!! Ugye milyen szép az ébredés utáni ráeszmélés?
Előzmény: Tigrislábkarom (1323)
Tpoison Creative Commons License 2002.03.12 0 0 1324
Tigris!
Meg egyszer gratula!
Nagyon szep autod van es orulok, hogy eloben is talalkoztunk. Tenyleg jo az izlesed...:)
Nekem most (egy honapos csuszas utan) hetfot mondtak Kovacs "urek". Majd kiderul. Mondjuk a szerzodeseket ketszeri probalkozas utan sem tudta kinyomtatni a rendszer "fagyasa" miatt. Hmmmm.... High tech. rendelkezesre allas. Majd faxon. Persze...
A tiednek tenyleg orulunk, csak amit tavozoban mondtal az zavar, hogy a hercehurca utan nem tudsz igazan orulni... Remelem hamarosan megvaltozik a velemenyed es egy oromtol sugarzo arcu tigrist latok a topic talalkozon... Tenyleg lesz??????
Tigrislábkarom Creative Commons License 2002.03.12 0 0 1323
:))))))

Mindenkinek mindent nagyon köszönök, Itt és a Stilo-s oldalon is:)))) Boldog vagyok, remélem minden jó lesz benne:))
Szisti:))

Még az ülésfűtés is működik, MINDKÉT oldalon:)))))

Remek nap volt a mai:)))

Üdv.: Kiki

adamax Creative Commons License 2002.03.11 0 0 1322
Kedves Kiki,

hadd gratuláljak neked, asszem mindneki nagyon szorított neked odaátról, a Stilósok táborából..:)))

amc

Előzmény: Tigrislábkarom (1320)
Mobius Creative Commons License 2002.03.11 0 0 1321
Tigrislábkarom : Legyen benne nagyon sok örömöd!
Tigrislábkarom Creative Commons License 2002.03.11 0 0 1320
HEHEHEHHE:)))

Semmi kivetnivalót nem találtam, és képzeljétek, az átadásnál találkoztam forumtársainkkal!!!! Megkérdezték, hogy én vagyok-e Tigrislábkarom, és hogy örülök-e a járgánynak:)))))))) Még meg is nézegették:)))))) Remélem nem lesz vele gondom...az ülésfűtés működik, a fényszorómosót nem probáltam, mert nagyon tiszta a járgány:)))))) Remélem semmi nem lesz vele....Nagyon tetszik, de a Kovácsékat elfelejtem. Azt hogy tegyünk-e lépéseket az eljárásuk ellen, rátok bízom. Ha igen, akkor ott leszek mellettetek, és tüntetek!!! MTI-t meg szervezem tovább, egy cikket megér.

Üdv.: Egy picit nyertes Tutivesztes..

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!