Keresés

Részletes keresés

IST Creative Commons License 2008.02.15 0 0 898

No, meg is van a Class 66-os mögé való kocsi:

http://www.ehattons.com/StockDetail.aspx?SID=13329

128 font, durván ötvenezer forint.

Törölt nick Creative Commons License 2008.02.11 0 0 897
OFF: meg, de már tudod :)
Előzmény: Briko (896)
Briko Creative Commons License 2008.02.11 0 0 896

OFF

 

Megváltozott a számod? Állandóan hangposta fogad...

Előzmény: Törölt nick (895)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.11 0 0 895

A shop jól néz ki, gratula. Az árak fel vannak tüntetve, végre van az érdeklődőknek kiindulópontjuk, forintban.

 

Az új Vasút&Modell kint van, benne két kerti vonatkozás: BR44 live steam(!) és V60 új változat.

Tibor fejét kéne elcsavarni, hogy Godlyhoz hozza el megfuttatni a gőzgépet! :)

Előzmény: Briko (894)
Briko Creative Commons License 2008.02.11 0 0 894

A nyitó-oldalon lévő helyesírási hibák mennyiségéből arra következtetek, hogy nem lehet egy komoly kezdeményezés...

 

De árcsökkentést a gyártónál csak nagyobb hazai forgalommal lehet elérni, ezért végül is üdvözlöm a kezdeményezést.

Előzmény: Törölt nick (893)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.11 0 0 893

www.mindenjatek.hu  - címen is van már valami.

Ez most minek köszönhető vajon, az LGB-Märklin házasságnak, vagy ettől független, egyre többen látnak fantáziát bennünk?

Előzmény: Briko (892)
Briko Creative Commons License 2008.02.09 0 0 892

Alakul a webshop:

 

LGBshop
SzabcsiPro Creative Commons License 2008.02.09 0 0 891

Tettem ma egy lepest a szemelyszallitas iranyaban is...igaz ebbe meg csak a csomagokat lehet pakolni.

 

 

 

artax Creative Commons License 2008.01.29 0 0 890

Hat igen ezek SOKKAL baratsagosabb arak.

De hat ha nem lehet oket itthon beszerezni...akkor gaz van.

Előzmény: nygma (879)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.29 0 0 889

A hogy néz ki az egy dolog, mert igazából ha valakinek az tetszik, hogy egy cow-catcher-es gőzös mögött német kocsi, rajta, összeköti dróttal és játszik egy jót, a lényeg, hogy neki tetszik, a nyomtáv ugyanaz.

A méretek, méretarányok nem egyeznek, ez az alapvető gond: 1:32, 1:29, 1:45 között "ugrálnak" az egyes gyártók.

Előzmény: nygma (885)
artax Creative Commons License 2008.01.29 0 0 888
Ez nagyon durva!!! :)
Előzmény: Hernyofan (884)
Briko Creative Commons License 2008.01.28 0 0 887

Banyek, tényleg, hiszen Ti szomszédok vagytok:-)

 

Tényleg nem nagyon lehet keverni a dolgokat, nekem se véletlenül vannak csak RhB modelleim, bár nagyon tetszenek a német vonatok is, de eddig még megálltam, hogy ne csábuljak el...

Előzmény: nygma (886)
nygma Creative Commons License 2008.01.28 0 0 886

Még egy dolog amit elfelejtettem mondani. Amiben én még bízok az a kit-ek. A legutóbbi kiállításon láttam LGB mozdonyhoz kittet: £25-ért lehetett venni egy műanyag kockát, rajta 2 érintkezővel és 2 tengellyel. Persze a kockán belül ott volt a motor és a hatás.

 

Ha mondjuk lehetne kapni kapni ilyeneket 1-es méretben akkor elgondolkoznék az építésen. Pl kocsikhoz lehessen kapni forgóvázat, és főkeretet. Ha ez meglenne akkor én már nekiállnék egy felépítmény és főkeret alatti díszités elkészítéséhez.

 

Szabcsi: lécci ne felejtsd el megírni a richmondi kerti vasutas klub címét, meg feltenni a képeket. Hétvégére még nincs programom, lehet szombaton leugrok a boltba hozzád. Aztán egy klubbos látogatásban is benne lennék.

Előzmény: nygma (885)
nygma Creative Commons License 2008.01.28 0 0 885

Szerintem egy Class 66-hoz erces kocsik vagy tartalykocsik mehetnek jol. Azokbol az angol kocsik is nagyjabol ugy neznek ki mint a tobbi europai kocsi.

 

Egyebkent Matiznak teljesen igaza van, az amcsi modelleket illetoen. Nem lehet keverni. Ha egyszer elkezdi az ember, akkor mellette az europai modellek mar nem mutatnak jol. Meg ossze sem lehet kapcsolni oket.

Előzmény: Törölt nick (883)
Hernyofan Creative Commons License 2008.01.28 0 0 884

Ez az Aristocraft nekem is tetszik, bár az amerikai vasutat annyira nem szeretem, de egy ilyen Dash 9-es azért nem semmi:

 

http://www.youtube.com/watch?v=BFwm9n8sL1k&feature=related

 

Valószínűleg a szomszédnak is felkúszna a szemöldöke, ha egy ilyet beindítanék a kerítése mellett - éjjel... :)

Előzmény: SzabcsiPro (882)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.28 0 0 883

A gond ott van, hogy nem tudod keverni a dolgokat.

Tehát vagy egyik, vagy másik mellett döntesz.  A nyomtáv az egyetlen közös méretük!

 

LGB-nél vagy szerencsés, ugyanis a PIKO G és az LGB keskeny és normál modellei "megférnek" egymás mellett, kapcsolhatóak is a Bachmann G-vel.

 

De ezt szintén nem tudod az Aristocrafthoz tenni, azt pedig a Märklinhez.

Előzmény: SzabcsiPro (882)
SzabcsiPro Creative Commons License 2008.01.28 0 0 882

Szivembol szoltal! :D

 

Hat az a Tekno tenyleg eleg betegul nez ki a Class 66 mellett... :P

 

Amerikai vonal az tiszt...csak hat minimum R3-as ivek..azalatt nem megy el semmi... van egy aristocraft katalogusom, mindenhez nagy betuvel oda van irva, hogy minimum 8-9 foot-os ivek kellenek...

Amugy keszul az  Aristostocraft piacra dobni vagonokat a Class 66-hoz, kizarolag az europai piacra...lattam mar rola kemfotot :)

Amugy LGB is szivas...es foleg az lesz kesobb, hogy Marklin kezbe kerult (szerintem).

 

Előzmény: nygma (879)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.28 0 0 881
Még valami, nem lövök le nagy poént, a MEB aktuális számában pont ezt a HGK (német magánvasút) Class 66-ot vesézik ki, majd a következő lapszemlémbe beteszem.
Előzmény: nygma (879)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.28 0 0 880

A baj az, hogy igazad van! Én is látom, hogy sok gyártó van, és néhol egészen alacsony árakkal lehet találkozni.

 

Mondjuk két Dash 9, meg hozzá jó pár teherkocsi....szép komótosan cammogva... :D

 

De, elcsábulni már nem fogok, max megnézem ezeket a dolgokat (és ha váltani akarsz, boltoljuk meg :)) ) Egyetlen dolgon agyalok a napokban, a parkvasúton! :)) Nagyon jól haladunk a házzal, hamarosan a tervekből kézzelfogható dolgok lesznek.

Előzmény: nygma (879)
nygma Creative Commons License 2008.01.27 0 0 879

Hoppá, kicsit megszaladt a fórum. Csak pár hozzászólás visszamenőleg:

 

Class 66-ost fotóztam a Model Engineering kiállításon:

http://picasaweb.google.com/csongor.varga/LondonModelEngineeringExhibition/photo#5157289987436363842

 

A PIKO Taurushoz mellett látszik, hogy ennek sokkal jobb léptékei vannak. Egészen közel áll az 1:32-höz. És £329-ért szerintem egyáltalán nem horribilis. Az hogy milyen kocsikat lehet hozzá tenni az megint más kérdés.

 

Az igazat megvalljam, én egy kicsit megcsömörlöttem ettől a Marklin és társai féle kerti vasútmodellezéstől. 1200 eurot fizessek egy normalis Marklin mozdonyert? Vagy ennek a dupláját ha Kiss modellt akarok venni? De miért? Ez is csak műanyagból van. Nincs benne semmi extra.

 

Ilyen téren szerintem az európai modellező jól meg van szivatva. Ha nem akarok keskeny nyomtávon modellezni akkor nincsen más. Főleg ha Magyarországról beszélek, mert oda nem is visz más gyártó modelleket.

 

Én csak abból indulok ki, hogy egy MTH Railking ezen árak töredékéért árulja az amrikai modelleket:

http://www.railking1gauge.com/list3.asp?qwest=0&cla=Diesel&naam=&rn=&cab=&goob=Search+with+Advanced+Search

Kattintsatok, és nézzétek meg az árakat. Ezek 1:32-es modellek. És az miért van, hogy az NCE ki tud hozni $400-ért egy DCC irányító szettet, vagy $583-ért egy drótnélkülit,

http://www.cchobbies.com/powerpacks/NCE.htm

a Marklinnél a Control Station a ebay-en 350 euro. Most mivel jobb a Motorola formátum a DCC-nél? Szerintem semmivel.

 

Szóval szerintem egy kicsit sarokba vagyunk szorítva. Ha valaki szeretne a magyar vasúti járművekhez hasonló cuccokkal modellezni, az Marklint vesz mert más nincs. És az ennyibe kerül. Én magam részéről megvárom az áprilisi modellkiállítás Warwickshireben, és utána elgondolkozok azon hogy elérhető áron inkább amcsi modelleket vegyek. Mert igazából vonatozni és modellezni szeretnék. Dash-9-nal is ugyan olyan jól lehet járszani mint egy V-100-assal.

artax Creative Commons License 2008.01.26 0 0 878

Mar neztem a kepeid.

Nagyon szepek.

Off

Irtam neked mail megkaptad?

On

Előzmény: godly (877)
godly Creative Commons License 2008.01.25 0 0 877

Hello,

 

A Märklin 55036  "Profi" (azt hiszem...)

A http://kertivasut.istenes.hu oldalon a "Vonat a kertben" albumban vannak képek, van olyan kép, amin jól látszik a Maxi és a Profi közti különbség... (M55036 készlet mellett van egy kis Maxi gőzösöm...) 

 

Ha gondolod, "élőben" is megmutatom...

 

Üdv:

Zoltán

 

 

Előzmény: Törölt nick (874)
artax Creative Commons License 2008.01.25 0 0 876

Elkezdtem visszaolvasni.

Olvastam, hogy volt egy cikk a Marklin a kertben cimmel talan..

Az elerheto valahol?

Kozben egyszerre olvasom Matiz blogjat is.

artax Creative Commons License 2008.01.25 0 0 875

Hat meg nem olvastam vissza...de majd fogok.

De nem valaszoltal Profi vagy Maxi az a keszlet? Hol erdemes ilyenek utana erdeklodni itthon?

Előzmény: Törölt nick (874)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.25 0 0 874
Ez van Godlynak is - ha visszaolvastál, ugye?? akkor láthattad is. Nagyon jó választás. A hazai forgalmazótól szerintem valamivel olcsóbban tiéd lehet!
Előzmény: artax (872)
artax Creative Commons License 2008.01.25 0 0 873
Kineztem egy gozos ami nagyon tetszik. Aztan mikor meglattam az arat. El is ajultam.
Előzmény: imagefactory (871)
artax Creative Commons License 2008.01.25 0 0 872

Koszonom a sok infot.

Azthiszem akkor a Marklin Profi szekciot celzom meg.

Letezik olyan kezdo keszlet ami Profi es gozos van benne?

Lattok itt egy szettet:

Kezdo keszlet

De nem tudom ez most Maxi vagy Profi.

Ha tudnal ajanlani valamilyen jo kezdo keszletet az jo lenne.

Előzmény: Törölt nick (870)
imagefactory Creative Commons License 2008.01.25 0 0 871
Sziasztok!
H0-ban utazom, de figyelemmel kiserem a nagyobb meretaranyokat is.- asszem' ennyi bevezeto eleg is.

Szerintem sikerul megtalalnod a legdragabb mozdonyokat a 700000-es arral.
Itt nez korul: http://ssl.lokshop.de/index.php?manufacturers_id=10&sort=2a&filter_id=175

Előzmény: artax (848)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.25 0 0 870

A mérethelyességre visszatérve:

A Märklin 1-es termékcsaládja szétbontható két részre: MAXI és Profi.

A MAXI modellek egyszerűbb kivitelűek, itt előfordulnak bőven fantázia-szülte modellek, de mindegyik robosztus, időjárásálló, gyermek-álló kivitelű, fém modell.

Igen gyakran előfordulnak közös platformok, mint pl a DH360-as és a BR89 is közös alapra épül, de az E69 kismozdony és a két forgóvázas BR110 nagy villanygépben is közös a meghajtás (az E69 gyakorlatilag a BR110 egyetlen forgóvázára rászerelt kaszni). Olyasmi, mint a régi fém Märklinek utánérzése, Y2K kivitelben.

 

A Profi modellek már fém és műanyag alkatrészek vegyesen, mind mérethelyes kivitelben.

Illetve. Itt is előfordul olyan, hogy közös platform, de ez nem a vontató, inkább a vontatott állományra igaz. Egy teherkocsi alvázra készül több felépítmény, tehát a zárt kocsik közül a rövid G és a kis E ugyanarra az alvázra készül, vagy az fékállásos X kocsi és a küllős kerekű kis tartálykocsi is ugyanarra a keretre készül. Ez azonban minden gyártóra, minden méretarányban jellemző dolog, és nem olyan durva mértékű, mint pl az 1:100-as H0 kocsik esete.

A vontatójárművek 99%-a digitális, az újak csak MFX dekóderrel jönnek már ki. A hangdekóder is egyre gyakoribb, pár éve már csak ilyennel jönnek a gépek.

Előzmény: artax (862)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.25 0 0 869
OK. Utolsó utáni pillanatban adtam be a mostani írást is, elvileg nyomdában és nemsokára kijön az új V&M.
Előzmény: Briko (868)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!