Keresés

Részletes keresés

X ANTI Creative Commons License 2013.12.23 0 0 94

Nálam az eredeti TV vételre készült kis mágnestalpas van erősen lerövidítve. Egy kb. 38-40 mm hosszú vastag drót van egy M3 anyára ráforrasztva. De az eredeti pálcát is le lehet vágni, csak sajnáltam. Ha kívülre akarod tenni akkor egy kis tripleg vagy discone az ideális. Csak rövid és jó kábel kell hozzá.

A kis mágnestalpas a tetőtéri szobában 150-200 km-ről "látja" a gépeket. Persze a ház falai mindig kitakarnak valamilyen irányból.

Előzmény: kobold75 (93)
kobold75 Creative Commons License 2013.12.22 0 0 93

Hali.Milyen antennát használtok 1090 Mhz-re?

Sikloernyos Creative Commons License 2013.12.04 0 0 92

hali! En egy samsung galaxy s3ason probaltam ki a drivert, azzal ment. Viszont a sajat s3 mini telomon nem. Megneztuk, nem jon ki tapfesz a mikro usbjen a telonak! vagy legalabbis nem eleg. Van erre valami orvoslat?

Előzmény: X ANTI (91)
X ANTI Creative Commons License 2013.11.16 0 0 91
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.09 0 0 90

Sziasztok! Egy tipp a DCS és CTCSS hangok visszafejtéséhez. Az általam használt programok:

 

SDRDHARP

DCSDECODER > LETÖLTÉS <

LabView 8.5 Runtime Engine > KATT IDE < (Az oldalon értelemszerűen 64 bites vagy 32 bites verziót válaszd ki.)

 

A két program egymástól függetlenül dolgozik, tehát ez nem egy plugin.

 

Szükség van még az alábbiakra:

 

Egy db 3,5-ös sztereó jack elosztó

egy db 3,5-ös sztereó összekötőkábel (mindkét végén dugóval)

egy db hangszóró vagy  fülhallgató 3,5-ös dugóval.

 

Igy kösd össze: > KATT IDE <

 

 

Szoftveres rész:

 

Feltételezem, az SDRSHARP fent van a gépeden. Én ezt használom, más programban nem tudom jelen van-e minden lehetőség a CTCSS dekódolásához (Audio  filter letiltása a 300 Hz alatti hangok kiengedéséhez). 

 

Szükség van az alábbi komponensek meglétéhez:

Windows (XP-n, 7-esen és 8-ason is teszteltem, működik mindegyikkel)

DirectX 8 vagy későbbi verzió

LabView 8.5 Runtime Engine (Ez sokáig vacakol a telepítéssel de egyszer kell feltenni, soha többé nem hallunk róla.)

DCSDECODER program feltelepítése, miután a Labview feltelepült.

 

Hangkártya konfigolása windows alatt, a bemenetet Line IN-re (vagy laptopnál ahol ilyen nincs Mikrofonra) állítani. Jelszinteket ne húzd maxra, mert túlvezérli a hangot és abból nem lesz visszafejtés.

 

Elindítod az SDRSHARP-ot. ott csak egy pipát kell kivenni, mégpedig az Audio panelen a Filter audio-ból. 

 

Kép > IDE KATTINTVA <

 

Na miután összekötötted a motyót, és fut az SDRSHARP is, elindítod a DCSDECODER progit. Az alábbi képeken látható a 3 féle tone visszafejtése:

 

CTCSS 103,5 Hz

 

Normál DCS D662N

 

Inverz DCS D662I

 

Jó szórakozást.... :)

 

Üdv: Moto76

ha7vc Creative Commons License 2013.10.19 0 0 89

Milyen szoftvert használsz a dekódoláshoz?

Előzmény: pmate955 (88)
pmate955 Creative Commons License 2013.08.29 0 0 88

Én nem ez alapján csináltam, hanem Karl Rothammel könyve szerint. Ezen csak az iránykarakterisztika látszik.

1090 megára most egy dipólt használok fügőlegesen. Link:QRZCQ  Persze jobb lenne egy kollineár, de a helynek ez felelt meg legjobban. Azt a discone-t még akkor építettem, mikor még csak a NOAA műholdakat fogdostam, nem volt SDR-em.

Apropó valaki foglalkozik NOAA vétellel (137 megán) SDR segítségével? Nekem sehogy nem sikerül, mert kiesik a szinkron valamiért.

Érdekes ötelet fejjel lefelé discone. A célnak megfelel, de kültérre érdekes, bár nem kivitelezhetetlen...

73&DX! HG8-654

Előzmény: X ANTI (86)
pmate955 Creative Commons License 2013.08.29 0 0 87

Akkor mit kell írni a device hintbe HDSDR-nél? Az e4000-nél valami tune=e4k-t kellet beírni.

Előzmény: X ANTI (85)
X ANTI Creative Commons License 2013.08.29 0 0 86

A 2,4-es felső korongjának átmérője kb. 25 mm és a "szoknya" alkotójának hossza is. Kb. 60 fokos a szöge. Nem tudom ez milyen méretezés, egy amcsi amatőr rajza alapján forrasztottam vékony fehérbádog lemezből közvetlen a koax végére. Ő arra ajánlotta, hogy egy helységben a plafonra szerelve fejjel lefelé, egyenletesen terítse be WiFi-vel a nagy irodát.

De nyilván nyereség az minusz. Viszont ezekkel a méretekkel jó SWR-t adott. A korong közelítésével-távolitásával a kúphoz lehetett korrigálni. Így 1,5 alatt volt végig, csak 2,6 felett és 2100 alatt ment túl 2-n.

 

Már terveztem én is egy nagyobbacskát építeni 1090-re.

Valamilyen szintű irányhatással nagyon sokat lehetne hozni műholdazásnál, az biztos.

Előzmény: pmate955 (84)
X ANTI Creative Commons License 2013.08.29 0 0 85

Nem. Ha egyszer a zadig fel lett installálva, többet nem keresi se ő, se a sharp. Már a sokadik update volt mindkettőn.

Előzmény: pmate955 (84)
pmate955 Creative Commons License 2013.08.29 0 0 84

http://www.patternmagus.com/database/patterns/pattern_page.php?dir=1

Egyszer csináltam egyet próbára, és a távoli laposabb pályás hold jól jött, de a közeli...

 

A HDSDR-nek nem az az USRP kell?

Előzmény: X ANTI (80)
_nyunyuka Creative Commons License 2013.08.29 -1 0 83

Szép jó reggelt!

 

A paneleken odahaza annál több :-). Kiküldésben is elvan az ember, ha játszik.

 

73, 88!

Előzmény: fox hunter (82)
fox hunter Creative Commons License 2013.08.28 0 0 82

Szia!

Még nagyon kevés lyuk van az előlapon! Látom a színusz hullám egyenesítőt már odakészítetted.

Sok sikert, 73 Karcsi

Előzmény: _nyunyuka (81)
_nyunyuka Creative Commons License 2013.08.28 -2 0 81

...vagy épp megeszi a fene az embert, hogy "üvölt" az SDR-en a 4m, viszont nincs SSB-s tcvr-je, hogy megcsináljon pár QSO-t.

 

Ennek a korszaknak rövidesen vége, farigcsa-farigcsa... :-).

Előzmény: X ANTI (78)
X ANTI Creative Commons License 2013.08.28 0 0 80

A discone szinte gömb karakterisztikájú. Nekem 2,4 gigán sok kísérletezés után ez vált be amikor a minden irányból való vétel volt fontos. Van is saját gyártmány egy orvosságos dobozban.

Az volt a feladat, hogy egy földi vevőn mindig jó vétel legyen egy felette összevissza kolbászoló helikopter kamerájáról. Stúdió minőségű élőkép.

 

A HDSDR és a sharp minden további nélkül megfér egy gépen. Ha bármelyikkel felteszed a Zadig-ot, a másik is simán tudja használni. Nekem hónapok óta együtt vannak fent. Persze egyszerre nem futhatnak.

De a HDSDR jóval több erőforrást követel a proctól. De mindenben kézhezállóbb. Nagyon jó az S mérője, frappáns a zajzár. AM-ben ezerszer jobban kezeli az AGC-t, ha a tuner AGC opció van beikszelve.

Viszont nem tud RDS-t FM broadcast-ban.

Előzmény: pmate955 (79)
pmate955 Creative Commons License 2013.08.28 0 0 79

Hogy ne érje szó a ház elejét itt vagyok. :) Jól megy az R820-as donglem, sokkal jobb érzékenységű, mint az e4000. Főleg 1090 MHz-en. Sokmindent hallani/látni vele. A VO-52-t lehet fogdosni. A MASAT 1-et is sikerült már vennem vele, bár adatcsomagokat még nem dekódoltam, de sajnos a mostani UHF antennám nem erre van kitalálva. Apropó van valami egyszerű szélesebb sávú antenna UHF tartományra? Múltkor gondolkoztam discone-ban, de sajnos annak a függőleges iránykarakterisztikája elég gyetra műholdazáshoz... VHF-en jól elvan a SIRIO GP. Hozza az ISS-t, VO-52-t.

Most össze van rakva az asztali gép, majd kipróbálom rajta, hogy milyen a HDSDR, mert most a buktán SDRSharpot használok és ha rá akarom rakni a HDSDR-hez szükséges cuccokat, akkor meg az SDRSharp fog nyávogni.

Wavecom progit ismeri valaki, talált a neten leszedhető verziót? Azzal meg sokmindent lehet dekódolni, ami a HF sávban van...

73&DX! HG8-654

Előzmény: b3nc333 (77)
X ANTI Creative Commons License 2013.08.28 0 0 78

Biztos rádióznak SDR ügyileg. Esetleg olvasnak csendben, tanulnak, kísérleteznek.

Előzmény: b3nc333 (77)
b3nc333 Creative Commons License 2013.08.28 0 0 77

Az meg mégnagyobb baj hogy érdemben kevesen szólnak hozzá a fórumtémához.

Előzmény: Törölt nick (75)
schlumbergerrrr Creative Commons License 2013.08.28 0 0 76

Elég baj, kisfiam, hogy nincs jobb szórakozásod...

Előzmény: Törölt nick (75)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.27 0 0 75

Kérésedre itt vok!

Előzmény: schlumbergerrrr (74)
schlumbergerrrr Creative Commons License 2013.08.26 0 0 74

Már azt hittem, ide is betette mocskos patáját a pmr-fórum

Előzmény: Törölt nick (73)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.26 0 0 73

X ANTI Creative Commons License 2013.08.26 0 0 72

Ez a konverter az USB-ről csak tápot kap.

Előzmény: God:Boy (70)
X ANTI Creative Commons License 2013.08.26 0 0 71

4 db ceruzaaksi volt nálam. Próbára. A gyári USB is -+0,1 V-nál nem pontosabb.

Annyi gondom volt elsőre a panellel, hogy az erősítő MMIC kevés tápot kapott. Egy 5 V-os típus volt benne, de a munkaellenálláson eső fesz miatt szűk 3 V maradt. Avval keveset erősített és -6-8dB volt a beiktatási csillapítás. Ki kellett volna cserélni egy 3 V-os típusra. Ilyen nem lévén a fiókban, egy kis fojtótekercs került a munkaellenállás helyére. S mindjárt 0 dB körül állt be.

Előzmény: God:Boy (70)
God:Boy Creative Commons License 2013.08.26 0 0 70

Az elemről való táplálást miként oldottad meg?

Előzmény: X ANTI (69)
X ANTI Creative Commons License 2013.08.26 0 0 69

Nekem az első sorozatú van. Egy kicsi modifikáció után teljesen megfelel az elvárásoknak.

Antenna egy LW, kb. 25 méter, egy matcher közbeiktatásával. Nálam a HDSDR progi a jobban kedvelt. Gyakran használom mérési célokra, hibátlan.

Jó minőségű duplaárnyékolású teflonos koax köti be, minimális a zavarás FM broadcast-ról.  Az USB-ről nagyon minimális a zajbeszűrődés, nem hallható ha elemről táplálom különbség.

Volt aki erre panaszkodott. Ez lehet laptop függő, nálam szerencsés.

 

Előzmény: God:Boy (68)
God:Boy Creative Commons License 2013.08.26 0 0 68

Milyen tapasztalatod van a janilab féle kütyüvel? Milyen antennát használsz?

Előzmény: X ANTI (59)
Deske76 Creative Commons License 2013.08.26 0 0 67

Igen, trial verzió, de mondjuk nem sok érte az a 5.99 font,cirka 2080 forintocska, hogy  megkapd a végleges kulcsot hozzá.

 

Itt tudod megrendelni és legalább több kártyát is elfogadnak: 

 

http://sdr.martinmarinov.info/key.php

Előzmény: Sikloernyos (66)
Sikloernyos Creative Commons License 2013.08.25 0 0 66

de ha jol latom, ez trial, nem ingyenes, mint az SDR#.

Előzmény: glehel107 (64)
X ANTI Creative Commons License 2013.08.25 0 0 65

Köszönöm, ez biztató.

Előzmény: glehel107 (64)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!